Skocz do zawartości
herendil

Rozwiązany: Upgrade komputera -procesor plus dysk SSD

Polecane posty

Hej

Moj obecny zestaw:

intel i5 2500k

gtx 970 msi

8gb ram

asrock p67 pro3

 

Chcialbym wymienic procesor i dorzucic jakiegos SSD (512 GB ? albo 1 TB), najlepiej bez wymiany plyty glownej. Mialem zmieniac caly komputer (bo by wypadało) ale nie dam rady finansowo, a chcialbym jeszcze troche pociagnac i zagrac sobie w cyberpunka lub dying light 2 na tym co mam bez wydawania nie wiadomo ile. Moj procesor obecnie sie dusi strasznie (szatan sie nim interesuje). Potrzebuje go wymienic i nawet ten sam model dal by rade, tyle ze nowy, bo ten juz jest zajechany, poprostu. Pod moj socket 1155 mam kilka opcji i nie wiem ktory bylby lepszy, procesor moge kupic nowy na amazonie. 

ewentualnie jakbym mial juz plytke wymieniac to czy to ma sens?

view.html?ref_=nav_cartview.html?ref_=nav_carthttps://www.amazon.co.uk/gp/cart/view.html?ref_=nav_cart

i chlodzenie mam thermarlight macho 120 (jesli by bylo ok do tego, jak nie to jakis tanie w miare byloby spoko)

Ale generalnie wolalbym sie skupic na procku i SSD zeby wyszlo w miare jak najtaniej. Zasilacz mam nowy bo stary sie spalil wiec z mocą nie ma problemu, no i grafika raczej zostaje

No i kręcić nic nie będę.

 

Edytowano przez herendil
dopis info
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byl wczesniej podkrecany i jakos z 2 lata temu juz nie moge go trzymac na wyzszych zegarach bo wywala BS wiec musialem go przywrocic do ustawien fabrycznych. Dodatkowo pokazuje mi caly czac uzycie procesora 100% na Win 7 gdzie wczesniej bylo normalnie. Gry ktore dzialaly mi jak malinka teraz maja problemy, po testach w niektorych grach tez widze ze procesor dyszy i ma uzycie 100% gdzie teoretycznie nie powinien i jakies 10% zapasu powinien przynajmniej miec. Krótko mówiac moj procek dziala, tylko jak dziadek.

Moge wziac tego 

https://www.amazon.co.uk/Intel-Generation-i7-3770K-3-50GHz-Technology/dp/B007X1JM30/ref=sr_1_3?crid=2HDYN9MKBSF2Z&keywords=socket+1155+cpu&qid=1567868383&s=gateway&sprefix=socket+1155%2Caps%2C178&sr=8-3

https://www.amazon.co.uk/dp/B007RMH1WY/ref=psdc_430515031_t1_B007X1JM30

 

z tego co widze to te 3rd gen procki sa drozsze niz jakies lepsze :/ chodzi mi zeby mi komp jeszcze podzialal do calkowitej wymiany i zeby odpalil na niskich/srednich jakies tytuly w tych 30-40 FPS. moja i5 drogiej generacji na pewno bylaby gorsza niz trzeciej, ale pytam was jako ekspertow. i5 czy ten i7 ? roznica w cenie jest dosc znaczaca

https://www.amazon.co.uk/Intel-Generation-i5-3570K-3-40GHz-Technology/dp/B007SZ0E1K/ref=sr_1_7?crid=2CFTGABFDUC2A&keywords=intel+3rd+gen&qid=1567868886&s=gateway&sprefix=intel+3rd%2Caps%2C193&sr=8-7

tutaj i5

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawienie systemu nic nie daje, juz testowane. Może ten ryzen plus mobo plus ram jest lepsza opcja w takim razie niz ten jeden procesor bo cena jego jest dosc duza jak na 3cią generacje. Jakie mobo do tego ryzena ? i jak wypada on na tle powiedzmy takiej i7 czy i5 w tej cenie?

https://www.amazon.co.uk/AMD-Ryzen-Processor-Wraith-Cooler/dp/B07B41WS48/ref=sr_1_2?crid=3I5PIFEGY2ZZZ&keywords=ryzen%2B5%2B2600&qid=1567871882&s=gateway&sprefix=Ryzen%2B5%2B2600%2Caps%2C165&sr=8-2&th=1

 

te mobo w polecanych chyba nie sa najleprzym wyborem z tego co sie orjentuje w takich "promocjach"

 

PS. nie wiem co sie stalo ale teraz pokazuje mi normalne uzycie procesora, nie wiem od kiedy tak jest. hmmm.. Tak czy siak wczytywanie takiego Path of exile wola o pomste do nieba, wywalanie podczas loadingow itd, gdzie wczesniej wszystko smigalo na kliknięcie.

 

Edit: moze na poczatek kupie poprostu ten SSD i zobacze jak to śmiga, a potem ewentualnie procek jesli bedzie zle

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna - MSI B450 GAMING PLUS MAX

16 GB DDR4 - Crucial Ballistix Sport LT BLS2K8G4D30AESEK

22 minuty temu, herendil napisał:

i jak wypada on na tle powiedzmy takiej i7 czy i5 w tej cenie?

