Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kronos

[PS2] Moje subiektywne pierwsze wrażenia...

Polecane posty

W ciągu ostatnich 3 dni miałem pierwszą w życiu okazję pograć dłużej na PS2, w tym poście chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z osobami zastanawiającymi się nad jej kupnem. (Oraz w drugiej części zadać kilka pytań)

UWAGA! Są to moje subiektywne opinie.

UWAGA! Podane tu wrażenia dotyczą niesprzedawanej już wersji Fat, wersja slim może mniej lub więcej różnić się od fata.

Wrażenia:

1. Grafa pozytywnie mnie zaskoczyła, wciąż daje radę! Nadal opłaca się kupić tą konsolkę.

2. Podłączenie to TV- PS2 podłącza się domyślnie przez kabel RGB (cinch, 3 wtyczki) do telewizora, w przypadku starszych modeli telewizorów (ten na którym grałem był tak stary że nie miał nawet telegazety(!!)) można zastosować przejściówkę RGB/ Euro, (euro to te szerokie do których dawniej podłączano magnetowidy) więc bez obaw podłączymy ją do każdego telewizora (tylko nie wiem czy w/w przejściówka jest w zestawie czy trzeba ją dokupić samemu)

3. Karta pamięci- wsadzamy ją do specjalnego slota, przy czym 2/3 karty wystaje na zewnątrz a tylko jej część jest "zanurzona" w konsoli- wygląda to niechlujnie i naraża kartę na uszkodzenie, ale za to już na pierwszy rzut oka widać czy karta jest włożona czy nie bez potrzeby włączania konsoli, a wyciąga się ja łatwo jak wtyczkę (poruszając nią na boki i jednocześnie ciągnąc do siebie)

4. Czemu na padzie nie ma przycisku reset? powinien tam być tak jak w PS3 i xboksie ale gdy chcemy zresetować konsolę (n.p. po to by wybrać inne demo, gdy mamy kilka dem na 1 płycie) musimy podejść do niej i ja zresetować (a gdy siedzimy daleko od TV jest to niewygodne)

5. wibracja pada- fajny pomysł, ale pad wibruje w niektórych grach za często i za mocno, a w niektórych za słabo lub wcale, w opcjach gier można tylko wł. i wył. wibracje, a przydałaby się także możliwość regulacji ich rodzaju i intensywności

6. Oprócz gałek pad do PS2 NIE MA żadnych innych elementów analogowych, o analogowych triggerach z Xboksa czy PS3 można pomarzyć: Przyciski L1 i 2 oraz R1 i 2 są całkowicie i w 100% nie-analogowe

7. Początkowo myślałem, że przyciski po prawej stronie pada są gumowe, ale są plastikowe- podobnie jak L i R, cała reszta zaś (gałki, krzyżak, Select i start są z gumy)

8. Dualshock 2 jest średnio wygodny, ale to kwestia gustu- mi lepiej w dłoni leżał pad od xboxa

9. pamięci nie można rozszerzyć Pendrivami mimo 2 gniazd USB, 1 pendrive znajdował się w tym gnieździe, ale jego zawartości nie dało się odczytać, bo konsola w ogóle go nie wykrywała, mimo iż na penie po włączeniu konsolki kilka razy zapaliła się dioda.

To tyle wrażeń, a teraz pytania, proszę aby odpowiadali mi na nie dobrze obeznani w temacie posiadacze i znawcy PS2:

1. Czy można jakoś wejść do menu PS2 mimo płyty w środku? Bo gdy chciałem wejść do menu musiałem wyjmować płytę i wtedy resetować konsolę, (PS2 domyślnie uruchamia od razu grę, jeśli ta jest włożona, w PSP można było to wyłączyć korzystając z opcji "UMD Auto start" Ale czy tu też jest takie coś?

2. PS2 jest kompatybilne wstecz z PS1. Gdzieś czytałem, że w ustawieniach konsoli można polepszyć grafikę w grach z PS1, ale gdzie konkretnie to się ustawia i jak się ta opcja nazywa, bo nie mogłem jej nigdzie znaleźć.

3. Dość szybko zaczęły boleć mnie oczy po zagraniu w PS2- nie wiem czy to dlatego że siedziałem za blisko czy za daleko ekranu, ale czy to normalne? Czy można do tego przywyknąć, a jeśli tak to jak? ( na kompie przed monitorem LCD mogę siedzieć godzinami i nic, a tu już po 15 minutach ból głowy i zmęczenie.)

4. Do czego służy przycisk "analog" znajdujący się na padzie?

5. Czy Dualshock 3 z PS3 jest tez kompatybilny z PS2? I czy któraś gra PS2 korzysta z analogowych L2 i R2 w siksaksisie/ds 3?

