Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

@Alaknar: No dobra, ale akurat realizm pod względem broni palnej w NV jest mniej więcej na tym samym poziomie co w F3, gdzie zwykli ludzie mogli przyjąć kilka kulek w głowę nadal być zdolni do walki. Normalnie każdy headshot powinien się kończyć śmiercią. Chodziło mi o to, że zbyt łatwo jest dostać spluwę, która niszczy wszystko (jedyne wady to niska szybkostrzelność i ciężar amunicji)

@kireta: Jedyny mod, jaki mi przychodzi do głowy, to ten dający perka na każdym levelu...cośtam pisali na Nexusie, że konfliktuje z modem znoszącym limit leveli. Zdaje się, że z DeadMoney ma być limit 35

Po dłuższym rozmyślaniu stwierdziłem, że F3 miało jednak kilka elementów zrealizowanych lepiej niż NV. Chodzi mi o głosy robotów, ghuli i bandytów. Od głosu protectrona w NV aż zęby bolą, tak trzeszczy. Głos Gutsy'ego jest zbyt cienki, a bandyci brzmią zbyt...zwyczajnie. W F3 nie miałem wątpliwości, że mam do czynienia z psycholami, w NV Fiendy nie robiły na mnie takiego wrażenia.

A, i jeszcze Prezydent w radiu Enklawy miał cholernie klimatyczny głos i sposób mówienia. W NV są takie wesołe stacyjki (wcale niezłe, żeby nie było)

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kireta- wiem o tym hacku, i nie o Swampsfolk mi chodzi, tylko o plemieńców.

Odnośnie tych głosów- popieram, za wyjątkiem Vendortrona. Mi jego obecny głos bardziej mi się podoba. Jak mawiali bandyci z F3: "Kickass!"

BTW. Fisto rządzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ kireta- wiem o tym hacku, i nie o Swampsfolk mi chodzi, tylko o plemieńców.

Właściwie to hack broni, zwiększony damage broń będzie zadawała w czyichkolwiek rękach tak długo jak celem jest gracz. Mają to wszystkie nieunikatowe bronie z DLC i niegrywalne warianty broni z podstawki (wersję grywalną plemienni/swampfolks dostają jako death item)

Co do głosów - Oj tak, jako miłośnik filmu Full Metal Jacket (a szczególnie sierżanta Hartmana) NIE MOGŁEM nie docenić tekstów pana Gutsy :laugh: . Zmienione głosy Protectronów i Sentry Botów w NV wyszły OK, ale Mr.Gutsy brzmi idiotycznie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem: kiedy po raz pierwszy spotkaliście się z Mr.Gutsym?

Ja na przykład w F3, po włamaniu się do składu broni w Megatonie.

Zabił mnie prawie od razu.

Kilka leveli w górę pomogło.

W ogóle, roboty to dość miękcy przeciwnicy, za wyjątkiem Sentry Bota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fallout 3 pierwszym Mr.Gutsy jakiego spotkałem był... RL-3. Jakoś tak zaraz po odwiedzeniu Megatony zaplątałem się w okolice RobCo. Niespecjalnie zwróciłem na niego uwagi, zresztą nie spełniłbym wymogów karmy, bo w F3 wystarczyło pierdnąć w nieodpowiednią stronę by świętym zostać.

W New Vegas było to w Helios One i nie powiem, żeby było łatwo. Był to ogólnie pierwszy robot jakiego spotkałem, wyprułem w niego cały magazynek z Service Rifle, z mizernym skutkiem. Dopiero amunicja p.panc. dała mu radę.

Wy też tak macie, że towar u Gun Runners jest rozlosowywany na nowo za każdym razem jak zagada się do ich Vendotrona?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem: kiedy po raz pierwszy spotkaliście się z Mr.Gutsym?

