Skocz do zawartości
Sonny

"Lustra" (2008), Alexandre Aja

Polecane posty

"Lustra"

post-51754-1244836300_thumb.jpg

Produkcja: USA , Rumunia

Gatunek: Horror

Data premiery: 2008-11-28 (Polska) , 2008-08-15 (Świat)

Reżyseria Alexandre Aja

Scenariusz Alexandre Aja , Grégory Levasseur

Zdjęcia Maxime Alexandre

Muzyka Javier Navarrete

Czas trwania: 110 minut

Dystrybucja: Imperial - Cinepix

Obsada :

Kiefer Sutherland - Ben Carson

Paula Patton - Amy Carson

Tim Ahern - Dr. Morris

Jason Flemyng - Larry Byrne

John Shrapnel - Lorenzo Sapelli

Mary Beth Peil - Anna Esseker

Trochę o filmie (opis dystrybutora DVD, nie zdradza szczegółów fabuły):

Zobacz koniecznie jak Kiefer Sutherland (znany z serialu "24 Godziny") staje oko w oko z ostatecznymi siłami zła w szokującym, najnowszym filmie reżysera obrazu "Wzgórza mają oczy". Próbując zebrać odłamki swojego życia, będący w niełasce były policjant (Sutherland) przyjmuje rutynową posadę ochroniarza spalonych ruin niegdyś sławnego sklepu Mayflower w Nowym Jorku. Przerażające obrazy, które zobaczy w ozdobnych lustrach obiektu zmuszą go do wyruszenia w przyspieszającą tętno misję odkrycia sekretów z przeszłości budynku... nim zniszczą one całą jego rodzinę!

Bardzo fajny, udany film, choć na wstępie zaznaczam że wbrew opisowi horrorem to on nie jest. Od początku do końca oglądałem go z ciekawością i o nudzie nie było mowy, początkowe sceny zachęcają do zapoznania się z tytułem, a dalej jest tylko lepiej. Kiefer Sutherland spisał się bardzo dobrze w roli byłego policjanta i dzięki niemu ten film tak mi się podobał. Sceny morderstw były hmm .... ciekawe ;) I olbrzymi plus dla tego filmu za zakończenie które

nie jest "happy endem" (nienawidze szczęśliwych zakończeń, no z małymi wyjątkami)

Edytowano przez Sonny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem go, chyba, pół roku temu. Ale nie pamiętam już fabuły... Generalnie przyzwoity... hmm... horror? Niezależnie od tego jak go nazwiecie to faktycznie trzyma w napięciu, no, przynajmniej nie zasnąłem na nim :biggrin: . Nie wiem jednak czemu (nie pamiętam) film mnie jednak trochę drażnił. Może chodzi o sam motyw z lustrami? A co do zakończenia

to fakt nie jest happy endem, ale takie zakończenia wstawia się do co drugiego (przynajmniej!) horroru w dzisiejszych czasach. Aha... zakończenie trochę jak w najnowszym egzorcyście. Dlatego trochę mi nie podeszło.

Your call.

Edytowano przez noniewiem
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film swietny. Ogladalem jakis czas temu i w trakcie eansu jawil sie jako bardzo dobry, ale to zakomczenie... Po prostu rewelacyjne (rowniez nie trawie zbytnio happy endow). Co z tego, ze tego typu koncowki pojawiaja sie we wspolczesnych horrorach coraz czesciej, jak ta z Mirrors autentycznie (przynajmniej mnie) wbila w fotel. I pomimo, ze nie jest to typowy horror, to bije wiekszosc wspolczesnych dziel tego typu na glowe. Polecam wszystkim fanom filmow grozy i ciekawych zakonczen ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, wbija w fotel

na początku jest myśl że zginął, potem wychodzi z tego budynku i od razu pomyślałem "kolejny happy end, wróci do domciu i będą żyli długo i szczęśliwie". Gdy idzie znów nachodzi myśl że zginął (ja tak miałem) bo ratownicy go ignorują, biegają jakby nie widzieli, a kończy się genialnie

. Takie zakończenia bym chciał w wielu innych filmach. Teraz czekam na Lustra 2 ;)

Edytowano przez Sonny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...