Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Przed chwilą zapoznałem się z nową FIFĄ na... PS2 i okazuje się, że jest jeszcze jeden dowód na to, że EA traktuje posiadaczy PC trochę niepoważnie, no bo jak wytłumaczyć fakt, że na PC nie ma trybu Be A Goalkeeper a na PS2 (i pewnie też PSP) jest?? Nie tak "zaawansowany" jak na NG ale jest, tylko nie można grać bramkarzem w trybie kariery (nie wiem jak to jest na PS3/X360), no i wypada chyba jeszcze nudniej (jak konsola gra sama ze sobą to ciężko jej się dostać pod bramkę). Pewnie ktoś powie, że nie starczyło czasu bo się skupili na samej konwersji ale dla mnie to nie powód, a na możliwość "zaawansowanej" gry bramkarzem w grze piłkarskiej czekałem już od dawna, no ale oczywiście wersja na PC tego nie ma.. Jak ktoś nie ma konsoli NG to jest argument żeby zaopatrzyć się nawet w peesdwójkową wersje :P

Edytowano przez sonix90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest data oficjalnej premiery gry, ale słyszałem, że niektóre Polskie sklepy rzuciły już przedpremierówkę na półki (np. Media Markt) - i tu mam pytanie do szczęśliwych nabywców, czy pełna wersja jest także tak strasznie zoptymalizowana jak demko?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od rana mam pełną wersję! (Media Markt - 119zł)

Bajka!

Jedyne zastrzeżenia to że kilkakrotnie po meczu wywaliło mnie do pulpitu, a podczas gry online czasami przeraźliwie się tnie (ale to chyba prędzej wina łącza)

Tych trybów też jakoś mało, ale w sumie po co więcej :D

FIFA 11 RULEZ!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem w CDa że nie ma na PC trybu bramkarza, a już miałem nadzieję że jak kupie to sobie bramkarzem pogram, tu taka lipa, na szczęście nie kupiłem, bo i tak mi się lepiej podoba gra w pes'a ze względu na modyfikacje taktyk i samą grywalność. Bramkarz mi się nie nudzi, bo w szkołę w liceum reprezentowałem broniąc i na podwórku nie było lepszego ode mnie:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jest data oficjalnej premiery gry, ale słyszałem, że niektóre Polskie sklepy rzuciły już przedpremierówkę na półki (np. Media Markt) - i tu mam pytanie do szczęśliwych nabywców, czy pełna wersja jest także tak strasznie zoptymalizowana jak demko?

Podobno niektóre sklepy u nas rzucały już grę na półki w poniedziałek, czyli dzień przed oficjalną premierą w USA ;) Ja swój egzemplarz nabyłem we wtorek, 69 zł... niestety wiązało się to z pozbyciem Fify 2001 :( Choć zadowolony mimo wszystko jestem, taka cena... bajka.

Co do optymalizacji, paradoksalnie na moim pc demo chodziło lepiej. Dużo lepiej. Panowie z EA się nie popisali zbytnio. Sama gra oczywiście świetna, po dwóch meczach na klasie światowej (0-0 i 0-0 ;p) mogę ze spokojem stwierdzić, że przez najbliższe miesiące nie będę narzekał na nudę.

Edytowano przez niko22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy w Fifę 11 opłaca się grać na konsoli PS2? Wygodniej byłoby mi grać na kanapie przed telewizorem, ale nie wiem, czy w stosunku do next genów i pc fifa z ps2 będzie daleko w tyle.

No wiesz - już w Fifie 10 grafika nie powalała, więc po co grać w grę tylko z nowymi składami? Ja nie widzę sensu zaopatrywania się w najnowszą część Fify, bo możesz się naprawdę rozczarować, chyba, że nie masz co zrobić z kasą. Lepiej kupić na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu porządna FIFA na PC - do gameplay'u się nie mogę przyczepić, ale jest coś co mnie strasznie wkurza. Są to powtórki. Ujęcia kamer są znakomite, ale nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł, że na zdobytą bramkę jest tylko jedna powtórka! A strzał który mija bramkę minimalnie jest pokazywany... cztery razy!? Żeby było zabawniej w pomeczowych skrótach nie zawsze pokazują wszystkie bramki, a poza tym nie pokazują na przykład słupków czy poprzeczek (czasem jakieś pojedyncze pokażą), czy nawet obronionego w czasie meczu rzutu karnego. No i do tego jeszcze nie ma możliwości zapisywania powtórek na dysk, a tylko można wysłać filmik na serwer EA (co trochę trwa). Powtórki w następnej części do dużej poprawy są moim zdaniem.

