Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Ja również jestem po zakupie nowej odłony Fify na PC. Co do jakości samej gry, jest oczywiście bezdyskusyjna, ale nie o tym chciałem pisać.

Grałem dotychczas w poprzednie odsłony Fifki na blaszaka (PES jakośmi nie podszedł a powód tego rozjaśni się zapewne zaraz) i przy okazji wydawania kolejnych wersji nie udało mi się przestawić do tej pory z klawiatury na pada - cóż siła (i to ogromna) przyzwyczajenia a i pewnie lenistwo i brak zacięcia z mojej strony, żeby tego pada opanować, nevermind. Sytuację jednak zmienia najnowsza odłona serii, ponieważ gołym okiem widać pod jaki kontroler jest wykonana - czyli pada i to xbox`owego. Podstawianie przycisków klawiaty pod te z pada nie ratują tu sytuacji, bo cierpi na tym gameplay - po prostu tylko z padem wyciągnie się max przyjemności z gry. Posiadam pada firmy Media-Tech model Saitek P990 Dual Analog Pad - nie kosztował zbyt wiele a do tej pory się sprawdzał, ale zastanawiam się nad zakupem oryginalnego pada Xbox 360. Tu moje pytanie: czy oryginalny pad Microsoftu zrobi w tej grze aż taką różnicę, żeby w niego inwestować? Bo po prostu nie wiem czy tak kiepsko mi idzie gra na dotychczasowym padzie, bo po prostu trzeba potrenować dłużej, czy jest on nieco za słaby. Liczę na pomoc osób bardziej doświadczonych w grze na padzie a wiem, że raczej takich nie brakuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez pierwsze dwa-trzy tygodnie kląłem na mojego Logitech Chillstream 2 jak szewc. Po prostu byłem bardziej do klawy przyzwyczajony. Kiedy już go w miarę opanowałem, nadal wolałem sterować zawodnikami przy pomocy D-Pada, a nie gałki, bo gałką byłem zbyt niedokładny. W tym momencie nie wyobrażam sobie gry inaczej niż na padzie z analogiem.

Kwestia przyzwyczajenia.

A co do pada M$ - tego znaczka dolara nie stawia się przy ich logo bez powodu. IMO dużo lepiej jest kupić o połowę tańszy odpowiednik dobrej firmy (np. właśnie Chillstreama), niż pakować kasę w ten plastikowy klocek (sorry, ale IMO x360 pad jest brzydki jak noc...).

Najważniejsze, żeby pad miał układ jak w tym od Microsoftu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby pad miał układ jak w tym od Microsoftu.

Guzik prawda. Wszystko zależy od naszych własnych preferencji. Mój 5 letni Logitech Dual Shock spisuję się w najnowszej fife idealnie i nie sądzę abym w najbliższej przyszłości zamienił go na model z "układem Microsoftu".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od naszych własnych preferencji.

Jasna sprawa, ale jednak chyba przyznasz, że wygodniej jest mieć guziki ABXY, niż figury z PS3, prawda?

@FIFA

Co-nieco już pograłem i jestem raczej zachwycony. : ) Gra się miodnie, rozgrywka jest płynna, brak tego dojmującego uczucia przerzucania gruzu, które towarzyszyło poprzednim (co najmniej) dwóm odsłonom, da się konstruować naprawdę śliczne akcje.

Jak się sprawdzają poszczególne tryby, na razie ciężko mi powiedzieć, bo najwięcej grałem w Become a Legend i... Zawiodłem się na całej linii. Niestety, jak się choć raz zagrało w Be a Pro z PESa, tryb w FIFA okazuje się biedny jak mysz kościelna.