Hmm, w F3 chyba to chyba pierwszy raz spotkałem takiego na puskowiu, obok jakiejś starej wojskowej ciężarówki ze sprzętem. Nawet fajny screen mi się udało zrobić jak go rozwaliłem rakietą

RL-3 był fajny, lecz niestety zgubił się w drodze do Lamplight Caverns, i w połowie drogi do V87 dowiedziałem się, że "RL-3 is dead". I szlag wziął cały niesiony przez niego sprzęt.

W NV to u Boomersów...trochę się zdziwiłem jak usłyszałem nowy głos, po czym stwierdziłem, że to po prostu głos z F3, tyle że przyspieszony.

Roboty typu Gutsy i Robomózg potrafią dać w odbyt jak Cię otoczą (np. jak quick travelniesz do Fortu Constantine, jest duża szansa że wylądujesz między dwoma robomózgami a Gutsym), jako że lasery i plazma dziwnie szybko kaleczą głowę i kończyny.

Wy też tak macie, że towar u Gun Runners jest rozlosowywany na nowo za każdym razem jak zagada się do ich Vendotrona?

Pierwszy raz o czymś takim słyszę. U mnie o ile dobrze pamiętam Venduś dalej trzyma ten sam chłam, który u niego przed chwilą opyliłem.

BTW, przyłączyłem już Boone'a, Cass, Lily, Raula, Rexa, ED-E, Arcade'a i Veronicę a nadal nie dostałem aczika za przyłączenie wszystkich możliwych towarzyszy :< Powiedzcie mi, czy ktoś jeszcze został do rekrutacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, przyłączyłem już Boone'a, Cass, Lily, Raula, Rexa, ED-E, Arcade'a i Veronicę a nadal nie dostałem aczika za przyłączenie wszystkich możliwych towarzyszy :< Powiedzcie mi, czy ktoś jeszcze został do rekrutacji?

To wszyscy. Masz pecha i bug ci wyskoczył, albo korzystałeś z konsoli w jakimkolwiek celu (naprawa questu, przyzwanie "zawieruszonego" towarzysza etc.) co resetuje wszystkie acziki osiągnięte w sesji.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące wątku głównego (chodzi mi o odzyskanie sztonu). Otóż Legion nie za bardzo mnie lubi, mam u nich opinię Wroga publicznego, i nie wiem jak rozwiązać dla nich zadania. Posiadam Symbol Cezara, a w Forcie wszyscy mnie atakują, nawet gdy jestem w stroju legionisty. Co robić?

Założyć temat w Pomocnej Dłoni - Rankin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam symbol nic Ci nie da, jeśli po jego otrzymaniu coś przeskrobałeś. A reputację ciężko jest odzyskać, szczególnie jeśli dana frakcja strzela na sam Twój widok. Jeśli masz u nich status wroga publicznego, to raczej nie porobisz już dla nich zadań, przynajmniej nie tą postacią. Jedyne wyjście to wczytać sejwa. Możesz też spróbować zabić Cezara, ale to może być trudne :P Jak zabijesz House'a to też odzyskasz żeton (nawet, jeśli mu go nie dałeś...dziwne).

Edytowano przez Amigos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAaaaahh Fallout.... Jedyneczkę przechodziłem (mimo iż jestem z "nowego pokolenia") z wypiekami na twarzy. Gra super a pustkowia są pełne świrów ;) Dwójkę przechodziłem z równie wielkim zapałem przemierzając pustkowia z zaciekawieniem i zachwycając się nieco już zbrzydłymi ale i tak pięknymi widoczkami :) Fallout Tactics mimo iż niedoceniony przez fanów był dla mnie równie dobrą grą jak poprzedniczki chociaż zupełnie inną gatunkowo, bardzo mi się podobała i przeszedłem ją około 5 razy naprawdę polecam dla ludzi lubiących Fallouta i lubiących pomyśleć trochę nad taktyką. Fallout 3 mimo iż stracił trochę uroku względem poprzedniczek i tak jest bardzo dobrą częścią i zostało w nim to co lubię najbardziej w postapokaliptycznym świecie Fallouta czyli duży dystans do kultury ameryki i mnóstwo cyniczno-sarkastycznego humoru, a przy tym nie taka zła rozgrywka i nawet ciekawa fabuła chociaż niektóre misje poboczne były wystrzałowe. W Fallout New Vegas nie było mi dane zagrać :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samym Cezarym może nie, ale oprócz niego w Forcie jest ze stu legionistów, co najmniej.

