Skocz do zawartości
Hrabia93

Mysz nowa do +/- 200 zł

Polecane posty

Witajcie, tak jak w tytule tematu, chciałbym was zapytać się - jaką mysz polecacie w tym przedziale cenowym ?

Aktualnie używam tej:  https://www.morele.net/mysz-sharkoon-skiller-sgm1-4044951018963-1008055/

I chciałbym coś podobnego kupić (gdyż obecna już zaczyna sprawiać jeszcze "delikatne" problemy) w tym przedziale.  Co polecacie ?

Dodam jeszcze, że mój palmgrip wynosi 13 cm.

 

Pozdrawiam,

Hrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma być coś podobnego (waga oraz liczba przycisków), to może Logitech G502 Hero za 250 zł. Z dużych myszy można rozważyć jeszcze Corsair Ironclaw.

Jeśli cena ma być bliżej 200 zł i 2 boczne przyciski wystarczą, to moimi faworytami są Rival 310 oraz DM1 FPS (w alarmie cenowym ostatnio bywają przecenione różne wersje kolorystyczne o 30-40 zł).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2019 o 09:44, Dirian napisał:

--------------------

Dnia 27.05.2019 o 10:38, Bull3t napisał:

Jeśli ma być coś podobnego (waga oraz liczba przycisków), to może Logitech G502 Hero za 250 zł. Z dużych myszy można rozważyć jeszcze Corsair Ironclaw.

Jeśli cena ma być bliżej 200 zł i 2 boczne przyciski wystarczą, to moimi faworytami są Rival 310 oraz DM1 FPS (w alarmie cenowym ostatnio bywają przecenione różne wersje kolorystyczne o 30-40 zł).

--------------

Logitech G502 Hero - ma przerwę między przyciskami

Corsair Ironclaw - podkręcony względem możliwości sensor (najwyższe DPI nie zalecane) jak w każdej myszce od Corsair

DM1 FPS - trzeba trafić na dobry model bo jest robiony z tanich części po za osiągami sporo niespasowanych części obudowy (skrzypi, ugina)

Sharkoon Skiller - rolka pęka po roku użytkowania (4-way)

Roccat Kova - kanty na brzegach i przyciski boczne wystające i kwadratowe (identyczne). Rolka nie zapewnia dobrego przesuwania.

Creative SiegeM04 - dziwny kształt nie każdemu pasuje (wąski z tyłu)

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cali napisał:

Corsair Ironclaw - podkręcony względem możliwości sensor (najwyższe DPI nie zalecane) jak w każdej myszce od Corsair

W której myszce zalecane jest korzystanie z maksymalnej wartości DPI (jeśli wynosi ona >10K)?

Ogólnie rzecz biorąc, rozbawiłeś mnie tymi komentarzami do konkretnych myszy. To, że mysz ma jakąś przerwę między przyciskami czy też określony kształt przycisków - każdy widzi. Są podane propozycje, więc autor ma w czym przebierać wedle własnych upodobań.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bull3t napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, rozbawiłeś mnie tymi komentarzami do konkretnych myszy.

Dobry humor to postawa ale ma swoje uzasadnienie:

6 godzin temu, Bull3t napisał:

W której myszce zalecane jest korzystanie z maksymalnej wartości DPI (jeśli wynosi ona >10K)?

1. W Corsair przez to na niższych wartościach (poniżej maksymalnych) robi niestabilny zakres przemieszczania się kursora (w grach).

6 godzin temu, Bull3t napisał:

To, że mysz ma jakąś przerwę między przyciskami czy też określony kształt przycisków - każdy widzi

2. Przerwy i wszelkie kąty ostre mają znaczenie przy dynamicznym wykonywaniu czynności nie pewnie leży również  w dłoni kiedy mysz ma elementy wystające czy przerwy w obudowie.

6 godzin temu, Bull3t napisał:

Są podane propozycje, więc autor ma w czym przebierać wedle własnych upodobań.

3. Użyteczność to podstawa a nie wygląd.

Raczej musi coś więcej wiedzieć żeby kupić a na pewno przeczytać recenzje.

Dnia 27.05.2019 o 10:38, Bull3t napisał:

to moimi faworytami są Rival 310 oraz DM1 FPS

Podajesz modele w widełkach cenowych ale nie zawierasz informacji dlaczego warto.

7 godzin temu, Bull3t napisał:

Ogólnie rzecz biorąc,

Błąd treści językowej.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się już nie udzielać, bo nie mam zamiaru "kopać się z koniem", ale niech będzie - ostatnie podejście.

17 godzin temu, cali napisał:

Dobry humor to postawa ale ma swoje uzasadnienie: 

Twoje niektóre uwagi wydały mi się tak absurdalne, że uznałem to za swoistą satyrę.

