Skocz do zawartości
Mariusz Saint

Polecanki!

Polecane posty

Z mniej ambitnych serii mogę polecić Akikan! o walkach puszek napojów z czymś na kształt romansu w tle, Chobits z własnym tematem na forum czy Dog Days z ostatniego sezonu. Ewentualnie może cię zainteresować Asobi ni Iku yo! albo Sekirei. Ewentualnie Strike Witches (to jest dopiero naciągane...).

Są też serie czysto komediowe, jak Shinryaku! Ika Musume, gdzie tytułowe dziewczę-kałamarnica 'podbija' powierzchnię, lecz niezbyt jej to wychodzi, Working!! o grupie nie-do-końca-normalnych pracowników pewnej restauracji czy Lucky Star o otaku i jej przyjaciółkach. W zasadzie o niczym konkretnym jest też K-ON!, który ma temat tu, na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Może Spice and Wolf, akcji co prawda za wiele nie ma, ale naprawdę anime typowo na odprężenie. W Otome Youkai Zakuro akcji za to nie brakuje. Jeśli by cię interesowały komedie to do tych polecanych przez Piotrka dodam jeszcze xxxHOLiC, w niektórych momentach można naprawdę paść ze śmiechu, Kore wa Zombie Desu ka?, bohater to zombie i mahou shoujo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toś kryterium zarzucił... :)

Mogę polecić Shakugan no Shana dla obejrzenia, choć dostosowanie lektora jest co najmniej wątpliwe. W zasadzie chyba każde anime sprowadzone przez Vision w ramach Anime Gate ma lektora, nie wiem jednak jak z innymi wydawcami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytek od Kaze i nie przypominam sobie żeby był tam lektor, ale na nowszych wydaniach (Code Geass itp) może być.

A na dużo propozycji nie licz, bo lista wydanych u nas serii nie jest (raczej) aż taka długa. No i pozostaje kwestia jakości (podobno Evangelion 1.11 jest pod tym względem najlepszy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam mangi w której główny bohater chce się zemścić.

Czytałem:

-Berserk

-Ubel Blatt http://myanimelist.net/manga/70/Ubel_Blatt

-Blade of immortal http://myanimelist.net/manga/658/Blade_of_the_Immortal

-Vinland Saga http://myanimelist.net/manga/642/Vinland_Saga

-Rebirth http://myanimelist.net/manga/497/Rebirth

-Red Eyes http://myanimelist.net/manga/1105/Red_Eyes

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podane serie, powoli zabieram się za ich oglądanie i nie narzekam. Ale najbardziej jestem zadowolony z Seitokai Yakuindomo, które zacząłem oglądać dzięki PiotrkowiN. :)

Co do prośby wyżej. Z lektorem na pewno byli Slayersi, polecam ich obejrzeć. Ale jeśli dobrze pamiętam, w Polsce były tylko trzy serie. Za granicą było pięć bodajże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sakul01

Pasował by The Breaker, tyle że jest to manhwa. Bohater chce się uczyć walczyć by obronić się i dokopać przy okazji gościom, którzy się nad nim znęcali w szkole. Na początku, bo potem fabuła leci troszkę w inną stronę, ale i tak warto się zainteresować.

Zemsta jest też motywem działania bohaterki Hekikai no AiON

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime/mangi (ze wskazaniem na anime) o tematyce podobnej do tych z Code Geass, czy Death Note. Czyli oczywiście bohater z wielką mocą i jeszcze większymi ambicjami. W akcji powinno się przeplatać dużo intryg i zagadek.

Da radę?

Mangi, które można zobaczyć:

LOST+BRAIN http://myanimelist.net/manga/5802/LOST+BRAIN

Akumetsu http://myanimelist.net/manga/1101/Akumetsu

Anime:

-The Legend of the Legendary Heroes http://myanimelist.net/anime/8086/Densetsu...sha_no_Densetsu

Bohater z super mocą bez ambicji

-Night Head Genesis http://myanimelist.net/anime/1243/Night_Head_Genesis

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam anime/mangi (ze wskazaniem na anime) o tematyce podobnej do tych z Code Geass, czy Death Note. Czyli oczywiście bohater z wielką mocą i jeszcze większymi ambicjami. W akcji powinno się przeplatać dużo intryg i zagadek.

Da radę?

Spróbuj Higashi no Eden. Oglądałem dość dawno temu, ale ma dobrą i odkrywaną stopniowo fabułę. Powinno ci się spodobać, choć klimat nie jest identyczny jak w DN. Jeśli nie znasz zerknij też na Monster, którego sam jeszcze nie dokończyłem, ale polecić zawsze warto. Naprawdę porządny kryminał, bo chyba do tego gatunku mu najbliżej.

