Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Ciekawe, akurat w F3 postać grenadiera była często skuteczniejsza od strzelca. W NV granaty są dość rzadkie, a dynamit jest niestety do kitu.

Wybuchowe wyposażenie możesz dostawać za darmo od Powder Gangerów po wykonaniu questów dla Eddiego

A, i Boomerzy w Nellis Airforce Base mają spory arsenał. Jeśli zdecydujesz się ich wyeliminować przez zabicie ich przywódców, załatw przy okazji Raquel, to będziesz mógł sobie z niej zabrać coś w stylu miniguna strzelającego granatami (zrób to zanim zabijesz Pearl i Loyala, bo po ich śmierci wszyscy inni Boomerzy tajemniczo znikają).

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mojave Outpost na południe od Primm można zwykle kupić M79 (Grenade Rifle) w barze, w którym znajduje się Cass. Jeśli dobrze pamiętam, jeden można znaleźć też w Nipton. Handlarze koczujący w Mojave Outpost czasami maja też na stanie EX-41 (Grenade Laucher). Rzucane sobie odpuść, bo dynamit jest słabiutki, a granaty kosztują majątek.

Czort wie, czemu miotacze ognia sklasyfikowano jako "energetyczne" :huh:

Ja "wybuchowe" sobie rozwijam jako umiejętność dodatkową w późniejszym etapie gry, kiedy mam już dostęp do Mk.19 (Grenade Machinegun) i stać mnie na dużo 25mm HE.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czort wie, czemu miotacze ognia sklasyfikowano jako "energetyczne"

Spluwami przecież nie są :P Ewentualnie można by je do wybuchowch zakwalifikować, ale broni energetycznej jest ogólnie mało, więc niech już ma. Chociaż i tak się nie opłaca marnować SPków na nią

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile pamiętam w Neils w jednym z hangarów bodajże było mnóstwo tego typu amunicji (25 mm). Jako iż panował tam tłum musiałem użyć StealthBoy'a. W ogóle jeśli grasz na explosive dobrze jest zabawić się w złodzieja w tych okolicach. W sklepie Mick'a i Ralph'a na Freeside, jeśli udało się namówić aby ukazano ci ukryte bronie także będziesz mógł kupić ciekawe rzeczy, możliwe iż też takie ammo - nie mam teraz jak sprawdzić.

Edytowano przez Zodiak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak, zdaje mi się, że sprzedają tam właśnie taką amunicję, nawet kilka rodzai bodajże. A nawet jeśli nie (ekwipunek handlarzy zmienia się co 72h czasu gry), to zawsze zostają Gun Runners, którzy tak daleko nie są.

Poza tym- skoro już jesteś w Mojave Outpost, rusz się do Nipton, do General Store, i znajdź tam sejf, zamknięty na Very Easy. Otwórz go, i wyjmij granatnik i trochę amunicji do niego. Na początek wystarczy.

W Nellis z kolei, w budynku generatorów, znajdziesz unikalny granatnik: Thump-Thump.

A gdy będziesz już miał troszkę wyższy level, polecam sobie sprawić fajną unikalną pukawkę- Mercy. Jest w Dead Wind Cavern, chroniona przez Deathclawy, więc zaopatrz się dobrze.

Poza tym- używając materiałów wybuchowych nie powinieneś stosować ich na okrągło. Niekiedy zwykła broń palna sprawdzi się lepiej. Poza tym- wobec przeciwników walczących wręcz stosuj raczej miny, a jak są wyjątkowo twardzi, to dopiero po uszkodzeniu nóg próbuj ich trafić.

Edytowano przez Spectre12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O men, o men. A myślałem, że odkryłem już (prawie) wszystko :D Chociaż nie, nigdy nie znalazłem tej jaskini z pancerzem Enklawy, w której to rzekomo miały być twarde szpony śmierci. Znalazłem podobną, tylko że nagrodą był unikatowy "minigun granatowy" (ale się rymło).

Te granaty dostaje się jako nagrodę za questa? Bo byłem tam w jakiejś piwnicy i spotkałem kilku szabrowników, którzy potrzebowali tych takich kombinezonów chroniących przed promieniowaniem. Quest wskazywał, że trzeba na ich temat pogadać z Boxcarsem w Nipton, tyle że u mnie był jakiś bug, przez który ziomek nie miał żadnych nowych opcji dialogowych (mimo, że wskaźnik wskazywał prosto na niego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie, nigdy nie znalazłem tej jaskini z pancerzem Enklawy, w której to rzekomo miały być twarde szpony śmierci.

Można to miejsce ominąć, ponieważ nie jest oznaczone na mapie. Szpony nie są takie twarde, ale jest ich sporo.

Wejdź do rzeki Kolorado i płyń aż zobaczysz ścieżkę prowadzącą na prawy brzeg. To tam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie:

Mianowicie ponownie gram w New Vegas (tym razem zmodowanym, na Nexusie sporo ciekawych modów jest), i bardzo chciałbym zdobyć "NCR Ranger Combat Armor". Wiecie gdzie można go znaleźć/jak można go zdobyć bez zabijania gości od NCR? Wolałbym mieć u nich dobrą reputację, ale ten armor wygląda tak rewelacyjnie że bardzo chciałbym go mieć. Jakieś pomysły?

