Skocz do zawartości
DeMola

Nowa karta dźwiękowa współgrająca z mikrofonem.

Polecane posty

Witam. W zasadzie to pytam, bo mam niewiedzę na temat kart dźwiękowych a przeglądając dziesiątki tematów tylko sam się gubię. 

Mam plan kupić kartę dźwiękową pod PCIe albo zewnętrzną, bo stary Xonar DG dawno temu po zmianie sprzętu poszedł w odstawkę i do tej pory wytrzymywałem na realteku, nie wiedząc czemu i po co. 

Szukam czegoś do max 300 zł i zastanawiam się czy byłby sens i czy jest taka możliwość aby podpiąć do nowej karty mikrofon z portem USB Novox NC-1. 
Coś w stylu Xonara U5 miałoby sens?

Prosiłbym o pomoc, pogubić się można :)
Pozdrawiam.

Edytowano przez DeMola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie nie ma po co się bawić w takie coś? Zresztą szumów i nic takiego nie mam, to byłaby pewnie sztuka dla sztuki. 
Ten AQ Dragonfly ma jakieś w miare dobre oprogramowanie do sterowania dźwiękiem?

I jak to się ma do moich głośników? 
Podłaczę to cuśko do USB i wszystko będzie grać lepiej, czy muszę jeszcze dodatkowo do tego złącza jack coś wpiąć aby dopiero to dobrze grało? 
Bo słucham nonstop naprzemiennie i z głośników i ze słuchawek, to coś bardziej uniwersalnego potrzebuje, aniżeli samego wzmacniacza słuchawkowego. Poza tym DAC pod usb to bardziej pod telefon i mobilnie mi się kojarzy a nie do PC którego nigdzie nie przeniosę i tylko w tym miejscu będzie karta dźwiękowa. 

Do telefonu mam LG G7 i tam DAC'a już mam wbudowanego :)

Edytowano przez DeMola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie znasz się na grzebaniu w elektronice, to pewnie nawet się nie pobawisz. Zresztą, raczej nie warto.

Ten AQ ma jedynie możliwość aktualizacji firmware. Podłączasz do komputera i po prostu dobrze gra,

 

Skoro chcesz podłączyć głośniki, to należy kupić coś takiego jak np. FiiO E10K Olympus 2.

19 minut temu, DeMola napisał:

Poza tym DAC pod usb to bardziej pod telefon i mobilnie mi sie kojarzy a nie do PC...

Różne są te DACi pod USB. Coś takiego jak np. Copland DAC 215 to też jest DAC USB. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo poczytałem i padło na Xonara AE. To jednak coś co sprosta moim wymaganiom. Do tego wziąłem kolumny Edifier 2.0 R1600TIII to raczej nic lepszego do ich napędzenia nie będzie mi potrzeba. Dzięki za sugestie :)

Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.

Edytowano przez DeMola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO E10K i AQ Dragonfly Black - wzmacniacze słuchawkowe
zastosowanie: P'N'P
Sterowniki: tylko w przypadku ASIO
Dlaczego warto: dobre przetworniki
Polecany do słuchawek (pod takim zastosowaniem były projektowane)
----------------------------------------------------
Karty dźwiękowe porównanie producentów:

Xonar - lepszy do muzyki
Dlaczego warto - lepsze przetworniki, mniejsze oparcie na sterownikach

Creative - lepszy do gier
Dlaczego: lepsze sterowniki i wsparcie starszych gier (opartych na Open Al, EAX), głównie bazuje na sterownikach, zapewnia lepsze efekty (polepszacze dźwięku)

Do filmów Xonar czy Creative ?
Zastosowanie powyższych obu producentów kart jest dobrym wyborem ale tylko modele z górnej półki posiadają kodery Dolby 

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...