BTW czy mnie się wydaje, czy w patchach do NV dochodzi więcej muzyki do radia? Parę razy zdarzyło mi się usłyszeć piosenki, których wcześniej nie znałem mimo częstego słuchania radia New Vegas (albo Black Mountain Radio, jeśli był zasięg)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre piosenki i BGMy nie były dostępne pomimo, że znajdowały się w plikach gry. Widać to poprawiono :-)

Co do Fortu, to zależy na jakim poziomie trudności grasz. Legioniści w Forcie to pestka niezależnie od poziomu trudności, ale na Very Hard jest całkiem możliwe, że Pretorianie cię rozniosą... i to kilka razy z rzędu. Zapisz przed wejściem do namiotu Cezara. I weź ze sobą Boone'a. W namiocie ci nie pomoże, ale bardzo trafnie skomentuje śmierć wielkiego Cezara :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadłem ostatnio na bardzo interesujący filmik na Youtubie:

Czy naprawdę możliwe jest atakowanie wrogów będących w innej lokacji oddzielonej loadingiem? Czy koleś miał jakąś zmodowaną grę albo bug...? Jak to wygląda?

W namiocie ci nie pomoże, ale bardzo trafnie skomentuje śmierć wielkiego Cezara

Mógłbyś przytoczyć? :')

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wpadłem ostatnio na bardzo interesujący filmik na Youtubie:

Czy naprawdę możliwe jest atakowanie wrogów będących w innej lokacji oddzielonej loadingiem? Czy koleś miał jakąś zmodowaną grę albo bug...? Jak to wygląda?

Bug, ale ciekawy. Pościg jest w tej samej lokacji co gracz tylko... wczytuje się nie po tej stronie bramy co powinien :)

Mógłbyś przytoczyć? :')

"Thumbs down, you son of a bitch!" ("kciuki w dół, sukinsynu!")

Krótko a treściwie :laugh: .

Polecam zresztą połazić po pustkowiach z innymi towarzyszami, czasem można usłyszeć od nich różne unikalne komentarze.

Mój fav to tekst Raula po wejściu do Jacobstown:

"Zobaczysz szefie, złapią nas, zamkną i każą naprawiać tostery!"

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Steam US można już chyba pobierać DLC Dead Money, taka wiadomość przynajmniej podano na Tweeterze. Teraz tylko czekać na możliwość ściągnięcia w EU i znowu zaczynam szlajać się po Mojave ;)

Mam jeszcze pytanie, czy od grudnia były wydawane jakieś patche, a jeśli tak to co zmieniały/naprawiały/dodawały?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha no Raul jest dobry. Mnie najbardziej ubawiła jego historia o

tym mutancie, który łaził do niego, by mu naprawił samochód, a gdy Raul mu tłumaczył, że nie zna się na samochodach, ten wyciągał go brutalnie z celi w celu spuszczena łomotu. Skończyło się tak, że Tabitha straciła cierpliwość do gościa i sama go wykończyła, co Raul skwitował słowami "at least I don't have to hear about his damn car anymore" ("przynajmniej już nie muszę wysłuchiwać o tym jego cholernym samochodzie")

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka szkoda, że nie dane mi było bezpiecznie wyprowadzić go z Black Mountain. A miałem pewność przecież, że wszystkich zabiłem...ech, pozostaje Veronica (chociaż ona też niezbyt, bo po tym queście na wysadzenie bunkra BoS staje się wroga).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nvidia d3d9 perf fix

http://newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34778

Mod zwiększający wydajność. Niestety posypuje się z xfirem i podobnymi - przed uruchomieniem należy takowe wyłączyć

Fellout

http://newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34888

Sprawia, że obraz staje się mniej pomarańczowy, poprawia niektóre kolory etc. Sprawia także, że noce stają się bardzo ciemne, więc bez jakiegoś moda ośwetleniowego lepiej nie używać (można też po prostu łazić tylko w dzień)

FNV Enhanced Shaders

http://newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=34868

Lepsza grafika, naturalnie kosztem dużego spadku wydajności.