4-wątkowe i5 są miażdżone przez tego Ryzena, gdyż te procesory już się po prostu "duszą" (jak to sam ująłeś") ze względu na małą liczbę wątków. i7 4/8 spisuję się jeszcze całkiem nieźle, ale w nowych grach będzie już coraz gorzej - widać to już choćby w najnowszych odsłonach Assassin's Creed.

 

Przy nowym sprzęcie raczej już lepiej przesiąść się na Windows 10, bo różnie to bywa ze sterownikami itp. Jednak na stronie producenta płyty głównej widzę sterowniki do W7 (link), więc może to będzie działać w porządku. Choć przesiadka na W10 nie ominie Cię, jeśli będziesz chciał grać w nowe gry (DX 12).

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobiłeś upgrade do W10, to powinna być możliwość instalacji W10 przy wykorzystaniu klucza od W7, który to egzemplarz został uaktualniony.

Skoro kupujesz nową platformę, to możesz wziąć dysk M.2 NVMe zamiast wcześniej poleconego Samsunga. Pod uwagę warto wziąć np. PNY XLR8 CS3030 1TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętam ostatnio to chyba miałem jakiś problem z instalacją win 10, narzędzie do upgradu nie chciało współpracować więc kombinowałem że ściągnięcie go z oficjalnej strony, ale chyba zrezygnowałem. Gdzie to powinno być? 

 

Ten Ryzen dokładniej to jakie ma taktowania bo tam nic nie ma napisane, coś dziwnego.

https://www.amazon.co.uk/AMD-Processor-Wraith-Stealth-Cooler/dp/B07B41WS48/ref=mp_s_a_1_3?keywords=Ryzen+5&qid=1567927184&s=gateway&sr=8-3

 

OK, czyli ta płytka MSI + Ryzen 2600 + SSD no i ten ram to wyjdzie nie cała stowke drożej ale chyba warto :)

 

EDIT: nigdy nie instalowałem sam SSD a widzę że jakieś dziwne wejście ma, gdzie to wchodzi na płytę, bo po obrazku nie mogę się dopatrzec? 

Edytowano przez herendil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj pobierzesz W10: https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

13 minut temu, herendil napisał:

Ten Ryzen dokładniej to jakie ma taktowania bo tam nic nie ma napisane, coś dziwnego.

3,4 GHz bazowe. 3,9 GHz Turbo. Przy obciążeniu wszystkich rdzeni będzie jakieś 3,7 GHz.

14 minut temu, herendil napisał:

...gdzie to wchodzi na płytę, bo po obrazku nie mogę się dopatrzec? 

W to złącze nad pierwszym slotem PCIe.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. 

 

Tak się zastanawiam czy istnieje możliwość że ten procesor jest ok, a jest coś nie tak z płytą główną? Bo niby jest ok, ale coś jest nie w porządku. Czy BS'y mogą być spowodowane błędami na mobo, czy to wina procka? Pamiętam też, że miałem na tej płycie problem z win 10 i musiałem wrócić do 7, i jak teraz łączę te fakty to może płyta główna jest wadliwa? 

 

Ps. Jeszcze nie zamówiłem części, jestem na urlopie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nowy, chyba be quiet, ale nie pamiętam, problem był zanim go wymieniłem(a może teraz już by było ok, bo nie sprawdzałem po wymianie?) Generalnie w win 10 wywala mi bs randomowo, czasem jak gram a czasem z Windowsa. No i jeszcze miałem BS jak procesor był podkrecony, na standardzie już jest ok, dlatego tak się zastanawiam. Od dłuższego czavu nie miałem żadnego BSa. Pewnie za jakieś 2 lata i tak wymienię cały komp, bo szukać tego to może być upierdliwe, a i wymieniać jakąś część żeby okazało się że to nie tego wina też jest trochę bez sensu. Widziałem że ceny nowych ryzenow i kart od AMD są dużo niższe niż nVidia więc nie powinno być tragedii. I mimo że wolę Intela to przesiadka na AMD nie będzie głupim pomysłem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor po latach pracy z podwyższonym taktowaniem miał prawo się zdegradować, stąd BSOD - OC przestało być stabilne.

Aktualnie lepiej wypada platforma AMD niż Intela. W przyszłym roku może Intel obniży ceny przy premierze kolejnej generacji. Szkoda, że to dalej będzie rdzeń Skylake.

Z kartami wybór jest nieco bardziej skomplikowany.

  • Like 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w sumie te ceny nie są jakieś mega straszne, patrząc na cenę i5 2500k (150 funtów nowa) a i7 6000 - 7000 to jakieś 100 funtów różnicy a to 5 generacji do przodu. Jakbym miał kasę pewnie brałbym gtx 2080, ale rozważam amd że względu na cenę, no ale nie ma co gdybac jak narazie I tak zostanę przy obecnym upgradzie, albo nawet ogranicze się do samego ssd. Dzięki, temat do zamknięcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...