Skocz do zawartości
karbov

Rozbudowa PC do 1k

Polecane posty

Witam

tak jak w temacie chciałbym dokonać małego ulepszenia swojego komputera, głównie zależy mi na karcie graficznej ale chętnie posłucham wszelkich rad na temat tego co można by ulepszyć

poniżej mój aktualny sprzęt, za wszelką pomoc z góry dziękuję

Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III
Pamięć Ballistix Ballistix Sport, DDR3, 8 GB,1600MHz, CL9
Procesor Intel 3.2GHz, 6 MB, BOX
Zasilacz Thermaltake Smart SE 530W
Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX770 2048MB DDR5/256bit DVI/HDMI/DP OverClock potrójny went
Płyta główna ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150
Napęd LG GH24NSB0 RBBB black bulk SATA
Obudowa Zalman Z3 PLUS
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 2 HE1224
Płyta główna ASRock H87 PRO4 H87 LGA1150

Windows 10 home edition 64bit

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karbov Jesli przeznaczeniem komputera sa gry, do wymiany bedzie procek, mobo, ram i grafika. W tysiacu sie nie wyrobimy, ale jesli nie wchodzi w gre dozbieranie drugiego tyle, na ten moment skupilbym sie na kacie graficznej. Budzet stoi troszke w rozkroku. Mozemy wydac 100-200 PLN mniej na przyzwoita 1650 super lub dorzucic 100-200PLN do 10-15% mocniejszego przyzwoitego niereferenta 1660 Super.

Jest tez za 1069 PLN opcja budzetowa, dosc halasliwa i z troche wariujacym systemem chlodzenia (chodzi jedynie o halas, a krzywa wentylatorow mozna sobie ustawiac wedle uznania): https://www.morele.net/karta-graficzna-kfa2-geforce-gtx-1660-super-1-click-oc-6gb-gddr6-60srl7dsy91k-6317642/

Masz jednak halasliwa bude i halasliwy cooler, wiec najprawdopodobniej karta ujdzie w tloku i nie ma sensu doplacac 150 PLN do cichszych opcji. Byc moze tez grasz w sluchawkach i w ogole Ci to nie przeszkadza.

Edytowano przez SolInvictus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

komputer tak do gier i w tym momencie jednak ciężko odłożyć dodatkowy tysiąc a coś muszę zacząć wymieniać bo nowszych tytułów już nawet nie patrze na wymagania bo wiem że nie spełniam, hałasująca karta nie będzie w tym momencie problemem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karbov OK, tylko musisz liczyc sie z jednym. Twoj procek jest juz za slaby, by wyciskac ta karte na 100%. Domyslam sie, ze grasz w rodzialce 1980x1080. Znajda sie gry, w ktorych to sie uda, ale w wiekszosci karta bedzie pracowac zdecydowanie ponizej swoich mozliwosci, wiec wyjdzie tak, jakbys kupil slabsza karte. Przed chwila ogladalem jak spisuje sie z nia i5 4XXX i niestety jest tak jak mowie - czesto wykorzystuje ja raptem na 60-70%. Lepiej wyciskalby slabsza o 10-15% 1650 Super (80-90%). Masz dwie opcje - kupic slabsza karte lub kupic mocniejsza, ktorej potencjal wykorzysta jedynie mocniejszy procek (czyli do kupienia nowa plyta glowna i ramy). To patowa sytuacja, w ktorej kazde wyjscie poza dozbieraniem na calosciowy upgrade jest zle. Co Ci sie jednak bardziej widzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z dostępnych opcji bardziej celowałbym w słabszą kartę żeby jednak lepiej z procesorem współpracowała, nie ma sensu żeby siedziała mocniejsza z niewykorzystanym potencjałem a nie wiem kiedy kolejny raz będę mógł sobie pozwolić na jakieś zakupy do komputera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup GTX 1650S: https://www.ceneo.pl/89329927

Poza tym, wymień procesor na i7-4770/4790 lub jakiegoś 8-wątkowego Xeona (lista cpu). Do 450 zł spokojnie znajdziesz coś na allegro. Po sprzedaży obecnego cpu, koszt tej operacji zamknie się w okolicach 1000 zł.

Może być potrzebna aktualizacja BIOSu płyty głównej - wywnioskujesz to z linku odsyłającego do listy obsługiwanych procesorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...