Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Zagadki filmowe

Polecane posty

Więc, znów zagadka na kombinowanie, trzeba połączyć dwa elementy. Proszę o tytuł.

To i to

@Spokojnie, Ryba2111 i ChosenOne, obaj nie macie racji;) Łączymy, ale pierwszy obrazek ma raczej ogólne przesłanie, nie chodzi o to kto jest na obrazku;)

@xMiLkx - no

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Wam podpowiedź w nowym poście, żeby było widać.

Podpowiedź dla Was: Co jest dokładnie na drugim obrazku?

@Wszyscy źle... Mówiłem, z pierwszego nie chodzi o sam obrazek, tylko czego on jest symbolem? Pewnego filmu. A jakiego? Połączcie element z filmu z drugim obrazkiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to komuś pomoże: na pierwszym obrazku jest Al Pacino więc może chodzić o Amerykę, a na drugim jest logo Lufthansy- niemieckich linii lotniczych. Teraz trzeba to tylko odpowiednio połączyć. Aha i mój typ to Die Luftbrücke ? Nur der Himmel war frei , w tym wypadku Al oznaczałby właśnie Amerykę, która zaopatrzyła Berlin a Lufthansa: no bo niemieckie linie i powietrze- luft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierzmy to do kupy: Mamy coś z filmu, który przedstawia 1 obrazek. Mamy drugi obrazek dosłownie.

Trzy=pierwszy jest też nieprzypadkowy ze względu na tematykę. Poza tym, jest w tym filmie coś, czego nie było w pierwszej części

@Przepraszam, nico22 już napisał, że na dwójce jest logo Lufthansy. A w dwójce był pewien aktor, którego brakło w pierwszej. Jego rola jest dość podobna do tej, jaka gra w filmie, którego szukacie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mamy, mamy... bardzo niewiele mamy... jakis film o mafii, zwiazany z lotnictwem? o co dokladnie chodzi z tym dugim obrazkiem? bo chyba nie to ze jest zolto-niebieski :tongue:

no jakies ptaszysko na nim jest. i nie mam pojecia co ma trojka Godfathera a czego nie ma jedynka, bo tylko pierwsza czesc ogladalem jakby nie bylo, co mnie wlasciwie skresla jako potencjalnego zgadywacza, ale co tam :laugh:

EDIT: zakladam, ze chodzi o Roberta DeNiro, tylko teraz znajdz inny film, w ktorym gral mafiosa (a sporo ich bylo). na razie postawie na Nietykalnych, gdzie DeNiro gral Ala Capone

(tylko co mafia moze miec wspolnego z niemieckimi liniami lotniczymi, ja sie pytam? :tongue:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nigdy zagadki filmowej nie zadawałem, więc nawet nie wiem, jak kiepski w tym jestem ;)

Powinno być prosto, zamieszczam po prostu kadr z filmu.

post-51657-1247596448_thumb.jpg

Jeśli ktoś film widział, to powinien łatwo skojarzyć scenę, w końcu tego obrazu się nie zapomina po paru tygodniach.

EDIT: Widzę, że chyba potrzebne będą podpowiedzi.

1. Nie jest to film amerykański.

2. Reżyser jest bardzo znany, a film uznawany za arcydzieło.

Jeszcze nikt nie zgadł? Przecież to klasyka, ktoś musiał widzieć...

3. Zawiera elementy autobiograficzne.

4. Został nagrodzony dwoma Oscarami.

5. Motyw przewodni - niemoc twórcza.

Bardzo charakterystyczny kadr, na zdjęciu główny bohater:

post-51657-1247683299_thumb.jpg

6. Reżyser to Włoch.

Ilu znacie bardzo znanych włoskich reżyserów, którzy stworzyli arcydzieła? Nie powinno być wątpliwości o kogo mi chodzi. A który to z jego filmów można łatwo wydedukować dzięki podpowiedziom(3,4,5)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milosc w czasach zarazy. gdyby parostatku nie bylo na plakacie, poszukiwania by trwaly i trwaly... :happy:

//off a na zagadkowym zdjeciu, musisz przyznac Franku, widnieje jeden z najokrutniejszych mordercow w historii kina. dla tych, info ktorzy nie wiedza co to za film - "To nie jest kraj dla starych ludzi" braci Coen. off//

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...