Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

@Kuchar

Powiem Ci, że w MM, który regularnie odwiedziam, od dwóch lat nie widziałem żadnej gry EA drożej niż 99zł w dniu premiery biggrin_prosty.gif Za tyle kupiłem zarówno ME3, jak i BF3, (dzień przed odblokowaniem go dla Polski w originie biggrin_prosty.gif ) a za tą samą kwotą można było dostać np. premierowego Black Opsa. Dopiero po tygodniu ceny poszły do 119zł - wcześniej działała konkurencja i każdy chciał sprzedać jak najwięcej egzemplarzy w dniu premiery. Może i tym razem będzie podobnie, a już na pewno tradycyjnie jestem pewny, że w zwykłym sklepie będzie można dostać grę poniżej 120zł już w dniu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demo już od kilku godzin na Originie, a tutaj cisza? :) Ja pobiorę wieczorem,bo trochę to waży, więc poczekać trzeba. Bardzo jestem ciekaw, czy mój kandydat na grę roku okaże się na tyle dobry, żebym pobił poprzedni rekord w ogranych godzinach przy nowej Fifie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety wyrzuca z gry do pulpitu i zdążyłem zagrać tylko jeden mecz :( ( i część drugiego spotkania)

Na pierwszy rzut oka to mam wrażenie, że tempo gry się zwiększyło trochę. Wykonałem kilka podań z pierwszej piłki i rzeczywiście zostały poprawione względem 12-stki. Grałem Borussią i Piszczek świetnie włączał w akcje ofensywne i ogólnie widać większą aktywność pomocników i obrońców w ataku. No i zmiana w FIFIE 13, która wpłynęła na mój wynik meczu:

1:1, 90-ta minuta, kontra, podałem idealnie do Lewandowskiego górą na dobieg, a on cóż, źle przyjął i piłka odskoczyła daleko od niego. Piłkarze w niektórych momentach mają problem z idealnym przyjęciem i piłka nie klei się do nogi tak bardzo jak w dwunastce.

A teraz próbuję ją ponownie odpalić, bo ciągle mam jakiś błąd. Mam nadzieję, że się z tym uporam, bo po jednym spotkaniu ogólne wnioski wysnuć jest ciężko, a jeśli się nie uda to przetestuję dokładniej demo na PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że demko FIFY 13 działa na Windows XP? Widziałem wiele komentarzy o tym, że w najnowszą FIFĘ udało się zagrać i na XP'ku.

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam demo najnowszej symulacji piłki nożnej już jest! Co sądzicie o nowym dziecku EA SPORTS?

Wg. mnie to będzie kolejna udana Fifa. Rozegrałem kilka meczy z Lewandowskim na czeleicon_smile.gif i powiem że jest dobrze, a nawet lepiej oczko2.GIF Soundtrack w pad mi w ucho jak w każdej Fifieicon_wink.gif

Premiera 28.09.2012 czekam z niecierpliwością a wy?

Na okładce Leo Messi i Jakub Błaszczykowskiicon_cool.gif

Edytowano przez LordRevan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuchar

Powiem Ci, że w MM, który regularnie odwiedziam, od dwóch lat nie widziałem żadnej gry EA drożej niż 99zł w dniu premiery biggrin_prosty.gif Za tyle kupiłem zarówno ME3, jak i BF3, (dzień przed odblokowaniem go dla Polski w originie biggrin_prosty.gif ) a za tą samą kwotą można było dostać np. premierowego Black Opsa. Dopiero po tygodniu ceny poszły do 119zł - wcześniej działała konkurencja i każdy chciał sprzedać jak najwięcej egzemplarzy w dniu premiery. Może i tym razem będzie podobnie, a już na pewno tradycyjnie jestem pewny, że w zwykłym sklepie będzie można dostać grę poniżej 120zł już w dniu premiery.

To jakiś szczęśliwy MM był, jak studiowałem w Opolu to w MM ceny premierówek były zazwyczaj wyższe/takie same jak sugerowane przez wydawcę. Pomijam już fakt, że czasami premiery miały kilkunastogodzinny poślizg (Wiedźmin 2). Może do pechowego sklepu chodziłem.

Demo już od kilku godzin na Originie, a tutaj cisza? smile_prosty.gif Ja pobiorę wieczorem,bo trochę to waży, więc poczekać trzeba. Bardzo jestem ciekaw, czy mój kandydat na grę roku okaże się na tyle dobry, żebym pobił poprzedni rekord w ogranych godzinach przy nowej Fifie...

2 zmianę mam i nie miałem jak ściągać. Ale właśnie się pobiera, pogram kilka meczy i coś na pewno skrobnę.

I jeszcze moje pytanie: czy w końcu zrobili trawę 3D nie tylko w powtórkach?

Pytanie nr 2: czy dostępny jest stary system obrony znany z Fify 11 i starszych?

Szczerze mówiąc nawet nie zauważyłem braku trawy w 3D w FIFIE 12. Nigdy podczas obrony albo wyprowadzania akcji nie przyglądałem się murawie, zawsze działy się ciekawsze rzeczy na boisku.

