Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Rzeczywiście bardzo ciężko się gra w FIFĘ 12 jeśli się przeskakuje od razu z FIFY 11. Ja tam w trybie grającego trenera (czy jakoś tak) prowadzę Borussię Dortmund a ciągle przegrywam :). Trochę nie mogę się odnaleźć w tych wszystkich zmianach, ale mam nadzieję, że się przyzwyczaję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie gram w tym samym trybie, musze przyznac ze te newsy i ogolnie zmiana w tym trybie fajnie wyglada.

Ja gre Dortmundem sobie odpuszczam bo bardzo ciezko sie ta ekipa gra. Gram jak zawsze: Santos (L.Brazylijska) Tottenham (Premier League) i Olympique Lyonnais ( Ligue 1), a w menago zawsze probuje wziac jakas ekipe z 4 ligi angielskiej i poprowadzic ja do Premier League i LM wczesniej mi sie to nie udawalo moze w 12 w koncu sie uda :)

Kamilek a ty dostajesz jakas kase za mecze? Bo ja nic ani jednego złamanego euro :( Na początku tez ciagle dostawalem albo same remisy mialem ale wczoraj sie odbilem od dna i remisy wygrame wiekszosc (w koncu 3 miejsce w 4 lidze angielskiej na Klasie swiatowej z nikad sie nie bierze) i czasem porazki.

Nie no jak zwykle męcze sie zeby strzelic bramke z gry a jak wygrywam to przeciwna drużyna perfidnie podbiega pod bramke i z glowki strzela gola , to nie sprawiedliwe jest.

A juz wiem jak to jest z ta kasa, poprostu sie dostaje na poczatku sezonu i za puchary jak rozegrasz mecze

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie mogę się odnaleźć w tych wszystkich zmianach, ale mam nadzieję, że się przyzwyczaję.

Tyle godzin na xfire i jeszcze Tobie nie idzie? Ja obecnie gram już na Klasie światowej i wygrywam większość meczy. Początki zawsze bywają trudne, ale i tak nic nie dorówna moim porażkom w demku Fify 12. Z początku myślałem, że jako weteran '11' bez problemu poradzę sobie na legendarnym. Niestety zgarnąłem takie baty, że do dziś się otrząsnąć nie mogę :D

A juz wiem jak to jest z ta kasa, poprostu sie dostaje na poczatku sezonu i za puchary jak rozegrasz mecze

A dokładniej za każdy wygrany etap danego pucharu. W Lidze Mistrzów zawsze zgarniam największe pieniądze, choć przyznam, że nadal za łatwo jest dokonać drogie transfery. Kasy mam zawsze pod dostatkiem, choć wziąłem poziom Trybu menadżerskiego na legendarny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek11 To kim ty grasz ze masz kasy pod dostatkiem i grasz na Legendzie?

A moze poprostu grasz jakims tam Realem czy Barceloną ktore nie wymagaja w ogole transferow?

Ale sadzac po sygnaturce to juz chyba wiem kim grasz to sie nie dziwie , w tej drużynie nie trzeba robic transferow.

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz musze przyznac nie satysfakcjonuje gra wielkimi firmami europejskimi typu wlasnie Manchesteru , ostatnio grałem nim przy fifie 08 (nie wiem jakos nie przepadam za tym klubem , bez obrazy Kruczek).

Jak juz wyzej wspomnialem wole slabsze ekipy prowadzic na wiekszy poziom i jak widze ze z pol gwiazdki np. podwyzszylem na 3 to mnie satysfakcjonuje a nie granie druzyna ktora ma 5 gwiazdek i jest najsilniejsza w lidze. Wiesz ja to mowie jak jest u mnie a ze kto gra inaczej to juz inna sprawa kazdy ma prawo grac jak chce ( z gory mowie, ja niczego nikomu nie chce narzucac). Sam gram klasycznym słabeuszem Crewe Alexandra ktora na poczatku miala 0,5 gwiazdki teraz gram 2 sezon po awansie do 3 ligi angielskiej i po praktycznie tylko 2 nedznych transferach mam juz 1 gwiazdke ( ja tam gram na gwiazdki , ale cóż gwiazdki wymagaja lepszych graczy co za tym idzie trzeba kasy :( )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten problem, że po prostu nie czuję sympatii do jakiejś słabszej drużyny z 3. ligii angielskiej, albo nawet trochę wyżej. W 2005 roku, gdy w Fifie nie można było wybrać lepszego klubu związałem się z ODD Greenland i jeśli już, to tą drużyną mógłbym rozpocząć tryb menadżerski. Choć granie takimi ekipami jest szalenie trudne, dlatego od niedawna wybieram mój ulubiony zespół i gram te 15 sezonów.

