Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Z tych tytułów, które mi przychodzą do głowy w tej chwili: Sora no Otoshimono,Seto no Hanayome, czy ewentualnie Ichiban Ushiro no Daimaou, raczej pasują pod wymienione przez ciebie rzeczy. Dwa pierwsze sporo stawiają na, zwykle, fajną komedie (coś w stylu koreańskiego wana pewnie), Ichiban zaś to fanserwis przez dużą część czasu (ale i porządne walki się pojawiają).

Edytowano przez jurom925
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Szukam jakiegoś anime lub mangi, w stylu "Death Note" lub "Elfen Lied".

Czyli intrygujące, klimatyczne, budzące emocje.

Głównym priorytetem jest dla mnie, żeby to nie była manga lub anime typowo "akcji".

Chociaż trochę akcji może być :).

Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś klimatycznego i budzącego emocje? Zobacz sobie Another. Niedawny horror od P.E Works. Krótkie, rewelacyjnie zrobione od strony technicznej. Historia trzyma w napięciu, człowiek siedzi jak na szpilkach czekając co zaraz się stanie. Kara no Kyoukai to seria siedmiu filmów fantasy dziejących się współcześnie. Potrafi być mrocznie i brutalnie, jednak twórcy nie przekroczyli granicy dobrego smaku. Ani grama gore i mnóstwo świetnie skonstruowanych scen. Do tego świetny soundtrack. Mahou Shoujo Madoka Magika. Seria o magicznych dziewczynkach, ale inna niż wszystkie. Głównie za sprawą Gena Urobuchiego, który maczał w tym palce. Madoka jest typową serią z tego gatunku przez całe dwa odcinki. Przy trzecim widz zbiera szczękę z podłogi, a dalej jest już tylko mocniej. Moim zdaniem dość nieźle trzyma w napięciu Zeta Gundam, głównie przez wszechobecny dramat. Tylko jeśli nie oglądałeś wcześniejszych Gundamów, to przy tym raczej nie masz czego szukać. Serial Experiments Lain uważam że jedno z najlepszych anime jakie widziałem. Cyberpunk, ale bez akcji. To raczej opowieść zagrożeniach związanych z rozwojem sieci. Steins;Gate to tytuł tyleż fantastyczny, co i zwariowany, głównie dzięki bohaterom (choćby stereotypowy otyły haker czy szalony genialny naukowiec). Można spodziewać się teorii spiskowych i wysyłania maili w przeszłość za pomocą mikrofalówki.. Ten tytuł nie bez powodu zajmuje trzecie miejsce na MALowej topce.

Swoją drogą to Death Note często porównywany jest Monster. Możesz zobaczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych polecań, mogę dopisać od siebie Darker Than Black(tak jestem fanboyem), bardzo dobrze zarysowane i przedstawione sylwetki postaci, mroczna fabuła, raczej bez happy endu(może trochę). Opowiada o "kontraktorach", ludziach obdarzonych specjalnymi nadnaturalnymi mocami, płacą za to jednak wysoką cenę. Każdy z nich musi wypełnić swój kontrakt. Jak sami siebie uważają, kontraktorzy są pozbawieni wszelkich uczuć(to jeden z tematów do rozważań w trakcie oglądania). Anime przedstawia w 2 odcinkowych cyklach różne postacie na tle fabuły która zmierza do punktu kulminacyjnego. Serdecznie polecam.

Szczególnie, że szerzy się coraz więcej plotek na temat 3(W KOŃCU) sezonu. Który miałby wyjaśnić nic nie wyjaśniające zakończenie sezonu 2.

Edytowano przez Mumia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mam za sobą "Another". Świetne!

Kreska jest naprawdę ładna, fabuła opowiedziana zgrabnie, klimat cieknie gęsto.

Największe wrażenie zrobił na mnie przedostatni - 11 - odcinek.

Polecam z całego serca tym, którzy go jeszcze nie oglądali. Seria jest krótka, więc początkujący oglądacze anime się nie zrażą

(Sam do nich należę).

Wezmę się teraz pewnie za "Steins;Gate", napiszę jakie wrażenia. :)

Edytowano przez Szczwany
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiejś dobrej mangi. Może być niewydana w Polsce, byle jej znalezienie nie graniczyło z cudem.

