Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miki

Komputer za 2500-3000 zł

Polecane posty

No i co do tego O/C. Nie lubię ryzykować. Wolę grać będąc pewnym sprzętu, a nie stresując się, że zaraz coś buchnie, syknie i cały komputer na złom. Wiem, że takie coś się zdarza bardzo rzadko, ale się zdarza. A ja nie chcę być akurat tą osobą, której to wszystko padnie.

To, co opisałeś, dotyczy raczej używania niemarkowego zasilacza niż OC... Albo podkręcania na takim zasilaczu, który jest tykającą bombą.

Jak się ma dobrze dobrane podzespoły i porządne chłodzenie na procesorze, to podkręcanie jest banalne i bezpieczne.

Zobacz na moją sygnaturę - Q9400. Kupiony jako OEM bez gwarancji, od początku przeznaczony do OC. Jeszcze do tego zeszlifowany papierem ściernym wodnym (tak, szlif na wodzie). I co? Wszystko śmiga... A to nie jest pierwszy procesor, który podkręcałem...

Zastanów się nad tym. Korzyści są zbyt duże, żeby je lekceważyć. Nikt chyba nie lubi, jak gra przycina np. podczas jakiejś wielkiej bitwy z udziałem wielu postaci, bo takie sytuacje dużo wymagają od procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, powiedzmy, że dopuszczę możliwość podkręcenia procesora, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Czy w takim wypadku nie lepiej byłoby kupić jakiejś lepszej płyty głównej? I co z tym RAM'em? Kości Ballistixa, podane w linku w poprzednim moim poście będą wystarczające? Jeżeli chodzi o zakupy w Stanach, to do dzisiaj muszę się zdecydować.

No i czy to co zaproponował Lomelindi jest dobre? Kupienie teraz GTX'a 260, a ewentualnie za jakieś dwa lata, jeśli przestanie wystarczać, kupienie nowej karty, obsługującej DirectX 11? Mnie osobiście pomysł bardzo się podoba.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ram Ci powinien spokojnie wystarczyć możesz sie rozejrzeć jeszcze za jakimiś szybszymi balistixami 1066Mhz

złym pomysłem w sumie nie będzie teraz kuno 260 pod warunkiem że za jakiś czas zobaczysz sam za jaki wymienisz na taką z dx 11

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie takie sobie wypatrzyłem :

http://www.amazon.com/OCZ-OCZ2RPR8004GK-Re...0585&sr=1-2 - taniutkie, jakieś 125 zł wyjdzie, ale kolega mi coś mówi, że jakieś "timingi" mają słabe...

http://www.amazon.com/OCZ-Fatal1ty-Channel...1534&sr=1-1 - tutaj 1066 MHz

No i te Ballistixy, chyba najlepszy wybór spośród tych? Ewentualnie jeszcze jakieś inne może...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z RAM'em ze Stanów niestety nie wyszło - za wysyłkę na następny dzień zapłaciłbym tyle, ile wynosi różnica w cenie w Polsce, a tak będę miał przynajmniej gwarancję na miejscu.

Co powiecie o tym?

Procesor:

AMD Phenom II X4 940 Quad-Core /3.0GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM2+/

769 zł

Płyta główna:

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

279 zł

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Platinum EPP

269 zł

Dysk twardy:

Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F2EG

195 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

699 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223Q SATA LightScribe (ivory)

99 zł

Obudowa:

Cooler Master Dominator 690 Window /bez zasilacza/

339 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

349 zł

Suma:

2998

zł brutto

No i czy kupowanie tego w sklepie esc.pl, który ma siedzibę w Gdańsku (ja mieszkam w Warszawie) jest oby na pewno dobrym pomysłem? W razie potrzeby serwisowania raczej nie będzie zbyt wygodnie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej? Jakim cudem? Najtańszy Radeon HD4890 na esc.pl kosztuje 959 zł, a więc 260 zł drożej od mojego GF.

Akurat karta graficzna, to jest to czego jestem najbardziej pewien w tym zestawie :)

"esc.pl to jeden z najlepszych , najszybszych i najtańszych sklepów w Polsce." - jak jeden z, to może znajdzie się jakiś, równie dobry, szybki i tani, w bliższej odległości? Jakoś nie widzi mi się odsyłanie sprzętu do serwisu przez pół Polski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też się zdarzyć, że za rok dwujajowce będą zbyt mało wydajne do sensownego grania. I wtedy kasa wydana na Core 2 Duo pójdzie na marne. Ale tego także nie wie forumowy "obrońca praw dwurdzeniowców". :biggrin: A kupując quada, oczywiście nic nie tracisz, bo już dziś możesz go wykorzystać w wielu aplikacjach i grach, będąc jednocześnie zabezpieczonym na przyszłość.

