Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Wiesz, nie miałem tutaj na myśli żeby się przechwalać, albo żeby jakoś pasywnie-agresywnie stwierdzić, że jesteś słaby w tę grę. Jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam. Bardziej miałem na myśli to, że jeśli ja jestem w stanie wygrać z takimi drużynami, to to nie jest trudne, myślę, że to bardziej kwestia nastawienia i nie uważania, że ma się beznadziejny team.

Moje odczucie jest takie, że AI jest o wiele trudniejsze do pokonania od człowieka z jakimkolwiek teamem, głownie ze względu na czas reakcji przeciwnika, który w przypadku komputera jest zerowy. Pamiętam, że był jakiś kierunek biegu w FIFIE 14, który sprawiał, że obrońcy Cię prawie, że olewali, ale nie do końca pamiętam co to było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest :) może poświęcić 20 minut i zaraz po połączeniu z przeciwnikiem wychodzić z meczu :) chwila, moment, z 50 meczów zaliczonych przez komputer jako walkowery i grasz na dole. Ja z kolei nie mogę złapać formy i obijam się w 16-tce między 6 a 5 liga. Slabiutko :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozłączyło z serwerów w trakcie ostatniego meczu sezonu o awans do 4. ligi. To przeciwnik miał problemy z połączeniem, wygrywałem już 2:0, ale nope, niech mnie wywali. To sobie na razie dam spokój z meczami i zajmę się tradingiem aż nie zarobię na jakiś fajny team typu Reus-Lewandowski. Niestety to moja pierwsza fifa z restrykcjami cenowymi, macie jakieś tipy odnośnie rynku transferowego? Nie idzie mi jakoś najlepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm a w jakiej formacji potrzebujesz wzmocnienia? Jeśli szukasz trochę ofensywy to bym Ci proponował zastanowić się może nad trochę droższymi graczami, który w FIFE nie są aż tacy starzy a robią postępy :) na pewno możesz pomyśleć o Sanchezie, Macie lub Neymarze. Konkretny atak na skrzydłach to jest zawsze solidne wzmocnienie. Jeśli masz problemy z defensywą to może Ci pomóc Boateng. Wysoki zawodnik przydaję się przy rzutach różnych w polu rywalu i w bronieniu własnej bramki. Jako bramkarza polecam szczerze Fabiańskiego lub Szczęsnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam w FiFe 14 od dłuższego czasu, mam już przegrane ponad 100 godzin i pora na zmianę. Fifę 15 można dostać za 70 zł, a Fifa 16 kosztuje 150 zł. I teraz pytanie, którą lepiej kupić? Spotkałem się z negatywnymi ocenami 15 ale trochę zakup 16 to wydatek dość sporej kasy. Olbrzymia różnica przy grze na laptopie w porównaniu z 14? Pobrałem demo, pograłem chwilę i fajnie to wyglada.

W multi gram tylko sezony.

Edytowano przez ::Lelo::
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz sezony w multi, to proponowałbym nawet kijem nie dotykać 15-tki. Zepsuta części z totalnie zaburzonym balansem obrona-atak, gdzie atakujący kierowani przez w miarę ogarniętego gracza lawirują między obrońcami jak między pachołkami. Do tego ogromna przewaga szybkich piłkarzy sprawia, że prócz dryblingu to gra jednej sztuczki, czyli wysokich przerzutów nad obrońcami, które jeśli napastnikiem jest ktoś szybki pokroju np. Ronaldo, ekstremalnie często kończą się sytuacją sam na sam nie do wybronienia.

16-tka jest pod tym względem zdecydowanie lepiej dopracowana. Idzie się sensowniej bronić, trzeba więcej wysiłku/finezji, by dojść do dobrej sytuacji, bramkarze bronią lepiej i takie tam. Osobiście kupiłem 15-tkę i po 20h męczarni w sezonach odłożyłem na półkę. W 16-tce mam rozegranych 160 meczów i to dla mnie definitywnie dopiero początek. 4 liga i jedna tarcza EA to zdecydowanie za mało :)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do zakupu nowej FIFY na PC (ostatnia w jaką grałem to 2005). Mam pytania, odnośnie trybów rozgrywki.

1. Chciałbym pograć razem z dziewczyną na jednym komputerze przeciwko sobie, czy tak się da (domyślam się, że tak ale wolę spytać)?

2. Czy da się zagrać razem w jednej drużynie przeciwko komputerowi? Jeśli tak to jak to wygląda, czy sterujemy tylko jednym piłkarzem a resztą kieruje komputer?

3. Czy da się zagrać online w jednej drużynie przeciwko jakiemuś graczowi bądź graczom?

Edytowano przez Zick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1, 2, 3. Tak.

Co do drugiego i trzeciego pytania zobacz sobie np. Na yt filmy, które znajdziesz pod hasłem "coop seasons". To jest właśnie granie po sieci przy grze dwóch osób w jednej drużynie. A wygląda mniej więcej tak, że piłkę macie na zmianę. Osoba bez piłki może sobie swobodnie zmieniać sterowanego zawodnika (tak, jakbys np. Grał z kompem i ten miał pilke) i wypracowywac dobre pozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EA przebiło samych siebie, w FUT mecze rozłącza w najlepszym wypadku w połowie przypadków, a czasem w 100% na 5 prób, i nie, to nie gracze się rozłączają bo zliczyłem to w meczach kiedy stało się to przy remisie, przegrywaniu a także już po kilku/kilkunastu minutach meczowego czasu. A więc FUT do śmietnika. Dalej, chcecie pograć na Phenomie II X4 955 @3.8 GHz i HD6850 @930/1150, no w końcu spełnia minimalne wymagania podawane przez EA, nie zależy wam na grafice, chcecie ustawić minimum graficzne i okno 1366x768, zgadnijcie co, EA zaniżyło prawdziwe wymagania żeby was naciągnąć, grać się nie da bo tak paskudnie rwące są animacje.

