Skocz do zawartości
sermen

Dobra pamięć RAM 2x16GB na B-die

Polecane posty

Witam,

chciałem kupić dobry RAM do nowego komputera, wpadły mi w oko pamięci G.Skill Trident Z, DDR4, 32 GB,4000MHz, CL19 (F4-4000C19D-32GTZKK) i mam trzy pytania:

1) Czy te pamięci taktowane 4000MHz z opóźnieniami 19-19-19-39-2N są na kościach B-die?

2) Czy - jeśli byłoby mi to potrzebne - mógłbym np. podbijając napięcia i ograniczając taktowania zejść z opóźnieniami do mniej więcej ~ 16-16-16 przy jakichś 3600MHz czy może takie pamięci słabo skalują się w dół?

3) Czy zakup podobnych GSkilli 3200 14-14-14 na B-die to lepszy pomysł, a może to takie same z grubsza pamięci sprzedawane po prostu z innym profilem XMP?

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, to B-Die.

2. Istnieje opcja, że bez zmiany napięcia zejdziesz z opóźnieniami do 17-17-17 przy 4000 MHz. Zależy jaka sztuka się trafi.

3. Tak, są to prawdopodobnie te same kości.

 

Ja bym jednak rozważył tańsze Microny E-Die: https://www.morele.net/pamiec-ballistix-ballistix-sport-lt-ddr4-32-gb-3200mhz-cl16-bls2k16g4d32aesb-5675570/

Recenzja białej wersji - https://www.funkykit.com/reviews/memory/ballistix-sport-lt-64gb-ddr4-3200-white-memory-kit-review/5/

  • Thanks 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, z jednej strony Ballistix są dużo tańsze, z drugiej być może ten recenzent trafił na wyjątkowo udany egzemplarz. Ciężko powiedzieć, nie znam się na tyle. 

Korzystając z okazji jeszcze jedno pytanie, czy gdybym kupił te GSkille na B-die i w przyszłości chciał dodać kolejne 2x16 to w czymś by to straciłbym ich parametrry gdybym chciał dołożyć kości innego producenta (bo B-die za rok czy dwa już nie dostanę)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na tych Micronach E-Die ludzie wyciskają 3600/CL16 na AM4 (link), to chyba można założyć, że całkiem nieźle się kręcą.

Moim zdaniem, nie ma sensu przepłacać. Bo zysk wydajności nie będzie adekwatny do ceny. Albo nie będzie żadnego zysku wydajności - jeśli te Microny podkręcisz do wartości B-Die.

 

Przy łączeniu kości różnych producentów mogą one nie "współpracować" (np. dużo niższe taktowanie). A do czego Ci potrzebne 4x16GB? Jeśli to komputer do gier, to 32GB RAM pewnie spokojnie wystarczy na co najmniej najbliższych 5 lat.

3 minuty temu, cali napisał:

Nie prawda

To napisz, co to za kości. Bo jak zwykle "wpieprzasz się" w dyskusję rzucając jakieś ogólniki bez żadnej argumentacji. ;)

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma powodów, by mu nie wierzyć, że są to Samsungi B-Die. Nie widziałem jeszcze Hynixów o parametrach 4000 MHz CL19-19-19-39.

Dopiero mają pojawić się jakieś Microny E-Die o taktowaniu 4000 MHz: https://ithardware.pl/aktualnosci/patriot_viper_4_blackout_pamieci_ddr4_gotowe_na_amd_ryzen_3_generacji-9735.html

Do jakiego sprzętu (cpu, mobo) tak w ogóle potrzebujesz tych pamięci?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście prawda pomyliłem się. Ten link z pclab jest z innym sn ale sprawdziłem ten konkretny z tematu i tam są tam kości B-die.

22 minuty temu, Bull3t napisał:

Nie ma powodów, by mu nie wierzyć, że są to Samsungi B-Die

Błędna budowa zdania i potwierdzenie mojej wcześniejszej błędnej wypowiedzi.:jezyk1:

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dopłacać 1000 zł - https://www.purepc.pl/pamieci_ram/test_pamieci_ddr4_gskill_trident_z_royal_ddr4_3600_cl16?page=0,22. Jeśli założyć, że na tych Micronach osiągnąłbyś np. 3600 16-17-16-36, to tym bardziej nie ma to sensu. ;)

Procesor oraz płytę główną już masz, czy dopiero kupujesz wszystko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mam kupić w przyszłym tyg., pewnie w pon.

Myślałem też nad nowymi AMD, specjalnie 2 tyg. czekałem na wyniki, bo ogólnie 3900X jest lepszy niż 9900K, ale niestety raczej nie w moim specyficznym zastosowaniu, symulatory bottleneckuje wydajność pojedynczego rdzenia, nawet nie grafika.

Edytowano przez sermen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, sermen napisał:

Myślałem też nad nowymi AMD, specjalnie 2 tyg. czekałem na wyniki, bo ogólnie 3900X jest lepszy niż 9900K, ale niestety raczej nie w moim specyficznym zastosowaniu, symulatory bottleneckuje wydajność pojedynczego rdzenia, nawet nie grafika.

- Intel 9900K lepsza wydajność w grach w rozdzielczości 1080p

- Intel 9900K lepsze wykorzystanie i rozłożenie na pojedyncze rdzenie

- w rozdzielczości 4K dla Intel vs AMD różnice się zacierają

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...