Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nyac55

Wybór monitora?

Polecane posty

Witam jak w temacie zastanawiam się nad zakupem nowego komputera oraz monitora do niego. Interesowałby mnie monitor Samsung z niskim czasem reakcji 1ms, 27 cali, płaski, z technologią Gsync, 4K, HDR oraz odświeżaniem na poziomie 144Hz. Jednak SAMSUNG nie posiada takich monitorów w swojej ofercie, mają zatem monitory albo 2K i 144Hz lub 4K 60Hz, co lepsze oraz co wybrać ? Wiem, że inni producenci oferują już monitory 4K 144Hz, ale te monitory są bardzo drogie oraz do innych producentów nie jestem, aż tak przekonany. Zawsze wybierałem Samsunga ze względu na kolory (chodzi mi tutaj o telewizory).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w co masz plan grać i jakie będziesz miał podzespoły. 4k i wyższe odświeżanie niż 60hz potrzebuje naprawdę mocnego kompa, ale wygląda obłędnie w grach AAA. 144hz i więcej i niski czas reakcji to głównie gry online, gdzie te ułamki sekundy mogą mieć znaczenie, a sama gra może wyglądać średnio- patrz cs, w którego i tak gra się na low (a niektórzy nawet w rodziałce 4:3 :D )

Seria Nitro ma w ofercie kolosa z 4k i odświeżaniem 144hz: https://www.x-kom.pl/p/459448-monitor-led-27-289-acer-nitro-xv273kpbmiipphzx-quantum-dot-hdr.html

czy warto za te pieniądze? Nie mi oceniać ;) poczekałbym na tego wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...