Skocz do zawartości

Far Cry (seria)


Gość kabura

Polecane posty

exao ma racje misja łódż to ta jak z bossem się walczy.

Znalazłem ale tylko z grafiti "UBIsun", gdzieś w dziurze.

głównie chodziło mi by FAR CRY ZOSTAŁ WYRWANY Z UBISOFT MONTREAL i został przekazany innej firmie bo

jak czytałem newsy to TRZECIA CZĘŚĆ TO KLON (ZUPEŁNY) DRUGIEJ.

Podaj link do strony gdzie widziałeś tego newsa! Jeśli FC2 tobie się nie podobał to nie podejrzewam że FC3 mimo związku z fabułą FC 1 będzie się tobie podobał. Przykro mi. FC jest o najemnikach. Jeszcze coś, Ubi nie sprzeda jednej ze swoich perełek!

to nie strona intenetowa to jkaś czasomismo ale chyba cda.

a i troche kasy i można wykupić a myślisz że co ja FC1 został wykupiony chyba gra odniosła ogromny sukces.

Edytowano przez t0rp3d0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady9
Szczerze mówiąc, to gdyby twórcy zrobiliby znacznie więcej przystanków autobusowych, to nie byłoby żadnego problemu.

Bo

A. Nie byłoby problemów z dłużyznami.

B. Nie byłoby problemów z posterunkami.

A tak to licho wie, jak można bezpiecznie ominąć te posterunki.

Posterunki nie stanowią za wielkiego problemu gorzej z transportem, ktory przyznaje jest tu prymitywny (do przystanków autobusowych trzeba się gramolić prawie przez całą mapę) zresztą redaktorzy CD-Action dośc czesto o tym mówili.

Edytowano przez Arkady9
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekają na te posterunki...pomyślmy...wychodzi patch który poprawia i posterunki się nie odradzają. Co dalej? Zniszczyliśmy wszystkie posterunki i każda misja będzie tak denna że aż żal...dlaczego? Bo nie ma posterunków i gości których wcześniej wybiliśmy co do nogi! Dobry gracz sobie poradzi z nimi, ci którzy nie radzą sobie to na niższy level N00By! Ups nakręciłem się, sorki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, usunięcie posterunków odsłania największą wadę drugiego Far Cry'a, czyli brak wykorzystania pełni możliwości jakie daje tak ogromny teren. Bo tak po prawdzie, jedynym dodatkowym zajęciem jest zbieranie diamentów i tyle. Nic więcej. Autorzy po prostu nie dostrzegli drzemiącego potencjału w sandboxowej rozgrywce. Spróbujmy porównać tą grę do takiego GTA IV. Niebo a ziemia, co nie? ;)

Edytowano przez Tratata
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkady9

A kto pisal, że posterunki mają się nie odradzać?

Tylko, że częstotliwość z jaka rodzą się żołnierze jest ogromna.

Ja kiedyś wybiłem jeden posterunek. Ale, ze niedaleko był diament, to postanowiłem go poszukać.

Odszedłem na ~100 metrów. Wracam po auto, a tam już nowi żołnierze.

Gdyby wrogie wojsko odradzało się po 2-3 dniach, to uznałbym to za zaletę. Ale gdy odradza się po 2-3 minutach, to muszę to uznać za wadę.

Śmierć szybkim respawnom :].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zdobyciu wszystkich broni, w tym upragnionego granatnika powtarzalnego straciłem chęć do gry...

Po prostu nie czuję potrzeby odkrycia czegoś tam. Fabuła jest nawet niezła do momentu

Pierwszego miasta i śmierci naszych towarzyszy...

Potem nie mogłem jakoś się odnaleźć. Wszystko sprowadza się do dojechania na wskazane miejsce i zabicia kogoś bądź też rozwalenia czegoś, sytuację ratują bohaterowie którzy podają drugą możliwość skończenia misji daleko bardziej rozbudowaną jednak i to po pewnym czasie zaczyna nużyć. MP też do wybitnych nie należy, jest całkowicie średni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji.

Wszyscy sądzili, że Far Cry 2 będzie wielkim hitem. Będzie tym, czym był Far Cry, a nie był Crysis.

Wczoraj kupiłem Crysisa i po kilku godzianch gry stwierdziłe, ze ten bije na głowe FC2.

