Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Witam,

Panowie mam jedną prośbę. Mam FIFE 11 PC. Grałem trochę w Demko 12 ale jakoś mnie nie przekonało do zakupu. Podajcie proszę kilka powodów dlaczego warto przesiadać się z 11 na 12 i jakie takie może małe szczegóły sprawiają, że gra się lepiej i warto wydać te ponad 100 zł tylko na " aktualizacja składów" ?

Z góry dzieki za wyczrpujące odpowiedzi.

Szczerze odradzam (jako fan FIFY).

Jeśli masz FIFĘ 11, to uaktualnij ją sobie jakimś patchem i ciesz się nią. Nie ma żadnych argumentów, dla których warto przesiadać się z jednej wersji na drugą. Gra się gorzej, tactical defending już chyba umarł u 99% użytkowników nowej FIFY (nikt go nie używa, ale w recenzjach i tak się go chwali bo tak wypada); nowy silnik fizyczny jest praktycznie niewidoczny; trybowi menedżerskiemu brakuje 'pierdzielnięcia', a instalacja jest dla masochistów. Prawda jest taka, że w tym roku piraci śmieją się w twarz posiadaczom oryginalnych kopii za ich stracone nerwy. Poziom trudności jest przegięty, ale to przez idiotyczne strzały i podania (spieprzone na maxa). Ogólnie gra jest wolniejsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Owiec, Owiec... Ale pojechałeś. : ) Po kolei:

tactical defending już chyba umarł u 99% użytkowników nowej FIFY (nikt go nie używa, ale w recenzjach i tak się go chwali bo tak wypada)

Nowa teoria spiskowa? "Gdzie jest krzyż!" : D

Ja go używam, podobnie chyba połowa piszących w tym wątku. Ten tryb kopie starą obronę bez litości - nareszcie defensywa nie polega na bezmyślnym trzymaniu dwóch przycisków, tylko na aktywnym kombinowaniu, używaniu drugiego gracza, przecinaniu podań. Jeśli się ten system opanuje, to w dodatku jest znacznie bardziej skuteczny niż ten z 11.

nowy silnik fizyczny jest praktycznie niewidoczny

Zależy od sytuacji. Ja wiem, że ponieważ ten silnik był reklamowany (miał nawet swój własny trailer), to wiele osób oczekiwało, że te kolizje będą widoczne w KAŻDYM meczu, w WIDOWISKOWY sposób, ale... Wystarczy troszkę pomyśleć - ta gra ma być "symulacją piłki nożnej". Widziałeś kiedyś, Owiec, mecz piłkarski? : ) Jak często gracze się wywracają jakoś tak widowiskowo? 90% wywrotek, fauli, etc., kończy się najzwyklejszym w świecie glebnięciem, które było zanimowane już w Jedenastce.

Natomiast nie było w niej tego, że jak mój lekki, niski i słaby pomocnik próbował odebrać piłkę wielkiemu, ciężkiemu i silnemu napastnikowi, to po zderzeniu się biodrami sam się wywrócił.

trybowi menedżerskiemu brakuje 'pierdzielnięcia'

Zdefiniuj "pierdzielnięcie".

Zgodzę się z tym, że trybowi menadżerskiemu brakuje całych lat świetlnych do swego odpowiednika z PES, jednak nigdy nie nazwę go słabym. Tzn. tego z Dwunastki, bo w Jedenastce był beznadziejny. Teraz możemy zarządzać skautami, tworzyć skład młodzików, zarządzanie zawodnikami wreszcie nie jest bólem w rzyci. Można nawet z prasą pogadać. : )

a instalacja jest dla masochistów

Fakt, makabra po prostu. Dzień przed premierą dostałem maila z informacją, że mogę już pobrać, ale nie mogę jeszcze odpalić. Pobrałem. Następnego dnia odpaliłem. Działa. Tragedia! Jak oni mogli coś takiego zrobić!??!?!?!?!?!!?!!11

Poziom trudności jest przegięty, ale to przez idiotyczne strzały i podania (spieprzone na maxa)

Nie umiesz grać, to narzekasz. Jak się ma zawodników, którzy potrafią podawać, to się gra tak, jak Barcelona - wciskając podanie na dobieg między pięciu obrońców do wyskakującego zza nich napadziora. Jak się ma słabo wyszkolony skład, to bywa, że podanie idzie pod nogi przeciwnika. Ja bym to nazwał "realistycznym", a nie "idiotycznym".

