Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Pragnę wspomnieć, że dla tych, którym nie podoba się nowy system obrony 'tactical defending', w opcjach kontrolera zaraz przed meczem do wyboru jest także stary, dobry system z trzymaniem przycisku odbioru wink_prosty.gif

Jakos niby jest ustawiony automatycznie ten stary system a jak gram to nie odbiera piłki tak jak w 11 np.

Stary system obrony dostępny bedzie tylko offline... Niestety...

To poprostu wspaniale , jak tak bedzie to ja chyba podziekuje tej serii.

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd93 - a zmieniasz opcje za każdym włączeniem gry? Bo u mnie ustawienia się kasują.

Stary system obrony dostępny bedzie tylko offline... Niestety...

Zachowali się bardzo niekonsekwentnie. Wg. mnie powinni dać do wyboru albo singla + multi, albo wcale. Cóż, multi sobie odpuszczę, nawet jeśli będzie w miarę dobry ping...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd93 - a zmieniasz opcje za każdym włączeniem gry? Bo u mnie ustawienia się kasują.

Ziomek ,podczas gry ale wlasnie tez zobaczylem ze sie kasuja. Probowalem tez przed meczem tak jak pisales kilka postow wstecz i nic. Chcialem kupic ta fifke zeby wziac udzial w mistrzostwach polski ale widze ze bede 130 zl do przodu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Dzisiaj znalazłem to:

FIFA 12 Tweaker 2.0

jest to kolejny patch do dema pozwalający robić nowe rzeczy.

-usuwa problem z padem;

-autosave;

-transfery: (Nasri->City; Cesc->Barca);

-nowa kamera;

-nowa piłka: Nike Seitiro;

-odblokowuje dogrywkę i rzuty karne;

-6 lub 10 min połowa

-dodaje trawę 3D

-jeszcze kilka opcji więcej...

http://www.fifaserwis.com/?serwis=fifa12&a...ws&id=13200

Ja ściągam i przetestuje to :) napisze pozniej czy naprawdę zmienia tak duzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem sobie FIFE 11 i męczę ją chyba już od tygodnia. Gra się całkiem nieźle, ale mam pewno problemy dotyczące mechaniki gry. Otóż włączyłem sobie tryb menadżerski i prowadzą niemieckie Hoffenheim. Niektórym zawodnikom kończą się kontrakty i chciałbym je z nimi przedłużyć. Przykładowo taki Salihović zarabia tygodniowo 4 tys. euro, ale jak zaoferowałem mu podwyżkę do 5,5 tys. to ofertę odrzucił. Czy jest coś co powinienem wiedzieć przy przedłużaniu umów? Ile powinienem zaoferować danemu zawodnikowi podwyżki, żeby go utrzymać w klubie? Jeśli ktoś mógłby wyjaśnić mi zawiłości rynku transferowego, byłbym bardzo wdzięczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - na koniec sezonu pokazuje Ci się tabela z zawodnikami którym kończą się kontrakty i tam zaznaczzasz którym przedłuzyć a którym chcesz podziękować.

Co do Fify 12 to bedzie wersja PL i z komentarzami jak zawsze?

Niedawno się dowiedziałem, że w FIFA manager 12 nie będzie w ogóle spolszczone... Co dla mnie mimo iż bardzo dobrze znam angielski będzie minusem gry gdyż od części 09 zawsze polonizacja była i się przyzwyczaiłem do określeń itp...

Coś EA nie dba o polskich graczy już tak jak kiedyś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mario - bardzo proszę, zacznij się bardziej przykładać do formy swoich postów. Są nieczytelne.

IMO komentarz polski może angielskiemu buty czyścić. Niestety, ale Szaranowicz i Szpakowski nie dogrywają aż tylu nowych kwestii, co ich brytyjscy odpowiednicy. Dodajmy do tego absolutny brak nazw drużyn z Ekstraklasy w komentarzu, a więc i brak tekstów dotyczących samych drużyn, nie tylko zawodników. Ja zostaję przy angielskiej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem poziom trudności z legendarnego na semi pro, poćwiczyłem trochę i nie jest tak źle jak na poczatku, ale i tak jestem trochę zawiedziony. Brak T-Mobile ekstraklasy (wiem, że to nie wina twórców, ale nie zmienia to faktu, że jest to wada), przeraźliwie wolna rozgrywka, system obronny, który miał być rewolucyjny, a miast 1 przycisku, jak w FIFIE 11 wymaga dwóch. Nie ma co, postęp.

