Skocz do zawartości

Gry o skokach narciarskich.


Gość kabura

Polecane posty

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pamiętam, jak zamówiłem sobie DSJ 3.

Zapłaciłem coś koło...e...sam już nie pamiętam, ile dałem za kod aktywujący.

Cóż, grafika/audio na 1. Grywalność na 10.

A mój rekord?

299.5 na Planicy :D.

Imo najbardziej wciągający jest DSJ3 na igielicie. Jakoś tak fajniej się gra na zielono niż na biało.

A...i to jedna z niewielu gier, gdzie siostra ogrywała mnie i ojca (:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekord, który ustanowaiłem na Słowacja 110 (moja ulubiona) , i z którego jestem dumny, wcale wielce nie odbiega od rekordu świata ;)

Mój rekord: 126.02

Rekord świata: 132,86

To tutaj też jestem lepszy 126.65, ale Słowacja nie była moją ulubioną skocznią. Z małych skoczni najbardziej odpowiadała mi Belgia 120.90 na skoczni K95

Pamiętam, jak zamówiłem sobie DSJ 3.

Zapłaciłem coś koło...e...sam już nie pamiętam, ile dałem za kod aktywujący.

Ja obydwa DSJ-ty mam z Niezbędnika KŚ, niestety gry były bez możliwości zapisywania rekordów na stronie producenta.

A mój rekord?

299.5 na Planicy :D.

Tu mam mniej, tylko 292, ale zawsze wolałem DSJ2, jakiś bardziej dynamiczna mi się wydawała.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pezet

To i tak nieźle. Przyznam, że tylko kilka razy przekroczyłem 290 metr, a wtedy, gdy biłem "życiówkę", miałem naprawdę farta.

Ja kiedyś ściągnąłem sobie filmiki, na których była pokazana technika umożliwiająca oddanie skoku powyżej 300 metrów.

Przy dobrym wietrze i dobrym odbiciu trzeba było manewrować myszką, by narty cały czas były pod odpowiednim kątem.

Na filmiku wyglądało to naprawdę banalnie. Gdy ja starałem się zrobić coś takiego na Planicy*, to zakończyło się z wynikem poniżej 150 metrów i kiepskimi notami. No cóż, trening czyni mistrza, ale ja tam nie miałem ochoty na dalszą naukę, gdyż po kilku skokach wróciłem do swojego dawnego stylu.

A co do DSJ2. Cóż, szalone lata podstawówki. :).

I tu ciekawostka. Widziałem na własne oczy, jak DSJ 2 tnie się niemiłosiernie. Wyrabiało poniżej 10 klatek na sekundę.

Gdzie? Na szkolnym komputerze mojej podstawówki. IMO cud.

* No wiem, że się tak naprawdę nie nazywa. (:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temat o skokach narciarskich! :lol:

No to jak już gadamy o nich to dla mnie jak napewno u większości najlepsze były "Skoki narciarskie 2002", zdecydowanie najlepszy "model" skakania, fajnie odwzorowane skocznie, takowa część jest gdzieś jeszcze u mnie na półce...;)

A jak będzie w przyszłości okazja to wróce do niej;) Tym bardziej, że grałem w nią ponad 4 lata temu jeśli się nie myle,

pograć naprawdę warto!;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O temat o skokach narciarskich! :lol:

No to jak już gadamy o nich to dla mnie jak napewno u większości najlepsze były "Skoki narciarskie 2002", zdecydowanie najlepszy "model" skakania, fajnie odwzorowane skocznie, takowa część jest gdzieś jeszcze u mnie na półce...;)

Miałem kiedyś skoki narciarskie 2002 zakupione w czasach małyszomani. I musze powidzieć że jest to lepsza gra niż wszystkie DSJ razem wzięte. Może zachowanie skoczków było dziwne, a komentarze głupie ale coś mnie ciągneło do kompa i do teraz czasem włączam sobie jeden konkurs, albo gram trening w planicy z ustawionym maksymalnym wiatrem pod narty