Co do poziomu trudności... Błagam Cię, nie ośmieszaj się. Naprawdę nie umiesz go sobie zmienić w menu? A jeśli Ci uważasz, że przepaść między jednym a drugim jest zbyt duża, ustaw wyższy i dostosuj go sobie przy pomocy suwaków obniżających lub zwiększających takie rzeczy jak szybkość, przyspieszenie, celność podań i strzałów oraz kilku innych parametrów - tak u swoich, jak i komputerowych zawodników.

Ja jestem raczej kiepski, gram zwykle na Pro, ale ustawiłem sobie World Class, żeby przeciwnicy używali tricków więcej, za to obniżyłem im celność strzałów i podań, obniżyłem też odrobinkę skill bramkarza. Gra się idealnie.

Ogólnie gra jest wolniejsza.

Najwyższy czas na upgrade kompa? ; )

Jeśli jest dla Ciebie za wolno, to zwiększ sobie prędkość strzałów, podań, biegu i przyspieszenie u swoich i komputerowych zawodników. Albo ustaw prędkość gry na większą (tak, jest taka opcja).

Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że w ogóle nie pofatygowałeś się, by choćby rzucić okiem na to, co jest dostępne w menu głównym i narzekasz na problemy, które da się od ręki załatwić. Bardzo nieładnie z Twojej strony. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem raczej kiepski, gram zwykle na Pro, ale ustawiłem sobie World Class, żeby przeciwnicy używali tricków więcej, za to obniżyłem im celność strzałów i podań, obniżyłem też odrobinkę skill bramkarza. Gra się idealnie.

Ja natomiast zawsze jeździłem na legendarnym w Fifie 11, a teraz ledwo na Klasie światowej wygrywam. Przeciwnicy komputerowi o dziwo używają sztuczek nawet na Zawodowcu, więc w końcu jest to zrobione tak, jak być powinno już dawno. Ja dzisiaj pograłem sobie trochę gorszymi drużynami, żeby zobaczyć czy jest sens podejmować taki Manchester City na przykład A. Machaczkała, w którym przecież od nowego sezonu gra sporo gwiazd. No i jest tak, jak się spodziewałem - zawodnicy nie mają zgrania, a Eto'o gra tam jak ostatnia oferma. Po wybraniu zespołu reprezentacji, gra o niebo lepiej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już śmigam na pełnej wersji i coraz bardziej mi się podoba ;) . Aczkolwiek dzisiaj co chwila mnie od serków EA odłączało. Z tego co czytałem nowa FIFA sprzedała się nadspodziewanie dobrze, więc pewnie po prostu są przeciążone. Mam nadzieję, że się z tym szybko uporają.

Obrona rzeczywiście jest fajna. Wreszcie czegoś wymaga. Rzekłbym nawet że zrobienie czystego wejścia jest teraz trudniejsze niż zrobienie wślizgu. Podobają mi się też wszystkie te nowe sieciowo-społeczne "ficzersy". Całe to centrum. Fajnie to rozwiązane, fajnie, że wszystkie zespoły mają szansę zaistnieć w rankingach, same menu też ciekawie rozwiązane, nowocześnie a jednocześnie przejrzyście.

Co, moim zdaniem, mogliby poprawić: skuteczność w strzelaniu goli z dośrodkowań jest spooooro za duża, za łatwo dochodzi do karnych (wynik nowej obrony + nowego silnika fizycznego, ale powinna być korekta, na normalne ilości tych karnych w statystykach) i parę innych detali.

