Skocz do zawartości
Eoven

Zestaw do 5000zł

Polecane posty

Hej, dawno mnie tu nie było, zabieram się za kupno komputera i szukam porady, ale od początku:

  • Budżet na komputer: 5000zł
  • Części do kupienia: Buda
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie 
  • Zastosowanie komputera: Głównie gry
  • Preferowany sklep: X-Kom, Morele
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): Mam Benq G2420HDBL, będę szukał czegoś lepszego poza tym budżetem
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie planuje
  • Termin zakupu komputera: Wkrótce, pewnie w przeciągu tygodnia (zabieram się za złożenie kompa już 2-3lata tak btw.) 

No więc planuję kupić komputer, po przejrzeniu innych tematów, plus benchmarków itd. skleiłem coś takiego:Komp.thumb.png.89b5edd365a4c3b379b127480fe5dbf3.png

Szukam info czy coś zmienić/poprawić, co lepiej by pasowało, bądź bardziej opłacało. Może będziecie w stanie coś doradzić, na pewno jesteście bardziej w temacie niż ja. 

W koszyku na chwilę obecną mam 5001zł :P Budżetu nie chciałem zbytnio przekraczać bo jednak przydałby się lepszy monitor (takie 27cali 144Hz mniam) i jest prawdopodobieństwo, że będę musiał windowsa 10 kupić, bo nie chciałem aktualizować 8.1 i mam  za swoje. I czy warto jest brać składanie komputera w Morele czy lepiej jednak samemu się za to zabrać (doświadczenie mam słabe, ale raczej sobie poradzę) i jak jest z jakością takiego złożenia? 

Odrazu chciałem zapytać jak to jest z kompatybilnością ekranów FreeSync z Rtxami? Warto dopłacać do Gsynca czy lepiej kupić np. https://www.x-kom.pl/p/471994-monitor-led-27-msi-optix-mag271cqr-curved-czarny.html bo to też jest pytanie które mi się nasuwa. Ewentualnie jak jeszcze ktoś może mi polecić jakiś ekran do 1500zł. byłbym wdzięczny. 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie bardzo dobrze to złożyłeś. Jedynie karta nie jest zbyt opłacalna. Tańsza RTX 2060 Super to ta sama (lub niemalże identyczna) wydajność. W cenie tej karty z koszyka można mieć coś wydajniejszego - Sapphire RX 5700 XT Pulse. Dostępna jest w Komputroniku: https://www.komputronik.pl/product/656694/sapphire-radeon-rx-5700-xt-pulse-8g.html?&gclid=EAIaIQobChMI86j37pLb5AIVxqoYCh0aQQx6EAQYASABEgKz6PD_BwE

48 minut temu, Eoven napisał:

I czy warto jest brać składanie komputera w Morele czy lepiej jednak samemu się za to zabrać (doświadczenie mam słabe, ale raczej sobie poradzę) i jak jest z jakością takiego złożenia?

W większości przypadków powinno być w porządku.

49 minut temu, Eoven napisał:

Odrazu chciałem zapytać jak to jest z kompatybilnością ekranów FreeSync z Rtxami?

Każdy ekran z FreeSync jest kompatybilny. Wrażenia jednak mogą być różne. Tego MSI ma @Equisetum - niech się wypowie. ;)

Dobrą opcją powinien też być Acer VG270UP - szybszy ekran niż w MSI, nie jest zakrzywiony (gdyby to miało przeszkadzać), FreeSync wg producenta ma działać od 40 Hz.

Przypominam o kodach: https://forum.cdaction.pl/topic/271216-aktualne-promocje-i-kody-zniżkowe-do-sklepów-internetowych/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FreeSync działa na monitorze MSI Optix z kartami Nvidia bez żadnego problemu (a sam monitor jest rewelacyjny). Ze swojej strony podobnie jak Bull3t polecam wziąć RX 5700 XT Pulse zamiast rtx 2060 Super. Sam zacząłem poszukiwania karty od 1660Ti a skończyłem na zakupie w dniu dzisiejszym Rx 5700 XT Nitro+ XD I mały upgrade komputera skończył się u mnie na wymianie monitora, GPU, procka, RAM-u i do tego jeszcze kupiłem sobie fotel ergonomiczny. Wspaniałe uczucie, polecam, zwłaszcza jak nie musisz dużo jeść i nie lubisz rozrywek ;)

Edytowano przez Equisetum
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2180 zł z wysyłką, niestety z niepolecanego przeze mnie samego Xtreem (przez Allegro, ze względu na dodatkową ochronę kupującego), ale już nie miałem cierpliwości czekać na duże sklepy, które nawet nie wiedzą czy i kiedy cokolwiek się pojawi o cenach nie wspominając (a dopłata 80 zł względem Pulse wydaje się racjonalna). Liczę, że nie trafi się kiepska sztuka i tyle. Dają 36 m gwarancji i niby karta jest z oficjalnej polskiej dystrybucji. Z tego co widzę to pierwszą partię wyprzedali w momencie i teraz zbierają zamówienia na drugą, którą będą realizować 23.09.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zrobiliście mi zagwozdkę, przeglądam sobie benchmarki i recenzję i to co udało mi się znaleźć o Radeonie wygląda naprawdę obiecująco. Nie widziałem jeszcze porównania jak wygląda przy Ryzenie 3600, swoją drogą dosyć mało materiałów na jego temat w necie. Rozumiem, że zasilacz 550W powinien wystarczyć? Chyba się na Radeona jednak skuszę. Szkoda, że tylko Komputronik go ma :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 1440p i Ryzenie 5 3600 karta będzie działać z pełną mocą. Zatem proporcje (wydajność kart) z recenzji zdecydowanie będą zachowane.

W cenie 2270 zł można mieć dobry model RTX 2070 Super - KFA2 EX. Jedyny mankament to 2 lata gwarancji. Mam nadzieję, że nie będziesz miał większej zagwozdki. ;)

 

Zasilacz jak najbardziej wystarczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer zamówiłem w sobotę. Na dniach powinien być już u mnie. Zdecydowałem się ostatecznie na RTXa.  Dodałem złożenie przez morele z kodem, musiałem dobrać Windowsa 10 bo okazało się że nie miałem, więc wraz z monitorem budżet wyniósł 7k. Mam nadzieje, że posłuży mi długo :D

Co do retaila to powiedzieli w obsłudze, że karta jest w opakowaniu zastępczym dostarczonym przez producenta. Zobaczymy jak się spisze. Dzięki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...