Skocz do zawartości
Gość kabura

Far Cry (seria)

Polecane posty

Gość Koraxis

Po raz kolejny dowiedzliśmy, że wszechobecne dyskusje o pirackich grach są bezcelowe. Pozwolę sobie zamknąć temat gier kopiowanych zanim dojdzie do rękoczynów :)

Tym optymistycznym akcentem zamykam . :P - ale mam władze prawie jak mod :):)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
...mam pytanie - daleko do końca gry, jeszcze? :D

Daleko, za górą za rzeką :P To chyba nawet połowa nie jest :D

Odpaliłem sobie wczoraj FC tak z ciekawości jak wypadnie w moich oczach po dwukrotnym przejściu HL2, oraz jak będzie działał na większej ilości ramu i dostałem szczękopadu. Gra pod względem użytych technologii to majstersztyk, HL2 co prawda daleko w tyle nie jest, a bajery typu kołyszące się lampy wcale nie są mi do życi(a) potrzebne ale jednak miło popatrzeć na takie bajery. Niestety taka grafika okupiona jest potężnymi wymaganiami co do sprzętu. Obie gry w najwyższych detalach wymagają co najmniej 786MB (nawet przy takiej ilości ramu zdażają się bardzo niewielkie, ale jednak zaciachy) jednak w stosunku do reszty kompa FC jest bardzo brutalny. O ile HL2 chodził doskonale w 1024x768 aa x4 to w FC w najwyższych detalach komfortowo* dało się grać tylko przy rozdziałce 800x600 (dziadowskie aa x2 robi mi panel LCD :P No nic mimo to chyba jednak wyjadę na trochę z citi 17 na wakacje do mikronezji :)

*niestety przy fpsach >30 FC reaguje ze znacznym opóźnieniem na ruchy myszki co w praktyce uniemożliwia precyzyjne celowanie :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obie gry w najwyższych detalach wymagają co najmniej 786MB (nawet przy takiej ilości ramu zdażają się bardzo niewielkie, ale jednak zaciachy) jednak w stosunku do reszty kompa FC jest bardzo brutalny. O ile HL2 chodził doskonale w 1024x768 aa x4 to w FC w najwyższych detalach komfortowo* dało się grać tylko przy rozdziałce 800x600 (dziadowskie aa x2 robi mi panel LCD :P No nic mimo to chyba jednak wyjadę na trochę z citi 17 na wakacje do mikronezji :)

*niestety przy fpsach >30 FC reaguje ze znacznym opóźnieniem na ruchy myszki co w praktyce uniemożliwia precyzyjne celowanie :x

No tu się nie do końca zgodzę. Ja mam 512MB ram'u, a mimo to FarCry w 1024x768, AAx4 chodził płynniutko i nie doczytywał. Za to na odwrót było w Half-Life 2. Tam cały czas coś "loadingowało". IMO silniczek CryTek jest dużo lepszy od Source. Half Life 2 można pochawlić jedynie za wodę i świetną mimikę twarzy. Reszta z przed roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
No tu się nie do końca zgodzę. Ja mam 512MB ram'u, a mimo to FarCry w 1024x768, AAx4 chodził płynniutko i nie doczytywał. Za to na odwrót było w Half-Life 2. Tam cały czas coś "loadingowało". IMO silniczek CryTek jest dużo lepszy od Source. Half Life 2 można pochawlić jedynie za wodę i świetną mimikę twarzy. Reszta z przed roku.

U mnie przy 512MB FC nawet na High potrafił ostro męczyć twardziela, pewnie to przez mikroskopijne 64MB na karcie, przez co gra kupę tekstur gra pakowała do ramu, który błyskawicznie się zapełniał. Co do ramu to te dodatkowe 256MB naprawdę bardzo wiele dają w nowych grach, choć perspektywicznie lepiej by było mieć 1GB (w game walkerze w "testowane na:" jest kupa kompów z GB ram), ale i tak jak tylko będą znane wymagania sugerowane pierwszych konwersji/gier robionych równolegle na PS3 i X-kloca2 (np. TES oblivion) i będzie mnie na to stać zmieniam kompa, a na te paręnaście miesięcy myślę że 3/4GB starczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokupilem ostatnio 512 DDR Kingston [400Hz] + moje stare 256 [266Hz] i p4 1,7ghz, gf fx 5600 256ddr - Far Cry plynie na medium/high i 1024x768 :)

tak wogole to odkrywam ta gre na nowo i w poronaniu do innych to chyba tylko half life 2 [w ktorego jeszcze nie gralem] bedzie mu mogl zagrozic - reszta fps ' ow po prostu wymieka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

Eh piraty piraty...

