Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lord Nargogh

Przepytka ze sportu

Polecane posty

Jasne, ale wiesz - zawsze wolę poczekać na oficjalne potwierdzenie, ostatnio za to oberwałem xD Ale fakt, nie ma co blokować zabawy, jak wszystko wiadome jest.

No więc moja zagadka, oszczędzę Wam obrazków, będzie słowna:

W sezonie 06/07 Primera Division mistrzostwo do ostatniej kolejki nie było pewne - walczyły o nie Real Madryt i Barcelona. Ostatecznie to Królewscy (niestety) zgarnęli to trofeum, dzięki zwycięstwu w ostatniej kolejce nad bodaj Mallorcą. Aczkolwiek to była już formalność, Blaugrana pogrzebała swoje szanse (nie matematyczne, ale realne) wcześniej. I to jest pytanie - o jakie wydarzenie mi chodzi ? Żeby uściślić - chodzi o kuriozalny zbieg okoliczności w pewnych dwóch meczach. Proszę o szczegóły - o co chodzi, nazwiska związane z tym i tak dalej ;) Koniec z łatwymi obrazkami :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek dla Eagle za zgadnięcie. Sam próbowałem poszukać czegokolwiek i nic nie udało mi się znaleźć. BTW na tym zdjęciu Dixi Dean przypomina mi Carlosa Teveza. :tongue:

EDIT

Czy jest to Ladislao Kubala?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełen hardkor teraz :)

Jak się nazywali, i kim byli ci dwaj panowie (podpowiem, że niestety obaj już nie żyją)

post-51754-1247001959_thumb.jpg

post-51754-1247001965_thumb.jpg

Uprzedzam że uznam odpowiedz tylko gdy ktoś rozpozna obu panów.

Owiec_xD - To nie Edmund Hillary. Dyscypliny nie podam bo wtedy prosto pójdzie ;)

opti - także nie, idziecie w złym kierunku.

opti - tak se dałem 2 postacie a nie jedną, to nie są odkrywcy ani zdobywcy (chyba że medali) ;))

Podpowiedź - podam jak będzie przynajmniej 2-3 odpowiedzi ;)

No dobra, były 3 odpowiedzi a więc podpowiedź

Dziwię się niezmiernie że nie poznajecie pana ze zdjęcia nr 1, obaj panowie wiele razy bili rekordy w swojej dyscyplinie, byli wybitnymi sportowcami, a także przyjaciółmi. Jeden z nich zachwycał świat i innych zawodników tym, że wygrywał mając ponad 40 lat. Jeden z nich także jest patronem baaaardzo znanego obiektu sportowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się uparł, to ten drugi wygląda trochę jak Edmund Hillary, który pierwszy zdobył Mount Everest. A jeśli się mylę (a zapewne), to proszę o jakąś podpowiedź...

*najlepiej dyscyplinę ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...