Edytowano przez Arzotino
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jako wielki fan skoków narciarskich, także zagrywałem, a i zagrywam się nadal w gry o tejże tematyce. Zaczynałem od Skoków Narciarskich 2002 (Skoki Narciarskie 2002, serdecznie zapraszam - Adam Małysz + zdjęcie naszego Orła z Wisły pamiętam świetnie po dziś dzień), które były najlepszą częścią z całego cyklu. Potem nadszedł czas DSJ 2.1 które podobnie jak większość forumowiczów uwielbiam. Teraz pogrywam w DSJ 3, uważam że jest to najlepsza gra o skokach "nartowych". Lubie od czasu do czasu potrenować na Słowenii (oczywiście tylko z wiatrem 4m pod narty xD) gdzie mam swój rekord 315,19m (posiadam powtórkę). DSJ3 wg mnie są lepsze gdyż są bardziej symulacją a nie prostą zręcznościówką. Jak wiadomo aby skoczyć daleko w DSJ2 wystarczyło dobrze wyjść z progu i "położyć" się na nartach, czego nie zrobimy w trzeciej części gdyż od razu spadniemy jak większość naszych skoczków na bulę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepszą grą o skokach narciarskich jest DSJ3. Dwa lata temu zagrywałem się w niego jak dziecko(muszę dodać, że miałem o wiele gorszy sprzęt niż teraz) i pobijałem coraz to nowe rekordy skoczni. W końcu doszedłem do takiej wprawy, że nie mogłem osiągać lepszych rekordów od obecnie ustanowionych. Mimo to uwielbiałem grać w DSJ3.

:laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Według mnie to DSJ 2.1 jest lepsze od DSJ3. Tak jakoś urzekała mnie swoim klimatem. I jeśli ktoś patrzył w tej grze na grafikę, to pogratulować. Trójka jak dla mnie byłą zbyt przekombinowana. Chociaż pamiętam, że też całkiem przyjemnie się w nią grało.

Edytowano przez page
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna gra. Sterowanie dosyć łatwe i ogólnie wszystko dobrze. Żeby wygrywać karjere czeba troche poćwiczyć :admin_twisted: Szkoda że niema jak w 2005 że już czeba ręcznie hamować. Gra ma nie zbyt zła grafike. Jest pare bugów ale mi sie podoba pozdro :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam pierwszą grę o skokach narciarskich. Nie dam głowy czy była to pierwsza odsłona DSJ, ale tak mi się wydaje. skoczek to był może z pięciu pikseli, a sterowało się chyba spacją i strzałkami. Nie powiem, była zabawa :) Ale po jakimś czasie wyszedł DSJ2 i to było dopiero coś :) Niesamowite wrażenia.

Potem przez może trzy lata kupowałem Skoki Narciarskie w jakieść gazetce (chyba ExtraGra). I tak jak pierwsza część którą kupiłem (SN 2002) zrobiła na mnie niesamowite wrażenie, choć nie aż takie jak DSJ2, o tyle każda następna była dużo gorsza. W zasadzie grałem tylko w SN 2002, resztę odpaliłem może po dwa razy..

Potem ktoś wyczaił DSJ3.. Wszystko super fajnie i tak dalej, przez pierwsze 1.5 godziny się zachwycałem. Ale potem gra stała się po prostu nudna! I nie wiem jak dla Was, ale dla mnie DSJ2 są najlepszą grą o skokach w którą grałem. Potem są Skoki Narciarske 2002 i DSJ3.

Trzeba by jeszcze wypróbować wszystkie gry typu np. nowy Vancouver 2010, może będzie coś fajnego..

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mój kumpel miał podobny problem - no i nie nie udało nam się ustalić, co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Podobnie było przy zmianie rozdzielczości :sad: w związku z czym lekko podnieśliśmy opcje graficzne (nie na high) i lekko rozdzielczość i już było dobrze :cool:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie takim klasykiem jest DSJ 2.1. Może nie jest to najlepsza gra o skokach narciarskich, ale kiedyś zagrywałem się w nią przez długi czas. Obecnie gram czasem w Skoki narciarskie 2006, według mnie najlepsza część serii (i zarazem ostatnia :(). IMO DSJ 3 to niewypał, zdecydowanie bardziej podoba mi się "dwójka". :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą grą o skakoch były "Skoki natrciarskie 2002". Nie mam za dużego wyboru w wybraniu najlepszej, ponieważ grałem tylko w SN 2002 i 2005. A w 2002 urzekły mnie dobrze odwzorowany Adam Małysz (tylko :tongue: ) skocznie i technika lotu. Pod względem lotu 2002 prezentuje się (moim zdaniem) znacznie lepiej. Są dwa tryby: realistyczny i zręcznościowy, trening, kilka pojedynczych zawodów (turniej czterech skoczni, zawody drużynowe itp.) oraz.. kariera. Nawiązywanie kontraktów ze sponsorami ci trenerami, ulepszenie "ekwipunku" oraz oddawanie coraz to lepszych skoków przyprawia, że można poczuć się jak zawodowy skoczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...