Edytowano przez MarK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ważne jest też ogranie zawodników (choć nie wiem, może to tylko moje wrażenie, bo po prostu pamiętam, który zawodnik co będzie robił, a nie jakiś ukryty parametr graczy).

Co do sztuczek - tak, używają, ale znacznie mniej. Chyba nigdy nie zapomnę, jak w meczu o Puchar Hiszpanii (gram drugoligowym Deportivo) z Barceloną Messi przejechał się przez moją linię pomocy ORAZ obrony przy pomocy pięciu sztuczek i trzech sprintów, a potem zapakował piłkę prosto w okienko. : )

W zasadzie jedyne co mi się nie podoba to fakt, że nie da się robić takich rajdów, jakie Messi robi IRL, tzn. praktycznie BEZ sztuczek. On po prostu biegnie i szybko zmienia kierunek biegu, ale tricków jako takich nie wyprawia. Tymczasem w grze nawet nim nie da się biec tak sprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez tak macie, że prawą gałką nie robi się już trików tylko zawodnik kopie gdzieś piłkę? Jeśli tak, to jak się teraz wykonuje tricki?

A używasz przycisk odpowiedzialny za sztuczki? Bo bez wciśnięcia samym prawym analogiem wykonujemy wysunięcia piłki, kiedy chcemy wygrać pojedynek biegowy. Być może masz przestawiony przycisk odpowiedzialny za tricki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwody? W zasadzie tak samo, jak w Fifie 11 - jeden pełny obrót analogiem jest bardzo skuteczny - zawodnik obraca się 360 stopni i skutecznie potrafi wybić przeciwnika z rytmu. Szczególnie, jak gra się z kumplem, który widzi, że daje się objeżdżać jak dziecko :D Jeszcze bardzo skutecznym trickiem jest przełożenie piłki między nogami - szybki ruch analogiem w przód i w tył. Niekiedy udaje mi się także podrzucenie piłki ku górze i wykonanie efektownego strzału z woleja.

Ogólnie zwodów nie używałem dłuugi czas. Nawet w tym temacie jest gdzieś mój post, w którym napisałem, że nie jest mi to potrzebne. No i właściwie, to nadal utwierdzam się w tym przekonaniu, no ale czy jest coś piękniejszego, niż objechanie rywala i oddanie strzału prosto w okienko...? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analog + przycisk odpowiedzialny za tricki ofkorz. W necie pełno tutoriali dotyczących robienia sztuczek, więc jeśli będziesz na tyle wytrwały, żeby się tego wszystkiego nauczyć, to na pewno zaprocentuje to zwiększeniem umiejętności. Ale na sam początek polecam po prostu wczucie się w Fifę 12, bo tempo zupełnie inne niż rok temu na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pankamilek i Kruczek11 - gdzieś w ustawieniach Dwunastki jest rozpiska wszystkich tricków. Trzeba tylko pamiętać o tym, by zawodnik miał odpowiednią ilość gwiazdek (najlepiej jest własnego Pro zrobić i nim na Arenie ćwiczyć). Nie raz mi się zdarzało, że biegłem jakimś napadziorem, już widziałem obrońców gdzieś daleko z tyłu po pięknym zwodzie, po czym mój zawodnik wpadał z impetem w tychże obrońców, bo tricku, który chciałem zastosować nie potrafił zrobić. : )