W Fife 06 wybrałem Real Madryt B, ale teraz jakoś nie lubię podstawowej drużyny Realu

:D

W tych starszych odsłonach nigdy nie mogłem dojść do takiego momentu, w którym chciałby mnie taki Manchester, albo Arsenal. Grałem dużo sezonów, prawie zawsze same sukcesy i jakoś nigdy nikt lepszy mnie nie zechciał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jak gralem menago w 11 chcialo Getafe z tych takiech bardziej znanych ale ja jako lojalny menager zostaje zawsze przy klubie ktory prowadze od poczatku , wtedy gralem bodajze Jagiellonia Białystok. Wiesz ja tam tez specjalnie nie czuje sympatii do klubow z takich 3czy tam 4 lig , ja poprostu lubie sie wspinac a nie byc w tej Premier League odrazu.

Moj rekord to chyba 6 sezonów , jak mowisz ze grywasz te 15 to powiem szczeze ze mi zaimponowales.

A kibicowanie ( nie obraź sie) takim klubom jak Barcelona , Real i inne silne ktore zawsze np. wystepuja w LM kojarzy mi sie z sezonowcami ( ja nie sugeruje ze ty nim jestes bo wiadomo spora czesc kibicow jest fanami od lat a nie tam jak zdobywaja puchary a potem daja plame to juz nie sa ich kibicami i tu musze powiedziec to nalezy sie szacunek tym kibicom Arsenalu ktorzy byli ze swoja ekipa nawet jak dostali od Diabłow 8:2 dla reszty 0 szacunku) ja to sie bronie rekami i nogami od sezonowcow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle godzin na xfire i jeszcze Tobie nie idzie? Ja obecnie gram już na Klasie światowej i wygrywam większość meczy.

Z tym, że mi szło tylko o tryb grającego trenera. Do tej pory tylko kilka meczy tam zagrałem. Ponadto o dziwo z kompem gra mi się trudniej niż z żywym przeciwnikiem, nie wiedzieć czemu. A w multi radzę sobie niezgorzej, teraz jestem w 7 lidze, bo niestety spadłem z 6 przez problem z netem :/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj rekord to chyba 6 sezonów , jak mowisz ze grywasz te 15 to powiem szczeze ze mi zaimponowales.

15 to maksimum, przynajmniej w Fife 11, nie wiem jak jest teraz. Niebawem to sprawdzę :D

A kibicowanie ( nie obraź sie) takim klubom jak Barcelona , Real i inne silne ktore zawsze np. wystepuja w LM kojarzy mi sie z sezonowcami ( ja nie sugeruje ze ty nim jestes bo wiadomo spora czesc kibicow jest fanami od lat a nie tam jak zdobywaja puchary a potem daja plame to juz nie sa ich kibicami i tu musze powiedziec to nalezy sie szacunek tym kibicom Arsenalu ktorzy byli ze swoja ekipa nawet jak dostali od Diabłow 8:2 dla reszty 0 szacunku)

Spokojnie, kibicuję Manchesterowi wiele lat, choć z początku było to coś na zasadzie: "ooo - diabły znów górą w meczu z ..., ale fajnie". I tak przetrwałem w sympatii do dziś. Choć można by powiedzieć, że jestem takim wielosezonowcem, bo Manchester Utd gra bardzo równo na przestrzeni ostatnich lat i dawno nie mieli takiego doła, jakiego teraz przeżywa np. Arsenal.

Ponadto o dziwo z kompem gra mi się trudniej niż z żywym przeciwnikiem, nie wiedzieć czemu.

Mam dokładnie to samo. Ale w tegorocznej Fifie zostało to jeszcze spotęgowane, bo komputerowi przeciwnicy zaczęli używać zwodów, które wychodzą im bardzo dobrze. I mają spore szczęście, jak tak patrzę.

Niekiedy odnoszę wrażenie, że sędziowie im pomagają w ważniejszych meczach, ale to już może tylko moje nic nie znaczące odczucia wynikające z tego, że na legendarnym ciągle dostaję po tyłku :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tez jest chyba jedna z nowości, że różni sędziowie różnie gwizdają, choć nie wiem czy ma to przełożenie na grę online, bo tam jakoś nie zauważylem różnicy w sędziowaniu.