Stworzyłem sobie gracza (Overall 71), pokopałem trochę na Arenie, pozdobywałem "acziki" (średnia podskoczyła do 72) i rozpocząłem grę - w Wiśle Kraków. Co raczej logiczne, początkowo byłem w składzie rezerwowym. Jakież było moje zdziwienie, kiedy rozpoczął się pierwszy mecz - brak treningu (jak w PES), zamiast niego... Normalny mecz. Niby mam być w rezerwie, a od pierwszych minut gram w podstawowym składzie. Później jednak okazało się, że wyniki jakie zdobywam będąc w rezerwie nie mają się nijak do wyników drużyny - mimo strzelonych przeze mnie 3 goli, tabela pokazywała bezbramkowy remis.

No, ale OK - rezerwę jakoś przetrzymałem, trafiłem do pierwszego składu. I znowu - gram od pierwszych do ostatnich minut. Dosłownie. Nie istnieje coś takiego jak grzanie ławy, czy nawet zmiana zmęczonego zawodnika gracza. Dopiero, gdy się zostanie kapitanem pierwszego składu pojawia się opcja ingerowania w układ i taktykę drużyny, wcześniej trzeba wypluwać płuca od pierwszej do dziewięćdziesiątej minuty.

W dodatku jest problem z kamerą... Kamera "Pro" niby jest efektowna i dynamiczna, ale w rozgrywce sprawdza się beznadziejnie. Nie byłoby problemu, gdyby dało się zmienić - tak jak w PES - na Tele z fokusem na gracza, a nie piłkę. Prosty zabieg, który u konkurencji dawał możliwość dokładnej obserwacji pola gry bez tracenia swojego gracza z oczu. Tutaj się tego nie uświadczy. Minus.

Teraz zaczynam męczyć tryb menadżera i jednak o wiele fajniej jest kierować całą drużyną. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!! post sprzed 7 lat!!!Nieźle

A co do FIFY to jestem nią zachwycony od czasu kiedy mam X360 ,ale jest momentami tak wkurzająca ,że czasami z wściekłością wyłączam konsolę .Raz zdarzyło mi się nawet rzucić padem .Do dzisiaj jest po tym ślad :/ Nie grałem jeszcze w 11 ,ale na pewno kupię

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja podepnę się jeszcze do dyskusji o padzie. Specjalnie dla fify kupiłem pada od X360 ( bezprzewodowy, kosztował coś koło 150 zeta na allegro z odbiornikiem na pc ) i powiem, że dla mnie jest mistrzostwem świata. Miałem już w łapkach trochę tego sprzętu, ale dopiero ten jest skrojony na wymiar dla moich stosunkowo dużych rąk. Poza tym dochodzi wygoda ( we wszystkich nowych grach przyciski są same skonfigurowane ). Tylko d-pad mógłby być trochę dokładniejszy ( dla mnie to nie wada, gram na analogach ). Ogólnie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Alaknar, niko22, szczurek89 - dzięki za wskazówki. Postanowiłem zainwestować w Xbox`owego pada, znalazłem nawet w rozsądnej cenie na Allegro, co prawda przewodowy, ale kable mi nie przeszkadzają, może wydanie dodatkowej kasy zmobilizuje mnie jeszcze bardziej do opanowania gry na tym, no i będę miał pewność, że wszystko jest jak należy.

@Alaknar

W dodatku jest problem z kamerą... Kamera "Pro" niby jest efektowna i dynamiczna, ale w rozgrywce sprawdza się beznadziejnie. Nie byłoby problemu, gdyby dało się zmienić - tak jak w PES - na Tele z fokusem na gracza, a nie piłkę. Prosty zabieg, który u konkurencji dawał możliwość dokładnej obserwacji pola gry bez tracenia swojego gracza z oczu. Tutaj się tego nie uświadczy.

Kamerę w trybie Become a Legend da się zmienić na telewizyjną w opcjach gry, nie przetestowałem tego jeszcze co prawda, bo grałem niewiele z racji moich problemów :) ale widziałem taką możliwość na 100%.

