Skocz do zawartości

[PS3/X360/Wii] Jaki monitor/telewizor wybrać?


Obiraq

Polecane posty

Miesiąc po miesiącu ostatnie posty robią się już nieaktualne, trzeba pytać na nowo.

Dlatego przydałby się przyklejony temat z wyświetlaczami, aktualizowany co miesiąc (ja się nie podejmuję, bo w temacie nie siedzę).

Czy warto zainwestować mimo wszystko w telewizor przemeblować pokój tak by jednak wisiał on na tej ścianie a ja siedział na kanapie? Czy komfort grania na krześle przy biurku spada? Wiem że może jest to kwestia dla każego inna, ale fajnie byłoby gdyby wypowiedziała się osoba grająca na oba "sposoby".

Jeśli długo grasz na PC, przytulony do biurka z racji małego wyświetlacza i przewodowych kontrolerów, to może Ci być trudno się odzwyczaić, to fakt. Ale wrażenia z grania na kanapie/wygodnym fotelu) są warte spróbowania się przestawić :wink:

I jeśli jednak telewizor to jaki? Chciałbym się zamknąć do 3k z konsolą i z 2-3 grami.

Jeśli przyjmiemy, że za konsolę i 2 nowe gry zapłacisz 1400 złotych, to pozostaje Ci kilka ciekawych opcji:

http://www.ceneo.pl/2283554

http://allegro.pl/item1089944337_sony_kdl_..._pc_4xhdmi.html

http://allegro.pl/item1093005330_sharp_aqu...peg4_krako.html

http://allegro.pl/item1102631292_tv_lcd_be...y_surround.html

Myślę że jest z czego wybierać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 272
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Uważam, że nie warto robić burdelu w pokoju i wywracać go do góry nogami i potem jeszcze bulić duże pieniądze na telewizor, aby pograć sobie w ulubionym miejscu na swej konsoli.

Dla Ciebie imho lepszym wyborem będzie monitor. Polecam jakieś 24' od Benq czy Samsunga (nie polecam tanich serii LG - matryce z wadliwych partii wstawiają i tylko 1 rok gwary). Jeśli będziesz kupował z allegro (a wychodzi znacznie - o te 100 czy 200zł taniej, które potem można przeznaczyć na jakąś porządną grę), koszt takiego monitora nie przekroczy 800zł. Ważne, aby miał wyjście HDMI i głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyda się też większy monitor do innych czynności na komputerze, ten monitor co podawałem jest ok?

http://www.ceneo.pl/3294470 On jest już z podświetleniem LED'owym, temu może taka cena.

Problem z głośnikami, mam w komórce (sankturium komputerowe) głośniki 5+1 ale są podpięte pod PC, co musiałbym zrobić, by przypiąć je odrazu do konsoli? Jest jakiś sposób czy trzeba będzie przepinać? Czy w ogóle konsola ma wyjścia dla głośników i ile? Bo gdybym miał monitor z głośnikami to starczy że idzie przez HDMI (tam też dźwięk się da), ale jakość monitorowych głośników pozostawia wiele do życzenia (kiedyś na pewno pozostawiała).

@napoprawiałem się błędów ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że nie warto robić burdelu w pokoju i wywracać go do góry nogami i potem jeszcze bulić duże pieniądze na telewizor, aby pograć sobie w ulubionym miejscu na swej konsoli.

Burdelu nie, ale przemeblowanie pozwalające na komfortową grę na dużym TV - czemu nie?

Dla Ciebie imho lepszym wyborem będzie monitor. Polecam jakieś 24' od Benq czy Samsunga (nie polecam tanich serii LG - matryce z wadliwych partii wstawiają i tylko 1 rok gwary).

Spory ten monitor, ja myślałem raczej o 24". Odradzam Samsungi - nierównomierne podświetlenie i marna jakość wykonania.

Jeśli będziesz kupował z allegro (a wychodzi znacznie - o te 100 czy 200zł taniej, które potem można przeznaczyć na jakąś porządną grę), koszt takiego monitora nie przekroczy 800zł. Ważne, aby miał wyjście HDMI i głośniki.

I co przez to wyjście wychodzi? A głośniki w monitorach to w 99% szajs niemiłosierny, lepiej kupić jakikolwiek zestaw 2.1 albo słuchawki.

