Skocz do zawartości

CDA 06/2009


Smuggler

Polecane posty

Na wstępie - serdeczne dzięki za Call of Juarez. Dzisiejszy dzień spędzony na przejściu tej świetnej gry - czegoś więcej, niż FPSa - uważam za bardzo udany.

Same pismo też mi się podoba - jest o czym czytać.

Kolejny powód, by CD-Action było wydawane tylko z coverkiem - propozycje, by zrezygnować z DVD lub wprowadzić 2 wersje - niech idą do lamusa.

Przyznam, że to jedyna gra z coverka, jaka mnie zainteresowała, ale za to jak! Dlatego teraz już wiem, że na CoJ: WK warto czekać. I czekam z niecierpliwością.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 211
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

CoJ to rzeczywiscie dziwna gra - momentami ociera sie o swiatowy poziom i czlowiek az sie dziwi, ze nikt wczesniej nie wpadl na taki pomysl, ale chwilami zajedza kaszanka, ze strach (zwlaszcza w sekwencjach "zrecznosciowkowych").

Ciekawa recenzja Sims 3 - jak nie lubie takich gier, to prawie mnie zachecila ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer ogólnie dobry, ale rzuca się w oczy wpadka - po kiego nomen omen diabła piszecie o DIII, kiedy artykuł na kilku stronach nie wnosi NICZEGO o czym nie wiadomo już od kilku miesięcy? (!) Zasada "bo dawno nie było" zdaje się obowiązywać. Marnotrawstwo miejsca.

>>>Zlikwidujcie szkoly, bo ja juz umiem czytac. :) Zebralismy do kupy wszystko co wiadomo, z mysla o tych, ktrzy albo nie sledza tematu uwaznie albo krocej niz rok. Troszke rzeczy w miedzyczasie sie jednak pojawilo...

Teraz dla odmiany pozytyw - jak pisałem w temacie "co mnie wkurza w CDA" o tym, że "Reedycje" są bez sensu w obecnym kształcie, to się - jak zawsze - rzucaliście.

>>>Po pierwsze - polemizowalismy. Po drugie - nie "scie" bo glownie ja. :)

Kilka miesięcy temu ja - nie jako jedyny zresztą - miałem uwagi co do zasadności Konfiguratora. Czyli - bez sensu, albo zmieniacie formulę albo wg mnie dział jest do kitu. I co? I też odpowiedź była taka, że dział jest nie do ruszenia, bo się sprawdza.

>>>Nie jest do ruszenia ale jest do poprawienia :).

Czyli się da, jak się chce, tylko trzeba być mniej "wpiennogennym" w stosunku do czytelników, co redakcja CDA ma w genach właśnie od początku powstania pisma.

>>>Kocham to uogolnianie... :)

Jeszcze jedna mała uwaga techniczna.

Nie jest to może najistotniejszy problem, ale warto zwrócić na to uwagę. Programik zarządzający zawartością DVD (ten który się automatycznie odpala po włożeniu płytki) posiada mały błąd.

Nie wiem w czym jest on napisany ale w Delphi wybierało się opcję pozycji okna. Mniejsza o szczegóły, ale można było tam wybrać między innymi Desktop Center i Screen Center. Zasadniczo między tymi dwoma ustawieniami nie było widać różnicy, przynajmniej nie dało się zauważyć go bez dwóch niezależnie działających monitorów (external view), bo właśnie wtedy okno wyświetla się nie pośrodku ekranu jednego monitora, ale pomiędzy dwoma, co właśnie dzieje się z CDAction Cover Menu. A dopiero pracując od jakiegoś czasu właśnie na dwóch monitorach.

Pozdrawiam.

Zglosze komu trzeba. Thx za info.

A ja bym chciał , żeby w końcu przy spisie pełniaków na początku prócz typowych wymagań było podane miejsce jakie gra zajmuje na HDD. W wersjach Demo to jest już dawno wprowadzone i zawsze mnie ciekawiło czemu :ninja: u...

