Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Co polecacie dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna oglądanie anime?

Slayers jako klasyczne fantasy, które kiedyś leciało i w naszej telewizji, Needless dla niezbyt zobowiązującej, efektownej rozwałki, TTGL - reklama/wstęp do mecha anime i wreszcie Cromartie High School - nietuzinkowy humor/parodia wielu różnych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tasiemcach pisałem parę postów wyżej ;) Zdecydowanie rządzi i króluje One Piece - geniusz w każdej cali, który szczególnie uwydatnia się w późniejszych arcach. Bleach to syf po SS Arc a Naruto jest w miarę OK choć najlepsze rzeczy dzieją się IMO teraz. Ofc mówię tu tylko o mandze. Długaśne i fajne jest jeszcze Fist of North Star, D.Gray-man oraz JoJo Bizarre Adventures choć czytałem tylko część pierwszą ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Związek ma tylko pierwszy odcinek, dwa razy dłuższy niż standardowy i dzielący postacie z OP. Potem już wszelkie bezpośrednie podobieństwa i nawiązania się kończą (tak praktycznie, to seria na dobre się od drugiego epa zaczyna, pierwszy to jakby special), przynajmniej z tego co mi wiadomo. Może tylko styl/klimat pozostaje dość podobny (chyba, OP nie oglądałem, ani nie czytałem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to znowu ja (pojawiłem się tu chyba dwa razy tylko podczas całego czasu jak jestem na forum :P) i mam zapytanie do Was.

Poszukuję jakiegoś Anime... Dobrego... oraz długiego (ale żeby nie było rozwleczone)

Anime które jak na razie mi się podobały to: Vampire Hunter D: Bloodlust, Full Metal Alchemist: Brotherhood, Hellsing, Great Teacher Onizuka i Dragon Ball (Ale to jak byłem mały :P)

Za to wszystkie inne które oglądałem (np. Bleach) mi się bardzo, bardzo nie podobały i chyba zrazilem się do anime troszkę... Myślicie że jest jeszcze szansa na odratowanie mnie?

Widziałem z tego co mi poleciliście ostatnio Trigun, ale niezbyt mi przypadło do gustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu (chyba 2 strony wcześniej) polecałem Nurarihyon no Mago, teraz również polecam ;).

Polecam także Angel Beats, Code Geass (dwa sezony), Clannad, Highschool of the Dead, Higurashi no Naku Koro ni (dwa, czy nawet więcej, sezonów). Na MyAnimeList poczytaj sobie opisy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angel Beats! jest krótkie. Jest to zresztą jedną z nielicznych wad tej serii o dość ciekawym pomyśle na zaświaty. Clannad ma co prawda dwa świetne sezony, ale to z grubsza dramat o zgorzkniałym nastolatku odkrywającym m.in. miłość.

Z dłuższymi seriami może być malutki problem, bo ostatnio nie ma ich tak strasznie wiele, a te lepsze już (chyba) widziałeś. Mógłbym polecić Legend of Legendary Heroes, jeśli pasuje ci fantasy, bynajmniej nie przesłodzone. Bardzo fajnie się też ogląda filmy Kara no Kyoukai umiejscowione w bardzo fajnym uniwersum opowiadające o młodej Ryougi Shiki, która dzięki swoim oczom może zabić wszystko (dosłownie - wszystko). Ciekawe też jest Shakugan no Shana (pierwszy sezon wydany w Polsce, poza tym drugi [oba po ~26 epów], 4 OVA i trzeci, kończący sezon startuje w październiku) o licealiście, który spotyka na swojej drodze młode dziewczę zajmujące się eliminacją istot żywiących się ludzkim istnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem z tego co mi poleciliście ostatnio Trigun, ale niezbyt mi przypadło do gustu.

A w którym momencie przestałeś oglądać? Bo pierwsza i druga połowa serii to dwie różne bajki. No, może przesadzam, ale faktem jest, że od pewnego momentu robi się dużo poważniej, historia nabiera głębi i Vash zachowuje się nie tylko jak idiota, ale również total badass. Obejrzyj sobie również Cowboy Bebop, to jest świetne, taka mieszanka wszystkiego co dobre (akcja, western, kryminał, komedia, dramat itd.) + genialna muzyka i postacie. Jak masz spore szczęście, to może nawet nie znasz jeszcze spoileru z zakończeniem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze to znowu ja (pojawiłem się tu chyba dwa razy tylko podczas całego czasu jak jestem na forum :P) i mam zapytanie do Was.

