Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Split/Second

Polecane posty

Ok przegraliśmy z chłopakami cały dzień i mogę w końcu się wypowiedzieć na temat tej GRY!

Strona techniczna:

Bardzo dobra optymalizacja

- rozdzielczość 1680 x 1050, grafika HIGH i VS pokazuje non stop 30 klatek na moim wysłużonym genialnym 9600 GSO.

- bałem się o chrupanie przy większej ilości eksplozji ale gra nie spada poniżej 30 klatek

- razi bardzo mała ilość opcji graficznych w menu

- bez włączenia ustawień very high w grze nie da się włączyć AA i Anisotropu

- mało opcji dotyczących dźwięku i jakiś problem z ich ilością tak jakby brakowało czegoś ale to może tylko moje odczucia bo samochodu prawie nie słychać

a eksplozje bardzo.

Słaba grafika?

- niebo stateczne i w niskiej rozdzielczości jak w NFS undercover

- otoczenie i grafika ogólnie bardzo podobnie do gry FUEL

- auta jak z crash time 3

- mało obiektów do rozwalenia na drodze (nie mówię o tych dużych obiektach) tylko płotki banery itp. Flatout 2 lepiej się prezentował w tym wymiarze

Grywalność, tryby gry

- gra szybko się nuży

- brak otwartego świata/eksploracji jak w Bernout o.

- zbyt irytująca na dłuższą metę (brak sensownego wpływu na rozgrywkę) Blur podejrzewam iż wypadnie lepiej na tym tle

- kiepsko skonstruowany model jazdy, nawet driftując nie da się użyć ręcznego :( i ogólnie sztywno jest

- split screen dla mnie nie grywalny ze względu na szybkość akcji i brak możliwości zmiany ustawień sterowania (chyba, że o czymś nie wiem lol)

- małe różnice w prowadzeniu i zachowaniu poszczególnych bryk

- szybko trasy zaczynają się powtarzać tak jak efekty

- trochę jednak zbyt wolna ta gra

- długa kampania dla pojedynczego gracza in plus

- sporo bryk

Tak więc gry na pewno nie kupię bo raz, że nie jest w moim guście a dwa to nie jest lepsza od Bernouta:(

Jest jeden ciekawy plus lol - muszę z powrotem zacząć bernouta :):)

Tak, że ode mnie takie 6+ na 10 lol jak CT III w CDA prawie no ale gra jak na taką kampanię przechodzi obok jak ŚP FUEL!!!

Tak szybciutko:

Plusy:

- Fajne efekty

- Sporo aut

- Dobra optymalizacja/chodzi na 2 letnim kompie

Minusy:

- Wieje niskim budżetem

- Nuda po dłuższej rozgrywce (taka gra na godzinkę po pracy)

Generalnie nie jest to obiektywna opinia bo przecież mi nie pasuje!

Ale osobiście widać wpływ wieloplatformowości na ten tytuł.

Chociażby w menu, ja naprawdę lubię zaniżyć rozdziałkę, wyłączyć wszechobecne rozmycie zdjąć pare detali z otoczenia ale dodać z 4xAA 8xaniso.

Zmniejszyć dźwięki otoczenia a zwiększyć odgłosy silnika.

Szkoda, żę tych opcji nie da się zrealizować :(:(

BTW: Jeśli ktoś bardzo ma ochotę po mnie pojechać za taką a nie inną opinię to proszę o "inteligentne" wypowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobać się powinna każdemu ja nienawidze samochodówek zawsze jestem ostatni ale tu bez problemu za drugim razem miejsce pierwszw i to jest błąd jak ja mam 1 miejsce to jest zbyt łatwa i tory kiedyś się znudzą będzie wiadomo co i jak trzeba robić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, w polskojęzycznym demie jak się rozwalisz to jest "ale urwał"... żałosne. Zajęliby się zrobieniem dobrej gry a nie zrzynaniem tekstów z internetu. To NIGDY nie wychodzi na dobre.