@MrCookie - Tak, jest sposób. PS3 (X360 zresztą też) ma kabel A/V z chinchami. Jeśli głośniki mają takie wejście, to nie ma problemu z podpięciem. Jeśli mają kabel minijack to musisz kupić przejściówkę. Jeśli natomiast potrzebują więcej niż jednego minijacka to będzie problem. A zamiast tego SyncMastera polecam taki monitor:

http://www.ceneo.pl/6771024

Nie ustępuje tamtemu praktycznie w niczym, a sporo tańszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Już od jakiegoś czasu planuję kupić sobie konsolę i zastanawiałem się nad ps3 i x360. Jednakże nie posiadam super mega tv a tylko zwykły monitor.

Tak więc postanowiłem kupić nowy model x'a i mam do was pytanie. Czy mając x'a i ten http://www.ultima.pl/Kabel_VGA_Microsoft_oryginalny/i3797/

kabel będę mógł grać na tym

http://www.ceneo.pl/;0151372334-10.html

monitorze ?

W przyszłości z pewnością kupię coś lepszego na razie jednak muszę zadowolić się takim zestawieniem. I zastanawia mnie jeszcze kwestia występowania czarnych pasków, czy na moim monitorze one wystąpią? Nigdy nie miałem styczności z konsolami więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kochampinie22 - Będziesz mógł grać. Monitor ma proporcje 16:9 więc nie będzie żadnych pasków, obraz będzie delikatnie przeskalowany (podczas gry nie do zauważenia).

Ale nie kupuj tego kabla. Lepiej wybierz któryś z tych:

http://www.allegro.pl/search.php?utm_sourc...string=xbox+vga

Nie mają tylko naklejki M$.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Sergi, lepiej zamiast wydawać 120zł kupić to za 8zł. Śmiem twierdzić, że jakość będzie bardzo zbliżona. Sam gram na takim kabelku i jakość obrazu jest naprawdę zadowalająca.

Można oczywiście w ramach poprawienia jakości skrócić sobie takowy kabelek - teoretycznie obraz powinien być jeszcze ładniejszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko. Posiadam monitor Samsung T220:

22 cale, złącza dvi z hdcp oraz d-sub, format: 16:10, rozdzielczość 1680x1050.

Chciałem podłączyć pod niego ps3. I tu nasuwa się pytanie: czy jeżeli zastosuję przejściówkę hdmi > dvi a dźwięk przez przejściówkę chinch > mini jack to wszystko będzie śmigało pomimo formatu 16:10, a nie 16:9?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HDCP domyślnie jest standardem interfejsu DVI. Mam monitorek panoramiczny 19 cali w pokoju. Od czasu do czasu będę na nim grał. Jak sprawdzić, czy mój monitor obsługuje standard HDCP? LG flatron L194WT-SF. Niestety nie mam jego dokumentacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...zamierzam kupić sobie konsolę PS3, i chcę żeby mi wszystko sprawnie działało. Jakie okablowanie muszę kupić aby uzyskać dobrą jakość obrazu i dźwięku na monitorze LG Flatron W1941S...przypominam że jest tam wejście zwykłe D-SUB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem czy ps3 będzie działał na 22" monitorze Samsung SyncMaster T220. Ale teraz mam w tej sprawie jeszcze jedno pytanie, a mianowicie czytałem na jakimś forum, że ps3 zmienił rozdzielczość i komputer nie mógł ponownie jej przestawić. Dodam tylko, że mój komp to antyk ze zintegrowaną kartą graficzną (nie wiem czy rodzaj GPU ma znaczenie, ale wolałem to dodać), który jest podłączony pod VGA. A jeżeli mógłby ps3 zmienić rozdzielczość to czy przejście na tryb awaryjny by pomógł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie jest podłączony pod PS3, więc nic ci się nie zmieni. Monitor nie zapamiętuje ustawień sam z siebie, to system sobie je dobiera gdy jest odpalony po raz pierwszy lub kolejny, więc spokojnie, nic nie wybuchnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...zamierzam kupić sobie konsolę PS3, i chcę żeby mi wszystko sprawnie działało. Jakie okablowanie muszę kupić aby uzyskać dobrą jakość obrazu i dźwięku na monitorze LG Flatron W1941S...przypominam że jest tam wejście zwykłe D-SUB.

Ehm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam...zamierzam kupić sobie konsolę PS3, i chcę żeby mi wszystko sprawnie działało. Jakie okablowanie muszę kupić aby uzyskać dobrą jakość obrazu i dźwięku na monitorze LG Flatron W1941S...przypominam że jest tam wejście zwykłe D-SUB.

