Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Witam , tak jak wy tez mam taki problem , naprzyklad przed chwila , jakis koles mial 30k pktow ja 5k mam myslalem ze bedzie jakies trudny mecz , potem gram sobie gram wbilem tej ******** jego barcelonie 3 bramki bylo odliczanie 15 sek. minelo i nic sie nie stalo czekalem chyba pol godziny i nic wcisnalem wkoncu alt+f4 wchodze znowu i przerwalo mi passe, moze z 5 razy tak bylo przez ten bug , skandal jakis , a i wlasnie zapisalem sobie nick tego nooba , wiec jak traficie na gracza a raczej debila o nicku "slotdima" (pewnie rosjanin bo dima to imie z tamtych stron) to lepiej z nim nie grajcie i zmiencie przeciwnika , rece opadaja normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nikt z Was nawet nie myślał aby poinformować twórców o tej wadzie/błędzie związanej z tym odliczaniem? Może w obecnej Fifie tego nie naprawią, ale może da się uniknąć tego w Fifa 2012.

By the way przerzuciłem się z klawiatury na pada. Co jak co ale w "jedenastce" już trochę szkoda nie wykorzystywać takiego potencjału gry. Póki co ogarnąłem 4 zwody :) Jednak nadal myli mi się kilka rzeczy np. zmiana zawodnika z podaniem itd .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanów Fify pytam czy są już jakieś informacje albo komuś się coś o uszy otarło dotyczące UEFA EURO 2012 Poland & Ukraine ? :P I czy w ogóle taka gra powstanie ? Jesteście zainteresowani jej kupnem ?

W "11" gram na PC padem od X360 i gra jest w porównaniu do makabrycznie zabugowanej i niegrywalnej Fify 10 o niebo a nawet dwa lepsza. Ale w porównaniu do konsolowej edycji "jedenastki" jest słabsza i jakaś taka sztuczna (?) - grałem u znajomego. Nie zamierzam już kupować tej odsłony na X360 ale czekam na Fifę 12, bo chcę poczuć prawdziwie przyjemny futbol. No a potem maj/czerwiec "Ojro".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie slyszalem ale być to bedzie tylko czy bedzie tak samo jak z mundialem w rpa ze tylko na konsolach to sie okaze , jesli bedzie na pc to kupie na sto procent , 10 i 11 mam oryginaly wiec jak by bylo na pc to bym sie pokusil i mam nadzieje ze zobacze reprezentacje Białorusi :)

Mam jeszcze nadzieje skromna na chociaz 1 bilecik bo w losowaniu mi sie nie poszczescilo :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że EA tym razem może pokusić się o wersję Euro 2012 na PC, ponieważ w tamtym roku przenieśli silnik z konsol na PC i mają na czym robić grę. Choć trochę kicha by była, gdyby wersja konsolowa, tak jak z Fifą 11, odbiegała dość znacznie od tej z PC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Po około 30 meczach w FiFE na kompa ( w wersji konsolowej mam ponad 500) stwierdzam co następuję:

-Graficznie gry praktycznie się nie różnią (może delikatnie ale nie jest to wielka różnica).

-Dźwiękowo znacznie lepiej wypada wersja PC.

-Menusy. Na początek - dla wersji PC. Menu główne wzięte z konsol ale wszelkie podmenu to powtórka z 09 i 10. Całe szczęście nie ma okropnie długich loadingów, które doprowadzały mnie do białej gorączki.

- Podania. System podań w wersji na pc jest znacznie bardziej przystępny, za to nie pozwala na zbyt długie utrzymywanie posiadania piłki przy pomocy gry z klepki. A szkoda bo to jedna z lepszych taktyk by w miarę szybko rozłożyć obronę przeciwnika.

- Strzały z dystansu. Są znacznie trudniejsze do wykonania z biegu lub truchtu, ale znacznie łatwiejsze niż na konsoli po przytrzymaniu L2/LT.