6. gałki analogowe można popychać w wybranym kierunku, ale można je tez naciskać co niesie ze sobą inny efekt w grach- zauważyłem że gałkę można jednocześnie naciskać i popchnąć wciśniętą nieco do środka i wtedy chodzi ona luźniej, szybciej i z mniejszym oporem, Czy jakaś gra to wykorzystuje? Bo rozwiązanie to było by dobre w fpsach...

To wszystko!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps2 mam odkąd była premiera slima a o grubszej wersji też wiem wiele więc postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania.

1. Nie można wyjść do menu ps2 jeśli się ma płytę w środku.

2. Tylko niektóre gry z ps1 mają ukryte "polepszenie" grafiki. A,które to i gdzie tę opcje włączyć to nie wiem,bo nigdy nie grałem na ps2 w gry z ps1.

3. Być może to dlatego,że telewizor na,którym grałeś był jak sam mówiłeś bardzo stary. Ja takich problemów u siebie nie mam,a telewizor mój to też żadną nowością nie jest.

4. Przycisk analog służy do wyłączenia "gałek". Co w wielu grach jest niemożliwe np. GTA San Andreas.

5. Nie jest kompatybilny. Dualshock 3 nie ma żadnych kabli tzn. działa na podczerwień. (ps3 też mam :D) // A nie bluetooth? - Kgx //

6. Wykorzystuje to gra Star Wars: Battlefront 2. Ta funkcja służy do szybkiego biegania.

Serdecznie polecam Tobie grę na ps2 The Warriors. Tyle,że u nas to tylko na allegro chyba kupisz, bo w sklepach nie ma (przynajmniej nie u mnie).Mam nadzieję,że pomogłem.Gdybyś miał jeszcze jakieś pytania dotyczące ps2 napisz mi na PW albo na gg (jest podane w moim profilu ;D).Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Ból głowy to ewidentnie skutek grania na większym niż zwykle ekranie. Sam tak miałem kiedy z PC przesiadałem się na xbox'a. Przy kompie mam monitor LCD a przy przy konsoli TV LCD, więc nie jest to skutek korzystania z innego rodzaju odbiornika.

Na resztę pytań już odpowiedział Assasin (swoją dragą na to też, ale postanowiłem uzupełnić), więc nie będę się powtarzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Nie jest kompatybilny. Dualshock 3 nie ma żadnych kabli tzn. działa na podczerwień. (ps3 też mam :D) // A nie bluetooth? - Kgx //

A mnie się wydaje że jest kompatybilny, bo ma wejście mini USB między przyciskami L i R (czyli w tym samym miejscu co PSP i to samo wejście) można tam kabel USB podłączyć i podłączyć go do USB w PS2?

MHmario wydaje mi się że się mylisz. Oprócz 2 gałek dualshock 2 do PS2 nie ma więcej analogowych elementów. To nie sisaxis.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 - Stare telewizory mają to do siebie, że ich odświeżanie wynosi 50Hz (75hz przeciętne monitory LCD, a mój stary CRT 85hz). Niestety mało gier umożliwia łączenie trybu 60hz (np. Burnout 3: Takedown).

Radzę ci się osunąć trochę od ekranu TV.

6 - Dużo gier, np. seria GTA (jeśli dobrze pamiętam to chyba do patrzenia do tyłu w czasie chodzenia)

A co do twojego 9 Wrażenia - zapaliła się dioda, ponieważ podłączyłeś pendrive pod USB, w którym jest napięcie. Ja w ten sposób czasem ładowałem swój telefon.

Aha - i da się podłączyć pendrive, jednak wymaga to przestawienia konsoli i odpowiednich aplikacji do eksploracji kart pamięci i pendrive. Ale nie będziesz mógł na nim zapisywać, jedynie przenosić savey.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części - potrzebujesz przestawionej konsoli, ale nie koniecznie twojej (np. znajomego)

Jeśli któryś z twoich znajomych ma przestawioną konsolę pójdź do niego z płytką z instalatorem freemcboot [poszukaj w googlu, w wersjach 1.6 i wyższych jest on legalny i co ważne darmowy] i swoją kartą pamięci, zainstaluj go na swojej karcie.

Jak już go zainstalujesz będziesz mógł odpalać dowolne aplikacje homebrew w tym i explorer pendrive/dysku/karty pamięci bez przestawiania konsolki, wystarczy włożona do 1 slotu Memory Card.

Aha:

- FreeMcBoot nie instaluje się do konsoli - wyjmujesz kartę, resetujesz konsolkę i jest wszystko jak dawniej.

