Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AmaD

"Nie daj się nabrać"

Polecane posty

Szkoda, że zupełnie nie zrozumiałeś moich słów

Szkoda ze nie formulujesz swoich mysli tak, zeby nie bylo problemu z jednoznacznym ich zrozumieniem. Taka wada internetu - trzeba pisac jednoznacznie, ewentualnie uzywac wlasciwych emotikonek. Jesli miales na mysli cos innego (cokolwiek by to bylo), to ok - wybacz, whatever.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabryczne timingi 2.5-3-3 przy 400MHz. Wyniki z Sandry (wersja 2005.2.10.50, test Memory Bandwidth Benchmark): 2652MB/s (Int) i 2487MB/s (Float). Dual Channel, nForce2, Athlon 2500+ puszczony na FSB 200 (czyli 2.3GHz). Wyniki przecietne, ale trzeba brac pod uwage fakt, ze te Kingmaksy to sa low-endowe, tanie modele.

Sandra (2005.3.10.50) A64 3000 1800@2250 RAM 250MHz 2,5-3-3-6

Int - 6220

Float - 6140

No ale proc trochę lepszy, a i za pamięci dałem zdecydowanie więcej. Ale nie powiem zadowolony jestem, choć pewnie przepłaciłem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale proc trochę lepszy

Przede wszystkim inny chipset i inny kontroler pamieci.

a i za pamięci dałem zdecydowanie więcej

Ja stwierdzilem, ze z wydatkami na pamiec to sie juz nie dam zwariowac. I tak na dzien dzisiejszy wydalem juz w tym roku na modernizacje kompa ok. 1800 pln (grafika, zasilacz, procesor, pamieci). Poki nie podliczylem przed chwila to nawet sobie sprawy nie zdawalem ile kasy poszlo... Definitywnie koniec z upgrade'ami na ten rok. I na przyszly, mam nadzieje, rowniez.

Moze w czasie dlugiego weekendu troche sie jeszcze pobawie timingami pamieci i taktowaniem FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku na blaszka nie wydalem jeszcze ani złotówki. Z drugiej strony poszło porawie 5000 na notebooka, ale to jest narzędzie pracy i to raczej niezbędne.

W Sandrze na pamięciach Geil DDr 400 CL 2.5 (2x512) na dualu mam ponad 5500pkt :))

Rzeczywiście niektóre nawet doścoczywiste stwierdzenia, mozna w sieci róznie zrozumieć. Mea culpa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku na blaszka nie wydalem jeszcze ani złotówki. Z drugiej strony poszło porawie 5000 na notebooka, ale to jest narzędzie pracy i to raczej niezbędne.

No widzisz, dla mnie narzedziem pracy jest moj PeCet. Niestety, jak sie recenzuje gry, to trzeba miec sprzet na czasie. W koncu jak oceniam np. grafike, to miloby zobaczyc ją w calej krasie, a nie np. z polowa detali i bez cieni.

Rzeczywiście niektóre nawet doścoczywiste stwierdzenia, mozna w sieci róznie zrozumieć. Mea culpa.

Rowniez przepraszam.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Sugerujesz, że mój Athlon64 3200+ (S939), 1 GB RAM i GF6800GT to sprzęt nie na czasie? :). Po prostu jak na razie nie mam czego w nim zmieniać a i od czasu ślubu upgrade'y muszę robić znacznie ostrożniej ;).

A swoją drogą to wyniki w sandrze są i tak dziwnie nieskie. Na Athlonie XP 3200+ z FSB 400MHz miałem koło 3100/2800 przy timingach 2.5-2-2-5.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma sensu porównywać wydajności pamięci Athlona XP i Athlona64 - ten drugi ma zintegrowany w jądrze kontroler pamięci a to rozwiązanie nie do przebicia.

