Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kronos

[PS2] Moje subiektywne pierwsze wrażenia...

Polecane posty

Nie nie jesteś zbyt wymagający :P. Te gry,które Ci wymieniłem to tylko przykłady dobrych gier na ps2. Jeżeli chcesz zobaczyć więcej dobrych gier na tę platformę wpisz sobie na www.Youtube.com ps2 best games i wyskoczy Ci więcej dobrych tytułów. A co do Warriorsów to mogę opowiedzieć Ci o tej grze. Napisz mi na gg (na swoim profilu mam :D) bądź na prywatnej wiadomości na forum. Chętnie odpowiem na twoje pytania.

PoZdrO :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, i ja się dołącze. :P Jeżeli chodzi o ps2 to mam już 2 lata i wciąż gram i gram. Ostatnio zakupiłem The Godtafher, gierka świetna, taki sandbox w stylu gta. Polecam!!. Co do samej ps2, genialna, bezawaryjna, nieśmiertelna. xD. Każdy szanujący się gracz powinien ją mieć. xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zimie zażyczyłem sobie PS2 na urodziny, mam NFSU2, trylogię CoD i Burnouta 3 (chyba najlepszy z tego zestawienia) i... znudziło mi się to. PC jednak lepszy, jak dla mnie (może to kwestia przyzwyczajenia, ale jednak wolę grć na nim.) Przede wszystkim na PieCu przyjemniej gra mi się w FPSy, a to jeden z moich ulubionych gatunków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jej jeszcze szansę, zanim się będzie kurzyć. Zagraj w God of War, nowego Coda, Blacka, Tekkena, Killzona, przynajmniej w te tytuły. Ja mam podobnie z PSP, choć teraz jestem bardzo szczęśliwy i mi się nie nudzi. Leży w półce, potem raz odpalam wieczorem i jest miodzio. Super konsola, a na pc pracuję, gram 3 gry itd. i tak włączenie psp raz na 2-3 dni by pograć jest naprawdę przyjemne. Najlepiej w łóżku wieczorem. Zamarzył mi się netbook "10", ale wątpię by na takim jakieś gry z 2006 poszły. To wtedy Fifa , quake itd. w łóżku . No ale to jak będę dorosły, netbook i PSP 2 ? 3 ?

Też robię częste błędy w internecie, ale lepiej brzmi "zimą" .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem! Niedługo dostaję wypłatę i chce sobie kupić ps2. Teraz zadam ostatnie i najważniejsze pytanie z nim związane, które mnie nurtuje:

W jakiej odległości od TV powinienem siedzieć? (zwróćcie uwagę na zdjęcia)

Pierwsze zdjęcie (licząc od lewej) pokazuje mój TV i kanapę. Zwróćcie też uwagę na poduszkę :P Położyłem ją tam nie bez powodu. Właśnie w tym miejscu, gdzie leży, za młodu siadałem po turecku na podłodze by grać na pegazusie i C64 podłączonym do telewizora, ale uważam, że teraz to by było zbyt blisko.

Odległość od TV do kanapy wynosi 211 cm, Od TV do poduszki wynosi 96 cm, a od poduchy do kanapy 92 cm. Przekątna mojego TV to 20 cali. Uzbrojeni w tą wiedzę oraz te zdjęcia powiedzcie jaka byłaby dla mnie najbardziej optymalna odległość grania na ps2? Tak żeby nie było za blisko (męczenie oczu) ani za daleko (kłopoty z dostrzeżeniem małej czcionki, które mam oglądając np szkło kontaktowe w tvn24- nie zawsze siedząc na kanapie widzę info na pasku, czy smsy widzów)

PS na 2 zdjęciu moja kanapa i mój piesek ;p

post-57169-1252257875_thumb.jpg

post-57169-1252257956_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. różnych źródeł optymalna odległość od ekranu (w rozdzielczości PAL) to jego przekątna pomnożona 3-5 razy. Czyli w twoim przypadku, od 60 do 100 cali. Czyli 1,5-2.5m Grałem na konsolach w zbliżonych warunkach i było ok.

Tutaj masz całkiem ciekawy artykulik na ten temat, uwzględniający też rozdzielczość ekranu (telewizory HD powinny być większe/bliżej, by korzystać z bogactwa szczegółów ;)) i znaczenie prawidłowego oświetlenia.

(Nawiasem mówiąc, mam wątpliwość, czy piszesz w dobrym temacie, ale to pozostawiam moderatorom działu ;])

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki k0n,

Jeszcze mam pytanko: Jaką długość ma przewód od Dualshocka 2? Jak długi jest z kolei kabel łączący konsolę z TV? Czy łączna, zsumowana długość obu kabli mi wystarczy?

No i czy można grając na PS2 zpauzować grę, następnie nacisnąć przycisk AV na pilocie i zacząć normalnie oglądać TV, a potem w taki sam sposób wrócić do grania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko: Jaką długość ma przewód od Dualshocka 2?

Coś mi się kojarzy że 1.8m, ale mogę się mylić.

Jak długi jest z kolei kabel łączący konsolę z TV? Czy łączna, zsumowana długość obu kabli mi wystarczy?

Prawdopodobnie długość jest standardowa 1-2m, czyli powinno Ci wystarczyć abyś mógł grać na siedząc/leżąc na kanapie.

No i czy można grając na PS2 zpauzować grę, następnie nacisnąć przycisk AV na pilocie i zacząć normalnie oglądać TV, a potem w taki sam sposób wrócić do grania?

Takie coś zależy bardziej od gry a nie konsoli (przynajmniej w poprzedniej generacji), większość produkcji z pewnością ma taką funkcję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić PS2 i też chciałbym wiedzieć, czy kabel ma na pewno 1,8m (troszkę krótko). I do tego czy slim także łączy się z telewizorem przez RGB? Mój tv ma jakieś 12 lat, mam z tyłu takie długie złącze z małymi kratkami, nic innego nie ma, takie długie z bodajże dwoma rzędami, to jest to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanko: Jaką długość ma przewód od Dualshocka 2? Jak długi jest z kolei kabel łączący konsolę z TV? Czy łączna, zsumowana długość obu kabli mi wystarczy?

Sam przed chwilą mierzyłem. :wink: Długość kabla od Dualshocka 2 u mnie wynosi ok 2m 30 cm. Kabel łączący TV z konsolą ma ok 2.40m.

czytelNICK

Zapewne będziesz musiał podłączyć za pomocą takiego kabla jak na obrazku Dives'a lub takiego (ja osobiście mam taki). Poniżej link do zdjęcia:

ggggv.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...