Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

Składałem koledze kompa w Brutusie, można lepiej kabelki pochować by nie zaburzały przepływu powietrza.

Jeśli 24pin ma conajmniej 45cm to spokojnie można go puścić za tacką, 4/8pin pod kartą graf. (tam między obudową a slotem PCIE), a resztę w zatokach. Dużo lepiej by się prezentowało.

PS Jak oceniasz wydajność swojego zestawu, tj. 945 + 7770? Daje sobie radę w nowych grach przy miłych dla oka detalach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykładu: (1920x1080)

  • Black Ops na full - 60 FPS (tylko AA na 4x, a nie na 8x)
  • Zew Prypeci z DX11 na full - 60 FPS. (AA 2x)
  • Call od Duty 4: Modern Warfare - 60 FPS, wszystko na full, bez wyjątku
  • FIFA 12 - 60 FPS, wszystko na full, bez wyjątku.
  • Max Payne 3 - 60 FPS (wszystko na High + tekstury na Very High i DX9)

Ale lepiej kupić Phenom'a 965, nieduża dopłata, ale lepszy.

Co do tych kabli to musiałbym teraz całą płytę główną odkręcać, to już kiedyś przy okazji, bo i tak brakuje mi jednej śrubki dystansowej.

Edytowano przez oliee0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz moja kolej na zaprezentowanie swojego PCta. Złożony został niedawno, bo trzy dni temu, ale dopiero dzisiaj miałem czas, aby poukładać lepiej kable. Zdaję sobie sprawę, że chłodzenie powinno być inaczej zamontowane, ale nie potrafiłem na dzień dzisiejszy inaczej go przykręcić. Mimo wszystko temperatury są dobre, a nawet bardzo dobre.

Podzespoły

Procesor: Intel Core i5 2500k

Karta graficzna: Gigabyte GTX 670 Windforce 2

Płyta główna: Asus p67 Pro3

Zasilacz: Ocz ZT550W

Ram: 8GB Corsair DDR3

Dysk twardy : Seagate 1000GB

Chłodzenie procesora : Thermal Right Macho rev 2

Obudowa: Fractal Define R3

Zdjęcia:

img_0394iabpp.jpg

img_0400vtaay.jpg

img_0388p4x22.jpg

img_03853iao9.jpg

img_03832gzjw.jpg

Jak na razie jestem z komputera bardzo zadowolony. Jedynie problem mam z diodą na przednim panelu , która nie chce świecić (Albo ja nie wiem jak ją podłączyć, albo jest zepsuta), a wydaje mi się , że podłączam ją dobrze. To chyba tyle. Jak będę dokonywał jakiś zmian to na pewno pochwalę się nimi na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macho się nie mieścił w tej budzie?

Trochę to dziwne.

Mam też kilka zastrzeżeń - kable (ale nie martw się, to po prostu efekt obejrzenia finalnych zdjęć z worklogu tadzika).

No i - zdjęcie.

Wyszło słabo - światło odbijające się od Macho, no i to PCB Asrocka... normalnie, widać że jest brązowe z bliska, ale tu totalna masakra wyszła.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli. Wiem, że pewnie da się je lepiej ułożyć, ale w porównaniu do mojego poprzedniego komputera to w tej budzie panuje wręcz "idealny" porządek. Macho mieści się bez problemu, Jednakże musiałem popełnić jakiś błąd przy mocowaniu ramki do płyty głównej , bo macho inaczej nie chciał się przykręcić. Jak będę miał więcej czasu to na pewno to naprawię.Póki co temperatury procesora są dobre, więc o to się nie martwię. Nie gańcie mnie za to chłodzenie, jestem świadom błędu.W sumie jest to mój pierwszy samodzielnie złożony i "urządzony" komputer. Tomsto100 niestety mój aparat jest tak cienki , że przekłamuje kolory, a bez flesha robi zdjęcia rozmazane i bardzo ziarniste, bez względu na ustawienia iso,a i ze mnie nie jest dobry fotograf.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@yojo2

Chodziło o to, że na ostatnim zdjęciu wyglądało trochę jakby nie mieściło się (za mało miejsca pomiędzy grafiką a górną ścianką obudowy).

Wiadomo - podzespoły są różne, może płyta mieć miejsce na procesor trochę wyżej, lub trochę niżej, karta graficzna może mieć PCB bliżej krawędzi śledzia itd.

@BladyPiter

Akurat tu nie jest aż tak źle.

A w zasadzie - nie byłoby, gdyby karta graficzna nie zasłaniała. Choć i tak, prawa fizyki powodują, że temperatura nie jest dużo wyższa - po prostu powietrze jest z innego miejsca zasysane, ot co.

TY-140 (TY-150 też) to porządny wentylator.

Problem by był, gdyby trzeba tak mocować np. SilentiumPC Fortis, Zalman Performa, czy Contac 29BP - ich wentyle mają słabe, taniutkie łożyska, więc strasznie by w takiej pozycji hałasowały, a pewnie po paru miesiącach by się je zajechało takim ustawieniem.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli co do tego mojego chłodzenia, to nie jest tak tragicznie tak? Bo z ponownym demontażem i montażem tego wszystkiego jest trochę roboty. Szczerze to nie sprawdzałem czy Macho mieści się pionowo , gdy jest zamontowana karta graficzna. Bez karty problemu braku miejsca praktycznie nie ma, ale z kartą tak jak zauważył tomsto100 może być trochę ciasno. A co polecacie zrobić z kablami, żeby wyglądało to lepiej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BladyPiter

Gwoli ścisłości - powietrze się tylko ociera o "plecy" grafiki, generalnie jeśli to nie model z np. dodatkowymi kostkami na tyle, to dużej to różnicy nie robi (powietrze zasysa z boku, zarówno jeśli patrzymy prostopadle na płytę, i jeśli patrzymy od frontu budy - no, wiesz o co mi chodzi).

Więc aż takiej to różnicy to nie robi, bo gdyby było inaczej, to sporo custom bud robionych pod LC nie miało by racji bytu... np. "Black Ice" Eldera - w końcu nie bez powodu zdecydował się skomplikować całą konstrukcje, po to, żeby ograniczać przepływ chłodnicom, oraz wyłączyć większość podzespołów z obiegu powietrza (chyba, że zapomniałem o jakichś miejscach na wentyle (a da się po prostu wwiewać powietrze z 560 na dole, do góry, a 560 na górze, poza obudowę).

@michi93

Że TYR-140 to słaby wentylator?

Jest brzydki jak noc, ale jak się zamknie oczy i wsłucha w działanie łożyska, to jest dobrze.

Dodatkowym plusem, są rozmiary.

EOT.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wyszły bardzo dobrze, ale parę rzeczy mogło by być lepiej zrobionych.

1. Coś ten "Airflow" na memkach nie pasuje.

2. Malowanie na górze coolera nie wyszło zbyt dobrze... chociaż widać to z bardzo bliska tylko.

3. Kolor coolera - szkoda że nie mat.

4. Kolor PCB karty graficznej - chyba, że taki był zamysł, ale IMO przydałby się jakiś backplate tam.

Ale ogólnie bardzo dobrze wyszło, po prostu złośliwy zwierz jestem.

Edytowano przez tomsto100
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...