Nevada Skies

http://newvegasnexus.com/downloads/file.php?id=35998

Ładniejsze niebo i dodane efekty pogodowe (mocniejsze burze piaskowe, deszcz, śnieg w Jacobstown)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam używam (i nie wyobrażam sobie grania bez):

Community Patch - od tego w ogóle radziłbym zacząć.

E-DE Now a Gecko - zamienia ED-E w Geckosa. Słodkie!

A World of Pain - dodaje sporo nowych lokacji różnorakich rozmiarów, od pojedynczych budynków po całe podziemne kompleksy. Dużo konkretnej sieczki. Polecam wersję low-loot.

No More Annoying Companion Comments - wyłącza komentarze towarzyszy kiedy wchodzimy w stealth mode lub strzelamy do niezaalarmowanych wrogów. Powaga, po -ątym razie to miałem ochotę sam ich zastrzelić.

NoCol - usuwa niewidzialne ściany. Dla amatorów wspinaczki wysokogórskiej i chodzenia na skróty.

Faction ID Cards - usuwa funkcję "przebrania" z ubrań konkretnych fakcji. Zamiast tego są ID które można znaleźć w konkretnych miejscach... lub kupić podróbki.

Ephemeral Ash and Goo Piles - naprawia błąd powodujący, że kupki popiołu/szlamu nigdy nie znikają uniemożliwiając respawn.

Increased Wasteland Spawns - zwiększa ilość stworów/wrogów na pustkowiach. Opcjonalne pliki wprowadzają patrole i straże fakcji na kontrolowanych przez nie terenach.

Gladius Hispaniensis - Zamienia gladiusy Legionu na prawdziwe gladiusy rzymskich żołnierzy. Opcjonalny .esp zamienia w nie też maczety legionistów.

Better Raider Gear - poszerza znacznie sprzęt losowany członkom gangów. Walki są trudniejsze, a loot bardziej wartościowy :wink: .

Jeszcze dwa [edit: erm... trzy], z którymi tak się zżyłem... że zapomniałem, że to mody:

Arenovalis Weapon Retexture Project - GENIALNE retextury wielu broni. Nawet pistolet 10mm wygląda teraz jak broń a nie zabawka z odpustu :laugh:

Realistic Gunshot Sounds - jak nazwa wskazuje. Nowe, lepsze dźwięki broni.

Expanded Menus - zwiększa "zasięg" okienka dialogów/handlu/craftingu etc, dzięki czemu widać więcej na raz.

Reszta to domorosłe przeróbki gry na własny użytek.

Edytowano przez kireta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam do Was pytanie odnoszące się do muzyki w Falloucie 3.

Otóż, niektóre kawałki są całkiem przyjemne i fajnie się nich słucha, ale czy są to kawałki, które już kiedyś zostały nagrane i po prostu użyto ich do gry, czy też muzyka skomponowana specjalnie do Fallouta ? Tak czy siak, wiecie może gdzie można znaleźć jakieś z tych piosenek ?

A jeśli chodzi opinie o grze, nie grałem ani w "jedynkę" , ani w "dwójkę" , ani w "Tactitcs" . Generalnie jedna część w którą grałem ( i przeszedłem :-) ) był Fallout 3. Kupiłem go za jakieś 40 zł nową i naprawdę nie pożałowałem wydanej kasy. Gra przyciągnęła mnie na dłuuugo, ma fajną grafikę, ciekawą fabułę i sporo misji pobocznych ( ta w Oazie - mistrzostwo ) , a dodatkowo całkiem sporo osiągnięć ( grałem na X360 ) . Chciałbym mieć też New Vegas na mojej konsoli , ale nie chcę grać tylko po angielsku :D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...