Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Kupiłem wczoraj FIFA10 na PS3, i... 09 była 666 razy lepsza po prostu, lepsze sterowanie piłkarzami, nie wywracali się oni przy najmniejszych walkach bark w bark, lepszy sposób strzelania wolnych itp. Zmiany w nowej wersji może są kosmetyczne, ale tak głupie, że rzucają się w oczy. Mimo wszystko gra nadal trzyma bardzo wysoki poziom, najlepsza symulacja piłki na konsolach. I to w nią będę grał przez najbliższy rok, trofea trzeba ponabijać ;)

up: kwadratowe gole tylko na początku. Później zaczyna być lepiej, w miarę gry poznaje się różne sztuczki i brameczki piękniejsze wpadają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem na forach to pes jest niby lebszy ale ja to jestem za fifą bo zdecydowanie lepszy jest tryb kariery. Na PC wprawdzie pes jest lepszy ale na konsoli rządzi fifa moim zdaniem.

Wytknąłeś tu moim zdaniem największy minus PES'a. Czyli właśnie tryb kariery. Dla mnie PES jest lepszy pod prawie każdym względem (nie mówiąc już nic o licencjach...), tylko zdecydowanie odstaje od Fify w karierze. A to dla mnie też jest ważne. W PES'ie jest ona skomplikowana, rozbudowana, ale ja wolę to zwykłą, prostą z FIFY. A szkoda, bo tryb kariery bardzo lubię i grając w FIFA zawsze to mnie przyciągało na najdłużej. I tego mi brakuje w PES'ie... :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tę sama sytuację. Masz po prostu źle ustawione sterowanie i kłócą się ze sobą dwa klawisze. Z tego co pamiętam są to klawisz podania i ''przełącz zawodnika''. Jeśli te dwie funkcje obsługuje ten sam klawisz, wynika z tego sytuacja, którą opisujesz. Wystarczy zmienić jeden z nich i powinno być OK :)

Pograłem w demo fifa 10 i pozmieniałem ustawienia :P Teraz jest ok.

A co do najnowszej ''FIFy'' to miałem okazję w nią zagrać... Rozczarowałem się niestety...

Czy ja wiem... W porównaniu z 09 jest trochę lepiej. Trochę, bo nie jest to sensacja rewelacja, ale nie jest tak statycznie jak w 09.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIFA 10 PC - nie dziękuję, po raz pierwszy chyba nie będę posiadał FIFY na PC od paru ładnych lat. Jak mamy dostać gniota, to niech pocałują mnie nie powiem gdzie - nie dam kasy. Już wolę kupić PES 10, a zawsze można się pobawić w edytorze(ostatnio grałem w 6 więc nie wiem czy jest), żeby zmienić nazwiska.

Hitler o wersji FIFA 10 PC smile_prosty.gif

http://www.youtube.com/watch?v=3pU2ULB9B8k

Thank you, Capitain Obvious!

Edytowano przez PwQt
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Znalazłem jeden błąd w wersji konsolowej, przynajmniej dla mnie. Mianowicie chodzi i poziomy trudności. W serii PES, w każdej części w jaką grałem był poziom odpowiadający moim umiejętnościom niemal w 100%. W najnowszej FIFie niestety tego nie doświadczyłem. Na poziomie "Początkujący" jest zdecydowanie za łatwo, a już na poziomie "Zawodowiec" (jeden w górę) jest dla mnie za trudno. I tak wybrałem zawodowca, bo wygrywanie każdego meczu 5:0 nie jest dla mnie żadną frajdą, ale niestety nie jest mi tu łatwo. Jak trochę poćwiczę to pewnie wejdę pewnie w ten poziom trudności, ale jak narazie musze się borykać z częstymi porażkami i nie najłatwiejszymi przeciwnikami. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wrażenia związane z demem gry Fifa10 na PC.

Po pierwsze w menu przygrywa naprawdę fajna muza i prawdę powiedziawszy wpada w pamięc. Po drugie przed meczem jesteśmy poiformowani o stylu, w jakim gra zespół przeciwnika. Te informację mogą być w trakcie potyczki z komputerem przydatne, bo wiemy, że np. możemy spodziewać się ataków ze skrzydła, czy też przeprowadzania akcji środkiem.

