Skocz do zawartości
xirgan

Pokaż swojego PC'ta =]

Polecane posty

ta buda jest idealna dla kogoś, kto myśli o chłodzeniu powietrzem. na dole trzy 18cm wentylatory robią swoje, przy tym nie są głośne, mogą pracować w dwóch prędkościach (700 i 1000rpm) nieźle dmuchają, za wyciąganie powietrza odpowiedzialny jest wentylator 12cm zainstalowany u góry. całość jest spójna i nic nie trzeszczy i nie rezonuje. buda jest wyposażona w filtry przeciw kurzowe, które łatwo wyciągnąć i wyczyścić. układ płyty głównej sprawia, że nic nie blokuje cyrkulacji powietrza. do tego porządek z kablami, wychodzącymi przez tylny otwór pod topem. buda jest ciężka i solidnie stoi na podłodze. cieszy okno, które jest spore. koszyk na dyski twarde spełnia swoje zadanie i nieźle wycisza dyski.

zastrzeżenia mam jedynie do beznarzędziowego systemu montowania napędów. bolce blokujące napęd mogą się wyłamać jeśli zrobimy coś na siłę, oraz sterowanie obrotami wentylatorów znajduje się pod topem obudowy, co sprawia, że niewygodny jest dostęp do przełączników.

tak poza tym buda jest świetna i chłodna i nie żałuję wydanych pieniędzy, tym bardziej, że jarają mnie nietypowe budy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są podłączone wejściami 3pin poprzez adapter molex i 3pin, który był dołączony do obudowy (zresztą dużo tych dodatków w tej obudowie było).

oczywiście, że można wyłączyć, to podświetlone V, jest zasilane z molexa i wystarczy wyjąć wtyczkę :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Od ostatniego czasu, kiedy tu wstawiałem kompa trochę się zmieniło. Procka z P4 na PDC E2160 i grafę z HD3850 na 9600GT No cóż, w końcu mam 15 lat a moi bracia pokupowali sobie laptopy i wycofali się z interesu, więc bez wkładu finansowego rodziców mam tu trochę partyzantki. Ostatnio kupiłem sobie grafikę(podpis) z wymienionym chłodzeniem na pasywne i dodanym zwykłym czarnym wiatraczkiem. Sposób jego zasilania jest, ekhem, ciekawy, a wczoraj znalazłem drugi taki, tylko że jego końcówki nie chciały się trzymać w molexie. No ale od czego jest lutownica. Oderwałem końcówki i przylutowałem kabelki do końcówki od wiatraczka z grafy. O dziwo, działa. :smile:

Budę mam starą, przyznaję, ale nie jest w ostatecznym rozrachunku taka zła i spełnia swoje zadanie.

Tak w ogóle to mógłby mi ktoś powiedzieć, co to za chłodzenie jest na grafie zamontowane? Bo żadnego znaczka firmowego czy napisu to na wierzchu nie ma.

http://img706.imageshack.us/i/p1110593.jpg/

http://img297.imageshack.us/i/p1110592.jpg/

http://img63.imageshack.us/i/p1110591d.jpg/

http://img249.imageshack.us/i/p1110590.jpg/

http://img87.imageshack.us/i/p1110589r.jpg/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to już moj staruszek, zapomnialem wrzucic jak go w tamtym roku poskladalem i tak jakos sobie teraz przypomnialem, jeszcze z 8800gtx na pokladzie, aktualnie czekam na fermiego

w czasie prac

1003735.th.jpg2 godz nie moje :D

1003608e.th.jpg

1003681.th.jpg

1003675r.th.jpg1003676g.th.jpg

i już po wszystkim

1003717.th.jpg

1003719p.th.jpg

1003721u.th.jpg

pozdrawiam

jako ze juz tyle w nim nie ruszałem, zmiany sie zblizaja, pewnie niedlugo nowe fotki

refleksje?

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapture - czy ja piszę niewyraźnie? Prosiłem przecież o zmianę tonu, a Ty ciągle zachowujesz się jak rozpieszczony szczeniak. Następnego upomnienia nie będzie, wyciągnę z Twojego zachowania konsekwencje.

No i przepraszam bardzo, ale co robi HDD na 'podłodze' i to bez mocowań? Kiepski pomysł.

Szejk - choć nie podoba mi się sposób, w jaki Rapture to wyraził, to zdanie na temat Twojego PC mam podobne, wieś tańczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro naprawdę chcesz się pozbyć tego dysku, to zrób to w jakiś pożyteczny sposób. Bo tak wcześniej lub później go zabijasz i nikt z tego pożytku nie będzie miał. Drgania obudowy można wytłumić i to jest mądrzejszy pomysł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, zatoczki nie są robione tylko dla ozdoby. Dyski twarde są bardzo delikatnymi urządzeniami, które nie lubią wibracji. Zatoczki są tak zrobione, żeby te wibracje zmniejszać. Dlatego właśnie dyski należy w nich umieszczać i następnie porządnie dokręcić dysk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie powoli

1. nie udzielam sie za badzo, nie kapie Waszych klimatow i ludzi, ale jak dla mnie rapture wyrazil swoj poglad, w czym problem? nikogo nie obrazil, jego buda mnie sie nie podoba, nie moj gust, smutna ponura jak konfesjonał ale kazdy lubi co innego, sprzet ma dobrze dobrany wiec jest ok to jest najwazniejsze, wyglad na 2 miejscu

2 gofer, taki sposob wyciszenia jest na prawde dobry, dobra izolacja i dysk nie przenosi drgan, sam bym tak pewnie zrobil, ale nie jestem fanem ciszy, niektore dyski bardzo rezonansuja, szczegolnie starszego typu z prosstopadlosciennym zapisem

3 sevard, ze co :D ?