Interesują mnie głównie dramaty lub komedie/ mogą być komedie romantyczne ale bardziej z naciskiem na komedie. Ostatnio zastanawiałem się na wydawanym w Polsce przez Wanek Welcome to the N.H.K. ale jakoś wolę się nie bawić w ich dziwne prenumeraty, a w sklepach tej mangi jakoś znaleźć nie mogłem. Oczywiście będę też wdzięczny za wszelkie propozycje z innych gatunków. Mangi raczej mało czytałem więc nie bać się i spamować ;)

Za wszelkie propozycje z góry dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mumia & Piotrek

Tu rozchodzi się głównie o to że NHK w Polsce jeszcze NIE zostało wydane. Pierwszy tom Waneko ma wypuścić koło 16 sierpnia. A czy ta prenumerata jest taka dziwna? Płacisz raz a potem dostajesz tomiki jak tylko wyjdą.

Jeśli zaś chodzi o polecenie mang, to tutaj akurat wiele nie pomogę, rzucę jednak kilka tytułów. Całkiem fajną komedią jest Zakuro wydawane u nas przez Studio JG. Podobno całkiem niezłe są przygody Suzumiyi Haruhi, zarówno w wersji mangowej jak i powieściowej. Jeśli może być tylko książka zamiast komiksu to polecam Bungaku Shoujo. Całkiem fajna mieszanka. Z jednej strony nie brakuje elementów humorystycznych, ale też nieraz sytuacje staje się poważniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuro a pod innym tytułem Demon Maiden Zakuro zastanawiałem się wziąć, więc pewnie się skuszę. Haruhi oglądałem anime i nie powiem żeby mnie zachwycało ale jest całkiem fajne. Bungaku Shoujo poszukam.

Z prenumeratą Waneko chodziło mi głównie o to, że wątpię by wydawali mangę regularnie co miesiąc i zapewne będzie wychodzić przez najbliższy rok/ półtora(poprawcie jeżeli się mylę). Jakoś nie widziałem aby sprecyzowali, że zamierzają ją wydawać regularnie, co prawda wysłałem wiadomość z zapytaniem o to więc niedługo się dowiem. Dla mnie to dziwna prenumerata, jeżeli nie wiem kiedy dostanę poszczególne części zamówienia. Bo manga szczególnie mnie interesuje a dostępność w eng. poszczególnych tomów jest dość mała. Co innego z niemieckimi wersjami, ale tego języka niestety nie znam... .

A co myślicie o Wampirzycy Karin ??? i Pandora Hearts ???

Edytowano przez Mumia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakuro a pod innym tytułem Demon Maiden Zakuro zastanawiałem się wziąć, więc pewnie się skuszę.

Pierwszy tom mam i polecam. Całkiem fajnie się to czyta. Tylko wydaje to Studio JG więc kolejnych tomów nie należy szybko się spodziewać niestety.

Bungaku Shoujo poszukam.

Książkę się bardzo fajnie czyta, tylko ostatnio ciężko to dostać. O ile pierwszy tom jest jeszcze w miarę łatwo znaleźć tak drugiego już nie. A przynajmniej ja nigdzie nie mogę tego znaleźć.

Z prenumeratą Waneko chodziło mi głównie o to, że wątpię by wydawali mangę regularnie co miesiąc i zapewne będzie wychodzić przez najbliższy rok/ półtora(poprawcie jeżeli się mylę).

Zombiaki i Battle Royale wychodzą chyba w miarę regularnie, ale oczywiście nie ma mowy o co miesięcznych premierach nowych tomów. Tłumaczenie, redakcje, edycja, druk niestety trochę trwają.

Co innego z niemieckimi wersjami, ale tego języka niestety nie znam...

+1

Ja swego czasu polowałem na wersję książkową, ale zrezygnowałem jak zobaczyłem ceny używek. 60 dolców za to nie dam.

Pandorę znajomy kupuje po angielsku i całkiem chwali. Karin podobno też całkiem fajne. Sam na to poluję. Koło 20 sierpnia mają być dodruki w Empiku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do regularnego wydawania dałem 1 miesiąc dla przykładu, po prostu wolałbym uniknąć rozczarowania 2 tomy= 1rok.

Z tego co słyszałem w onlinowym sklepie Waneko Karin jest dostępna, przynajmniej pierwsze tomy.

Prawdopodobnie wezmę Zakuro i zastanowię się nad NHK. Poszukam też Bungaku. [EDIT] O kurczę ceny od ~50$ w górę T_T. Narazie chyba sobie odpuszczę. Ew. Możesz polecić inną novelkę, bo nigdy tego nie czytałem a słyszałem masę przychylnych opinii.[EDIT]

Dzięki za pomoc. Pewnie się jeszcze kiedyś odezwę jak będzie mi trzeba czegoś nowego.