- FreeMcBoot i jego licencja pozwala na uruchamianie jedynie aplikacji homebrew

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Nie jest kompatybilny. Dualshock 3 nie ma żadnych kabli tzn. działa na podczerwień. (ps3 też mam :D) // A nie bluetooth? - Kgx //

A mnie się wydaje że jest kompatybilny, bo ma wejście mini USB między przyciskami L i R (czyli w tym samym miejscu co PSP i to samo wejście) można tam kabel USB podłączyć i podłączyć go do USB w PS2?

MHmario wydaje mi się że się mylisz. Oprócz 2 gałek dualshock 2 do PS2 nie ma więcej analogowych elementów. To nie sisaxis.

Chyba nie grałeś w dużo gier na PS2, np. w takim Gran Turismo 4 można regulować gaz, hamulec, a nawet hamulec ręczny za pomocą przycisków X, kwadrat i kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam PS2, ale nie róbcie sobie jaj, to niemożliwe żeby były tam przyciski analogowe :/ X to X albo go naciśniesz albo nie (0 lub 1 tylko!) Tak było przynajmniej na PSP, jeśli faktycznie waszym zdaniem X, O, /\ i [] są analogowe to:

1. czemu na PSP nie są?

2. czemu po ich naciśnięciu [w PS2] słychać odgłos kliknięcia dochodzący z tych przycisków? Gdyby były analogowe, to nie było by ich słychać, gdyż analogi nie wydają dźwięków (vide Triggery w padzie od Xboxa360)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa... nie masz PS2, to wszystko wyjaśnia... Jak będziesz miał okazję pograć np. w jakieś wyścigi lub nawet GTA San Andreas (będąc w jakimś pojeździe), spróbuj delikatnie naciskać guziki, chyba że nie potrafisz. :happy: A Ty masz pada od PS1 czy PS2, bo pierwszy dualshock nie posiadał tej funkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy xbox jako jedyny (zastanawiam się, czy przypadkiem jeszcze GC takowych nie miał...) wprowadził analogowe spusty. Nie, PS2 ich nie ma.

O widzisz mario! Z tego co napisał Kagex wynika że mam rację, i że PS2 ma analogowe tylko gałeczki, zaś reszta przycisków już analogowa nie jest.

edit: Z tego co mi wiadomo Dualshock nie miał jeszcze gałek analogowych >>> Dualshock 2 już je miał >>> Dualshock 3 miał to samo co obie poprzednie wersje razem wzięte + brak przycisku z napisem 'analog' + czujnik ruchu + 2 analogowe przyciski L2 i R2. Mam rację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gałek nie miały pierwsze pady od PSX'a, i nie nazywały się wtedy Dual Shock'ami.

Może i reagują, ale są niewygodne bo strasznie niskie. Porównaj sobie spusty w X0 i w PS3. Przewaga jest po stronie Xboxa. Tak samo jest tutaj. Nie masz wielkiego pola do ruchu (nacisku) więc i precyzja bierze w łeb.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratos1989 dam Ci radę. Po prostu kup sobie ps2 i sam się przekonaj. Kupna nie pożałujesz,bo jak piszą fani ps2 jest NIEŚMIERTELNA :P. Jeżeli do ps2 zakupisz sobie dobre gry takie jak: GTA SA,Metal Gear Solid 3, Star Wars Battlefront 2, The Warriors, NFS Most wandet, Devil may cry 3 i inne to będziesz miał gwarantowaną rozrywkę na wiele godzin. Są wakacje (nie wszyscy je mają :P) więc radzę kupić ps2 teraz i przez te dwa miesiące rozkoszować się grą. Gwarantuje Ci,że kupna tej konsoli nie pożałujesz. Szczególnie,że ps2 kosztuje (u mnie w Media Markt) niecałe 300 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kosztuje nawet do 460 zł (!!!) A jeśli chodzi o gry które wymieniłeś to każda odpada bo: w SA grałem na PC i przeszedłem ją 2 razy i zdążyła mi się już znudzić, nie ma więc potrzeby bym grał w nią jeszcze na PS2, Metal Gear, nie lubię gier japońskich ani serii Metal Gear bo ma zbyt długie i przegadane filmiki i jest dziwna (poza tym nie lubię skradanek) SW Battlefront j/w tzn. nie lubię gwiezdnych wojen :P, The Warriors- tej gry nie znam i tytuł słyszę pierwszy raz, a ja nie mam zwyczaju grać w gry o których nie słyszałem. Jedziemy dalej: NFS Most Wanted, tu podobnie jak w SW i Metal Gearu: nie lubię w ogóle ścigałek bo każda wygląda tak samo, zaś jeśli idzie o Devila to 3 jego część w czasopiśmie Neo+ znalazła się na 6 miejscu najtrudniejszych gier w historii, a ja nie lubię trudnych gier, zatem Assasin, żadna gra która mi poleciłeś mnie nie zachwyca :P PS. Jestem wymagającym graczem co nie? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...