4 xswistaqx, prawie wszystkie, na co dzien pracuje tylko 1/3 to tak bardzo skręcona, więc w normalnej pracy slusze praktycznie tylko zasialcz bo ten dosc halasuje, mysle zo ok 20dB ale wiesz ze ciezko to przedstawic... natomiast jak wlaczam wszystkie to jest juz srednio ciekawie, najgorzej buczy ten fm122 ponad 100CFM dla takiego colera to spory wyczyn, wiecej to tylko slawnna delta "przewieje"

5 sevard niestety ale ostani Twoj post to głupota ;)

a i co do mojego kompa, nie bawiłem sie w ładne fotki więc wyglada... no tak jak piszecie ;) w realu mysle ze jest lepiej, ostatnia fota lekko to oddaje...

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale nie. Dyski powinny być montowane w poziomie, nigdy do góry nogami w miejscu, które zapewnia im stabilność i brak narażenia na drgania i obecność ładunków elektrostatycznych. Ważna jest też temperatura, w jakiej przyjdzie mu pracować (tak jej wartość, jak i wahania). Dyski to naprawdę łagodne urządzenia, zwłaszcza te montowane w komputerach stacjonarnych.

Czy mi uwierzycie, czy nie, to szczerze mówiąc mnie mało obchodzi. Róbcie sobie, jak uważacie, mam tylko nadzieję, że nie dane mi kiedyś będzie powiedzieć "a nie mówiłem".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozę oczytalisciesie sporo, ale przynosza mi klienci dyski zawieszone na tasmach obijajaące sie o grafike czy wiatark od procka, ja sie pytam kto CI TAK TO POWIESIŁ?! a on ze kiedys sam zmienial zgubil srubki i tak zostalo, i chodzi taki sprzet z 4 lata i nic mu nie jest, przypadkow takich mnostwo...

dysk jest wrazliwy ale na prawdziwe wstrzasy, jak komus upadnie komp np. tak jak kiedys mi ( dysk az wypadł z sanek, ale działał bez zajekniecia) jesli dysk dziala w okreslonej plaszczyznie to NIC MU SIE NIE STANIE i daje za to jajka na pieniek, chodzi o to zeby nim nie manerwowac jak juz pracuje, bez napiecia wytrzyma nawet wiecej niz sie Wam wydaje...

a powracajac do kolegi z dyskiem na dole, to to już na prawde smiesze jest zeby miec do kogos o to pretensje... moim zdaniem nawet lepiej jak jest tak niz w sankach

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że dysk działał nie znaczy, że jest sprawny. Ciekawi mnie ile mu się bad sectorów zrobiło? To tak jak z samochodem, jeżeli silnik jest zaniedbany to owszem, może działać...ale traci na mocy, jakości działania itd.

Śmieszne jest to, że kolega do innego użytkownika pisze o wieśniarskim komputerze, gdzie sam kładzie dysk luzem co jest głupotą.

ps. na pewno z Sevardem przeczytaliśmy słownik...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co sie tak czepiacie na tym forum słownika, to sprzętowe forum a nie polonistyczne :) nie robie strasznych bledow poprostu nie uzywam alt-a :)

powracajac do dyskow, te o ktorych wspominalem szły na sprzedaz, wiec wymagaly twardego formatu i testu softem z hirena, a w razie potrzeby regeneracji regeneratorem w najnowszej wersji, nie zdazylo mi sie by taki dysk nie dzialal czy pozniej ulegl awarii, praktyka panowie praktyka...

nie porownuj dysku do samochodu, bad sectory mozna zregenerowac, a jesli nie to czyscisz smarta i dysk ma odrobine mniejsza pojemnosc a glowica juz w uszkodzone rejony nie zaglada wiec nawet dostep do komorek nie jest duzo wolniejszy (zaledwie kila ms)

tu kolejna fotka mojego, ciut mniej "wiesniacka" ;)

zdjcie002oh.jpg

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie uzyskam? przy regeneracji zapodam wieksze turbo zyskujac 30 kucy i 50Nm, wtryski dwiescietrzydziestki i zmienie program, uzyskam kolejne 20 koni i 40 Nm momentu... zaden problem zważywszy na specyfikacje TDI na pompie rotacyjnej

pomijajac ten zabieg? ok wiec przy regeneracji uszczelnie dolot, zmienie lozyska w turbinie, panewki, zaleje rzadszy olej i będzie odrobine silnijszy od seryjnego, albo tak samo silny...

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pokaż mi regenerowany silnik, który ma taką samą moc jak w dniu zejścia z montażu? Tylko mówię, bez żadnych zmian konstrukcyjnych, bez wymiany elementów, na tych samych smarach itd. Nie ma szansy.

Podobnie z dyskiem, możesz w nim pogrzebać i przedłużyć jego żywot...ale zawsze czas jego życia obliczony przez mądre głowy zawsze będzie krótszy jak fabrycznej nówki (co nie zmienia faktu, że zdarzają się wyjątki).

Ale ja kończę offa (jak chcesz, zapraszam na priv) bo nie chcę tematu zaśmiecać.

ps. z regeneracją mam na myśli wymianę elementów ze starych, na nowe, ale takich samych jak te fabryczne...

ps2. no to skoro się licytujemy, ja się bawię od 8 roku życia więc też coś wiem na ten temat ;)

Edytowano przez kraven2000
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mozna tego porownywac w ten sposob, dysk ma tylko okreslana "pojemnasc rejestru błędów" gdy ją przekroczy sypie batami, ktore mozna zregenerowac, to tyle w tym temacie dalsza dyskusja nie ma sensu, od tylu lat grzebie w kompach ze wiem ze tak jest, malo kiedy przychodzi klient z zepsutym dyskiem bez widocznych zew. uszkodzen

Edytowano przez SzejkJasim
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...