Mysle, ze do zrobienia rzecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak zwykle świetny a pełnymi wersjami byłem naprawdę mile zaskoczony ( jak tylko znajdę chwile czasu obrazu załączam CoJ.

P.S. w Gamewalkerze jest błąd. W ogłoszeniu do konkursu "Coś niesamowitego" . Mianowicie słowo niesamowite nie znaczy fajne czy dziwne a "budzące grozę / lęk" , co średnio pasuje do podanych przykładów ;-) . Użyłbym wiec raczej słowa niezwykły lub nadzwyczajny :P ( tak wiem czepiam się :tongue: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak zwykle świetny a pełnymi wersjami byłem naprawdę mile zaskoczony ( jak tylko znajdę chwile czasu obrazu załączam CoJ.

P.S. w Gamewalkerze jest błąd. W ogłoszeniu do konkursu "Coś niesamowitego" . Mianowicie słowo niesamowite nie znaczy fajne czy dziwne a "budzące grozę / lęk" , co średnio pasuje do podanych przykładów ;-) . Użyłbym wiec raczej słowa niezwykły lub nadzwyczajny :P ( tak wiem czepiam się :tongue: )

Co zatem powiesz o zwrotach typu "to byl niesamowity mecz, wygralismy 5:0" czy "niesamowicie dobrze sie bawilem"?

A jesli ktos nazwie "Wladce Pierscieni" niesamowita ksiazka, to co bedzie mial na mysli? Ze budzi groze/lęk? - CormaC

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BARDZO DOBRY NUMER!

Pomijając stałe punkty (GW, Na Luzie czy AR), które jak zwykle trzymają klasę, bardzo podoba mi się fakt, że nie stoicie w miejscu i cały czas rozwijacie się, wg. mnie w bardzo dobrym kierunku! Przykład? Recenzje gier konsolowych, w końcu świat gier na pc'tach się nie kończy - bylebyście nie przesadzili z ilością owych recenzji, pamiętajcie o korzeniach!

Dalej - gry 'w sieci' bardzo podoba mi się ta inicjatywa, ponieważ jestem wielkim zwolennikiem wszelkich produkcji MMO - dzięki za Atlantice!

Cieszy także duże rozwinięcie działów około growych - CDA Mobile, Reedycje, Freeware czy Modulator.

Gratulacje panowie!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa recenzja Sims 3 - jak nie lubie takich gier, to prawie mnie zachecila ;)

Dlatego recki Simsów omijam szerokim łukiem...

Symulator życia i dnia codziennego - szczególnie w takiej oprawie - nie dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jak zwykle świetny a pełnymi wersjami byłem naprawdę mile zaskoczony ( jak tylko znajdę chwile czasu obrazu załączam CoJ.

P.S. w Gamewalkerze jest błąd. W ogłoszeniu do konkursu "Coś niesamowitego" . Mianowicie słowo niesamowite nie znaczy fajne czy dziwne a "budzące grozę / lęk" , co średnio pasuje do podanych przykładów ;-) . Użyłbym wiec raczej słowa niezwykły lub nadzwyczajny :P ( tak wiem czepiam się :tongue: )

Co zatem powiesz o zwrotach typu "to byl niesamowity mecz, wygralismy 5:0" czy "niesamowicie dobrze sie bawilem"?