Z drugiej strony jesli porównywać rzeczywistą wydajnośc tych procesorów w grach to róznice nie są juz tak ogromne. Z pewnoścą karta graficzna daje wiecej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Sugerujesz, że mój Athlon64 3200+ (S939), 1 GB RAM i GF6800GT to sprzęt nie na czasie? :)

Absolutnie nie. Sam mam Bartona 3500+, 1GB RAM i GF6800LE@GT:) Ale jeszcze na poczatku tego roku temu jechalem na Duronie 2.0GHz, 512MB i R9500@PRO. Jak widac powazniejszy upgrade byl konieczny.

A swoją drogą to wyniki w sandrze są i tak dziwnie nieskie. Na Athlonie XP 3200+ z FSB 400MHz miałem koło 3100/2800 przy timingach 2.5-2-2-5.

Poki co po prostu wlozylem nowe RAMy i puscilem na bezpiecznych ustawieniach w BIOSie. Teraz bede mial troche czasu, to zobacze czy da sie z nich wyciagnac wiecej niz 2.5-3-3 przy 400MHz. Powiem szczerze, ze jakos specjalnie nie bede sie szarpac ze sprzetem o nieco wyzsze wyniki w benchmarkach - grunt ze karta graficzna radzi sobie ze wszystkim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czasu ślubu upgrade'y muszę robić znacznie ostrożniej ;).

Hehe zobaczysz co będzie jak zrobisz upgrade do wielkości rodziny :twisted: Ja jak sobie coś kupię to od razu czuje się winny tak jakby rodzina przez to głodować musiała :?.

BTW Co Wy tak "kurturalnie" - Mea culpa, Również przepraszam - ja tu już chipsy szykowałem na rozwiązanie po męsku (z praniem po pyskach), a Wy to jak gaye załatwiecie :P

EDIT do Pogromcy >>> no to zgłoś się dopiero jak już kupisz - w tym topiku userom z zegarem poniżej 1,5 GHz pisać nie wolno. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pogromca z Lublina

Kurczę wy mi tu piszeie o super sprzętach, a ja biedny muszę się nacieszyć celeron 700mhz geforce 2mx 512mb ram :x . Jednak kupuję nowy sprzęt, a będzie to Amd Athlon64 (s939) 3200+ 1gb ramu Karta geforce 6600gt z dwoma procesorami graficznymi + płyta gigabayta. Wtedy to dopiero pogadamy :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym poruszyć temat "przejrzystych" wyników testowanego sprzętu w NDSN. Te wyniki są po prostu dziwne. Nie ma wypisanych programów/gier, które miały posłużyć do obliczenia wydajności, ilości klatek FPS... Rozumiem, że może mniej obeznanym w temacie to pozwala w miarę przejrzyście spojrzeć na obecne rankingi sprzętu, ale to jest przesada, jak Khedron ocenia wydajność kart graficznych... GeForce 6600 (PCX) wydajność=80.. Fajnie, fajnie... Tylko co to mi mówi?! Nie wiadomo jaką skalę przyjął Khedron, nie wiadomo czy np: GF6600 wystarczy do zagrania w Far Cry w rozdziałce 1024x768 w max detalach... Nie wiadomo też jakie są różnice w wydajności sprzętu.. Poza tym ostatnio także (numer 111) nie podaje na jakim sprzęcie testuje karty grafiki.. Uważam, że należy to jak najszybciej zmienić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW Co Wy tak "kurturalnie" - Mea culpa, Również przepraszam - ja tu już chipsy szykowałem na rozwiązanie po męsku (z praniem po pyskach), a Wy to jak gaye załatwiecie

No nie za bardzo – jak sądzę „gaye” załatwiają to jednak inaczej :)

Jednak kupuję nowy sprzęt, a będzie to Amd Athlon64 (s939) 3200+ 1gb ramu Karta geforce 6600gt z dwoma procesorami graficznymi + płyta gigabayta. Wtedy to dopiero pogadamy .

