Skocz do zawartości

Rozwiązany: RESETY kompa


Evunio

Polecane posty

Jesli juz naprawde nic nie pomaga, to sprobuj przestawic zworki na plycie glownej. Napis przy zworce bedzie brzmial

CMOS CLEAR, wyjmij ja i wloz ponownie, powinno to przywrocic fabryczne ustawienia biosu.

Ktos tez poprzednio wspomnial o mozliwosci przeskanowania kompa antywirem. Sproboj takze tego, retsartowanie biosu oraz resety kompa, wcale nie musza oznaczac, ze Twoj sprzet jest zepsuty.

Ba, czasem jest nawet tak, ze pelnoludzi głowkuje co moze byc nie tak, a na koniec sie okaze, ze byla to niezwykle banalna sprawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CMOS CLEAR, wyjmij ja i wloz ponownie, powinno to przywrocic fabryczne ustawienia biosu.

Nie tak się robi clear cmos. Zworka to nie bateria. Trzeba zworkę przełożyć (zwykle z pinów 1-2 na 2-3) po czym po kilku sekundach wrócić do pierwotnego położenia. Do tego operację przeprowadza się przy odłączonym fizycznie zasilaniu (w moim manualu z płyty głównej dodatkowo polecają wyciągnąć baterię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprawdź temperatury w jakimś programie zaraz po resecie, ważne jest to, żeby zrobić to szybko. Jeśli są za wysokie, to proponuję rozbudować chłodzenie.

Polecisz mi coś bo ja w takich sprawach to zielony jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wymagania mają to do siebie, że są podawana "na oko" i po nich nie można ocenić, która gra bardziej zajmuje poszczególne części komputera.

Możesz podać temperatury, zmierzone w takim momencie jak pisałem wcześniej? Speedfan się nada, ewentualnie możesz użyć Core Temp. Jeśli masz możliwość zrób zdjęcie wnętrza obudowy i zamieść na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przed tym ściągałeś jakiś program/plik lub cokolwiek? Może jak coś chciałeś ściągnąć ktoś dorzucił do pliku jakiś programik który siedzi teraz w auto starcie i wyłącza po pewnym czasie kompa- jest pytanie: Czy to się dzieje regularnie? np co 30min?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ściągnąć CoreTemp32 (choć wyszła pewnie nowsza wersja 33) i monitorować na bieżąco skoki temperatury. Pograj na przykład z 5 minut w AC, po czym zwiń grę na pasek i sprawdź temperaturę. Wyniki takie są czasami bardzo nierówne. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem, że na GTA IV się nie resetowało, natomiast na King's Bounty: Legenda tak.

Jeżeli to nie sprawa temperatur, to wskazałbym bez wahania na pamięć RAM. I w związku z tym pytanie: Czy masz go w dwóch kościach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Polecam ściągnąć CoreTemp32 (choć wyszła pewnie nowsza wersja 33) i monitorować na bieżąco skoki temperatury. Pograj na przykład z 5 minut w AC, po czym zwiń grę na pasek i sprawdź temperaturę. Wyniki takie są czasami bardzo nierówne. Kiedyś spotkałem się z takim przypadkiem, że na GTA IV się nie resetowało, natomiast na King's Bounty: Legenda tak.

Jeżeli to nie sprawa temperatur, to wskazałbym bez wahania na pamięć RAM. I w związku z tym pytanie: Czy masz go w dwóch kościach?

TAk pamięć ram mam 2x2 giga

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...