Tracisz, tracisz, przede wszystkim kasę. Bo jeśli się okaże, że cztery jaja będę miały sens później lub wcale, to zostaniesz z prockiem droższym a wolniejszym. A co do wykorzystywania już teraz - jeśli nie zajmujesz się renderingiem 3d, ani non stop nie konwertujesz filmów, to dwa rdzenie w zupełności wystarczą. Różnica w codziennej pracy / graniu i tak jest zerowa (porównanie: domowy E8400 @ 3,6 i redakcyjny i7 @3,6).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znowu atak fanów 2 rdzeni...

Tak, a w 2006 roku też polecaliście 1-rdzeniowce? Athlon X2, który miał swoją premierę w 2005 roku też jest teraz zabytkiem, na którym się nie da pograć?

Polecam się zapoznać ze specyfikacją i założeniami DX11.

Kolejna gra pożytkująca rdzenie:

http://www.pcgameshardware.com/aid,687620/...-CPUs/Practice/

W drodze jest też Anno 1404. Przypominam o GTA IV.

Jak ktoś chce komfortu we wszystkich grach i ma na to kasę, bierze X4/Quada. Jak nie, X3/X2/Duo, też będzie zadowolony.

Co do tematu - jestem za zestawem uzgodnionym wcześniej. Ramy zmień na Goodram Pro 1066.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie. Tutaj chodzi o pieniądze których nie każdy ma za wiele ale jeżeli ktoś je ma to niech kupuje 4 bo rzeczywiście niedługo to one prawdopodobnie zaczną rządzić (z dużym naciskiem na prawdopodobnie). Ale jeżeli ktoś nie ma tych pieniędzy to cóż mu pozostaje innego od poczciwego staruszka 2 rdzeniowca??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Jutro z samego rana zamawiam kompa, i potrzebuję ostatniej już porady.

Zestaw wygląda tak:

Procesor:

AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz, 95W, BOX, Black, AM3/

550 zł

Płyta główna:

AsRock A780GXH/128M /AMD 780G/

279 zł

Pamięć RAM:

OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Platinum EPP

269 zł

Dysk twardy:

Samsung 640GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F1

255 zł

Karta graficzna:

Gainward GeForce GTX 260 GoldenSample 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI

699 zł

Nagrywarka DVD:

Samsung SH-S223Q SATA LightScribe (black)

99 zł

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

349 zł

Suma:

2500

zł brutto

Jak pewnie zauważyliście, brakuje obudowy.

Zastanawiam się między dwoma egzemplarzami.

Aerocool V-Touch PRO - http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=15851

albo

Cooler Master Dominator 690 - http://www.esc.pl/product_info.php?manufac...oducts_id=10930

Obie kosztują tyle samo. Aerocool wydaje się być bardzo ciekawa, ogromny wiatrak i dodatkowy panel sterujący, ale bardzo mało o niej opinii w internecie, a nie chcę kupować w ciemno.

Dominator za to jest sprawdzony i polecany.

Do tego Aerocool jest sporo mniejszy i nie wiem, czy zmieści mi się w nim karta graficzna.

Jak Wy uważacie?

Z góry dzięki i przepraszam za odgrzebywanie tematu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie a co byś powiedział na takie małe zmiany:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...roducts_id=9899

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=12124

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=18906

ale twoja konfiguracja bez tych paru zmian zła też nie będzie a co do budy to jestem za antkiem (jeśli będziesz chciał jeszcze bardziej obniżyć temp to sobie dokupisz dodatkowe wentyle)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, dysk twardy ciekawy, a że tylko 14 zł droższy od tego mojego to go zamienię. Chociaż to "pamięć po sformatowaniu" nie brzmi zbyt zachęcająco ;p

Na pewno nie jest to jakiś wadliwy model?

Grafikę raczej zostawię, różnica w cenie jest zbyt duża.

A obudowa... Jakoś raczej tamte mi się bardziej podobają. No i też przecież można wentylatory dołożyć. Tylko pytanie, czy można zaufać temu Aerocoolowi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...