Poszukuję jakiegoś Anime... Dobrego... oraz długiego (ale żeby nie było rozwleczone)

Polecam Fist of the North Star, aka Hokuto no Ken. 109 odcinków, klasyka sama w sobie, *blablabla*, anime tak męskie, że zajdziesz w ciążę, niezależnie od płci. Nie, serio. Świetna, napakowana akcją produkcja z niezłą fabułą. Sam jestem na 42 odcinku i poza jednym odcinkiem "flashbackowym" to nie nudziłem się ani razu.

A takiego Gundama to porzuciłem po 20 odcinkach (i to oglądanych już pod koniec "na siłę"), takie mdłe barachło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś Anime... Dobrego... oraz długiego (ale żeby nie było rozwleczone)
Rzucę trzema tytułami: Baccano! (13epów + 3 OVA), Durarara!!! (24ep'y + 2 "specjale") oraz Legend of Galactic Heroes (110ep'ów) ;) Dwa pierwsze za klimat, szeroką gamę postaci (oraz w niektórych przypadkach epickość), ciekawą fabułę co wszystko tworzy efektowny miks ;] Natomiast ostatnia pozycja to... najlepiej po prostu przeczytać temat jemu poświęcony ^_^ Nie pożałujesz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję jakiegoś Anime... Dobrego... oraz długiego (ale żeby nie było rozwleczone)

Legend Of The Galactic Heroes, bez dwóch zdań. Tak wyglądałyby Gwiezdne Wojny, gdyby Lucas miał talent pisarski na poziomie wyższym niż przeciętny przedszkolak - dramat, intryga, polityka, oraz całe mnóstwo Wielkich Bitew W Kosmosie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym momencie przestałeś oglądać?

No tu muszę przyznać, że nie za długo oglądałem :P Po prostu zrobiło mi troszkę wodę z mózgu.

________________

Jeszcze pytanko co do Legend Of The Galactic Heroes. Czy są tam (nie pamiętam czy tak to się nazywało) mechy? No wiecie... Takie ogromne robociska do których wchodzą faceci w kombinezonach? Bo jeżeli tak... To stanowczo podziękuje, bo to jedna z tych rzeczy których w anime nie ścierpię...

________________

Dziękuje wszystkim za propozycje, niektórym pozycjom wymienionym przez Was się przyjrzę niedługo jakoś :)

________________

No i ostatnie pytanko: Są jakieś anime w stylu Final Fantasy? :P Tzn. jakiś konkretny steampunk na przykład? (Miecze + Magia + Wynalazki) :P Tylko od razu uwaga - nie chcę żebyście polecali mi anime... słabe, ale z taką tematyką :P Chcę coś dobrego, a przynajmniej dającego się obejrzeć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie... Otóż jak to zwykle bywa poszukuję ciekawych pozycji anime z gatunku romans. Sam nie wiem ale może to być dramat , komedia szkolna, albo jakiś tam romans. Wybaczcie ale nie chce mi się wypisywać pozycji które oglądnąłem więc możecie sprawdzić przyciskając sygne. O i może jeżeli ktoś zna wartą oglądnięcia pozycję to też niech napisze xD

PS. Z góry dziękuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznać, dużo ciekawych tytułów masz zaliczonych :ok: W końcu mogłem się przez to wszystko na spokojnie przebić i MALowa funkcja porównywania list okazała się nieocenioną pomocą^^ Ale do rzeczy. Przede wszystkim, polecam zobaczyć Kimi ni Todoke i Być może Kare Kano. Tego drugiego nie widziałem, więc gwarancji nie dam, ale pierwsza pozycja, zwłaszcza drugi sezon, to pierwszorzędny romans o bardzo spokojnym klimacie, nic tylko usiąść i się odprężyć.

Moim osobistym faworytem jest Otome Youkai Zakuro - rzecz dzieje się na początku epoki Meiji i, jak nazwa wskazuje, są silne nawiązania do japońskiej mitologii. Sporo akcji, jeszcze więcej humoru i jeden z najlepszych przykładów tsundere jakie w ogóle widziałem. Ciekawostka: manga Zakuro ma zostać wydana w Polsce jeszcze w tym roku:D

Kolejną rzeczą godną uwagi jest Eve no Jikan - bardzo krótkie anime + film. Seria zahacza o dość popularny temat porównywania człowieka i androida, choć tu zrobiono to starannie, trzymając się określonej koncepcji i doprawiając to niemałą ilością bardzo interesujących przemyśleń, również o życiu w ogóle.

Podobne do powyższego może wydawać się Chobits, choć tu główny nacisk położono na wielkie "love story"; szczegóły techniczne są mało istotne, a na pierwszym planie mamy niezwykle barwne postaci w rozmaitych sytuacjach dnia codziennego (do czasu^^).