Ja jestem zachwycony (bez przesady :P) wymaganiami giery. Czteroletni wiesiek - low detals + 640x480 (jea!) i ok. 25fps przez cały czas. Nawet gdy wrogi som! (to tak a propo ukraińsko polskich spolszczeń)

I mam obawy co by gra nie została grą roku - mało znana firemka robi wielki hicior i prawdopodobnie nic za to nei bedą mieli...chlip...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Nawet gdy wrogi som! (to tak a propo ukraińsko polskich spolszczeń)

I mam obawy co by gra nie została grą roku - mało znana firemka robi wielki hicior i prawdopodobnie nic za to nei bedą mieli...chlip...

Przynajmniej masz (chyba) kinówkę, bo wersja zpolaczona przez cenegę do wydania 650MB patcha była grywalna jedynie bez głosu :evil:

Jak dla mnie wśród FPSów to jednak drugie miejsce (w cronicles of riddic nie grałem a ponoć to niezła gra) głównie za system checkpointów i z tym związanej frustracji gdy trzeba powtarzać poziom bo mama na obiadek woła, lub już prawie się jest na miejscu już widzi się bramę a tu bach!!! nadleciała niewiadomo skąd rakieta. Jednak system ograniczonej liczby savów bardziej przypadł by mi do gustu. Także co do fabuły mam poważne zastrzeżenia, na pierwszy rzut oka widać że była dorabiana do gry gdzieś na prędce przez średnio zdolnego programistę, który obejrzał dzień wcześniej wyspę dr. morou ;)

Jednak HL2 jest sporo ciekawszy, choćby przez to że nie ma cut-scenek, fabułę poznajemy nie tracąc kontroli nad postacią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się sfajdam ze śmiechu - gram sobie w Far Cry, gostek mnie zabił i krzyczy ze zdziwieniem: "gdzie on się podział????????"

normalnie full wypas:):):):):):)

a tak apropo RAM-u, to mi, na 256 na medium płynnie chodzi:)

a apropo, że jeszcze połowy nie minąłem to spotkałem właśnie jakąś laske i... gram sobie dalej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dla odmiany system checkpointów bardzo przypadł do gustu - bo zmusza do działania, kombinowania, wysiłku... jak w grach konsolowych ;] Quicksave - sprawdza się tylko w sakrucko trudnych grach, kiedy nawet z nim jest ciężko (np. Max Payne), ograniczona ilość zapisów - też mnie stresuje (Hitman 2) bo nigdy nie wiem, czy nie wybrałem dobrego miejsca na save i czy potem by się jakiś extra slot nie przydał... tak, sposób sejwowania ma wielki wpływ na rozgrywkę - i IMHO ten w Far Cry bardzo dobrze pasuje do rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Apollyon

Najpierw się trzeba zalogować... Potem dostajesz hasło i po sprawie:):):)A jak jesteśmy już w temacie to tak jak Far Cry single-player powala na kolana to multi nie jest najlepsze:(Mogłoby być coś bardzie oryginlanego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się sfajdam ze śmiechu - gram sobie w Far Cry, gostek mnie zabił i krzyczy ze zdziwieniem: "gdzie on się podział????????"

normalnie full wypas:):):):):):)

Hehe A nie przyszło Ci do głowy, że chciał znaleźć 'twojego" trupa i skroić go z zegarka, czy kilku innych fantów. To się nazywa AI :twisted: Ja tak miałem w Chrome - zastrzelić było łatwiej niż zanleźć by obejrzeć co ma przy sobie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gostek mnie zabił i krzyczy ze zdziwieniem: "gdzie on się podział????????"

normalnie full wypas:):):):):):)

Hehe przed chwilą też tak miałem, trzej gostkowie ukatrupili mnie w ciasnym pomieszczeniu poczym biegali w kółko i też darli się że mogą mnie znaleźć :lol: Faktycznie AI pierwsza klasa, ale to tylko taki smaczek bo jak jestem żywy to ludzcy przeciwnicy prowadzą rozgrywkę prawie tak jak przeciętne klany counter stike, a to jak na AI już bardzo dużo :o

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super mega giga odjazdowa :D. Gralem w nia w wakacje i ostatnio znowu se z nudow zainstalowalem ale jakos mnie nie wciaga juz tak jak wtedy, dziwny jestem :P. Jak gralem w wspomniane wakacje to mialem trudniej, bo gdy obrywalem to... na chwile sie robil czarny ekran z jakby rozmazanym logiem silnika CryTek! Nie dzialal tez ten noktowizor i gogle do wykrywania niewidzialnych mutantow, ale w sumie nie byl on potrzebny- bo tamte mutanty byly... widzialne*. Serio! (instalka nowych sterow pomogla, ale wtedy nie mialem neta i nie moglem sciagnac).

cO DO PIRACTWA (GLUPI CAPSLOCK). :P Znam forum, gdzie userzy otwarcie przyznawali sie do posiadania piratow... i nic.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Ja gram na Low niestety, mam tylko 256mb ram.:( Grafa wtedy chyba jest gorsza niz nawet we FlatOucie, ale zaciachow prawie nie ma (sporadyczne).

