Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Grzyb1995

Karta graficzna do aktualnego komputera

Polecane posty

Witam tak jak w tytule poszukuje jakieś karty graficznej do mojego komputera.

Cena ~1300zł

Aktualna konfiguracja komputera to:

-Intel Core i5-3570k Ivy Bridge LGA1155 BOX
-Asus GeForce GTX760
-Asrock P67 PRO3 (B3)
-Crucial DDR3 8GB (2x4GB) 1600MHz Ballistix Tactical Low Profile CL8
-SilentiumPC Deus M1 550W
-Zalman Z9 Plus
-WD10EZEX
-Samsung 850 Evo ssd
 
Monitor posiada wejścia DVI jak i HDMI
 
Jeżeli proponujecie wymianę innych podzespołów to chętnie poczytam wasze propozycje :)
 
Z góry dziękuję oraz pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze powinna sprawdzić się np. Sapphire Radeon RX 580 Nitro+ 4GB (dość często bywa ostatnio przeceniona do 770-800 zł w ramach akcji "Morelowy Alarm Cenowy").

Gdyby wykorzystać cały budżet, to można ewentualnie rozważyć GTX 1660 Ti - wcześniej wspominano o premierze 15 lutego (zatem w piątek mogą ukazać się recenzje).

 

Kręciłeś procesor?

 

Wezwę naszego forumowego "jonnyguru" @Orion - niech wypowie się na temat zasilacza. :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor nie kręcony, kiedyś chciałem się za to zabrać ale coś mnie skutecznie od tego odwiodło.
Wydaje mi się że temperatury nie były specjalnie za dobre, niestety komputer jest w słabo oddychającym miejscu :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wziąć tego RX 580 a resztę kasy odkładać na wymianę platformy - Ryzen 5 2600 (700 zł) + MSI B450-A PRO (~ 400 zł) + 8-16GB RAM DDR4 (~250-500 zł).

Po odsprzedaży obecnych części, to wymiana na nowszy sprzęt nie będzie mocno kosztowna - płyta się praktycznie zwróci, RAM to będzie kwestia dorzucenia 800 zł, a procek się sfinansuje z odsprzedaży obecnego sprzętu i reszty kasy, która została z zakupu grafiki.

Inna opcja to zmiana CPU na i7 3770k / 2600k, ale bez podkręcania nie ma to sensu, no i chyba już nie warto inwestować w tak starą platformę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach to wykręcać z komputera, rozpadnie się w dłoniach :P
No nic, pozostaje czekać na recenzje i jeżeli wypadnie pozytywnie to zamówić.
A Jeżeli chodzi o firmy produkujące karty, są jakieś pewniaki czy to jest totalnie losowe której firmie akurat uda się dobrą kartę wyprodukować?
Pierwszy raz usłyszałem o firmie Galax, ale generalnie ja tylko w tym siedzę jak coś potrzebuje. Coś jesteście w stanie w ciemno polecić?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galaxy to dość znana marka, ale za granicą, bo w Polsce ciężko o dostępność ich produktów.

Co do firm, to nie można tak patrzeć - każda firma ma lepsze i gorsze modele. Najlepiej poczekać na pierwsze testy / opinie, choć patrząc na to, co póki co przeciekło do sieci, to większość tych GTX 1660 Ti ma mało rozbudowane systemy chłodzenia, więc i pewnie większość modeli będzie w porządku bo karta nie wymaga potężnego układu chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wypowiedzi różnych ludzi zastanawia mnie opcja dopłacenia kilku stówek do RTXa 2060, oczywiście z zamiarem późniejszego upgrade'u komputera. Czy opłaca się faktycznie dorzucić do tego RTXa? Bedzie to znaczny przeskok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX 1660 Ti - wydajność GTX 1070

RTX 2060 - wydajność GTX 1080/1070 Ti

Przejrzyj choćby taki test: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/msi_geforce_rtx_2060_gaming_z_test_malego_turinga_z_gornej_polki

 

Jak to się ma do GTX 760? Spójrz tutaj: https://pclab.pl/art79889-5.html. GTX 1050 Ti jest pewnie o ~20% wydajniejszy od Twojej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wracamy do tematu upgrade'u komputera :p
Przeczytałem, że w połowie tego roku przewiduje się wypuszczenie Ryzen'a 3 generacji.
Nie powiem, bo bardzo mnie to zainteresowało i przymierzam się nad zakupem, chyba że wypadnie mało opłacalnie to po prostu zabiorę 2700.
Generalnie chciałbym zostać przy tym RTX-ie 2060 (chyba że jednak proponujecie coś innego), jeszcze go nie zakupiłem.
Czy przy aktualnej konfiguracji kompa, polecacie już coś wymienić (MOBO, ramy?), poczekać z zakupem karty do momentu kupna procesora?
Wołałbym te zakupy trochę rozłożyć w czasie niż wydawać wszystko w jednym okresie.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie to za bardzo nie ma co ruszać bo co ci da wymiana MOBO i RAM-u skoro będą niekompatybilne z obecnym procesorem?

Jak chcesz to kup RTX 2060 choć przy obecnym procesorze karta będzie mocno ograniczona. Niemniej przeskok względem GTX 760 na pewno odczujesz już teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...