A jesli ktos nazwie "Wladce Pierscieni" niesamowita ksiazka, to co bedzie mial na mysli? Ze budzi groze/lęk? - CormaC

Ja zdaje sobie sprawę ze dziś wielu używa tego zwrotu w innym znaczeniu co jednak faktu o tym jak jest opisany w słowniku nie zmienia:P ( Sam nie wiedziałem o tym póki moja była polonistka nie zwróciła mi na to uwagi :cool: )

BTW. Pochwalić należy bardzo ciekawe artykuły jak np. o najgorszej grze świata bądź ten o burzy w branży gier .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesamowity (XYxy)

1. budzący obawę swą nietypowością; niepokojący

2. ogromny, nadzwyczajny

Według sjp.pl

A recenzja Simsów 3 naprawdę zachęciła mnie do zdobycia oryginału tej gry :D Pytanie: Czy będzie recka Edycji Kolekcjonerskiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje sobie sprawę ze dziś wielu używa tego zwrotu w innym znaczeniu co jednak faktu o tym jak jest opisany w słowniku nie zmienia:P ( Sam nie wiedziałem o tym póki moja była polonistka nie zwróciła mi na to uwagi :cool: )

Uwierz, ze znamy znaczenie tego slowa i polonistka nie musi nam zwracac uwagi. :) Przy okazji definicja z sieciowego slownika PWN-u:

1. ?sprawiający wrażenie czegoś niezwykłego?

2. ?bardzo duży, intensywny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie genialne gry na coverze:) COJ- to według mnie najlepsza gra dodana w tym roku, dobrze mi się gra także w tych etapach z Billym (ale może to dlatego że przechodziłem wiele banalnych platformówek jak np. pierwsze części Pottera)

Sacred-aktualnie jeszcze nie grałem ale kiedyś zapoznałem się z demem i na tej podstawie stwierdzam że to kolejna świetna gra.

A w Hellorado raczej nie zagram, nie mój gatunek.

W piśmie masa ciekawych recenzji i w ogóle spodobała mi się westernowa formuła numeru.

Oby takich numerów było coraz więcej:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer taki sobie. Zbyt szybko da się go przeczytać(Jak każdy zresztą.xD) Na plus zmiana w konfiguratorze live z dodaniem średniej ilości klatek. A co do normalnego konfiguratora to z tej strony ,że omawiacie pokrótce procki,grafy to fajnie ale beznadzieja ,że nie dajecie w stworzonych przez was komputerach ich wyników wydajności.:| Mam nadzieje ,że powrócą wyniki.

PS: Bardzo fajna literówka jest w newsach o sprzęcie.:P Wynika z niej ,że netbook na którym będzie mógł być preinstalowany Windows 7 w wersji home basic lub starter musi mieć dysk twardy o pojemności do 250MB.:D Tylko jak na takim zainstalować tego Windowsa?;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawa dla redakcji za CoJ i Sacred`a. Setnie się przy nich bawię.

Aha, mam pytanko, co do tylnej częsci opakowania od Coverka. Czy tę przygodówkę zamierzacie dodać do CDA w przyszłym miesiącu czy trochę później?

Samo czasopismo samo w sobie złe nie jest. Jest co poczytać przez cały miesiąc.

P.S I znpwu CDA pierwsze na świecie jeśli chodzi o recenzje gier. Brawa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to numer najlepszy w tym roku. I ze względu na DVD i ze względu na pismo.

DVD - CoJ... i tyle mi wystarczy, aby ta płytka, była dla mnie najlepsza ze wszystkich w tym roku :smile: .

Pismo - Recenzja CoJ: WK - super (najprawdopodobniej kupię). Reszta recenzji nie jest jakaś wybitna, bo żadna inna gra z tych recenzowanych mnie za bardzo nie interesuje. Nie znaczy to, że nie przeczytałem :biggrin: . NL - świetne jak zawsze. AR - słabe. Dlaczego? Bo nie ma ani jednego kompletnie głupiego listu. Smuggler, błagam... daj do następnego numeru jakiś bezsensowny list :turned: . Cała reszta pisma trzyma wysoki poziom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie będę się rozpisywał, ale napiszę o jednym.

Nie wiem czy ktoś już zauważył/pisał o tym, ale na okładce nad ramieniem Raya (tak?) jest jakaś ręka z mieczem, bynajmniej tak to wygląda. Czy jest to związane z aktualnym numerem, coś zapowiada, czy tylko taki chochlik?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...