Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

qlek skoro nigdy nie rozumiesz - trudno , nie bede tlumaczyc.

wybacz, źle to ująłem, chodziło o to, że dla mnie okno na praktycznie cały panel boczny (odsłaniający praktycznie wszystko) czy chociażby odsłonięcia zasilacza jest bez sensu i może ktoś mi wytłumaczy po co? bo chyba nie ze względu na wygląd chociażby zatok 5.25 czy brzydkiego nie pomalowanego i nieestetycznego dysku twardego (zasilacze czasem mogą być ładne także to jeszcze ujdzie) , tak więc możesz tłumaczyć. :)

innych również zachęcam do wypowiedzenia się, ciekaw jestem co inni o tym myślą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qlek: akurat zatoki nie są odsłonięte (przynajmniej nie na tyle, by stanowiło to większy problem), tylko z tej perspektywy tak to wygląda. Natomiast zgodzę się co do zasilacza - IMHO idealne okno odsłania płytę główną i nic więcej. :)

A już na pewno beznadziejne okno jest w np. 800D, które odsłania piwnicę (!)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to ma do obeznania w temacie, rozumienia czy interesowania się tematem, dla mnie po prostu wygląda to brzydko i chyba nie muszę być obeznany w temacie by tak stwierdzić.

z twojego zdania wynika również, że osobie obeznanej (w temacie komputerów - ogólnie ,bo chyba nie w temacie okna w panelu bocznym?) musi się podobać odsłonięcie wszystkiego co jest bez sensu (chyba nie tylko według mnie)...

@yojo2

też chciałem napisać okno z 800D jako przykład ;p

a np do mojego sharkoona jest oferowany panel boczny z wieelką szybą, która odsłania wszystko, a to jak dla mnie wygląda gorzej niż bez szyby (nawet jak w środku wszystko ładnie 'gra' kolorystycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakieś ciekawe mody (tuning) SPC Brutus? Tylko chodzi mi o takie, aby nie wycinać nic w blachach. Jakieś tutoriale do szyby lub szyby plexi na lewą stronę lub inne pomysły. Albo jakieś linki tutaj na forum jak ktoś pokazywał? ;)

Edytowano przez oliee0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

A niby jak chcesz zrobić okno bez cięcia blachy?

Przykleić na taśmę klejącą kawałek pleksy do budy?

Wszystkie sensowne mody do Brutusa wiążą się z cięciem, lub zrywaniem nitów.

A bez ich robienia nie ma co robić okna bo w środku będzie syf z kablami itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej do SPC, dobrze, że są z Polski, bo jednak się zdecyduję na robienie tego otworu. :)

Zamiast plexi wstaję cienką szybę, ponieważ plexi szybko się rysuje i robi się "matowe".

Miałem robić jeszcze wentylator z boku, ale zakłócałby przepływ powietrza.

Otwór zrobię wyrzynarką z brzeszczotem do metalu. Wcześniej przetestuję na starej obudowie od NTT, a szybkę wkleję na klej lub zrobię jakieś zaczepy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście jeszcze nie przerobiłem, bo wpadłem na nowy pomysł, jak zawsze na ostatnią chwilę. W jednym z tematów pisałem o głośnych wentylatorach, bo obudowa ma słabą cyrkulację powietrza, przedstawioną na obrazku niżej:

http://i.imgur.com/4Rfer.jpg

Jest dokładnie jak wyżej "narysowałem". Żółty kolor to kabel i w miejscu między dyskami, a grafiką tworzy się "ściana", która blokuje dopływ powietrza, nawet gdyby ich tam nie było to dużo powietrza by nie doleciało, dlatego pomyślałem nad zrobieniem otworków/dziurek na wentylator, na bocznym panelu, coś tego typu:

http://i.imgur.com/g3iCG.jpg

120 mm, tak aby nie zasłaniał coolera (niebawem Macho 120). Wydaje mi się, że byłoby to całkiem dobre rozwiązanie, co o tym myślicie?

Oczywiście dwa wentyle aktualnie na dole są wwiewające, a na górze wywiew.

Edytowano przez oliee0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, no fakt, Brutusik to trochę mała obudowa, a do tego dvd jest, zapomniałem całkowicie o tym.

@oliee0

Jak 140mmm, to Phobya Nano-G 14 PWM, a jak 12mm, to wersja 12mm tego wentylatora, jeśli chodzi o całkowite wykorzystanie tych 50zł (bez wyrzucania kasy w błoto oczywiście).

Ew. niezłym pomysłem - jeśli nie ma miejsca na 140mm - byłoby zamontowanie Thermalright TY-140, bo on ma wymiary podobne do 120mm.

Edytowano przez ThePanda
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...