Skocz do zawartości

Rozwiązany: Gothic 2 : Noc Kruka, przedmioty o niejasnym przeznaczeniu


brusque

Polecane posty

W drugiej części Gothica można znaleźć wiele przedmiotów, które dostarczają sporo punktów doświadczenia (poprzez oddanie ich odpowiedniej osobie, bądź wykonanie z nimi konkretnej czynności). Problem w tym, że często niegdzie nie jest powiedziane w jaki sposób dane znalezisko wykorzystać. I tu moje pytania:

1. Jaki jest sens istnienia pękniętej srebrnej misy (nazywa się inaczej niż inne znajdywane srebra, ale nigdy nie udało mi się znależć konkretnego jej zastosowania).

2. Co można zrobić ze złotym sztyletem (specyficzna nazwa, zerowa wartość u handlarzy, potwornie słabe obrażenia - na zdrowy rozum MUSI być jakieś inne zastosowanie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze z Khorinis do tawerny "Pod Martwą Harpią" jest pewien łepek, siedzi na ławce pod mostem (tuż przy tawernie, nie wiem jak się nazywa). Miałem wrażenie, że ta srebrna misa należy do niego.

Co do tego sztyletu to nawet nie wiem gdzie go znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się Greg, i misa nie nalezy do niego.

Gram w Gothica 2 dośc sporo i sądzę że te przedmioty nie oznaczaja nic wiecej niz na pierwszy rzut oka. Ot, jedne z wielu przedmiotow.

Tak samo moglbys sie zastanawiac po co sa chwasty.

to nie jest Greg, jakiś inny gość nicka nie pamiętam wiem, ze chciał abyśmy my pomogli odzyskać tablica za co uczył nas 1 pkt siły ;)

A te itemy są po to, by gra była bardziej atrakcyjna, duperele jakich wiele ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem gothica z cztery razy ale nie znalazłem tego sztyletu. Ale znalazłem jedno ciekawe miejsce. Są to podziemia kaplicy w poblizu farmy Onara. Wchodzimy do kaplicy uaktywniamy przejscie i schodzimy. Znalazłem tam sporo bibelotów oraz list który też nic do gry nie wnosi, za to pokąsały mnie szkielety. W Górniczej Dolinie w zamku też znalazłem kilka listów, coś o truciznach krwiopijców. Takie sobie ciekawostki które dodają grze smaku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gothicu 2 dobrze jest dużo chodzić po jaskiniach i przeszukiwać każdy zakamarek bo można znaleźć du ciekawych listów itp.

Niby nic a przyjemność z gry o wiele większa.

PS jeśli ktoś chce znaleźć DUŻO smaczków w gothicu 1 niech zainstaluje Mroczne Tajemnice ja zrobilem i nie żałuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o szamana z pierwszej czesci gry, ktoremu ratujemy zycie.

Spotkalem go w 4. rozdziale, nad kopalnia w ktorej znajduje sie Bilgot - koles ktory zdradza nam informacje o przywoedcy zebaczy i prosi o pomoc.

Nie zdradzajac szczegolow, smierc Hosh-Paka byla dla Ur-Shaka ogromnym ciosem.

Ponadto mozna sie od niego sporo dowiedziec o silach zbrojnych orkow.

No i jeszcze sam fakt spotkania go jest premiowany 600 xp.

Tylko uwazaj, ja juz bieglem do niego z obnazonym mieczem, to byl cud ze go nie zabilem :P Nawet Bezi stwierdzil w rozmowie ze "o malo co go nie zabil".

I jeszcze radzę udac sie po wszystkim do namiotu Hosh-Paka, by poznac smutna prawde o Ur-Shaku...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest Greg, jakiś inny gość nicka nie pamiętam wiem, ze chciał abyśmy my pomogli odzyskać tablica za co uczył nas 1 pkt siły ;)

Chodzi o Erola? On na pewno nie miał nic wspólnego z tą misą. Co do sztyletu - wydaje mi się, że można go znaleźć gdzieś na przełęczy do Górniczej Doliny i nie ma dla niego żadnego zastosowania. Ot, taki itemek dla urozmaicenia gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czitował ktoś kiedyś by nalevelovać za Wielkim Orkowym murem a tam nic? Tylko bardzoooooo śmieszna tablica!Tu cytat: I am Mighty Alien Dwarf (tyle pamiętam).

To o jadzie krwio pijców było już w Gothicu 1 . i uczyło się wtedy obdzierania tych gadów ze wszystkiego co miały.

W sumie to w tej książce pisze, że jak się ożre tych żąseł XX ilość to się bedzie niewrażliwym na to.

I można się też dostać pod świątynie śniącego tylko, że nie wiem co tam jest.

Co do Mrocznych tajemnic to misio trafixa To dopiero zabawa. Orkowie przedemną wiali. Ten miś chyba jest zakazany przez układ genewski. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...