Ehm.

o lol przecież taki kabel wiadomo ze nie będzie działać przecież nieda sie bezpośrednio podłączyć z HDMI>VGA he? pytam dlatego co trzeba DOKŁADNIE użyć....to że jest taki kabel to wiem ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najmocniej przepraszam. Mój błąd. Zobacz coś takiego. Powinno działać.

nom własnie i teraz mam pytanie...czy to będzie działało:p? przeciez z jednej strony podłącze cyfrowe wejscie HDMI od strony ps3....a z drugiej D-sub wejscie analogowe;p wogule czy VGA to D-SUB?? ok ale mniejsza z tym postem rozwiązałem swój problem w bardzo ale to bardzo prosty sposób. Poprostu podłącze go do telewizora z wejsciem HDMI. Co najlepsze stały dwa Telewizory u mnie w domu, jeden u rodziców sony bravia (do tego nie podłączam) i jescze jeden u siostry w pokoju. Zdziwiłem sie gdy zobaczylem wejscie HDMI lol ;p zamieniam sie z nią tv. ;D pozdrawiam ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Miałem zamiar kupić sobie konsolę PS3. Lecz zanim to zrobię muszę dowiedzieć się czy opłaca mi się go zakupić gdy mam taki tv. Od razu uprzedzam, że nie zamierzam kupować ani nowego TV ani żadnych monitorów. Tak więc zacznijmy od tego, że nie wiem jak rozróżnić telewizor LCD od zwykłego, więc opiszę mój TV. Odbiornik jest z firmy Phillips. Nie jest to plazma, ma dużą srebrną obudowę. Ekran płaski jak w jakiejś plazmie. TV zakupiony był około 4 lata temu za 1600 zł. Ma 29 cali. Oczywiście, że nie ma HD. Teraz pytanie. Czy opłaca mi się kupować PS3 do takiego TV? Czytałem, że ponoć obraz będzie okropny jak w PS2. Może lepiej zainwestować w Xboxa 360?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy czy wybierzesz X360 czy Ps3 do takiego TV. X360 nie współpracuje lepiej z CRT - to zwykły mit.

Konsolę wybierz na podstawie exclusivów, funkcji itp.

Napisałeś, że nie chcesz kupować monitora/tv. Jednak zauważ, że ps3 to wydatek ~1200zł, a najtańszy X (starszy Arcade bez dysku i WiFi) bodajże 600-700zł. Do tych 500-600zł dołożysz 100-200 i masz całkiem porządny monitor 21-24".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że najpierw muszę się dowiedzieć, jak rozpoznać telewizor LCD, bo w końcu sam nie wiem jaki mam. Podobno na CRT nie opłaca się kupować, a LCD może być. Ogólnie to chciałbym sobie wreszczie pograć w jakieś ładne przyzwoite gierki. Nie wymagam żadnych HD itp. Mój pc nie nadaje się już na żadną grę 3D, a nigdy nie miałem okazji pograć w grę z grafiką jak GTA 4, więc nie jestem zbytnio wymagający. Chciałbym zagrać w taką grę, z grafiką podobną jak na pc. Czy na takim Tv będzie to możliwe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie to możliwe.

Masz tutaj God of War 3 na 24" CRT.

Oczywiście należy dodać, że nagrywane to było amatorską kamerą i w rzeczywistości będzie wyglądać wiele lepiej.

taille_crt_lcd.jpg

po lewej LCD/plazma of kors. Może tą "dupę" mieć trochę większą(np. moja plazma 37" ma ok. 3-4cm grubości ), jednak niewiele.

Po prawej CRT(który tył może mieć mniejszy nawet o połowę w porównaniu z tym na zdjęciu ), który Ty zapewnie masz.

Na CRT możesz spokojnie grać na obu konsolach bez obaw, że gry będą wyglądać okropnie brzydko, rodem z poprzedniej generacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że mam CRT, ale to jeden z tych nowszych już z płaskim ekranem. Czy będzie się grać na nim lepiej niż na takim starym z wypukłym ekranem? A i to chyba zależy także od gry. Bo czytałem, że np. w GTA 4 pomiędzy CRT a HD nie ma dużej różnicy, a w GT5(Gran Turismo 5) tą różnicę już widać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...