A ten nowy system obrony jest moim zdaniem dużo lepszy i daje więcej kontroli nad akcją przeciwnika. Nie wyobrażam już sobie grania w sieci na starym systemie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, demo działa na XP'ku. smile_prosty.gif W wymaganiach najwyraźniej podane były zalecane, a nie obsługiwane systemy.

Co do gameplaya - tempo jest ciut za szybkie, ale to w końcu demo (w pełnej wersji, tak jak w FIFIE 12, będzie je można zmienić). Nowości trochę urozmaicają rozgrywkę, lecz gra się prawie identycznie.

W nowej FIFIE piłkarze łatwiej gubią piłkę podczas przyjmowania i dryblingu, co jest na pewno bardziej realistyczne niż autoprzyciąganie z "dwunastki". Spodobał mi się też ulepszony precyzyjny drybling, który przypomina ten z FIFY Street (teraz przyda się do czegoś więcej niż udawania kulawego).

Silnik fizyczny został usprawniony, a zawodnicy spadają na murawę ciężej, co też należy zaliczyć do plusów. Nowe wykonywanie rzutów wolnych w trójkę to tak naprawdę zbędny bajer. Wygląda fajnie, ale nie sądzę, by było one przydatne.

Grafika może nie powala, ale naprawdę czuć świeżość. Szkoda tylko, że niektóre twarze nie zostały poprawione (taki Wojtek Szczęsny znowu nie ma prawdziwej facjaty), co może nieco razić...

Ogólnie mówiąc - to kolejna dobra FIFA, która jak zwykle będzie wciągać na długie godziny smile_prosty.gif.

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaję, że poprawiono również animacje. Nie wiem czy to zaleta 60 FPSów (nie wiem czy tyle było w 12), czy dodano kilka klatek do co poniektórych zachowań graczy. Obecne tempo nie jest dla mnie za szybkie, nawet bardzo mi się podoba. Ogólnie 13 to usprawniona 12 (a kto spodziewał się czegoś innego?), ale to i tak będzie najlepsza gra footbolowa w tym roku smile_prosty.gif. Z całym szacunkiem dla Konami i fanów PESa - i w tym roku PES nie nawiąże walki z FIFĄ. A trochę szkoda confused_prosty.gif.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zagrałem i jestem... na tak, aczkolwiek zmiany są prawie niewidoczne. Nie znaczy to, że gra jest wtórna, bo bawi jeszcze bardziej, niż poprzedniczka za sprawą detali. Świetny system First Touch Control, o którym dowiedziałem się na krótko przed premierą, to bezsprzecznie najważniejsza zmiana w gameplayu w nowej Fifie. Mam wrażenie, że troszkę przegięli z odskakiwaniem piłki, ale w pełnej wersji na pewno zostanie to poprawione. Tempo akcji również uległo zmianie, ale niekoniecznie na lepsze. Już dwunastka była szybka, ale teraz musiałem pozmieniać tempo w opcjach, żeby Fifa 13 nie przypominała perfekcyjnych akcji z najnowszego PESa.

Nie spodziewałem się po demku tego, że można będzie pobrać aktualne składy, a forma drużyn będzie na bieżąco uaktualniana. Swoją drogą bardzo dobry patent, na który długo czekałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszczególne zmiany są ledwo widoczne, zgadzam się. Ale zebrane wszystkie w jedno dają świetny efekt, w efekcie FIFA jeszcze bardziej przypomina relację z meczu. Co do FTC, miałem podobne odczucia co PLDan - efekt jest przerysowany, piłka odbija się jak od drzew nawet u zawodników z wysokimi statystykami. Ale to bardziej ma na celu pokazanie zasady działania nowego systemu.

Zakładam, że tempo akcji ulegnie spowolnieniu w finalnej wersji, a nawet jeśli nie to bankowo będzie regulowane w opcjach. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć - PES znowu w tym roku nie ma najmniejszych szans z FIFĄ. Rzekłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tempo w demie jest szybsze, bo i mecze są krótsze. Dema FIFY zawsze były pokazówką i często różniły się od pełnych wersji.

A jako, że w nowej części diametralnych zmian nie ma to te, małe nowinki typu First Touch Control muszą być wyolbrzymione.

Wtedy jest większy rozgłos o zmianach i nowościach, i więcej osób się skusi na nową część.

Demo ja bym oceniał na 8+, a myślę, że finalna wersja będzie miała poprawione niedoskonałości i będzie 9+ , 10- ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOSAKUpl- z tym wyolbrzymieniem nowości to by miało sens. Często w demie piłkarze przyjmują piłki.. bynajmniej nie jak piłkarze. Jak kaleki bardziej ;)

Fifa 12 mnie odrzuciła, porzuciłem ją po paru meczach w demie. Zostałem przy jedenastce. Byłem więc sceptyczny co do najnowszej odsłony, jednak niepotrzebnie - naprawdę dobrze się bawię. Zostało poprawionych wiele animacji, silnik fizyczny, także obrona spodobała mi się. Chociaż do niej, po tylu latach ze starych Fif, będę się musiał przyzwyczaić. W trzynastkę chce mi się grać i grać, czego od Fify chcieć więcej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach z demem nareszcie przekonałem się do mini-gierek treningowych przed meczem.Przed premierą byłem sceptycznie do nich nastawiony, ale teraz niektóre powtarzam nawet kilkanaście razy. Co ciekawsze to naprawdę trochę pomaga.

