Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

[stare Forum] Propozycje Zmian Na Forum Actionum

Polecane posty

Gość Ksiądz666
A malo takich pomyslow zeby wszyscy przyszli ubrani w takie same dresy bylo? Albo taka sama fryzura? Ten pomysl jest podobny, poza tym niemożliwy do zrealizowania.

Czemu nie? Jakbyśmy się postarali, to możnaby np. umówić się, że tego i tego dnia mamy avik Pikacha. ? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspominałem o grupach. Te grupy to są......... takie grupy. Np. grupa "poszurańców" tam zapisują się wszyscy poszurańcy na forum. Wtedy ktoś wchodzi jedynie na gupy i wie kto tu jest poszurany :D . Albo może być grupa moderatorów (posiada takie uprawnienia) i zamiast pisać że moderatorami danego działu są... (i tu 100 xyw), to pisze, że jakaś tam grupa. A skina też można wybrać ale ktoś majpierw musi go zrobić :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Ja wspominałem o grupach. Te grupy to są......... takie grupy. Np. grupa "poszurańców" tam zapisują się wszyscy poszurańcy na forum. Wtedy ktoś wchodzi jedynie na gupy i wie kto tu jest poszurany :D . Albo może być grupa moderatorów (posiada takie uprawnienia) i zamiast pisać że moderatorami danego działu są... (i tu 100 xyw), to pisze, że jakaś tam grupa. A skina też można wybrać ale ktoś majpierw musi go zrobić :D .

:?: To pytanie do zatwardziałych forumowiczów (zabytków): dlaczego jeszcze do tego czasu nie powstała żadna grupa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:?: To pytanie do zatwardziałych forumowiczów (zabytków): dlaczego jeszcze do tego czasu nie powstała żadna grupa?

Bo wszyscy forumowicze to jedna wielka rodzina, poza tym po co nam np. "Grupa trzymająca władze";) (*)

*hehe, do niej należą tylko admini:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość the_Stranger

Co to da? Satysfakcje :D Grupy niekoniecznie musza miec jakas wladze- ale jak ktos wejdzeie i zoabzaczy "ooo patrzecie streanger nalezy do ggrupy [cóstam] należy go szanowac" :D :D :D Oczywiscie zartuje...

Ale oto moja idea. By nalezec do okreslonej grupy, nalezaloby spelnic jakies okreslone warunki, ktore podalby mistrz grupy (np. okreslona ilosc postow, ilosc postow dziennie, pisanie duzo olbrzmyich postow etc). Jezeli je spelni, mistrz MOZE ale nie musi przyjac forumowicza w poczet grupy. Co to da czlonkom? Satysfakcje ze sprostali wymaganiom. ot, takie zagranie na ambicji. Zmotywuje do pisania na forum.

Propounuje aby admini nalezeli do grupy Monarchia, zas moderatorzy Anarchia :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Moim zdaniem grupy do doskonały pomysł - zobaczmy to na moim przykładzie. Głównie piszę na forum o RPG i na forum działającym też na RPG oraz na metalu. Rzadko natomiast zaklądam do rozgrywek internetowych czy kąciku dla FPP - manów. Dlatego też nigdy nie poznam ludzi którzy tam piszą. To forum na tyle userów, że grupy jak dla mnie są po prostu niezbędne. I tak jak mówi Stranger - możnaby założyć jakieś wymagania dla chętnych, którzy chcieliby się do jakiejś grupy dostać.

żeby nie owijać w bawełnę - wiele problemu sprawia założenie takiej grupy? Jeśli nie, proponuje stworzyć pierwszą - dla maniaków RPg-ów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dziadek Żniwiarz
Moim zdaniem grupy do doskonały pomysł -
A moim zdaniem nie :) To doprowadziłoby do głupich granic między userami. Napiszesz coś w kąciku FPP, a tam cie zbluzgają, że nie należysz do grupy, że nie znasz się i spadaj :? Albo gdzie indziej rpg-owcy i przygodówkarze zaczną wojnę niczym szlikowcy. Tak właśnie działa porzynależnosć grupowa - czujesz sie silny, a jednocześnie zupełnie tracisz obiektywizm w ocenianiu ludzi z innych grup. :(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi grupami to nie jest taki zły pomysł, jeżeli dobrze do tego podejść. Ja uważam, że nie ma sensu robić grup Fpp, Rts itp. Można natomiast utworzyć taką grupę, do której wrzucani byliby ci wszyscy, którzy mają po kilka ostrzeżeń i ciągle dają się we znaki adminom, w wypadku gdy ban byłby zbyt dużą karą. Po prostu każdy widziałby, że jak gość należy do tej grupy, to nie grzeszy zbytnią kulturą. Taki sposób mógłby przynosić niezłe rezultaty - w końcu kto chciałby należeć do takiej grupy? Przecież to gorsze niż ostrzeżenie i jaki obciach na dodatek!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666
Czytaliscie text "Plamy na honorze i paskach dresa" autorstwa Duncin Mastera? To co napisal Radyan możnaby dodać jako kolejny punkt... :wink:

I ten text przysłał mi kolejny genialny plan - dla tych z ostrzeżeniami zróbmy grupę DRESiarze, to będzie dla nich dopiero obciach :)

A gdyby tak porobić grupy dla osób o różnym stopniu poważania na forku, tzn. np. grupa modków, adminów, żółtodzibów, starych wyjadaczy itp.? Drugi plan to faktycznie mogą być te gildie, w których przed nowicjuszem stawiałyby jakieś zadania (swoisty test).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych grup - żółtodzioby itp. to IMO bez sensu - po to są rangi, żeby wiadomo było kto jaki ma tu dorobek.

A co do propozycji Arheniusa to byłaby dobra, gdyby to było forum RPG, ale tutaj RPG jest tylko jednym z wielu tematów i to wcale nie najważniejszym, a na forum Sesja RPG udziela się tylko kilka osób. Te osoby mniej więcej się orientują w strukturze forum i wiedzą do kogo i po co sie zgłaszać. Tak więc myślę, że nie potrzeby tworzenia takiej grupy - tylko by to pokomplikowało sprawę.

PS. Po mojej wypowiedzi możecie sądzić, że jestem wielkim przeciwnikiem tworzenia grup. Nic bardziej mylnego. Jestem jak najbardziej za, tylko sądzę, że grupy powinny byc tworzone w jakimś konkretnym i użytecznym celu, a nie tylko "dla fasonu", żeby móc pochwalic się członkowstwem takiej a takiej grupy, lub wysilać się i gimnastykować, aby dostąpić zaszczytu bycia w tej jednej, wymarzonej grupie. To tylko oddalałoby od siebie forumowiczów i jak pisał juz Dziadek Żniwiarz prowadziłoby to niepotrzebnych scesji i kłótni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych grup - żółtodzioby itp. to IMO bez sensu - po to są rangi, żeby wiadomo było kto jaki ma tu dorobek.

(...)

PS. Po mojej wypowiedzi możecie sądzić, że jestem wielkim przeciwnikiem tworzenia grup. Nic bardziej mylnego. Jestem jak najbardziej za, tylko sądzę, że grupy powinny byc tworzone w jakimś konkretnym i użytecznym celu, a nie tylko "dla fasonu", żeby móc pochwalic się członkowstwem takiej a takiej grupy, lub wysilać się i gimnastykować, aby dostąpić zaszczytu bycia w tej jednej, wymarzonej grupie. To tylko oddalałoby od siebie forumowiczów i jak pisał juz Dziadek Żniwiarz prowadziłoby to niepotrzebnych scesji i kłótni.

Zgadzam sie z Toba Radyan, grupy powinny istniec, ale tylko gdy spelnaja swoja role. Czyli gdy forumowicze wiedza dzieki nim z kim i o czym moga pogadac, do kogo sie zglosic zdana sprawa, ale nie tworzcie grup "na pale", zeby tylko byly!! To jest bez sensu.

Ksiadz nie mozna nazwac wszystkich ktorzy bluzgaja czy sa upominani za coinnego przez admina i moderatora nazywac DRESiarzami :wink: moze i uczy pokory, ale tez obraza co nie wiem jaq by wplynelo na dalszy los tego pomyslu :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Okey, tylko wy akurat wytykacie minusy tworzenia grup. Zależy jeszcze to wszystko od tego, czy ktoś bierze członkostwo w takiej grupie bardzo na serio, czy bardziej dla zabawy. Bo jeśli to drugie, to do takich scysji nigdy nie będzie dochodzić. Pozatym nie wyobrażam sobie jakoś textów typu: "o, ziom, masz przegwizdane za przynależność do grupy papuanów! Zrobię Ci najazd na chate!" itp. Rozumiecie? Pozatym osoby w grupach zbliżałyby się do siebie. I dlategoż uważam, że jest to pomysł dobry.

A nie możemy po prostu zrobić tak że Ci co chcą być w takich grupach i są za to niech sobie do nich należą, Ci bardzo na nie niech będą wolymi strzelcami (tak jak np. Radyan)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...