- Wykańczanie akcji. Nie czuć takiej swobody przy strzałach z pola karnego. Wpływ na tor lotu piłki jest minimalny, w przeciwieństwie do wersji konsolowej, gdzie osoba z wyczuciem potrafi kilka razy z rzędu strzelić w górny róg.

- Sztuczki. Znacznie łatwiej je wykonać niż na konsoli co pozwala na częstsze indywidualne akcje. Tylko strasznie mi szkoda gry z pierwszej piłki, która jest jakby przytłumiona.

Moje odczucia na temat wersji PC. Spodziewajcie się sporych zmian w październiku gdy wyjdzie na PC "prawdziwa" FIFA 11.

Edytowano przez EsDe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam się skarżyć to gra mi się zwyczajnie wiesza - nie pamiętam takiej sytuacji z singla. Online - wiesza się i tyle - cały komp stoi tylko reset pomaga. Czasami też są problemy gdy następuje zmiana kamery np. przy rzutach rożnych - nagle długo ładuje.

Fanów Fify pytam czy są już jakieś informacje albo komuś się coś o uszy otarło dotyczące UEFA EURO 2012 Poland & Ukraine ? tongue_prosty.gif I czy w ogóle taka gra powstanie ? Jesteście zainteresowani jej kupnem ?

Taka gra musi wyjść. Może wezmę nawet z całą konsolą (jak dadzą w promocji w Biedronce :)), ale może ktoś się zlituje i wypuści na PC...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie , czy spotkaliscie sie z taka sytuacja ze po jakims czasie grania podajecie do pilkaza a on sam wypuszcza pilke w jakas strone i tym samym niemozliwe jest normalne granie a co dopiero strzelenie bramki? I czy macie tak ze czasem sie przestawia sterowanie i spacja ma funkcje ESC? BO ja spotkalem sie z takimi sytuacjami i jestem ciekaw czy tylko mi sie to zdarza czy innym tez.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle polecam granie na padzie. Wtedy nie występują żadne problemy, komfort i dokładność są dużo większe. No i jak grasz na padzie walka o piłkę toczy się 360 stopniach.

Uwaga!

Jeśli ktoś jest chętny mogę nagrać poradnik jak wykonywać wolne z bliska i daleka i rzuty rożne. Jak znajdzie się 5 chętnych to biorę się do roboty ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w ogóle polecam granie na padzie.

Gralem pol roku na padzie nic dobrego z tego nie wyszlo(powiedzmy ze jestem za nerwowym czlowiekiem i rozne rzeczy sie dzieja po przegranym meczu) a klawiatura wiecej wytrzymuje :P

Pozatym kiedys jak juz nie mialem pada a musialem grac na klawie to sobie tego niewyobrazalem ,to nie jest takie straszne , a po 2 strasznie mi sie poca rece.

Ale mimo tej trudnosci i tak nie ukrywam ze wole konsole od blaszaka , tfu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest chętny mogę nagrać poradnik jak wykonywać wolne z bliska i daleka i rzuty rożne. Jak znajdzie się 5 chętnych to biorę się do roboty ;).

Taki poradnik byłby dobry, ale wszystko w jednym filmiku i najlepiej na Youtube'a, bo brakuje tam takich filmików z nowej Fify. Wielu ludzi wciąż nie wie jak wykonywać wolne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko, aktywni gracze fify 11 (i trybu multi ;) ).

