Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

phate

Clive Cussler

Polecane posty

post-75559-1246288326_thumb.pngClive Cussler to amerykański autor powieści przygodowych. W rolach głownych mamy do czynienia z trzema bohaterami:

+Juanem Cabrillo - kapitanem okrętu "Oregon", najemnikiem i presezem Korporacji

+Dirkiem Pittem - dyrektorem projektów specjalnych NUMA, a później całej organizacji, nurkiem i takim typowych łowcą przygód

+Kurtem Austiniem - pracownikiem NUMA, najmniej interesującym bohaterem stylizowanym na Pitta, lecz kiepsko ;)

Wszystkie książki są napisane lekkim, bardzo przystępnym językiem, mają interesującą fabułę pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji i rozwiązań, a każda książka jest poprzedzona prologiem opisującym wydarzenia mające miejsce w przeszłości i niejako wprowadzającymi do lektury.

Cussler jest niezwykle płodnym pisarzem mającym na swoim koncie kilkadziesiąt pozycji, lecz najlepsze i najsławniejsze są:

+Smok

post-75559-1246288374_thumb.jpg

+Vixen 03

post-75559-1246288270_thumb.jpg

+POdnieść Titanica

post-75559-1246288172_thumb.jpg

+Skarb

POLECAM!

post-75559-1246288242.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mogłem poznać styl tego autora czytając najpierw Saharę, a potem kilka innych książek z Dirkiem Pittem w roli głównej. Tytułów niestety nie pamiętam bo czytam dość sporo książek. I powiem szczerze, że nawet ciekawe były, potrafiły wciągnąć czytelnika w swój świat na kilka dobrych godzin. A ja osobiście cenie książki które zmuszają mnie do przeczytania na jednym posiedzeniu, bo to oznacza że są naprawdę godne uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to moja przygoda z Clivem Cusslerem zaczęła się w momencie, gdy zacząłem bardziej na poważnie i więcej czytać. Dostałem wtedy spory wór książek od wujka i cioci, którzy akurat robili porządki. No i w tym zbiorze było kilka pozycji z Dirkiem Pittem w roli głównej. Wszystkie pochłonąłem w jedne wakacje, a kilka scen pamiętam do dziś - choć było do dobre 9 lat temu. Cussler nie jest wybitnym pisarzem, ale to co robi, robi dobrze. Mimo tego, że książki pisze w zasadzie na jedno kopyto, to i tak nie nudziły mi się ani przez chwilę. Ba, przechodziły nawet test czytania kilku pod rząd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nazwał książki Cusslera wakacyjnymi - to idealne wręcz lektury na czas odpoczynku, wylegiwania się na plażach/lasach/stepach, nie zmuszają łepetyny do jakichś głębszych przemyśleń, a dają mnóstwo radochy. Tak jak w przypadku kolegi Qbusia, moje czytelnictwo też wzrastało na przygodach Dirka Pitta, nawet postanowiłem sobie je trochę odświeżyć i obecnie czytam sobie "Cyklopa". Szacun dla pana Clive'a za akcje rodem z Jamesa Bonda, rozległą wiedzę historyczno-marynistyczną i po prostu przysłowiowy fun.

Chcesz coś poczytać w wakacje? Łap coś Cusslera, najlepiej z Dirkiem Pittem!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz fajnej akcji, w swoich książkach Cussler całkiem dobrze opisuje w sensie technicznym to co się dzieje pod wodą, sprzęt i różne ciekawostki, jakie może znać weteran wojenny/płetwonurek. Tak że ratowanie świata w każdym tomie mimo wszystko wydaje się całkiem realistyczne.

Z tego co zauważyłam,chyba że źle doczytałam,jest jeszcze czwarty bohater książek Cusslera a mianowicie syn Dirka Pitta nazwany zresztą tak samo tylko junior. Nie pamiętam, w którym tomie ale na początku nurkował w bazie podwodnej ze swoja rudowłosą siostrą. Jakoś ten tom mnie nie wciągnął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałaś jak najbardziej poprawnie. Dirk ma dwójkę dzieci - Dirk Pitt, Jr i Summer Pitt. Są to dzieci jego oraz Summer Moran, którą to Dirk poznał (i nie tylko :tongue: ) w Wirze Pacyfiku. W książce tej wszystko wskazuje na to, że Summer ginie w finalnym zamieszaniu, lecz w Cerberze (Valhalla Rising) okazuje się, że nie zginęła. Bliźniaki mogą zadebiutować, a Cussler nadal zbijać kasę na Pittach :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...