Udało mi się pograć u kumpla w pełną wersję i single jest straszny. Nuda, powtarzalność, 0 emocji za to parę idiotycznych elementów (uciekanie przed śmigłowcem to porażka, czasem na 4 miejsce jak się źle trafi trzeba przejechać między 10 pociskami porozstawianymi w odległości 1,5m na drodze szerokiej na 3m nie wspominając o "sile rażenia" niektórych rakiet). W dodatku jest to głupawa arcadeówka ale to już kwestia gustu, mnie nie podeszła zupełnie. A jeśli o interfejs chodzi to tu na prawdę zawalili zupełnie. Menusy i screeny tuż przed i po wyścigach wyglądają żałośnie i tandetnie. Pasowałyby do budżetówki za 40zł a nie do takiej gry. Śmieszne też jest zrzynanie modeli samochodów i dawanie im głupawych nazw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta gra jest idealna na godzinkę, dwie, po czym wrócenia do czego innego. Ale jej cała siła i impet nadchodzą z multi - bo NIGDY nie wiesz, co ktoś zrobi :D. A wtedy satysfakcja ze wskoczenia z piątego miejsca na pierwsze jest 1000krotnie większa od tej w Singlu.

Popieram. Mi też multi sie bardzo spodobało i wszystkim je gorąco polecam, bo jak narazie to duzo osob w to nie gra. Jakby ktos chcial zagrac to dodawac do znajomych Bielo

PS. nie wiem dlaczego tak narzekacie na ta gra mi sie bardzo podoba tak 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny napiszę jak już się pozna trasy i przeszkody to gra jest nudna zawsze wiesz jak czegoś uniknąć. Więc fajna gra ale szybko się nudzi gdy przestaje zaskakiwać. Od przykład: po prostu widząc ciężarówkę po lewej jedziemy prawą i jak mamy już jedno z lepsiejszych aut to nam powiewa czy ktoś użyje czy nie.

Natomiast jeśli chodzi o te super akcje to jest debilne bo na trasach takich konkretów jest zbyt mało i jak ktoś na drugim lapie pieprznie i wyjdzie na przód - a dobrze jeździ to za cholere go nikt nie dogoni. No ale fakt, rozwalanie newbies jest fajne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymon, proszę, przecinki. Nie rozumiem co Ty piszesz...

Powinna podobać się każdemu? Szczerze w to wątpię.

Ta gra jest na godzinę czy dwie, ale w bardzo małych dawkach w ciągu całego tygodnia. Przejechałem trasę i to by było na tyle. Zero emocji - jadę pierwszy, to przeciwnicy są zaraz za mną, nieważne jak szybko bym jechał; jestem ostatni, to rywale dziwnie dostosowują się do mojej prędkości i jadą specjalnie zaraz przede mną (nie daj Boże odjedzie mi chociaż jeden na 50 metrów). Pomimo nawet dynamicznej rozgrywki, to i tak jestem w stanie przewidzieć co się stanie za parę sekund. W trakcie wyścigu niemalże śpię, moje myśli uciekają w kierunku wakacji, a tu nagle ze zdziwieniem odkrywam, że go wygrałem.

Gra, jeżeli byłaby w cenie Maluch Racer'a, to może byłaby ciekawa. Tak, to ja wolę pograć w równie odstresowującego sapera. Arcadówka, która mi nie dostarcza ni krzty radości nie jest warta takich pieniędzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem w demo:

-Jezu jaka ta gra jest NUDNA. Zero emocji,ale nie oczekiwałem po niej niczego więcej po zobaczeniu zwiastunów zaraz wiedziałem,że ta gra będzie słaba.

-Nijakie modele samochodów,"przeszkadzacze" są śmieszne,a nie skuteczne.

-Model zniszczeń, no proszę was zagrajcie w burnouta albo nawet flatouta w obu przypadkach jest ładniej(mówię o modelu zniszczeń),szybciej i ciekawiej. Te dwie gry dają uczucie prędkości i budzą emocje w przeciwieństwie do S/S.

-Przeszkadzacze są bezużyteczne,niby jest to jakieś urozmaicenie,ale wolę jednak tak jak w burnoucie uderzyć w inny samochód z dużą siłą i podziwiać jak integruje się z innym samochodem/drzewem/płotem/murem. Tutaj to nie działa co jest dla mnie wadą.