Czemu?

Z kilku powodów. Jednak najważniejszym problemem jest to, ze FC2 został imo porażką roku jeszcze w...szatni.

Wszyscy trąbili, że to będzie świetna gra. Idealna. Pyszniaste zapowiedzi, ciekawie opisy.

A tu takie ups...jak w seksie. Ktoś się nagadał, nagadał a po wszystkim takie małe: "Ups".

Co innego było z FC. Ja po jedynce niczego się nie spodziewałem, gdyż nawet nie wiedziałem o jej istnieniu. Więc może dla tego okazał się takim hitem.

I żeby była sprawa jasna. Uważam, że FC jest lepszy od FC2. I to znacznie.

Belutek Witam w klubie :)

Edytowano przez Nicek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arkady9

Być może, ale jeżeli pomyśleć, że w czasach Crysisa i GTA VI nadal powstają niskobudżetówki z obleśną gafiką, które i tak mało kto kupuje. To jest całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam jak narazie mieszne uczucia odnośnie tej gry. Mam zaliczone póki co jedynie 14% gry więc jeszcze moja opinia się może ostatecznie zmienic. A moje pierwsze wrażenia są takie:

-typy respawnują się zaraz po wyjściu z posterunku. Wnerwia, męczy, a funu nie daje.. :confused: Mogli by się respawnowac, ale po kilku dniach, a nie sekundach (rekord umnie to: wyszedłem z postu, ale jeszcze widziałem budynki i zawróciłem.. a tam na ziemi trupy tych co ich załatwiłem i nowi łażą sobie w te i z powrotem. :confused: )

-grafa ładna nawet na nie maksymalnych (komp nie pociągnie)

-świetny pomysł z leczeniem ran krytycznych, malarią, zacinaniem się broni, swobodą rozgrywki i naprawą pojazdów

-jakieś chore światło, które prawie całkiem zabiela ekran i oślepiająco biała, fosforyzująca trawa w nocy :blink: (może moja karta graficzna coś rypie nie wiem)

-strasznie fajnie się strzela

-zadania zmuszają do wnerwiającego jeżdżenia po całej mapie w te i z powrotem :confused:

-fajnie się kosi krzaki :tongue:

-nie ma nóg!!!!!!

Arkady9 GTA VI? Szybcy są... a ja myślałem, że dopiero co IV wyszła.. :tongue:

Edytowano przez RazielusMortis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Far Cry 2 jest najlepszym FPSem w jakiego grałem (GoW to nie FPS, prawda?). Najważniejsza jest dla mnie swoboda rozrywki. Czegoś takiego nigdzie nie widziałem. Noc, coś koło 2. Mała chatka do przejęcia. Nie ma jak wejść, a od frontu to mnie na pewno zabiją (gram na najwyższym poziomie). i tu się ujawnia główna zaleta gry. Wchodzę na górę, zeskakuję na dach budynku, kucam, rzucam granat w samochód - granat wybucha, a po chwili również samochód. Zero strzelania, a kryjówka odblokowana. Tego się nie znajdzie w byle strzelaninie. Choć rzeczywiście to jeżdżenie może zmęczyć to jednak jazda terenówko po północy w jakiejś dżungli po wąskiej drodze to coś niezapomnianego.

O ogniu chyba nie muszę wspominać prawda?

Far Cry był grą bardzo dobrą, ale część druga jest jak dla mnie lepszą grą.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, które do Pomocnej Dłoni się chyba nie zalicza... Otóż czy jest mod, który sprawia, że te posterunki sie tak często nie respawnują? Na razie gra poszła w odstawkę właśnie przez te posterunki, ale jakby się respawnowały, np. co 2 dni to byloby wporzo i dałbym jej szansę... Więc jest taki mod?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo demonizujecie z tymi posterunkami. Zwalacie wszystko na nie. Są tam bardziej denerwujące błędy/braki niż te posterunki.

A prawda jest taka, że FC2 jest nieciekawy.