Mam jednak wrażenie, że w tym roku zwody są mniej skuteczne niż w poprzednim... Albo jest to kwestia przyzwyczajenia do zmian. Np. obród o 270° kiedyś wychodził zawsze, teraz (fizyka piłki...) piłka potrafi odskoczyć, co w najlepszym wypadku tylko spowolni napastnika, w najgorszym spowoduje stratę. Obrót o 360° w poprzedniej części chyba w większym stopniu zmieniał "trajektorię zawodnika" i łatwiej było minąć obrońcę cały czas trzymając gałkę ruchu wychyloną w jedną stronę. No i ciężko mi jest przeżyć zmiany mojego ulubionego zwodu (bodaj "Dash" się nazywa - dwukrotne wychylenie prawego analoga skosem w tył), które w Jedenastce zmieniało kierunek biegu o jakieś 45° (perfekcyjnie się mijało bramkarzy i obrońców) - teraz zmiana kierunku jest znacznie większa przez co kontynuowanie później biegu w kierunku bramki jest spowolnione (zawodnik musi dopiero "wykręcić" w tamtą stronę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie zwody są w tegorocznej części lepiej zrobione. Podam na przykładzie obrotu o 360: słaby zawodnik bądź obrońca nawet nie spróbuje wykonać tego tricku - w Fifie 11 wykonywał i w połowie gubił piłkę, co powodowało szybką utratę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GarosS - podziwiam Ciebie i wszystkich, którzy zostali przy serii PES. Sytuacja między obiema seriami odwróciła się o 180 stopni i jak na razie, to wszyscy przesiadają się na Fifę. Choć jak popatrzę na lata 2007-2010, to widzę, że ja także z Fifą pozostałem mimo jej niedoskonałości. Na PES przesiadłem się dopiero w 2009 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PES rzeczywiście dużo stracił w ostatnich latach, a w tym roku sytuacja wygląda jeszcze gorzej. W serii PES jednak lepiej czuję piłkę, bardziej podobają mi się strzały i możliwość tworzenia naprawdę ładnie wyglądających akcji.

Inną sprawą jest, że FIFA 11 działała mi skokowo nawet przy niskiej rozdzielczości, za to PES śmigał aż miło. W tym roku jest podobnie. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie...a ja zostałem bez wirtualnej kopanej... ostatnią FIFĄ, w którą grałem z przyjemnością był World Cup 2002 (z wyłączonymi gwiazdorami), potem przesiadłem się na PESa (3,4,5,6,2008), z którego wraz z 2008 zrezygnowałem...

Z głodu wirtualnej piłki nożnej kupiłem parę miesięcy temu w promocji FIFĘ11 i nijak nie potrafię nauczyć się w to grać :/ Mój pad co chwilę się rozregulowuje, ja tracę możliwość wykonywania tricków (inna sprawa, że bez rozregulowywania też mi nie wychodziły...).

Teraz do innych gier zamówiłem bezprzewodowego pada od XBOXa pod Wina i mam nadzieję, że jeszcze się z tą fifką polubię, ale jak tak patrzę, jak mi proces zaznajamiania się z nią idzie, jednak nie sądzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja odpadłem w półfinale i się wkurzyłem :P teraz gram tylko ligę (oczywiścię tą w sezonach pojedynków)

btw w gracie w ligach? w której jesteście? ja narazie w 7.

Jedna rzecz mnie strasznie denerwuje, chciałem sobie po sieci pograć Manchesterem United, jednak gdy któryś raz z rzędu trafiłem na osobę która gra Barceloną to mi się już znudziło... na 20 spotkań 17 grałem przeciwko barcelonie... a najgorsze jest to, że tą drużyną grają ludzie, którzy kompletnie nie potrafią w fife grać. dostają baty po 5 zero i uciekają...

ale jak zmieniłem zespół na lecha lub wisłę to gra się zupełnie inaczej. praktycznie każdy mecz z innym przeciwnikiem, i od razu robi się ciekawiej. :)

Edytowano przez magots
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z lamerami, którzy przestają reagować, jak dostają odpowiednio mocne baty? Jeden z dwóch problemów, przez które przestałem grać w Jedenastkę on-line... Poprawiło się coś?

I co z serwerami? Działają już sprawnie? W poprzedniej części miałem lagi jak stąd do Władywostoku, czasami granie było po prostu niemożliwe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...