17 godzin temu, cali napisał:

1. W Corsair przez to na niższych wartościach (poniżej maksymalnych) robi niestabilny zakres przemieszczania się kursora (w grach). 

Recenzje: tpu, techradar, pclab, guru3d. Jeśli określenia takie jak: "great sensor", "wzorowe działanie sensora"; mają oznaczać jego kiepskie działanie - nie wiem jak mam się do tego odnieść.

17 godzin temu, cali napisał:

2. Przerwy i wszelkie kąty ostre mają znaczenie przy dynamicznym wykonywaniu czynności nie pewnie leży również  w dłoni kiedy mysz ma elementy wystające czy przerwy w obudowie.

Tak jak już napisałem, jakie kształty ma mysz - każdy widzi. Czy to będzie odpowiadać konkretnej osobie, nie wiem. To subiektywna ocena.

17 godzin temu, cali napisał:

3. Użyteczność to podstawa a nie wygląd. 

A gdzie wspomniałem o wyglądzie jako o walorach estetycznych? Autor widzi jak wyglądają myszy, a co z tego dalej wynika - jakie mają kształty. I jest to jego decyzja.

17 godzin temu, cali napisał:

Raczej musi coś więcej wiedzieć żeby kupić a na pewno przeczytać recenzje.

Nikt nie twierdzi, że recenzje się nie przydadzą. Sam żadnych linków nie wrzuciłeś. Jedynie torpedujesz propozycje innych użytkowników.

17 godzin temu, cali napisał:

Podajesz modele w widełkach cenowych ale nie zawierasz informacji dlaczego warto.

Proszę bardzo - czytaj. Rival 310 to tak popularna mysz, że trudno by ktoś jej nie kojarzył czy nie znalazł recenzji. Już sam fakt jej wysokiej popularności wśród pro graczy "mówi" o niej wystarczająco dużo.

Co do DM1 FPS, nie spotkałem się z opinią, iż robiona jest z tanich części. Na gorszy egzemplarz można trafić przy zakupie jakiegokolwiek produktu, również naprawdę drogiego - żaden argument.

17 godzin temu, cali napisał:

Błąd treści językowej.

Ogólnie rzecz biorąc. I jak już chcesz kogoś poprawiać, to "błąd natury językowej", bądź po prostu "błąd językowy".

Edytowano przez Bull3t
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Ogólnie rzecz biorąc. I jak już chcesz kogoś poprawiać, to "błąd natury językowej", bądź po prostu "błąd językowy".

https://synonim.net/synonim/treść 

Dnia 28.05.2019 o 15:45, Bull3t napisał:

Ogólnie rzecz biorąc, rozbawiłeś mnie tymi komentarzami do konkretnych myszy

Ogólnie rzecz biorąc, (z praktycznego punktu widzenia kontekst do mojej wypowiedzi następuje --->) rozbawiłeś mnie tymi komentarzami do konkretnych myszy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontekst

Gdzie sens:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sens_(filozofia)

Brak argumentów

https://pl.wikipedia.org/wiki/Argument_(retoryka)

coś na zakończenie

https://www.miejski.pl/slowo-Pozer

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Twoje niektóre uwagi wydały mi się tak absurdalne, że uznałem to za swoistą satyrę.

Uwagi mają praktyczne zastosowanie

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Recenzje: tpu, techradar, pclab, guru3d. Jeśli określenia takie jak: "great sensor", "wzorowe działanie sensora"; mają oznaczać jego kiepskie działanie - nie wiem jak mam się do tego odnieść.

Rzetelne recenzje ale nie praktyczne. Jak mysz idzie do testów to trudno ocenić w krótkim czasie. Posiadam mysz corsairs i firma ta ingeruje w sensory dla lepszych osiągów.

 

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Jedynie torpedujesz propozycje innych użytkowników.

Jak widzę problem to piszę o wadach. Niektóre myszy są problematyczne.

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Co do DM1 FPS, nie spotkałem się z opinią, iż robiona jest z tanich części

Porównaj do myszek zoowie i poczytaj opinie.

Edytowano przez cali
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Co do DM1 FPS, nie spotkałem się z opinią, iż robiona jest z tanich części. 

Tak prawdę mówiąc, to jest w tym trochę prawdy. Mimo że w recenzjach zachwycają się nad jakością wykonania (co jest jawnym kłamstwem), to wg mnie jest ona najwyżej przeciętna. Myszka wydaje się wręcz tandetna jak się spojrzy na plastiki i przypomina momentami najtańsze gryzonie - przynajmniej wizualnie na pierwszy rzut oka. W praktyce tak źle nie jest, choć wg mnie np. tańszy Logitech G102 ma dużo lepsze plastiki, jak i ogólne spasowanie. Powiem tak - jak na gryzoń za 200 ziko, no to mogli się bardziej postarać w tej kwestii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...