Aczkolwiek w żadnym bohater nie ma 'wielkiej mocy', ale jeśli będziesz się kurczowo trzymał tego punktu, to nie znajdziesz zbyt wiele tytułów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bleach robi się strasznym syfem po SS Arc - fillery, nuda, rozciąganie akcji - a IMO najciekawsze momenty w Naruto właśnie zaczynają się w mandze, ofc chodzi mi o

wojnę

;) Z takich tasiemcowych shouenów poleciłbym zdecydowanie One Piece - jest po prostu świetne, na brak akcji i galerię bohaterów nie można narzekać, dla mnie konieczność. Generalnie też polecałbym raczej czytać mangę ^_^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tworów tasiemcopodobnych to ja bym jeszcze polecał D. Gray-man, które nie jest do końca tasiemcem (wyobraź sobie, że ma koniec, do tego na "ledwo" 103 odcinku), ale to tylko dlatego, że studio podjęło dość rozsądny krok i nie chcąc wstawiać masy fillerów po tym, jak anime zbliżyło się do mangi, zwyczajnie przerwało emisję. Manga ciągle idzie dalej. Ogółem warto obejrzeć, a czy czytać, to nie wiem, bo sam się za to (jeszcze) nie zabrałem, ale słyszałem pozytywne opinie. Z mang jednak na pewno mogę polecić JoJo's Bizarre Adventures, bo czegoś bardziej zakręconego, stylowego i oferującego lepsze walki nie znajdziesz (ew. z trudem) :D Tomików jest już ponad 100, więc materiału ci nie zabraknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Death Note, teraz oglądam Samurai Champloo, w kolejce czeka Afro Samurai. I nie wiem co dalaj. Szukam czegoś o podobnej kresce, w miarę dobrej fabule. Zastanawiam się nad Devil May Cry i Naruto, ale nie wiem czy warto zaczynać, jeśli dacie jakieś lepsze propozycje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Devil May Cry i Naruto, ale nie wiem czy warto zaczynać, jeśli dacie jakieś lepsze propozycje...

Co do DMC (nie, nie Detroit Metal City tylko Devil May Cry), obejrzyj jeden odcinek i zobacz czy leży ci coś takiego. Bo mimo ze obejrzałem cala serie to jakoś mnie nie zachwyciła ? po prostu scenarzyści uparli się by w każdym odcinku było smutne zakończenie i ?teoretyczny? morał (Pisze teoretyczny, bo w praktyce za bardzo to nie wyszło.).

Polecam Code Geass (skoro spodobało ci się DN) i Berserka, bo widzę ze lubisz machanie mieczem na ekranie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować wiele różnych rzeczy. Amagami SS dla romansu (skondensowane i lekkie - 6 historii w jednej serii), Lucky Star dla komedii (4 licealistki, ogólna opowieść o niczym), Suzumiya Haruhi, bo jest ogółem ciekawe (i sci-fi), Clannad/Kanon/AIR (dowolne) dla odrobiny gardłościskającego dramatu, Death Note dla historii o próbie zreformowania świata z perspektywy reformatora (i przy okazji konflikt rozgrywający się głównie w rozmowach między błyskotliwymi młodzieńcami), Legend of Legendary Heroes dla porządnego fantasy... Można tak wymieniać dość długo. Spróbuj podać jakieś ulubione gatunki, to będzie można się skupić na jakimś konkretnym kierunku.

Jest też nieco inna bajka, czyli serie pokroju Bleacha czy Naruto. Dobrze mi z byciem laikiem w tej kwestii, więc cię nie wyedukuję... Jak ci się chce, spora część z podanych przeze mnie tytułów ma własne tematy, a listę znajdziesz tutaj.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek to zdecydowanie coś lżejszego, jak choćby wspomniane przez Piotrka Amagami SS. Możesz zobaczyć także całkiem niezłe Seitokai Yakuindomo. Ot taka komedia z nie do końca normalnymi bohaterami i żartami (

humor kręci się wokół seksu, ale nie jest zbyt przesadzony czy wulgarny

). Dołączę także do polecania Death Note, bo to naprawdę kawał porządnego animca. Jeśli lubisz marvela to zobacz obecnie lecące Tiger & Bunny. Seria o superbohaterach, w której, przynajmniej moim zdaniem, nie czuć aż tak bardzo że to anime. Co by tu jeszcze... Working!! czy K-ON! też by się nadały. Pierwsze opowiada o dość zwariowanej restauracji a drugie o licealistkach zakładających szkolny zespół muzyczny (całkiem niezły soundtrack). Jeśli lubisz elementy fantasy to zobacz xxxHOLiC, komedia o sklepie prowadzonym przez dość oryginalną wiedźmę i różnych holikach.

Zdecydowanie napisz coś o ulubionych gatunkach, bo tak to możemy zarzucić cię listą tytułów, które nic ci nie powiedzą a być może jedynie zniechęcą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...