I jeszcze coś - niby na PC nie Pro Passingu, a w opcjach znalazłem możliwość ustawienia podań, wrzutek czy strzałów na tryb manualny (domyślnie jest z asystą) - czyli to jest Pro Passing, czy to coś innego???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem FIFĘ 11 na PC w Empiku za 139 zł, wiem trochę drogo. Po pierwszych meczach byłem zadowolony, dużo lig, nowe składy. Pierwszy mecz grało się bardzo przyjemnie. Wygrałem 1:0 Lech - Barca. Bardzo mnie to zdziwiło, gdyż w gry piłkarskie nie gram za często, a tu wygrywam z Barceloną... Grałem oczywiście na poziomie "Klasa Światowa".

Później luknąłem sobie na tryb menadżerski. Wszystko ładnie, czyli praktycznie tak samo jak w poprzednich wersjach FIFY. Później udałem się na Arenę. Postrzelałem parę goli Kaką, aż w końcu mi się to znudziło i chciałem zmienić zawodnika. Do teraz nie wiem jak to zrobić, pytałem się na rozmaitych forach jak zmienić zawodnika na arenie, ale niestety nikt nie wie... No dobra to pograłem sobie 11 vs 11 rzuty wolne. Parę strzałów na początku nieudanych, aż tu nagle CR7 wali z 35 m w samo okienko bramki. Chcę zapisać gola, okazuje się, że się nie da :dry:. Zapisywanie goli na dysku było już możliwe w zdecydowanie starszych wersjach FIFY... Tu niestety się nie da.

Następny dzień, przychodzi do mnie kumpel zagrać w FIFĘ. Podłącza swojego pada i gramy. Raz ja wygrałem, raz on. Jednak poczułem, że ta cała grywalność nowej FIFY jakoś przemija... Nie czułem tych super animacji, tej grafiki na "8". Grało się znacznie gorzej niż dzień wcześniej.

Co do optymalizacji to jest lepiej niż w demie. Chociaż u mnie na i7 920 @ 4 GHz, GTX 285, 6 GB DDR3 czasami płynność na powtórkach znacznie spada. Oczywiście gram na maxymalnych ustawieniach ( 16QAA / 16 AF / 1680 x 1050 / ). Uważam, że jeśli w Crysisie mam <CZASAMI> spadki do 25 fpsów, to znaczy że tu coś jest nie tak. Dzisiaj ma wyjść jakiś TOD mod który polepsza grafikę i zwiększa płynność. Kiedy będę miał do niego dostęp od razu wrzucę go Wam na forum.

Co do przeciwnika FIFY czyli PES'a 11, to powiem tak :

Nie stawiajcie na nim krzyżyka pełna wersja ma być zupełnie inna niż demo. Pewnie wielu z Was postawiło już krzyżyk na nowym PESIE porównując oba dema. Naprawdę walka w tym roku będzie zażarta jak nigdy i nie zdziwię się jeżeli to PES będzie górą na PC.

Taka jest moja ocena nowej FYFY 11 na PC. Jestem tylko człowiekiem i mogłem popełnić jakiś błąd, jeżeli chodzi np. o te powtórki i zmiany zawodników na arenie/treningu. Zauważycie błędy poprawić, gram w tą grę dopiero albo aż 3 dni.

EDIT : Mam moda, który zwiększa płynność gry i poprawia grafikę.

http://www.mediafire.com/?jcrtdvgq4jfl4bp

Wszystko pisze w pliku readme. Folder fifarna robimy sami. Czyli FIFA 11 > Game > data > fifarna > lua. Do tego folderu natomiast nie kopiujemy tego settinga.lua, tylko ten -

http://www.mediafire.com/?twbc2od37oglggi - dodaje więcej płynności. Po wgraniu tego moda należy w opcjach ustawić opcje vsync. Mamy płynność jak na konsolach i grafikę ciutkę lepszą :)

Pozdrawiam, TornadoNewGaming.

Edytowano przez TornadoNewGaming
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...