Jak już zaczniesz płakać nad tą kartą z dwoma układami to mnie nie proś o radę – w tym przypadku nie ma rozwiązań :D

Do Mr X

Szkoda, że nic Ci to nie mówi, ale jest sposób - poproś kogoś to na pewno Ci wszystko wyjaśni. Wystarczy, że przeczyta jeszcze tekst. A co do różnic w wydajności – ręce opadają bo tego nie da się ująć jaśniej i przejrzyściej niż w NDSN –trzeba tylko znać cyferki :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ ja nie pisałem nic o twoim wieku... Skąd ten pomysł? A krytyka musi mieć swoje uzasadnienie. W sytuacji gdy jej genezą jest niedoinformowanie (mniejsza o to czy z lenistwa czy też barku mozliwości zapoznania się ze słowem pisanym) staje się ona zwykłym pieniactwem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja napisałem o co mi chodzi:

1) w NDSN nie ma programów, które zostały użyte do obliczenia wydajności sprzętu

2) nie ma wypisanej konfiguracji sprzętu, na którym został on przetstowany (numer 111)

3) nie ma ilości klatek FPS w grach, programach... skąd mam wiedzieć czy np: GF6600 jest wystarczająco wydajny do gry w Far Cry w rozdziałce 1024x768???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na Twoje pytania były już nie jeden raz zamieszczane w NDSN. Dokładnie wyjaśniałem dlaczego przyjąłem taką formę podawania wyników testów i jak dotąd jesteś jedyną osobą która tego nie rozumie. NDSN ma wyjaśniać a nie zarzucać czytelnika stosami mało użytecznych liczb.

Taka a nie inna forma działu sprawia, że podawanie konfiguracji sprzętu przy testach kilkudziesięciu kart graficznych byłoby nielogiczne i wprowadzało dodatkowy zamęt.

Odpowiedź na pytanie trzecie znajdziesz w czerwcowym CDA – za kilkanaście dni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że mniej obeznanym w temacie to pozwala w miarę przejrzyście spojrzeć na obecne rankingi sprzętu

I NDSN musi takie być. Ale też nie może być przesadnie okrojone z informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej brać zamiast Gigabyte'a 3D1 Jakiegoś GeForce'a 6800GT i inną, tańszą płytę :P ??? Wg. mnie SLI to jeszcze nie jest przydatne rozwiązanie. I jeszcze zasilacz :twisted:... Będziesz potrzebował jakiegoś potwora :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khedron - mam prośbę. Czy mógłbyśmi podać (może być na priwa) adres tego sklepu internetowego, który bardzo zachwalałeś w ostatnim Nie Daj Się Nabrać? Ponoc nie możesz podac go publicznie, bo mogłoby to byc źle odebrane. :arrow:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego sklepu internetowego-osobiście uważam, że Khedron powinien podać jego nazwe/adres strony. Oczywiście, niektórzy będą mu wtedy zarzucali różne dziwne rzeczy, ale ja nie widzę przeszkód, aby znakomity (jak Khedron twierdzi) sklep nie został w ten sposób przez niego wyróżniony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej, że ponoć jest znacznie ciekawszy (tzn. jeśli się tyczy kupowania w nim) aniżeli na WGK. A ta nazwa (tak samo jak Carefour czy MM) została jednak umieszczona w tekście. Tak więc - khedron - prosimy cię - PODAJ NAM JEJ ADRES!!! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rafaello91

Również dołączam się do prośby o adres internetowy tego "tajemniczego sklepu" :wink: . Nawet jakby ktoś miał o to potem pretensje, to od czego jest Wania? :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Khedron zrobi to, co uważa za słuszne. Ale ja uważam, że właśnie powinien podać go OFICJALNIE. Jeżeli ten sklep jest rzeczywiście taki dobry to dlaczego nie może być w ten sposób wyróżniony przez Khedrona??? Jeżelibyśmy kierowali się tylko takimi kategoriami, to nazwa sklepu "Komputronik" czy "Media Markt" też nie powinna wystąpić w artykule ostatniego NDSN.. (mimo, że są to duże sklepy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...