Na zakończenie rzucę tytułem Nana. Bohaterki są tu nieco starsze niż w większości animacji "o życiu" i widać to również w ich perypetiach: mają problemy jakie zajmują już dorosłych ludzi z poważnymi (w miarę) planami na przyszłość, a i wątki miłosne mają tu inną naturę. Niemniej seria nie osiągnęła, w pewnych kręgach, statusu kultowej za nic i gorąco polecam ją każdemu kto ma ochotę na anime o realistycznym podejściu do... wszystkiego w zasadzie.

Edytowano przez Kondzio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci ktoś jakiś film? Chodzi o to, żeby nie był jakoś bardzo stary,związany z jakąś serią, żeby był w miarę "epicki", kreska miła dla oka, a fabuła przynajmniej przeciętna(nie chcę jakiejś bezmyślnej rąbaniny, nie mniej jednak akcja i jakieś walki byłyby wskazane- ot tak żeby się odprężyć). Aha- żadnych mechów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kinówki Shakugan no Shana. Jest w zasadzie samodzielna w stosunku do oryginalnej serii, więc żadnych poważniejszych nawiązań nie ma, a dostajesz dość sporo akcji i IMHO ciekawy świat.

I jest też seria siedmiu filmów (plus epilog) tytułem Kara no Kyoukai, które mają własny temat na forum, iście epicką fabułę, świetną animację i nieziemskie sceny walki. One tworzą serię same w sobie, więc możesz spróbować pierwszego i jak się spodoba, obejrzeć następne. Notka: nie warto oglądać w chronologicznej kolejności, lepiej wziąć się za to tak, jak idą same filmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Kara no Kyoukai. Dość nowy. Choć to seria 7 filmów to zdecydowanie warto zobaczyć. Świetna grafika, wspaniała fabuła i naprawdę fascynująca muzyka.

Jeśli lubisz cyberpunk to możesz obejrzeć Mardock Scramble. Mocne i brutalne kino, ale bez przesady. Tak jak Kara no Kyoukai nie przekracza granicy dobrego smaku.

Jedyne ich wady są takie że to serie filmów. KnK liczy 7 a MS jest trylogią (wyszła dopiero pierwsza część). Jeśli cię to nie zniechęca to polecam.

edit:

Za długo pisałem :biggrin: Piotrek mnie uprzedził przy KnK.

Edytowano przez Sefnir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów... Mam do Was prośbę otóż czy moglibyście polecić mi serie anime lub ewentualnie film w stylu Baccano! ? Ogólnie chodzi mi o to aby była dobra fabuła ( może być nawet zakręcona bo przynajmniej trzeba będzie użyć głowy ) I wiem że to nie ten dział ( chyba ) ale mam pytanie odnośnie tego czy warto oglądnąć Neon Genesis Evangelion, lub serię Gundam ( zacząłem oglądać od 00 i nie wiem czy dobrze zrobiłem ale podobno to jest inny "świat", historia. )

Po drugie możecie zarzucić tytuł który warto oglądnąć ( np. thriller, akcja, romans - z tych 3 gatunków ) Z góry dzięki wszystkim...

PS : Od razu mówię że zastanawiałem się już nad oglądnięciem Kara no Kyoukai ale jakoś myślę że powinienem się za to w końcu kiedyś wziąć.

PS2: A właśnie jeszcze warto oglądnąć Higurashi ? Wiele osób mówi że warto bo krwawe i takie tam ale mi chodzi o jakieś ważniejsze rzeczy czyli fabuła, klimat. ( z tego co wiem dużo "dzieciaków" napala się na tą serię - z góry sory za użycie dzieciaków ale po prostu niektórzy tacy są.

PS3: Albo coś podobnego do Steins Gate :) bo bardzo mi się spodobało a nie mogę się doczekać filmu

Edytowano przez shadoxsas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thriller

Na moim MALu figuruje tylko jedna pozycja, którą mógłbym nazwać thrillerem z pamięci, bez potrzeby sięgania w nią, żeby się upewnić. ;)Perfect Blue Satoshi Kona. Tytuł nienowy, ale widzę, że nie masz go na profilu. Nadrób koniecznie!

Swoją drogą, Paprika i Paranoia Agent tego samego reżysera są otagowane na MALu jako thrillery. Sam mam je jeszcze do nadrobienia, ale tu możemy być niepewni co najwyżej co do przynależności gatunkowej, o poziom raczej nie ma się co martwić. :P

Ja z kolei szukam czegoś podobnego... nie wiem, do Serial Experiments Lain może? Rzeczy ambitne, pokręcone i ogólnie 2deep4u... ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...