Edytowano przez Fox
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się zmienić na chyba każdą z dostępnych, jednak nie ma - jak w PES - opcji zmiany focusu kamery - z piłki na gracza. W PESie mogłem grać z kamerą Tele (tam się chyba Wide nazywała) i mieć cały czas swojego gracza na środku ekranu, nawet jeśli ja i piłka znajdowaliśmy się na przeciwległych krańcach boiska. Dużo prościej jest się sensownie ustawić, czy pilnować własnej pozycji, kiedy się widzi siebie na ekranie, a piłkę na radarze, niż odwrotnie.

Mam jeszcze jedno zastrzeżenie co do kamery Pro - radar w niej trafia na środek lewej krawędzi ekranu. Wszystko byłoby spoko, gdybym grał na ulubionej pozycji (CF lub ST), ale akurat w Wiśle Kraków jestem na LF... Przez to często się zdarza, że radar mi zasłania gracza!

I jeszcze coś - kamera Pro jest za nisko ustawiona! Kompletnie się traci perspektywę, nie wiadomo, czy do przeciwnika są dwa kroki, czy trzy, a to jest różnica między stratą piłki, a zrobieniem udanego zwodu. Nie daj Bóg jeszcze wrzucić wyższy bieg (sprint), bo wtedy kamera zjeżdża niemal na murawę.

Gram teraz na Tele i po prostu biegam razem z piłką przez całe boisko, starając się utrzymać w kadrze. Niby ma to masakryczny wpływ na kondycję, ale z drugiej strony nabijam sobie przebiegnięte metry, a za to jest aczik. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko. Jest nawet realistycznie (lubię takie smaczki, piłka odbita od sędziego itp.); łatwiej wylecieć z boiska, polski komentarz mi się nie podoba (jakoś za sztucznie), ale jest czasami śmiesznie i to jest ok, co nie znaczy że akceptuję takie rozwiązanie; tylko przez chwilę zapisywanie powtórek na stronie EA wydało mi się głupie, ale jak sobie przypomniałem jak niewygodne było ich przeglądanie w poprzednich odsłonach to sądzę, że takie rozwiązanie jest całkiem ok - zwłaszcza, że można się szybko pochwalić znajomym.

To co mnie boli to te filmiki - np. przy zmianie zawodnika - po co to? Pomijam już okropną wykrzywioną twarz Puyola, zresztą nie tylko jego. Tu jest naprawdę słabo wg nie.

Wiem, że Japończyków w pewnej estetyce się nie przeskoczy, ale można jakoś nawiązać walkę na tym polu zwłaszcza, że to ta lepsza fifa. Na razie dla mnie to poziom drętwoty z niskobudżetowych gier sportowych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanko, jak zmienić grając na klawiaturze by podczas gry zmieniać zawodników manualnie, teraz mieniają mi się sami kiedy chcą bardzo to przeszkadza sam bym chciał decydować moment w którym chce to zmienić.

Co do gry to jest żywcem ściągnięta z konsol, dla kogoś kto grał na konsoli to żadna rewelacja.

PS. Kiedy można się spodziewać patcha i czy się sama gra zaktualizuje czy trzeba skądś ściągnąć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoyBack - jakieś są - jak chciałem pograć na multi, dostałem informację, że muszę zaciągnąć aktualne składy. Nie zwróciłem jednak uwagi na to, czy to coś, co ściągnąłem miało jakieś odbicie w singlu.

@2real4game - też tak sądziłem, byłem podjarany strasznie nowym PESem i w ogóle wyklinałem na EA. Potem pograłem w demo PESa i poza lekkim uczuciem niedosytu (to wszystko powinno się było znaleźć w wersji 2010!) byłem zachwycony, grałem w nie w kółko. A potem ściągnąłem demko FIFA11 i po prostu odpadłem ze świata na dwa dni. W tak przyjemną piłkę jeszcze na PC nie grałem.

Wiem, że to jest to samo co było rok temu na konsoli, ale nie zmienia to faktu, że to, co było rok temu na konsoli, wyprzedzało piłkę kopaną na PC o dwa-trzy lata.

Myślę, że możesz spróbować tej edycji. : )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...