-Nie czułem prędkości samochodów

-Źle mi się jeździło

-Jak zejdzie do 20zł to pomyślę nad kupnem dla multi które niby jest fajniejsze. Teraz podziękuję.

-----------------

Visca el Burnout

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby to podsumować... Nie spodobała mi sie zbytnio ta gra ;/. Jak już wspomniał mef666 gdy się pozna trasy można uniknąc wielu rzeczy dlatego single jest beznadziejny. Multi to chyba największy plus tej gry. Są emocje, akcja, mało "newbie" po prostu cud.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy tylko poczekać na Blur... Wg. mnie ta gra zapowiada się o wiele lepiej, tym bardziej, że jest tworzona przez twórców Gran Turismo... Na S/S czekałem z wielkimi nadziejami, ale z dużej chmury, mały deszcz...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie mogłem się doczekać. Oglądnąłem wszystkie trajlery i gameplaye jakie znalazłem. Gdy wyszło demo ściągnąłem i zacząłem grać. Pierwsze 30 min było fajnie ,bo dużo się działo i w ogóle ale zaczynało się nudzić więc zaniechałem chęć kupna i zacząłem grać w flatout: Apokalipsa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie przepadam za grami wyścigowymi, więc zanim zagram sprawdzam demko. Zagrałem dzisiaj w demo Split/Second, gra superowska grałem chyba 6-7 razy i za każdym razem jechałem inną trasą :D Naprawdę niezła rozpierducha, zamierzam nabyć pełną wersję tej gry. Tylko model jazdy troszki niefajny ale to szczegół...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przeszedłem całe Split/Second i muszę przyznać, że jestem w pełni usatysfakcjonowany. Podobało mi się niszczenie przeciwników i efektowne wybuchy. W tej grze widać że nie liczy się szybkość chodzi o jak największą rozwałkę. Muszę przyznać jak dla mnie AI przeciwników jest na dobrym poziomie. Najbardziej efektowne są zmiany trasy szczególnie podoba mi się wyścig Terminal lotniczy (ten co jet w demie). Jedyne co mnie rozczarowało to zabezpieczenie antypirackie. Zabezpieczona jest SECUROM-em i klucz można aktywować TYLKO 5 razy. :angry: Ale mimo tego daje tej grze 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz drugi zawiodłem się na CDA. Najpierw kupiłem TDU (ocena 10/10) i to były dla mnie stracone pieniądze. Nigdy nie grałem w bardziej usypiającą ścigałke. Model jazdy na kierce był jak dla mnie fatalny. Teraz, zachęcony oceną S/S kupiłem ją...

I co ? Gra rzeczywiście może się podobać, ale przez pierwszą godzinę. Potem same flaki z olejem. I bugi. Np. gdy byłem pierwszy w tej konkurencji, w której ostatni wybucha, wybuchłem i ja. Mimo, że nie było animacji zniszczonego mojego samochodu ( a była przeciwnika) to wg gry byłem na drugim miejscu na mecie . Strasznie mnie wkurzało to, że gdy wysadziłem przeciwnika w powietrze, a kamera się obracała by pokazać eksplozję i komputer kierował mną przez chwilę to mnie to często pakował na boki. Chwilę potem, przed odzyskaniem władzy nad samochodem, pojawiał się napis, że go rozwaliłem. Jasne... Z innych - często po uruchomieniu powerupa przejeżdżałem obok niego i nawet go nie dotknąłem (np spadający most) a mimo to wybuchałem. I jeszcze te idiotyczne skrypty. Prawie zawsze jeśli kogoś wyprzedzisz/rozwalisz automatycznie ktoś wyprzedza ciebie. Komputer oszukuję osiągając prędkości słabymi wozami ( tymi pick-upami) niedostępne dla ciebie. Razi też model jazdy i mała ilość tras. Nie polecam. Moja ocena to 6/10. Grę przeszedłem, ale na zasadzie "kupił, to i zje".

