Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Śledziks

Szukam płyty głównej i ewentualnie procesora i zasilacza

Polecane posty

W związku z moim problemem opisanym w innym temacie byłem w serwisie, i wygląda na to że to płyta główna padła, a jako że gwarancji już nie mam muszę kupić nową. Zastanawiam się czy kupić tylko płytę główną pod mój aktualny procesor czy zmienić płytę razem z procem i ewentualnie zasilaczem. Jak na razie myślałem tylko nad płytą główną do aktualnego proca z myślą nad jego wymianą za rok najdalej dwa.

http://proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+GA-MA780G-UD3H

http://proline.pl/sklep.php?prodid=ASUS+M3A78+PRO

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Gigabyte_GA_MA74GM_S2H/pelny,id,52815/

Mam jeszcze pytanie bo te płyty co podałem mają socket AM2+, a mój procesor ma AM2 bez plusa, ale pisze że obsługują procesory typu Athlon x2 i chciałbym wiedzieć czy aby na pewno wszystko będzie hulać.

A jeśli uważacie, że nie opłaca się inwestować więcej w ten procesor to dajcie jakieś propozycje płyty głównej, procesora i jak będzie potrzeba to zasilacza. Prosiłbym o oferty ze sklepów proline i/lub komputronik, no może że stwierdzicie że nie ma tam niczego ciekawego to jakoś to przeżyje. Co do ceny to płyta główna w granicach cen płyt które tutaj podałem. Co do płyty z procesorem i zasilaczem to wolałbym żeby to był max 800-900 zł. Mój aktualny komp:

Procesor

AMD Athlon X2 4200+

Pamięć RAM

GoodRam DDR2 2x1GB 667MHz

Płyta główna

Gigabyte GA-M55PLUS-S3G F5

Karta Graficzna

Power Color Radeon HD 4870

Zasilacz

PENTAGRAM SILENT FORCE CAV-500-A12S

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech podanych przez ciebie płyt chyba ta pierwsza będzie najlepsza, obsługuje Crossfire więc w przyszłości będziesz mógł dokupić drugą kartę graficzną, co do procesora na razie powinien dawać jeszcze radę, chyba że chcesz grać w najnowsze gry na maksymalnych ustawieniach, a zasilacz który masz powinien wystarczyć. Kiedy będziesz wymieniał procesor na nowy pomyśl też nad ramem 800MHz nie powinien to być duży wydatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z moim problemem opisanym w innym temacie byłem w serwisie, i wygląda na to że to płyta główna padła, a jako że gwarancji już nie mam muszę kupić nową.

Tak myślałem, dlatego od razu proponowałem serwis (uszkodzenie płyty głównej ciężko zdiagnozować w domowych warunkach).

Zastanawiam się czy kupić tylko płytę główną pod mój aktualny procesor czy zmienić płytę razem z procem i ewentualnie zasilaczem. Jak na razie myślałem tylko nad płytą główną do aktualnego proca z myślą nad jego wymianą za rok najdalej dwa.

Zasilacz zostaje, jest OK i będzie dobry jeszcze przez kilka lat.

Zależy od fundusz, lepsza opcja do wymiana płyty z procesorem. Nie żebym był fanem Intela (większość kompów mam z prockami AMD), ale w tej chwili lepiej ci pasuje dobra płyta pod C2D i tani procesor do niej. Byle to była płyta z obsługą DDR2, albo DDR2 i 3. Może coś Foxconna? (np. P35AP-S stara ale dobra i ma sloty pamięci DDR2/3)

Jeśli chodzi o Gigabyte ... zdaje się już miałeś ich płytę główną?

I powiem ci że nie jesteś jedynym któremu płyta Gigabyte padła "po gwarancji".

Płyty AM2+ obsługują AM2 (bez plusa), zgodność w dół jest zachowana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Gigabyte ... zdaje się już miałeś ich płytę główną?

I powiem ci że nie jesteś jedynym któremu płyta Gigabyte padła "po gwarancji".

Ta właśnie po tym wypadku straciłem trochę zaufania do tej firmy. No dobra to możecie podać coś konkretnego z innych dobrych firm? To były tylko takie moje propozycje, ale ja na tym średnio się znam wiec zwróciłem się z prośbą do Was ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety kazda firma ma co jakis czas problemy z jakoscia, te ktore wybrales sa ok za wyjatkiem modelu na 740G to 680G z nowym mostkiem, nic godnego uwagi, zreszta w tej cenie sa modele na 780V czy GF8100, uwadze polecam jeszcze modele jak ponizej, w zaleznosci od tego ile chcesz wydac maksymalnie

http://kdo.pl/sc/k4694op7k6p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o takim połączeniu

http://www.abit.com.tw/page/pl/motherboard/motherboard_detail.php?DEFTITLE=Y&fMTYPE=LGA775&pMODEL_NAME=AB9%20QuadGT

a do tego taki procesor

http://www.agito.pl/dual-core/intel-core-duo-e5200-250-ghz-box.1746.334856.html

Ja myślę, że to dobre rozwiązanie.

Płyta ma dobry chipset, obsługuje Crossfire.

A E5200 ( to jest Pentium Dual Core, a nie Core2 Duo ) to dobry szybki procek i dobrze się go kręci.

Ja bym na twoim miejscu kupił właśnie tą płytę i procka.

PS. Radzę ci jeszcze wymienić pamięć operacyjną na jakąś 800MHz dobrej firmy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

965 jak i P35 nie obsluguja CrossFire w pelnym tego slowa znaczeniu, drugie zlacze ma ograniczona przepustowosc do poziomu ktory czyni dodawanie drugiej karty pozbawionym sensu, wiec odradzam branie tej opcje pod uwage jako zalete. Jedynie P45/X38 i X48 oferuja w pelni funkcjonalny CrossFire. Quad GT czas swietnosci juz dawno ma za soba podobnie jak firma

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta płyta też jest dobra tyle, że z opinii użytkowników wynika, że mostek północny się mocno grzeje i konieczny jest montaż wentylatora.

A tak nawiasem mówiąc w specyfikacji tej płyty jest w miejscu obsługiwanych procesorów Pentium XE o którym nigdy nie słyszałem :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie ta płyta też jest dobra tyle, że z opinii użytkowników wynika, że mostek północny się mocno grzeje i konieczny jest montaż wentylatora.

A tak nawiasem mówiąc w specyfikacji tej płyty jest w miejscu obsługiwanych procesorów Pentium XE o którym nigdy nie słyszałem :biggrin:

xe to chyba pentium extreme edition

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam problem bo wiem że Asus to dobra firma, ale jakoś mam sentyment do Gigabyte (z tym mostkiem to nie będzie problemu, mam wentylator, którego mógłbym tam podłączyć) i nie wiem którą płytę wybrać :krecka_dostal: Do poniedziałku mam czas na zastanowienie. Dziękuję wszystkim za pomoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...