Mini gierka z karnymi wyjaśniła mi dokładnie sposób strzelania dokładnie tam gdzie się chce. Po kilku treningach dośrodkowań bardziej starałem się wrzucić piłkę na konkretnego piłkarza, a nie techniką na pałę w pole karne, a na pewno ktoś strąci do bramki.

Szkoda natomiast, że w demie nie da się zagrać z realnym przeciwnikiem. W dwunastce grałem tylko w sieci i sposób gry jest zupełnie inny niż z komputerem. W trzynastce dalej (jak w dwunastce) komputer za bardzo szanuje piłkę. Jak stosuję duży pressing to komputer robi podania do tyłu żeby jej nie stracić i dopiero jak rozluźnię szyki defensywne to atakuje zdecydowanie.

Edytowano przez DOSAKUpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DOSAKU - to prawda, minigierki to coś, czego brakowało od dawna w Fifie. Świetny pomysł, świetne wykonanie i satysfakcja z wykonania wszystkiego tak, jak być powinno! Już nie mogę się doczekać pełnej wersji tych wszystkich dośrodkowań do tarczy, strzałów, dryblingów między słupkami. Mega!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trochę szkoda mi tych minigierek, jednak mogę je rozgrywać w demie i nie potrzebuję do tego nowej pełnopłatnej gry.

Bez przesady. W demku została udostępniona ich część i można dobić tylko do brązowego poziomu. Poza tym zmiany w Fifie 13 względem poprzedniczki skupiają się przede wszystkim na detalach niezwiązanych z gameplayem. Miłą informacją dla mnie był powrót sklepiku fana za punkty z poziomu nabijanego przez wygrywanie meczów. Dowiedziałem się niedawno, że w wersji na PS2 sklepik istnieje nieprzerwanie aż do Fify 12 :D Btw. słyszałem też, że Fifa 13 wyjdzie na tę wysłużoną konsolę. I znowu dużo ludzi to pewnie kupi ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie silnika meczowego nie ruszał - obecny jest bardzo, bardzo dobry. Swoją drogą niesamowicie mnie śmieszy podniecanie się "next genami", jakbyśmy mieli do czynienia z czymś niezwykłym i absolutnie unikatowym. A ja powiem inaczej - mamy obecnie ów słynny już "next gen", tylko nikt nie wykorzystuje jego możliwości. Mówię tutaj oczywiście o pecetach. Gdyby ich możliwości były wykorzystywane w 100% mielibyśmy wiele lepszą grafikę i bardziej zaawansowaną fizykę. Nie mówię tu o innych aspektach gier, bo te już nie zależą od platformy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się po urlopie zagrać w demko. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne. Zagrałem kilka meczy. Mechanika prakktycznie to samo co w FIFA12. Bardzo spodobały mi sie te minigierki przed meczem. Można fajne potrenować i dodadkowo pewnie jakies punkty umiejetności itp bedzie się za zaliczenie dostawać. Działa też dobrze na razie "Matchday" - szkoda że na razie tylko po angielsku. Ciekawe jak nasi polscy komentatorzy się w tym sprawdzą.

Co do samego meczu grało mi się trochę ciężko na poczatku gdyż dawno w Fife nie grałem. Udało mi się co prawda wygrac jeden meczyk ale dopiero w karnych. Zobaczę pogram jeszcze w demko troche, Jak się spodoba to zakupię, ale w chwili obecej 120-140 zł za DLC do poprzedniej Fify to trochę za dużo. Pewnie za jakiś czas bedzie moża już dostać dużo taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik właśnie przesunął mi dostawę FIFY z 28.09 na 2.10, nie wiem tylko czy jest spowodowane obsunięciem terminu wydania gry Kanadyjczyków, czy zawalił Empik. Narazie na żadnym serwisie informacji o przesunięciu premiery nie ma, więc problemy z dostawą leżą po stronie sklepu. Ktoś zamawiał pre-order w innych sklepach i dostał podobną informację może?

Co do samej FIFY, zagrałem już w sumie kilkadziesiąt meczy i nie mam żadnych wątpliwości - najlepsza gra piłkarska jaka wyjdzie. Akcje wychodzą płynniejsze, ale słabsi gracze potrafią poważnie spowolnić akcję, dzięki czemu szybkość zawodnika nie będzie już kluczową cechą podczas gry. Obrońcy pod presją też jakoś inaczej się zachowują. Nie ma już sytuacji, w których atakowany obrońca posyłał idealnie dokładne 50-metrowe podanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...