Edytowano przez Mumia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karin jest dostępna w sklepiku Waneko i na Allegro, ale w Empiku nie będę płacił przesyłkiicon_biggrin.gif

Bungaku Shoujo możesz znaleźć choćby na bookdepository lub amazonie. Pierwszy tom, czyli Suicidal Mime, można całkiem tanio jeszcze dostać, np tu za 16$ czy używki na amazonie już od 4$. Z drugim tomem już tak łatwo niestety nie jest. Dalsze są jeszcze łatwo dostępne (choć i tak wolę je kupić jak tylko będę miał nadmiar gotówki).

Z innych łatwo dostępnych novelek możesz zobaczyć sobie Spice and Wolf. Dodatkowo darmowa wysyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie kłopot mógłbyś po troszku zcharakteryzować obie novele? Na Bookdepository są całkiem rozsądne ceny więc możliwe, że wezmę. A dokładniej o co chodziło ze zdaniem z darmową wysyłką? Czyżby bookdepository miało darmową wysyłkę za granicę? Mało prawdopodobne mi się to wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bookdepository wysyła za DARMO. Nawet kobyły jak Mardock Scramble, które ma ponad 700 stron. Nie ważne czy zamówisz jedną książkę czy dziesięć. Za przesyłkę nie zapłacisz nic.

Jeśli chodzi o Book Girl to zobacz sobie ten wpis na moim blogu. A Spice And Wolf? Wilcza bogini podróżuje kupieckim wozem. Anime było całkiem przyjemne. Lekkie fantasy bez jakiś fajerwerków. Nieco ekonomii i całkiem pyskata główna bohaterka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a co myślicie jeszcze o Chobits? Słyszałem sporo przychylnych opinii ale osoby które znam i są po przeczytaniu multum mang mówią o tym "strata kasy".

Jestem też ciekaw waszej opinii o sklepie manganime.pl jeżeli ktoś korzystał. Ich oferta wydaje się naprawdę niezła w rozsądnych cenach i bez 20 zł przesyłki Waneko T_T JPF póki mają darmową wysyłkę kupuję na ich stronie, jednak innych mang niż JPF tam nie kupię. Yatty próbować nie będę po tym co się o tym sklepie nasłuchałem i pozostaje manganime.pl które mnie zaciekawiło. Korzystał ktoś/ poleca ktoś coś innego? Od razu mówię, że w mojej okolicy nie ma żadnego sklepu żebym mógł kupić na miejscu niestety :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Ja tutaj z pewnym problemem a nie wiedziałem gdzie się wpisać. Otóż, oglądałem kiedyś pewne anime i nie mogę sobie przypomnieć jak się nazywało. Opowiadało o chłopaku, który przyszedł do nowej szkoły i od razu został wciągnięty do samorządu szkolnego, w którym były same kobiety. Jedna była strasznie niska i nie lubiła żartów na temat jej wzrostu, jedna strasznie cycata i średnio ogarniająca a jedna całkiem poważna. Była też reporterka szkolna, która była trochę creepy. Wszyscy nosili beżowe mundurki. Odcinki nie były jakoś powiązane ze sobą fabularnie, ot luźne historie dziejące się w szkole. Gatunek to komedia/ecchi. Byłbym bardzo wdzięczny za zidentyfikowanie tego anime :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm... humor + nietypowe rozwiazania + olbrzymie poklady epickosci = prawdopodobnie One Piece, czyli tasiemiec o piratach z zakreconymi mocami i duzymi ilosciami walk. Fillery tez podobno nie zgorsze, chociaz ja mam do czynienia wylacznie z manga. A - przed wydaniem oceny serii polecam dojsc do Arlong Park Arc (okolo 50 odcinek) - gdyz tak na dobra sprawe dopiero tam rozpoczyna sie ciagle przyspieszajaca jazda bez trzymanki.

Z serii mocniej stojacych na ziemi, a przy tym nie bedacych tasiemcami - Law of Ueki czyli w sumie prosta historia o pojedynkach pomiedzy grupkami uczniow (Nakama Power!), gdzie nagroda jest dowolnie wybrany talent dla zwycieskiego uczestnika i posada boga dla osoby, ktora dany uczen reprezentuje. Drobny haczyk - moce sa dosyc zwariowane (zamiana recznikow w stal, smieci w drzewa czy pomiorow w lawe), wiec w przypadku czesci reprezentantow problem stanowi nie tyle pokonanie przeciwnika, co wrecz samo wykorzystanie mocy w ofensywny sposob (moc zamiany sucharow w rzeczywistosc rzadzi).

Edytowano przez Maverick undead
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...