Jeśli nie wierzycie i nie możecie się powstrzymać przed zakupem mimo fali negatywnych opinii to imho jedyna sensowna rzecz jaką możecie zrobić to kupić w Origin za 199, pograć ile tam można, te 24h czy mniej i zwrócić w ramach tego ich tam programu reklamacji, i później zakupić klucz taniej albo lepiej przecenione konto od kogoś wiarygodnego, albo i też nie tykać więcej tego chłamu pseudofutbolowego. O ile oczywiście EA nie przekręci was wcześniej na wspomnianej reklamacji.

Edytowano przez Orion28
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, ja z kolei w FIfe 15 nie pamiętam żadnych rozłączeń poza rage quitami graczy, no pewnie parę rozłączeń z fut się zdarzyło, ale nie zawiele skoro nie pamiętam zbytnio. I jaki wniosek, to całe EA i Origin, nigdy nie wiesz na co trafisz, i pisz, dzwoń do działu pomocy, w którym rozłożą ręce bezradnie, nie no, pewnie zalecą ci uruchomienie jakiegoś programu, któy zbada twoje połączenie z ich serwerami, wyślesz im wyniki i dalej to już jak los zarządzi, 50-50, że się poprawi. Mi się nawet nie chce w to bawić bo gra jest imho rozczarowująca, co najmniej tak powinna była wyglądać 15-tka miesiąc po premierze po załataniu.

Edytowano przez Orion28
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy któryś z kolegów był by tak miły jak posiada fife16 i wszedł w ustawienia i zerknął jaki jest wybór 2560x1080:16:9 czy inna jest jeszcze proporcja do wyboru? Był bym wdzięczny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło w sterowniku tylko w samym pliku konfiguracyjnym gry który masz w katalogu z zainstalowaną grą. Oficjalnie nie wspiera ale człowiek na zagranicznych forach się szybciej dowie tam pomogą od razu niż na rodzimych.Na WSGF są FIXY do 15,16 które przy modyfikacji pliku exe i zmianie wartości HEX wspierają wszystkie rozdzielczości przy proporcjach 21:9 i nie ma problemu o to mi chodziło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wiem o co chodziło, o wybór rozdzielczości, ale ja nie mam nic innego poza swoimi, a taką rozdzielczość co podałeś, mogę stworzyć używając tzw. DSR, bo mój monitor nie obsługuje wyżej niż 1080p.

Dlatego jedynie tak mogę sprawdzić jakie rozdzielczości posiadam powyżej 1080p i to robiłem poprzez ustawienia w grze a nie w pliku. :P

Jedyne moje fixy to z soccergaming, rożne mody, typu ultra lod, czy inne bajery, na przykład tez zmiana ustawień "suwaków" dla AI i usera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o rozdziałke 2560x1080 bo ta jest w fife15 jak i 16 tylko czy ona wspiera 16:9 czy 21:9 proporcję ekranu bo stara nie wspiera napisałem to wyraźnie w pierwszym poście(chodziło o proporcje nie rozdzielczość przeczytaj) bo byłem ciekaw zanim kupę bo mam ekarn 21:9 ale bez fixa gra nie wspiera ale już wszystko jasne dzięki za pomoc i chęci bo jako jedyny się odezwałeś.

Edytowano przez spinacz66
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, wszyscy piszą o tym okropnie długim czasie szukania przeciwnika, a ja nie mam żadnych problemów żeby znaleźć kogoś do gry. Chyba, że 20 sekund to już za dużo dla niektórych. Bardziej odradzałbym kupno 16, bo gameplay jest trudny i bywa niesprawiedliwy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałbym 16 jak ktoś chce grać przez neta. Tak długo wyszukuje przeciwników, że to porażka. I za bardzo nie różni się od 15.

To ja nie wiem, w jaką 15-tkę Ty grałeś. Dla mnie to było nieznośne badziewie, w którym zdecydowanie przedobrzyli, zniszczyli wszelki balans, tworząc symulator hokeja z piłką w roli głównej.

Na znalezienie przeciwnika w 16-tce czekam do 15 sekund zazwyczaj.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne odczucie ostatnio mi towarzyszy w związku z Fifą16 . Po 1,5 miesięcznym niegraniu , nagle wygrywam większość meczów. Chyba obniżono częstotliwość występowania fauli. Nie jestem jednak przekonany co do zmian w gameplayu. Słowem żadna gra od dawna nie wywołała równie mieszanych uczuć. Tym bardziej,że to część serii, byłbym jednak hipokrytą gdybym w całości odwołał swoją opinię z października.

@ up z Tym wyszukiwaniem może zależeć od ligii wbrew pozorom w niższych czasem dość długo szuka nawet 4,5 lub 5 gwiazdkowe zespoły, piszę oczywiście o trybie sezony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...