@pankamilek mi się udało do 3 ligi awansować wczoraj.

hmm.. a może tak byśmy się pododawali do znajomych i jakieś mecze towarzyskie zagrali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: da się jakoś zrobić wrzutkę w pole karne po ziemi? Nie chodzi mi o proste podanie, tylko o mocną wrzutę aby była trudna do przecięcia. Ano i powielam pytanie: posiadając piłkę da się jakoś pogonić moich zawodników, żeby wybiegali do przodu?

Co do moich postępów to przeszedłem turniej/ ligę niemiecką (Bayernem) oraz francuską (Lyonem), teraz katuję Chelsea. Szczerze mówiąc, grając tymi dwoma pierwszymi drużynami strasznie kląłem na nowy system obrony, ale gdy przerzuciłem się na drużynę z PL to uznałem, że to wina beznadziejnych stoperów (Badstuber , Lauren). Polecam zwrócić uwagę na 3 rzeczy:

- nie dawać schodzić do środka przeciwnikowi

- używać pressingu drugim zawodnikiem, gdy ty starasz się odcinać "wroga" od zawodników do których można podać

- Stoperów używać do odbioru piłki jedynie w ostateczności.

Edytowano przez jacojaco
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: da się jakoś zrobić wrzutkę w pole karne po ziemi? Nie chodzi mi o proste podanie, tylko o mocną wrzutę aby była trudna do przecięcia. Ano i powielam pytanie: posiadając piłkę da się jakoś pogonić moich zawodników, żeby wybiegali do przodu?

musisz 3 razy szybko nacisnąć przycisk odpowiedzialny za dośrodkowanie. Tak jak kiedyś było w PES. Nie jest to jednak jakaś strasznie skuteczna metoda

Edytowano przez magots
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jacojaco - IMO lepsze jest niskie dośrodkowanie (dwukrotne naciśnięcie dośrodkowania), albo po prostu drybling w pole karne. : )

@VanNerd i Kruczek - popieram VanNerda w całej rozciągłości! Granie jakimiś Barcelonami, Realami czy Manchesterami w trybie menadżerskim jest po prostu nudne (IMO). W nich w zasadzie jedyne co można robić, to odmładzać skład, bo mocniejszych zawodników po prostu ciężko jest znaleźć.

Ja teraz gram Deportivo la Coruna, udało mi się ostatnio wyjść z drugiej ligi - to jest dopiero frajda! W dodatku problemy ze składem, nie na zasadzie "Fabregas, czy Mascherano do środka?", tylko na zasadzie "mój najlepszy obrońca ma 36 lat i po zakończeniu sezonu kończy grać, KIM MAM GO ZASTĄPIĆ!? ZA CO KUPIĆ NOWEGO!?" : ) Fakt, że i tak pomogłem sobie wsadzeniem do drużyny swojego "Pro", ale jak się okazało po zakończeniu sezonu, i tak jeden z domyślnych zawodników jest lepszy. W tym okienku transferowym udało mi się też dorwać NIESAMOWITEGO CFa - gość ma 99 Top Speed i Acceleration, do tego jakieś okolice 96 w Agility i Balance. On właściwie nie biega po boisku, tylko teleportuje się z punktu A, do punktu B. ; ) Choć przydałoby się, żeby jeszcze drybling poćwiczył, bo jednak najlepszy jest na długiej prostej, gdzie za bardzo nie trzeba mijać obrońców. Ale mimo dość mocnego ataku nie jest lekko - skrzydłowi mają po 33-34 lata, bo nie stać mnie było na młodszych, najlepsi obrońcy też już prawie o lasce biegają, następni w kolejności są słabi jak barszcz- trzeba będzie coś kupić, ale nie ma na nikogo konkretnego kasy, czyli znowu pewnie emerytów zatrudnię. Na bramce podobnie - jeden bramkarz już odszedł na emeryturę, drugi będzie niedługo kończył, zostanie mi jeden prawie 30. latek, który jest słabiutki, wspomniany niżej J. Smith oraz zatrudniony dopiero co 17. latek, który niby może potencjalnie zjadać Casillasa na śniadanie, ale póki co ma Overall 65...