No i czy noszenie tego armora jest uznawane przez grę za przebranie?

Edytowano przez Boobr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Gdy Twoja reputacja z NCR będzie co najmniej "akceptowany", możesz dostać od Col. Hsu w McCarran klucz do "NCR safehouse", w którym znajdziesz m.in. ów pancerz i hełm. Niestety w dość kiepskim stanie, dlatego polecam podbić naprawę i wziąć perka "Jury Rigging", dzieki któremu będziesz mógł go naprawić każdym combat armorem.

2.Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy ten mod uniemożliwia ostatnią misję dla Legionu (

Zabicie prezydenta NCR

)

Jeśli to ten z kartami ID, to wystarczy kupić fałszywkę u Mick&Ralph. Tu słowo ostrzeżenia: jeśli planujesz zdezaktywować taki mod, rozbierz wcześniej postać, w przeciwnym razie przynależność do fakcji może ci "wrosnąć w skórę" i zostanie tylko wczytać wcześniejszy save.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od paru dni gram w Fallouta 3 i mam problem gdy doszedłem do misji z Liberty Prime to przypadkiem strzeliłem w niego 1 nabojem i teraz on chce mnie zabić... a ostatni zapis mam przy misji czyszczenia siedziby projektu oczyszczenie z mutantów,

Da rady go jakoś uspokoić? :D

PS: Jak lubicie tą sage to wbijcie sagafiinne.pun.pl <-- narazie tylko o falloutach ale mam zamiar dodać inne hybrydy :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Amigos

Mówię o graniu z modem na "zdefakcyjnione" zbroje. Ogólnie usuwa on funkcje przebrania z ubrań, ale ciągle pozwala na "przebranie się" właśnie za pomocą kart ID, jeśli ktoś tego potrzebuje.

@Upadly321

wczytaj autosave, który na bank zrobił się w czasie opuszczania Cytadeli. Chyba, że sam je wyłączyłeś.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kireta: A. Całkiem ciekawy pomysł, nie wpadłbym na to.

@Upadly: Spróbuj tak - otwórz konsolę (~), kliknij na robocie i wpisz "setav aggression 0". Jeśli tylko raz w niego strzeliłeś, może wystarczyć też zwykłe schowanie broni.

edit: Chociaż...o ile rozumiem, że NCR używa kart ID, to nie bardzo widzę jak takie cuś pasuje do Legionu czy Powder Gangerów, którzy nawet nie mają za bardzo jak ich wyrabiać

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Liberty Prime... Końcówka z jego udziałem to według mnie jedna z najlepszych końcówek w grach w ogóle.

Tu coś dla jego fanów:

BTW. Wiecie, że zwykły Deathclaw może bez większych problemów załatwić Behemota?

Edytowano przez Spectre12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Liberty Prime... Końcówka z jego udziałem to według mnie jedna z najlepszych końcówek w grach w ogóle.

Ta, tyle że ostatnio grałem sobie komunistą (Chińskim żołnierzem dzięki FWE) i trudno było zdzierżyć te wszystkie proamerykańskie i antychińskie hasła. Na szczęście go (Prime'a) szlag trafił.

BTW. Wiecie, że zwykły Deathclaw może bez większych problemów załatwić Behemota?

A to dziwne, bo behemotek powinien mieć szpona na jakieś 3-4 hity, może mniej. Żeby było smieszniej, FWE dodaje im potworną ilość HP, przez co na tego przy GNR potrzeba było z 6 mininuków. Dodatkowo któryś z tych większych modów, nie wiem czy FWE czy Mart's Mutant Mod (MMM), ale dodaje behemoty spawniące się wraz ze zwykłymi mutkami w ruinach DC. I to jest dopiero hardkor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet fajne te filmiki. Ciekawe jakby sobie poradził behemot czy szpon przeciwko któremuś z tych przypakowanych potworów z Broken Steel.

Nawiasem mówiąc, przypomniał mi się "Thorn" z NV, gdzie można było zapłacić by zobaczyć walkę wybranych stworów (do wyboru modliszki, skorpiony, a nawet...Fiendzi. Widać po tych prochach są na poziomie umysłowym kretoszczura). Raz dobrałem 3 Nighstalkery vs 1 Cazador (wówczas byli to dla mnie najtrudniejsi przeciwnicy). Oczywiście wygrał Cazador, który wyszedł z walki z prawie pełnym HP.

Co do tego komunizmu, po prostu grałem kolejnym żołnierzem walczącym za ojczyznę. A że w ojczyźnie panuje komuna, to jankesi i jego nazywają komunistą.

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle- dziwiłem się tylko, że w F3 można takie cuda wyczyniać.

Poza tym, cholercia, koło Thorna przeszedłem obojętnie, nawet tam nie wchodząc. Widzę, że trochę mnie ominęło.

A odnośnie twojego pytania-nie wiem, o które potworki ci chodzi. Masz tu jednak coś w tym rodzaju:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...