Wciąż nie wiadomo co z ''uciekaczami'', którzy odbierają radość z trybu multi. Ci, którzy przestają cokolwiek robić i zmuszają do ucieczki również prawdopodobnie pozostaną bezkarni, bo brak konkretów co do naprawienia tych błędów. Ponadto - cena! FIFA 11 weszła z hukiem na nasz rynek, dzięki promocjom (np. przynieś starą FIFĘ, a FIFA 11 będzie Cię kosztować bodajże 30 zł mniej). Natomiast cena nadchodzącej odsłony oscyluje w granicach 120 zł. To za dużo jak na lekko poprawioną grafikę, kilka wątpliwych innowacji i aktualne skłądy, które i tak niebawem przestaną być aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeraźliwie wolna rozgrywka, system obronny, który miał być rewolucyjny, a miast 1 przycisku, jak w FIFIE 11 wymaga dwóch. Nie ma co, postęp.

Dla mnie system obrony jest znakomity, wreszcie to ja steruję obroną, a nie komputer gdy wcisnę sobie jeden przycisk. Poprzedni system był czymś w rodzaju autoaimu w FPS. Teraz broniąc się człowiek jest tak samo, a może nawet bardziej skupiony niż gdy atakuje. Do tego nie ma już tych wrzutek górnych na dojście po których padało 80% goli i było plagą w fifa11 na PC. Teraz taką wrzutkę ciężko zrobić, piłkarz musi faktycznie być niepilnowany.

Dla mnie obecna fifa jest zauważalnie lepsza od wcześniejszej wersji i preorder już zamówiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego nie ma już tych wrzutek górnych na dojście po których padało 80% goli i było plagą w fifa11 na PC. Teraz taką wrzutkę ciężko zrobić, piłkarz musi faktycznie być niepilnowany.

No chyba żartujesz... To właśnie teraz tzw. "trójkąt i L1" (posługując się nomenklaturą obłożenia pada od Sony) jest banalnie proste. Ja osobiście odbiłem się od gry i zrobiłem w niej ok. 10 meczów z tweakiem wydłużającym połowę z 3 na 6 minut. Mimo tego bez problemu strzelałem w ten sposób bramki osobie, która katowała Fifę 11 niemal cały rok, a teraz siedzi od premiery dema cały czas nad tymi marnymi 6 drużynami i gra mecz za meczem. Co z tego, że opanował już obronę i jedynie granie na statystyki w obronie mi wychodziło (;p) jak wystarczyło jedno podanie po widocznym ruchu zawodnika w kierunku pola karnego, a później nie pozostawało nic innego jak bramka*. Nie raz robiłem właśnie to zagranie obserwując tylko kuleczkę na mini mapie i grając coś takiego z okolic środka boiska.

BTW. żeby nie było. Mi dwunastka się nie podoba i nie mam zamiaru jej kupować.

*tak uogólniając, bo nie zawsze gol padał - co jest normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos wyjasnic jak mam bronic karne na klawiaturze?

Tak wychwalacie ten nowy system , czy tylko ja mysle ze to chłam?

Wystarczy jeden prosty zwód albo przyspieszenie a ja w odpowiednim momencie (za kazdym razem tak jest . tfu!) nie uzyje podstawienia nogi i juz bramka , czy to temu ze gram na klawie a na padzie lepiej by mi szlo? Gram na Klasa swiatowa oraz Legendarny najlepszy wynik to 2-2 grajac Milanem przeciwko Barcelonie.