I kiedy się ma taki skład i takie problemy transferowe, to dopiero się czuje każdą minutę walki z Realem, czy Barceloną. : )

Dobra rada dla innych menadżerów - jeśli gracie słabymi składami i macie problem z bramkarzem, poszukajcie gościa, który jest domyślnie bramkarzem na Arenie: J. Smith. Overall 77, jest wolnym strzelcem (?0 za transfer) i bierze początkowo jakąś śmieszną pensję (bodaj ?1000 - ?500 biorą dzieciaki z młodzików, których jeszcze się nie przeniosło do pierwszej drużyny).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd i Kruczek - popieram VanNerda w całej rozciągłości! Granie jakimiś Barcelonami, Realami czy Manchesterami w trybie menadżerskim jest po prostu nudne (IMO)

Miło że ktoś mnie popiera :)

A jak tam wasze wirtualne gwiazdy? Ja juz odblokowałem 28% wyzwań i mam (nie wiem czy to doświadczenie czy co) 75 punktów. Moja WG jest napastnikiem i nie wiem jak mam uzywać nim tricków ( ogólnie to wiem bo jak jestem na arenie przed szybkim meczem i jest inny pilkarz niz wirtualna gwiazda to normalnie tricki cisne) moze konkretny % trzeba odblokowac czy coś?

Jakie sa wasze ulubione utwory z 12? Bo mi osobiscie podobają sie utwory:

-Architecture in Helsinki - Escapee

-Grouplove - Colours (Captain Cutz Remix) Ten utwór znalem wczesniej ( i pewnie tez zna ten kto ogladal mecze i w przerwie leciała

reklama Lecha) Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ile masz gwiazdek na tricki, jeśli Ci brakuje, to przeglądnij wszystkie acziki, zobacz co jeszcze musisz zrobić i odblokuj sobie pozostałe gwiazdki. Warto. Choć ostatnio mam wrażenie, że lepiej jest na maksa rozwinąć Drybling - dzięki temu można serio mijać obrońców jak pachołki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Huh, mam tylko 1 Gwiazdke 12/30 wyzwan a te ktore mam do odblokowania to poprostu jakas masakra ja nigdy tego nie zrobie :( Podkrecone pilki itp. chyba bede musial zmienic poziom trudnosci bo w meczu na Klasie swiatowej raczej tego nie odblokuje

A juz mam 31% i wszystko do 29 % wbijalem nie skupiajac sie tylko na WG lecz podczas grania ogolnie calym zespolem a zawsze jest tak jak sie starasz to nie wychodzi wiec o reszte tez sie nie bede staral tylko bede gral normalnie i przy okazji cos mi sie mam nadzieje odblokuje.

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie sa wasze ulubione utwory z 12? Bo mi osobiscie podobają sie utwory:

-Architecture in Helsinki - Escapee

-Grouplove - Colours (Captain Cutz Remix) Ten utwór znalem wczesniej ( i pewnie tez zna ten kto ogladal mecze i w przerwie leciała

reklama Lecha)

W zasadzie żadne, chociaż ten utwór, do którego podałeś link nawet podobał mnie się już wcześniej ;)

Teraz EA nie ma do zaoferowania żadnej ciekawej muzyki. Kiedyś to było czego słuchać w Fifie, a teraz to szkoda gadać. Chociaż ponoć można wrzucić własną muzykę do Fify 12 na PC. Żebym tylko wiedział jak to zrobić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj nie jest tak zle z ta muzyka chociaz musze przyznac ze wiele kawalkow omijalem przy Fifa 11 ale takie kawałki jak:

-

-

Są naprawde niezłe , a i jeszcze jeden z tych ktore zapadły mi w pamięć

A co ilości sezonow to chyba wiecej niz 15 , w każdym razie nigdzie nie jest napisane tek jak w 11 wiec mozna katowac do woli albo poprostu ktorys z nas sprawdzi przekraczając magiczną bariere 15 sezonow :)

A co do tego kawałka z reklamy Lecha , tez mi sie podobal wczesniej , byly momenty ze katowalem go na okrągło.

Nie zapomnijcie dzis Real gra z Lyonem :) , mam nadzieje ze Lyon bedzie górą.

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już jesteśmy przy najlepszych utworach w serii Fifa, to mam moje ulubione :):

Fifa 2005:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Fifa 06:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Fifa 09:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Absolutne klasyki:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Youtube Video ->Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kruczek - odpal sobie Windows Media Playera, zrób playlistę i ją w nim zapisz. Potem do "Moja FIFA" (czy coś podobnego) w menu głównym i tam, gdzieś, nie pamiętam dokładnie gdzie, można włączyć własną muzykę oraz przyśpiewki. Tam sobie ustaw gdzie chcesz tę playlistę wcześniej stworzoną.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar - Ten sposób działa, bardzo dziękuję. W necie trochę szukałem, ale na wielu forach sprzeczano się odnośnie tego, jak dodać tam własną muzykę. Teraz przerobiłem soundtrack Fify 12 na mieszankę 2005 i 06 :laugh: Aż sobie przypomniałem, jak kiedyś komputer po mnie jechał na zawodowcu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...