Nie ma tam właściwie nic do roboty poza misjami które po iluś tam godzinach zaczynają nużyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się przyznać - kupiłem Far Cry 2 i jest zdegustowany... Grafika super, muzyka super, fabuła ujdzie ale to co jest najbardziej odrzucające ima się niestety grywalności... 50km (kwadratowych)??!!! Czy ktoś ty oci***ł?? Ale nie to jest najgorsze... Gorsze są posterunki... co ok 0.5 km posterunek i użeranie się z nieźle wygenerowanym AI?? Masakra... Na początku sprawiało mi to przyjemność, ale już po bodajże 16% poczułem oddziałowujące z ogromną siłą znużenie (chyba tak się to pisze ;P)... Ogólnie zawiodłem się na tej grze prawie tak samo jak na (proszę, tylko nie po twarzy ;P) Far Cry (pierwszej częsci)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi FarCry2 nawet przypadło do gustu chociaż mam pewne zastrzeżenia co do tej gierki...

za częsty respawn posterunków to jest coś co mnie dobiło w tej grze. Jadę to miasta, po drodze rozwalam posterunek. Biorę jakąś misję, wracam, jadę obok posterunku, który właśnie rozwaliłem i co? Ktoś do mnie znowu nawala...

Mogliby wydać jakiś patch który usuwa respawn bo to wg jest dużą wadą w grze ale to tylko moje zdanie ;p

Następnie obszar do eksploracji. Niby fajnie, że jest taki duży ale nieraz już nie chce się jechać z jednego końca mapy do drugiego. I te przystanki mogłyby być troszkę gęstniej umiejscowione.

Ale mimo tych wad nie żałuję, że kupiłem FC2 ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem tak, że w trakcie wykonywania jakiejś misji rozwaliłem posterunek (dodatkowo przez przypadek zabiłem najemnika który mi pomagał, pierwszy raz wspólną misję wykonywałem i niemiałem pojęcia że on jest ze mną- a własciwie poza miastami strzelać trzeba do wszystkich), i zbierałem dobra porozrzucane po okolicy i nagle słyszę odgłos silnika, patrze zkąd to dochodzi, a tu grupka bojówkarzy jedzie dżipkiem, zatzrymująsię i obsadzają posterunek... Chociaż to dziwne że tak szybko sie respawnowali, ale to przynajmniej normalnie wyglądało (coś podejrzewam że to mogły byc posiłki związane z misją).

A tak wogóle to fajny efekt zacinającej się broni, ale najlepszy efekt to wybuchanie (jak mi wybuchło RPG to pomyslałem sobie że to nie realistyczne żeby przezyć taki wypadek....

Jak ciągniesz przez posterunek na pełnym gazie to często nawet nie dogonią, a jak jedziesz do srefy zakazu uzycia broni to odpuszczą po przejechaniu granicy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadzają wam posterunki? Jeśli jedziecie samochodem (no chyba, że ktoś lubi na pieszo chodzić) to po prostu się nie zatrzymujcie tylko jedzcie cały czas tam gdzie macie. Gram na najwyższym poziomie trudności i jeszcze ani razu nie zdążyli mnie zabić, a i nie dogonią was. Jeśli nie jesteście pewni tej metody to krótko przed posterunkiem wjedźcie w jakiś las albo krzaki i przejedźcie obok niego i się nie zatrzymujcie. Gwarantuję wam, że nawet nie zaczną pościgu. Do takich "wycieczek" polecam Jeep'a, a nie "podrobione" terenówki. Tym bardziej jeśli gracie na części południowej już. Tam jeszcze ani razu nie spotkałem się na drodze z patrolem, przez co działko na pace było niepotrzebne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do tych co ukończyli FC2.

Jak mam wziąść walizke obok wraku samolotu zagaduje do mnie przyjaciel najemnik. Wychodzi jakiś inny zza wraku i rzucają się na mnie wszyscy zaginieni najemnicy z I aktu. Co mam zrobić by nie atakowali mnie. Zabić wcześniej? Wykonywałem dla nich misje, ratowałem i próbowałem im pomóc w barze u Mike. Wiem że jest coś takiego jak zabicie z litości jak gościu oberwie i rzuci flare. Pomóżcie.

:confused: :yucky:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy FC był fajny, przyjemnie się w niego grało. Dlatego z niecierpliwością czekałem na FC 2. Na szczęście gry nie kupiłem, tylko przetestowałem u kolegi. I ... strasznie się zawiodłem, łącznie grałem w nią jakieś 3h i uważam ten czas za kompletnie stracony. No ale cóż zawsze można wrócić do COD4 ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...