*- widzieliscie na pewno w TV jak jest jakas awaria a antena satelitarna to jest taka czarno biala "kasza", no to one wygladaly podobnie. tylko ze ta "kasza" byla kolorowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*naprawiono kilka poważnych błędów ujawniających się przy strzale w głowę

* Naprawiono kilka problemów pojawiających się przy odtwarzaniu animacji

* Dodano możliwość szybkiego zapisu gry w trybie gry jednoosobowej (w trakcie prac)

* Naprawiono błąd powodujący nie pojawianie się nazwy gracza

* Naprawiono kilka problemów związanych z drabinami

* Naprawiono błąd związany z komunikatem ostrzeżenia w oknie połączenia

* Naprawiono znaczną ilość błędów związanych z szybkim zapisem gry (~100 błędów)

* Dodano obsługę Szybkiego zapisu do interfejsu oraz definiowalny skrót klawiaturowy szybkiego zapisu

* Naprawiono błąd w oknie połączenia

* Zmieniono niewłaściwe miejsce wyświetlania komunikatów HUD

To kilka z wielu poprawek w patchu 1.2, ktoś może wie który klawisz to klawisz szybiego zapisu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wie ktos moze czy cenega wydala path poprawiajacy ta niefortunna polonizacje ?? bo mam ochote grac w pelnowartosciowy produkt slyszac tez rozmowy :evil: :evil: :roll:

www.cenega.pl - tam pewnie znajdziesz odpowiedź (a i w tym wątku trochę wcześniej). Myślcie troszkę nim o jakąś bzdurną rzecz zapytacie - RoZy

sorry moj blad ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przed chwilą wielka przyjemność przejść całego Far Cry’a i jestem troszeczkę nienasycony, bo myślałem, że ostatni boss wyskoczy na mnie wielką maszyną i będzie ostra sieczka. A tu taki psikus :wink:

W sumie to gra spodobała mi się bardziej od Doom 3. Płynnie chodzi, ładniejsze widoki, a i wrogowie odrobinę podobni (pewnie to przez zastosowanie podobnej technologii), Szczególnie spodobał mi się fakt kilku dróg przejścia do danego punktu na wyspie. A to lotnia, wóz, na piechotkę – także naprawdę fajnie zrealizowali.

Co do polonizacji to głosy przeszkadzały, ale nie były, aż tak straszne by je wyłączyć. Najbardziej trafne określenie głosu głównego bohatera, powiedział mi Colidor „pedałkowaty” :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalną polską:/ :evil: wersję i przyznaje, że polonizacja jest beznadziejna - nie zasługuje nawet na 2/10. Sama gierka całkiem fajna, ale nic wybitnego raczej mocny średniak. Jedyne czym można się zachwycać to grafika, która jest rzeczywiście całkiem niezła. Aha co do nieliniowości - to co powypisywali w CDA to przesada. Zwykle są to najwyżej 2 lub3 sposoby na przejście, ale całkowitej swobody nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle są to najwyżej 2 lub3 sposoby na przejście, ale całkowitej swobody nie ma.

A wyjaw mi, cny młodzianie, co według Ciebie oznacza "całkowita swoboda w grach"? Zazwyczaj w FPP jest tak że dany problem, ścieżkę można rozwiązać w jeden sposób - Far Cry jest na tyle otwarty i programiści zostawili tyle "furtek", możliwości, a przy tym zrobili grę trudną i wymagającą - że jesteś niejako zmuszony do kombinowania i to, co komu wyjdzie, jaką drogę wybierze - jest bardzo fajne. Nie ma wielu gier, które czegoś takiego wymagają, tylko - w mojej skromnej opinii - te najlepsze, gdzie twórcy dbają oprócz perfekcyjnego poziomu wykonania też i o grywalność... dlatego Far Cry jest dla mnie grą roku 2004, a HL2 tuż za nim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio pogrywam sobie w tą grę i muszę powiedzieć, że jestem z tego tytułu bardzo zadowolony. Najbardziej podoba mi się to, że do każdej oddalonej wysepki można podejść oraz al przeciwnków. Jest ona na tyle dobra, że nieraz się o tym przekonałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...