Jump to content
Sign in to follow this  
P_aul

Earthdawn

Recommended Posts

Dość popularny system, który nie doczekał się dotąd tematu dyskusyjnego.

Podręcznik miałem w rękach wieki temu, dużo nie grałem... Pamiętam, że podobał mi się system magicznych przedmiotów, horrory i ogólny klimat świata. Co możecie powiedzieć o Earthdawn?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kiedy pierwszy raz zagrałem w Earthdowna od razu urzekł mnie świat. W dodatku miałem przyjemność grać z naprawdę świetnym mistrzem gry. Tydzień później kupiłem podręcznik :) . Historię świata znam chyba na pamięć i jest naprawdę świetna i ciekawa - spodobała mi się szczególnie wtedy, kiedy wszędzie był Warhammer. System jest fajny chociaż chyba nieco zagmatwany (całe to wyplatanie wątków, matryce itp.), ale do ogarnięcia. Niestety od tamtego czasu już nie grałem ani razu praktycznie, ani nawet sam nie próbowałem nic zorganizować bo za dobrym mistrzem gry to ja nie jestem.

Aha - okładka podręcznika jest po prostu P-I-Ę-K-N-A! Gdybym miał tylko grafikę z niej w dużej rozdziałce to od razu wydrukowałbym plakat na A0 :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja szanuję EarthDown Za to że jeśli chciałeś rzucić jakiś czar na kompana on musiał obniżyć swoją odporność magiczną bo inaczej musiał by robić takie same rzuty jak na zranienie wroga, a najpiękniejsze było że jak już obronę magiczną się obniżyło to wróg miał wtedy także łatwiej. Nie co w D&D waliłeś czary supportujace na swoich bez żadnych problemów

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grałem niedawno w Earthdawna, trzecią edycję. Nie spodziewałem się czegoś ambitnego po odgrzewanym kotlecie mainstreamowym z lat 90., więc ostatecznie am Earthdawn 3rd nie był zły. Ot, najzwyczajniej promuje granie jednej kampanii w jednej drużynie przez 50-100 sesji, takie granie tasiemcowe. Tylko szkoda, że miałem pecha zagrać u pewnej mistrzyni gry, która okazała się całkowicie oporna na uwagi, feedback, nazywając to "jadem i obrażaniem".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...