PS To co napisałem jest bez ładu i składu, ale to przez złość spowodowaną stratą 100 zł :/ .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co ? Gra rzeczywiście może się podobać, ale przez pierwszą godzinę. Potem same flaki z olejem. I bugi. Np. gdy byłem pierwszy w tej konkurencji, w której ostatni wybucha, wybuchłem i ja. Mimo, że nie było animacji zniszczonego mojego samochodu ( a była przeciwnika) to wg gry byłem na drugim miejscu na mecie . Strasznie mnie wkurzało to, że gdy wysadziłem przeciwnika w powietrze, a kamera się obracała by pokazać eksplozję i komputer kierował mną przez chwilę to mnie to często pakował na boki. Chwilę potem, przed odzyskaniem władzy nad samochodem, pojawiał się napis, że go rozwaliłem. Jasne... Z innych - często po uruchomieniu powerupa przejeżdżałem obok niego i nawet go nie dotknąłem (np spadający most) a mimo to wybuchałem. I jeszcze te idiotyczne skrypty. Prawie zawsze jeśli kogoś wyprzedzisz/rozwalisz automatycznie ktoś wyprzedza ciebie. Komputer oszukuję osiągając prędkości słabymi wozami ( tymi pick-upami) niedostępne dla ciebie. Razi też model jazdy i mała ilość tras. Nie polecam. Moja ocena to 6/10.

Po prostu nie potrafisz grać w arcadówki, są za trudne dla ciebie, a może tylko ta. Musisz zawsze brać poprawkę na ocenę w CDA. Mirrors Edge też było proste, a jako główny minus w CDA: "horrendalnie trudna".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, iż ja bardzo lubię gry wyścigowe . Nigdzie nie powiedziałem, że gra jest dla mnie za trudna. Powiedziałem, że gra zwyczajnie oszukuje. A trudna to jest Forza 2 bez wspomagaczy, ale tam przeciwnicy nie wyprzedzają mnie tak po prostu, tylko jeśli popełnię błąd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem trochę. Zaliczyłem pierwszy sezon na same złota, zacząłem drugi. Wrażenia jak na początek całekim dobre. Ładna grafika, wybuchy, mnóstwo rozwałek, spektakularnośc i nieprzywidywalność. Czasem jadę sobie spokojnie, nie obawiam się o pozycję, a tu przeciwnik odpala przeszkodę albo skrót i zaliczam dzwona. :D Gra nie jest taka prosta, inne samochodówki przyzwyczaiły nas do tego, że zostawiamy innych kierowców daleko w tyle, tutaj drobne przewinienie i spadamy z czołówki. I to jest fajne, adrenalina jest cały czas. Trzeba sie popisać dobrą znajomością mapy i umiejętnościami jazdy. ;) Natomiast nie podoba mi się konkurencja Air Strike. Po prostu dla mnie to gniot. Na 1 miejsce trzeba mieć 35 tys pkt, a ja zdobywam ledwo co 10, bo rakiety wybuchają tak blisko siebie, że nie da się nie zaliczyć kraksy. :| Jak na razie gierka dostaje ode mnie takie 8-. Minus za tą konkurencję. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograł w to ja trochę, przeszedł nawet kilka odcinków zdobywając masę złotych medali... ba, doszedłem nawet do finału odblokowując wszystkie samochody... chyba :P a także trasy z drobnymi ułatwieniami, bo wyścigi proste na pewno nie są co jest jedną z pierwszych zalet produkcji. Można powiedzieć, że jest nużąca na dłuższe sesje, bo co by nie powiedzieć nie ma setek tras a punkty "power play" losowe nie są jednak przez jakiś czas ta masa eksplozji i ogólnej orgii płomieni może spokojnie dostarczyć emocji a szczególnie gdy przeciwnicy za plecami non stop odpalają kolejne :D Między innymi nigdy nie jechałem skrótami-pułapkami z plecami, bo pewnikiem było, że coś odpalą a następnie trafiło się pozycję... Ogółem pomysły na rozwałkę są cholernie efektowne jak chociażby wieża kontrola i samolot na lotnisku... zresztą czerwone "power play" oferują największą siłę zniszczenia o ile użyje się ich w odpowiednim momencie a gdy taki nastąpi satysfakcja gwarantowana :) Grafika jest OK, na wysokich ustawieniach oczywiście śmigała bez zacinek i pasowała IMO do konwencji. Całkiem miło spędzony czas, ale bez przesadnego szału ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...