Po trzecie, jak tylko przeszłem do meczu to grafika aż mnie poraziła - niestety w negatywnym sensie. O ile wygląd zawodników jest ok, to mam zastrzeżenia do otoczenia - np. murawa, bramka, publiczność. Wszystko to mi przypomina grafę sprzed paru lat - powiedzmy czterech. Niestety, Fifa10 na PC nieprezentuję się pod względem graficznym tak dobrze, jak w wersjach konsolowych. Co innego PES10, który na piecykach wygląda o wiele ładnie niż produkcja EA Sports.

Po czwarte moji zawodni z drużyny poruszają się strasznie powoli. Można powiedzieć, że do podań, czy to prostopadłych, lekkich, czy długich ruszają się z taką gracją niczym polscy zawodnicy w Mariborze w meczu ze Słowenią. Zanim mój zawodnik dojdzie do piłki to już jest przy nim zawodnik przeciwnika, a czasem mam nawet dwóch na głowie. Co innego PES10, gdzie zawodnicy starają się ustawić tak, aby dojść do ewentualnego prostopadłego podania.

Po piąte, jeżeli chodzi o przeciwnika na poziomie trudnośći profesjonalnym z wykorzystywanymi sytuacjami jest u niego różńie. O ile przy stałych fragmentach jest groźnie to już przy sytuacjach sam na sam potrafił w jednym meczu zmarnować trzy setki pod rząd! W PES10 nawet najmniejszy błąd i nieuwaga może się skończyć gole dla drużyny przeciwnej.

Po szóste przeciwnik dosyć często daję odebrać sobie piłkę wślizgiem, w PES10 zrobić to samo już jest o wiele ciężej. O ile w Fifa10 zaliczałem średnio 20 wślizgów w każdym meczu o tyle w produkcji Konami 3 wślizgi to już bardzo dużo. Po siódme przeciwnik nie stosuję pressingu, a piłkę traciłem tylko dlatego, że moi zawodnicy ruszali się z gracją modelki na wybiegu. A co do PES10 na profesjonalu naprawdę trzeba uważać, gdyż nasz przeciwnik stosuję ciągły pressing i łatwo o stratę piłki.

Po óśme biorąc razem powyższe wspomniane czynniki w Fifie10 gra się nieźle, ale nie budzi takich emocji, jak PES10, w którego grywa się naprawdę świetnie. Posumowując, grę PES10 autorstwa Konami już zamówiłem na Allegro, zaś co do Fify nie żałuję, że opuściłem tą serię jakiś czas temu. Po prostu z pecetowców EA leci sobie w kulki i nic dziwnego, że w wersji PC sprzedają się o wielege gorzej od PES10 w Wielkiej Brytanii ( patrz dzisiejszy news na stronie CDA).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubiłem grać w fife najpierw 07 potem 08 i to mi wystarczało bo grało sie fajnie. Po dłuższej przerwie stwierdziłem, że pora kupić kolejną część fify ale z tego co wcześniej wyczytałem na forach, warto zastanowić sie też nad PESem. Fife porzyczyłem od kolegi na jeden dzień żeby sprawdzić co nowego a w PESa zagrałem w wersje demo i musze stwierdzić, że bardziej podobał mi sie PES. Na pierwszy żut oka lepsza była fifa ale po chwili jednk stwierdziłem, że bardziej opłaca sie kupić PESa. Kupiłem i nie żałuje ani grosza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sandro

Grałem w FIFĘ 09 u kolegi na PS3, natomiast 10 u siebie na Xboxie. I w moim odczuciu to 10 jest sporo lepsza. Nie wiem czy czymś się różnią wersje konsolowe, ale mi się gra w nową Fifkę znakomicie. Może poprostu wtedy grałem za krótko i nie subiektywnie oceniam, ale i tak stoję przy 10. Niedługo sprawię sobie neta do Xboxa i wtedy wreszcie będę mógł wypróbować grę przez internet. A chciałbym sobie tak popykać z prawdziwym graczem który nie jest moim bratem, bo on to nawet podać celnie nie umie. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

PES jest lepszy na PC. :) Na konsolach to FIFA rządzi. Miło usłyszeć o planowanym DLC, choć jakoś nie wydaje mi się by był on jakoś specjalnie przydatny/wnoszący coś konkretnego do gry. Zresztą się zobaczy, jak narazie ostatnio zaprzestałem przez jakiś czas grania w 10 na rzecz innych gier, niestety piłkarze muszą poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...