Skocz do zawartości
angli04s

Ryzen 3 1200 + Radeon RX 570 - jaki zasilacz?

Polecane posty

Dobry dzień, koleżanki i koledzy!

Pracuję właśnie nad skompletowaniem dolnopółkowego zestawu do domowego grania (Ryzen 3 1200, Radeon RX 570 4GB na płycie Asusa A320M-K z 8GB jednokanałowego RAMu) i natknąłem się na ścianę w postaci doboru zasilacza. Próbowałem różnych kalkulatorów i metod - niemal za każdym razem wychodzi inaczej. Zgodnie ze specyfikacją procek i karta pobierają odpowiednio 65 i 150 W - to już mamy 215, doliczmy mocno zawyżone 50 i dostajemy jakieś 265 W.

I tutaj jest problem.

MSI (producent karty) zaleca PSU na 450 W, kalkulator bequiet! podaje 306 W maks. poboru mocy... I już nie wiem co o tym myśleć.

Jak dotąd wpadły mi w oko trzy potencjalne opcje: Corsair VS 350W CP-9020095-EU, Chieftec GPB-400S i bequiet! System Power 9 400W. Ale może macie jakieś inne, rozsądniejsze propozycje w podobnej cenie?

A właśnie! Myślałem jeszcze o SilentiumPC Vero L2 Bronze, ale ten zaczyna się od 500W.

Edytowano przez angli04s
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 300W by spokojnie wystarczył. Przy późniejszej modernizacji może jednak przydać się jakiś o większej mocy.

Widzę, że w Komputroniku jest System Power 9 500W w cenie 189 zł: https://www.komputronik.pl/product/458984/be-quiet-system-power-9-500w.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

Jaką płytę główną wytypowałeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, angli04s napisał:

[...] na płycie Asusa A320M-K [...]

Bardzo podstawowe MoBo, ale już dotarła i nie bardzo mogę ją wymienić.

9 minut temu, Bull3t napisał:

Z tego co widzę nie ma złączki ATX 24-pin, więc raczej odpada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...