Skocz do zawartości
daramushi

Windows 10 zgłasza awarię dysku

Polecane posty

Witam mam problem z Windowsem, problem polega na tym : włączyłem ostatnio pc i podczas uruchamiania komputer robił CHKDSK na dysku C po czym uruchamiał się ponownie i po raz kolejny robił CHKDSK i tak w kółko nie mogłem wql już go uruchmomić, postanowiłem przeinstalować system jedyna opcja jaka mi wtedy została. po tygodniu użytkowania pc znów żąda chkdsk ;\ wyskakuje mi komunikat w powiadomieniach że proszę ponownie uruchomić w celu sprawdzenia błędu na dysku . Gdy wchodzę w dzienniki zdarzeń mam takie błędy:

Wolumin C: (\Device\HarddiskVolume5) wymaga przełączenia do trybu offline w celu pełnego przeskanowania narzędziem Chkdsk. Uruchom lokalnie polecenie „CHKDSK /F” z wiersza polecenia albo uruchom lokalnie lub zdalnie polecenie „REPAIR-VOLUME <dysk:>” przez program PowerShell.

 

oraz 

 

Wykryto uszkodzenie w strukturze systemu plików woluminu C:.

Dokładna istota uszkodzenia nie jest znana. Należy przeskanować struktury systemu plików i naprawić je w trybie offline.

 

 

Nie wiem czy to dysk przypadkiem nie sypie się ale nie jest on jakiś stary ma 2 lata, dysk to ssd goodram cx100, posiadam jeszcze jeden dysk SSD zamontowany na płycie głównej na porcie M2 500gb , i odkąd mam ten dysk to nie widzi mi PORT1 ale to normalne bynajmniej wyniki tak z tabelki w podręczniku od płyty głównej ponieważ wyklucza on jeden port ,w tym przypadku pierwszy, no i odkąd go zamontowałem to system bootuje mi 2razy , jak włączam PC nie uruchamia się on do końca , odpala się ponownie i startuje drugi raz tak jakby nie mógł wyszukać systemy, dziwna sytuacja ponieważ w biosie mam ustawione priorytet bootowania dysk na którym jest zainstalowany Windows 10. w tym przypadku DYSK goodram cx100. Proszę o pomoc ! Dziekuje

 

 

Podaje specyfikacje PC jeśli to istotne :

proc :I5 8600k

plyta: MSI Z370 PRO Carbon

karta: Nvidia RTX 2080

Ram: G.skill 2x 8 GB 3000mhz

chłodzenie: NZXT kraken x62

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.06.2019 o 11:09, daramushi napisał:

\Device\HarddiskVolume5

Pobierz WinObj z linku:
https://www.mysysadmintips.com/-downloads-/Windows/Clients/WinObj.zip
Uruchom Winobj.exe i przejdź do sekcji GLOBAL
Znajdź literkę partycji która dotyczy \Device\HarddiskVolume5
Napisz której partycji dotyczy problem

Przy dwóch systemach może różnić się oznaczenie partycji jak i HarddiskVolume ?

Wykonaj to na dysku który jest twoim głównym DYSK goodram cx100

Dnia 29.06.2019 o 11:09, daramushi napisał:

system bootuje mi 2razy

Jak masz dwa systemy operacyjne na dwóch fizycznych dyskach to pomimo wyboru partycji w BIOS jako pierwszej system operacyjny Windows 10 po rozruchu daje możliwość wyboru z tych dwóch systemów. Jak chcesz domyślny start partycji bez tego dodatkowego wyboru musisz ustawić czas wyboru systemów na 0.

Dotyczy to nie tylko dwóch różnych OS ale również dwóch tych samych. Przejście do drugiego systemu będzie możliwe wtedy na dwa sposoby.

Dnia 29.06.2019 o 11:09, daramushi napisał:

Wykryto uszkodzenie w strukturze systemu plików woluminu C

Częsty błąd przy nieprawidłowym zamknięciu systemu lub przerwach w zasilaniu.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2019 o 17:28, daramushi napisał:

a co z tym podwójnym bootowaniem jakies pomysły?

Uruchom system następnie:

a) [klawisz windows]+[R] - w okienku uruchamianie wpisz [msconfig]

b) zakładka rozruch - opcja limit czasu zmień z [30] s na [0] s

c)  kliknij [zastosuj] lub [ok]

Dla zastosowania wybierz [uruchom ponownie komputer]

Teraz będzie uruchamiał się tylko jeden system bez wyboru - ten ustawiony jako pierwszy w BIOS

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...