Poza tym jak to jest ze przy kazdej fifie w ktorej gralem (od 07) sa takie zarabiste soundtracki? ;)

Edytowano przez VanNerd93
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd93 - Klawiatura bardzo ogranicza pole gry, bo możesz się poruszać tylko w 4 sztywne kierunki. Pad jest po prostu niezbędny do Fify. Później gdy zaczniesz się wczuwać, bardzo przydatne będą niektóre zwody wykonywane drugim analogiem, więc pad jest wskazany ;)

Poza tym jak to jest ze przy kazdej fifie w ktorej gralem (od 07) sa takie zarabiste soundtracki?

IMO właśnie wcześniej były jeszcze lepsze, a od 10 coś się popsuło. Pamiętam te świetne kawałki z Fify 2005, a rok później, gdy myślałem, że już lepszych nie będzie, twórcy znów mnie zaskoczyli. Ogólnie w Fifę 11 grałem najwięcej i po tych 100-150 godzinach soundtrack zaczyna nudzić. Po 300 zna się kawałki na pamięć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@VanNerd - bramkarzem rzucasz się przy pomocy prawego analoga. Na klawiaturze, o ile dobrze pamiętam, to jest klawiatura numeryczna.

Co do obrony - pamiętaj o LT i LT+RT (czyli powolny drybling i powolny drybling+sprint) - w obronie powodują, że łatwiej jest się "przylepić" do napastnika, bo można robić o wiele gwałtowniejsze zmiany kierunku ruchu. To wszystko jest wyjaśnione w tutorialu odpalającym się na początku dema. Sam się dzisiaj złapałem na tym, że grałem bez tego i napastnicy mi wchodzili w obronę, jak nóż w masło. Przypomniałem sobie o "jockey'ing" i nagle się zrobiło łatwiej. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kup sobie gamepad w stylu tych od XBoxa. : ) Uwierz mi, gra nabiera nowej świeżości. Sam grałem tylko na klawiaturze jeszcze w FIFA 10 i się grało fajnie. Potem się wkurzyłem, że nigdzie nie ma tutoriali dla klawiatury, więc kupiłem pada i nagle się okazało, że jest... Strasznie! : ) Nie mogłem się przyzwyczaić do sterowania analogiem. Na szczęście przyzwyczajenie do nowego systemu zajęło mi jakieś dwa tygodnie, a potem już było tylko coraz miodniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Tobie radę jako rasowy klawo-pykacz - do pada naprawdę bardzo łatwo się przyzwyczaić. Grałem na klawiaturze od Fify 2005, czyli od 2004 roku, aż do marca, może kwietnia tego roku i w jakiś miesiąc po przesiadce na pada umiałem nawet więcej, niż wcześniej. Taki kontroler odblokowuje sporo nowych możliwości, dzięki którym gra staje się bardzo realistyczna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo i jestem bardzo zadowolony, w końcu na PC mamy bardzo dobrą FIFĘ. Tylko jest jeden problem, zazwyczaj wystarcza mi tylko demo. ;) Dlatego nie kupiłem 11, lubię sobie od czasu do czasu zagrać meczyk, a wydawać ponad 100 złotych, żeby zagrać przypadkowy mecz raczej się nie opłaca. :laugh: Dlaczego piszę nikogo nie interesujące bzdety? Ponieważ chcę się dowiedzieć coś o multi, czy emocje są większe od grania z komputerem? Tak głupio pytam, ponieważ w SF IV multiplayer po prostu mnie nudził, wolałem grać vs komputer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAD to podstawa w fife ^^ chociaż mnóstwo osób się ze mną nie zgadza to takie są realia.

Co do FIFY 12 to nawet fajnie jest. Gracz ma większą kontrole nad całą drużyną w końcu. Już czekam na premierę.

@BiBiS rozgrywka z innymi graczami jest o wiele lepsza, z komputerem nie ma zabawy większej. Jeżeli grałeś kiedyś za znajomymi na jednym komputerze w fife to jest to podobnie w multi ^^ czyli wrażenia o niebo lepsze. Sztuczna inteligencja nigdy nie dorówna człowiekowi więc wiesz :tongue:, no a w tym roku na 100% warto kupić fife.

Edytowano przez fredos2001
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...