Chcę sobie w najbliższym czasie zakupić Fifę 11 na PC, bo cena jakoś zmalała do 35 PLN w EA Classics. Tylko moje pytanie jest takie - czy w multi sędzie jest równie "udany" gwiżdżąc faul po najlżejszym dotknięciu przeze mnie gracza przeciwnika, nie gwiżdżąc praktycznie identycznych sytuacji na mnie (czyli oszukuje na korzyść komputera) czy jednak w multi jest to lepiej rozwiązane? I jak wygląda kwestia matchmakingu? Totalny amator trafi na totalnego amatora czy jednak ja jako newbie będę trafiał tylko na hardkorów którzy młócą w Fifę dzień i noc? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sędziego nie mam zastrzeżeń. Gwiżdze w miarę poprawnie. A matchmaking polega na tym, że gra najpierw szuka gracza o tym samym poziomie umiejętności co ty, a jeśli nie znajdzie, to zwiększa zakres poszukiwać o bodaj co 2 (3 poziomy różnicy, 5 itd.). Czyli zazwyczaj grasz z ludźmi podobnymi sobie. W 11 nadal gra sporo osób, więc przeciwnicy powinni się znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ostatnia wybitna Fifa na komputery osobiste, to 98. Była bajeczna niesamowita grywalność, chaotyczne sytuacje na boisku, szybkość i inteligencja przeciwników oraz licencje ( oczywiście narzekałem na brak polskiej ligi ;< ) Później było tylko dobrze 99-2001 grałem, cieszyłem się i wzruszałem, ale po jakimś czasie zapominałem. Niestety romans trwał do 2002 roku. Rok później edycja 03 była średnia po prostu EA już się nie chciało robić gier na PC odbijanie piłeczki schematyka " bierz piłkę i do przodu " coś jak w polskiej piłce. Na szczęście powróciłem do związku dzięki konsolą pierwsze edycja jaką grałem na Xboxa, to 09 i byłem w raju z podnieceniem czekam na nadchodzącą ponoć rewolucyjną Fife która ma być inne niż wszystkie !.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sędziego nie mam zastrzeżeń. Gwiżdze w miarę poprawnie. A matchmaking polega na tym, że gra najpierw szuka gracza o tym samym poziomie umiejętności co ty, a jeśli nie znajdzie, to zwiększa zakres poszukiwać o bodaj co 2 (3 poziomy różnicy, 5 itd.). Czyli zazwyczaj grasz z ludźmi podobnymi sobie. W 11 nadal gra sporo osób, więc przeciwnicy powinni się znaleźć.

No, to jestem bliżej niż dalej kupna. Jeszcze tylko jedna kwestia... czy faktycznie pad to niekonieczna konieczność? Bo teoretycznie na klawiaturze da się grać, ale czy w multi mam czego szukać nie mając pada?

EDIT:

A co do sędziego, grając w singla strasznie niedobrze sędziował... Naprawdę, dało się czuć że gracz nie może w ogóle ostrzej grać, za to piłkarze kierowani przez AI mogli prawie wszystko. Dlatego zależy mi na tym, żeby mój ostrzejszy (ale nie brutalny) styl gry nie był od razu an wstępie minusowany i by nie stanowił dla mnie utrudnienia. To by wymuszało przestawienie się ze stylu gry, a tego nie zamierzam robić, jak już mam płacić ;)

Edytowano przez MBHunter
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedna kwestia... czy faktycznie pad to niekonieczna konieczność? Bo teoretycznie na klawiaturze da się grać, ale czy w multi mam czego szukać nie mając pada?

Jeśli jesteś naprawdę dobry i wczuty do klawiatury, to masz szanse. Ja całe życie grywałem w Fifę na klawie i teraz mi bez różnicy na czym gram.

Choć na padzie bardzo przydatne są zwody, które pomagają w niektórych sytuacjach pod polem karnym rywala.

NEWS: FIFA 12: To oficjalne - wersja PC taka sama, jak na konsolach!

Świetna wiadomość dla wszystkich fanów wirtualnej piłki nożnej. W końcu będzie jasne gdzie jest miejsce PESa! Teraz to nawet nie będzie mowy o jakiejkolwiek rywalizacji między obiema seriami. Fifa zmiecie wszystko, a jej zakup będzie dwa razy bardziej opłacalny, niż kiedykolwiek na PC. Brawka! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj waj waj, co za ludzie, co za kraj ! http://www.gamezilla.pl/content/fifa-12-po...edniejsza-czemu <= Co o tym sądzicie ?? IMO to jest już błazenada i degrengolada. Z pewnością w FIFIE 13 będą ocenzurowani sami piłkarze, gdyż młody gracz mógłby zobaczyć gołą łydkę i mieć uraz do końca życia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...