Skocz do zawartości
mateusz(stefan)

Street Fighter (seria)

Polecane posty

Z serią nie miałem nigdy styczności więc chciałbym nadrobić zaległości. Nie mam jednak punktu zaczepienia, więc potrzebna mi wasza pomoc :) . Poznałem jedynie w dziwnych okolicznościach postać Adona, przez sentyment chciałbym część w której on występuje. Zaciągnąłem już języka w tym temacie i wiem, że są to części: Ultimate/Super/"Alphy". Mam zamiar grać na PS3. Którą z tych części kupić najlepiej? Która ma najbogatszą zawartość? Moje jedyne doświadczenie z bijatykami to starodawny Mortal Combat i Tekken(chyba 3) na PSX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mamy Alexa w SFV. Jak wrażenia? Zrobiłem kilka trialów z nim i chyba będzie to mój 2nd pick. Dodanie sklepu nic nie zmienia. Myślałem, że będzie jakoś ciekawiej zaprojektowany. A tu lipa. Jedynie co mi się podoba, to kolory są w miarę tanie. A i tak są zależne od poziomu postaci. Ja mam odblokowane 2 kolory w sklepie, a niektórzy mają 5. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem story i survival żeby zarobić kasę i tyle mnie Alex interesował :P. Postać kompletnie nie dla mnie, zbyt ociężała, poza tym nie przepadam za postaciami z ciosami opartymi na charge'ach. Zostaję przy Nashu i Kenie. Sklep jak sklep, na razie nic specjalnego tam nie ma. Zdziwiło mnie jednak pojawienie się tam zakładki z arenami, mam nadzieję że Capcom nie będzie wprowadzał plansz dostępnych tylko za Zenny :/

Skoro już o patchu mowa, to polecam sprawdzić sobie te prezentacje. Są tam pokazane praktycznie wszystkie mechaniki, z prezentacją i dogłębnym opisem. Można się dużo ciekawych rzeczy dowiedzieć o systemie gry. A nawet jeśli wszystko wiecie to są za to pieniądze do zarobienia, po 1000 za cały kurs (osobno podstawowy, zaawansowany itd.) + po 500 za każdą postać. Można to przeklikać 10 minut a hajs się zgadza.

No i szkoda że w tym patchu nie zrobili nic z ragequitterami, którzy są teraz coraz większą plagą. Wczoraj na kilka meczów ligów praktycznie w każdym w którym wygrywałem musiałem walczyć z ragequitterem, co skończyło się tak, że na prawie 20 walk w statystykach mam 8 przegranych i jedną wygraną :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem grać w nowego Street Fightera jako człowiek, który nie miał do czynienia z poprzednimi częściami serii oraz jako entuzjasta Mortal Kombat... No i nie wytrzymałem dłużej niż samouczek i pierwsza walka. Liczyłem na to, że zwolnione tempo z samouczka i pierwszej walki później zmieni się w normalne, tymczasem wszystko było powolne, słodkie i ani trochę brutalne. Wiem, że MK i SF to dwie zupełnie inne serie, ale ta mechanika i specyfika rozgrywki zupełnie do mnie nie przemawia, włącznie z robieniem uników za pomocą lewej gałki pada. Nie mój klimat, chociaż jeśli inne części maja trochę więcej dynamiki, być może się skuszę. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Patricio1995
Heh, to zabawne, bo mnie się wydaje, że to MK jest powolne, czy może raczej, sztywne/drewniane. No i nie tylko mnie.

Co do słodkości i nie-brutalności: słodkie? Ja bym to raczej "kreskówkowe" nazwał. Street Fightery zawsze takie były. Przerysowane i stereotypowe. Taka konwencja.
Brutalność jest niepotrzebna, w sumie. Zwykłe SPD Zangiefa jest jak fatality. Rozumiem appeal brutalności w MK (dla mnie to był kiedyś największy feature, w sumie), ale z drugiej strony nie wiem po co ona jest, po za samą technologią. Żeby przyciągnąć dzieciaki, I guess. Sam się dałem na to złapać, swego czasu.

A mówiąc o unikach masz na myśli blok? W sensie, że zwykły "ruch" w przeciwną stronę od przeciwnika, zamiast wciskanie przycisku? No, blokowanie w tej formie było takie od początku gatunku. To jest jak "R" do przeładowania broni w FPSach. Więc, ten...

Jeśli chcesz coś bardziej dynamicznego, to polecam 3rd Strike. Przez wielu uznawana za najlepszą bijatykę 2D w dziejach gatunku. Jest jeszcze SF Alpha. Z tych, to najnowsza jest 3, ale ludzie wolą 2. Możesz też pójść w inną stronę i wziąć się za Marvel vs Capcom. "Dynamiczne" to by było niedopowiedzenie względem tej serii.


W ogóle, to muszę w końcu napisać co myślę o SFV. Spoiler: to najlepszy fighter w jakiego grałem od czasów Xrd (Xrd nadal jest lepszy, o jakieś ćwierć punktu), a Rashid jest królem.

Edytowano przez AdiXeR
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już prawie skończyłem, zostało mi 50% ostatniego rozdziału. Jest bardzo w porządku. Początek historii jest trochę chaotyczny bo twórcy chcieli każdemu zawodnikowi dać jakąś rolę i akcja często przeskakuje pomiędzy nimi bez ładu i składu. Po sformowaniu się konkretnych drużyn jest już bardzo dobrze. Sama historia nie jest jakoś specjalnie oryginalna, nie ma też takiego poczucia skali jak np. w Mortal Kombat ale jest dobrze przedstawiona i potrafi zaintrygować. Największy plus to postacie. Świetnie przerzucono ich charaktery do historii co owocuje mnóstwem naprawdę fajnych scenek. Czy to humorystycznych (Ibuki przekomarzająca się wiecznie z Miką), czy ciepłych (zabawa Kena z synem była tak urocza że aż rzygłem tęczą), czy podniosłych (spotkanie Ryu i Kena nad wodospadem, walka Ryu z Nekallim i opanowanie Hado). Nie ma zbędnych scen, każda wywołuje jakieś feelsy i ogólnie Capcom poradził sobie z tym lepiej niż np. goście od MK9 gdzie bohaterowie byli kompletnie bez wyrazu. Pojawia się też sporo postaci które swojej obecności w SFV nie miały zapowiedzianej (np. Decapre czy Adon). Za to dużym minusem jest umieszczenie FANGa jak głównego villana (oczywiście poza Bisonem który cały czas miesza zza kurtyny). Ta postać powinna skończyć jako comic relief pokroju Fausta a nie ktokolwiek ważny. Jest tak irytująca i durna że aż boli. Graficznie działa to na tym samym silniku i w tej samej stylistyce co cała gra, większość filmików trzyma 60fps. Dodatkowe utwory przygotowane na potrzeby Story są świetne, jak zresztą cały OST do SFV. No i możliwość pogrania Juri i Urienem sprawia że nie mogę się doczekać aż te postacie trafią do roostera, na szczęście mam nachomikowane FM na obie.

Ogólnie widać że nie jest to przygotowany na kolanie zlepek animacji tylko całkiem fajnie stworzona historia. Polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Wie ktoś, jak prezentuje się nowy wygląd Juri z każdej strony? Widziałem tylko te parę sekund z trailera i chciałbym wiedzieć, jak prezentuje się się ten kostium w całości. Chyba, że nie ma jeszcze oficjalnych screenów albo takich półoficjalnych to wtedy nie było pytania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tym kostiumem, który jak dla mnie przynajmniej, pasuje do postaci, co daje mi kolejny powód, żeby nabyć tego nowego Street Fightera łącznie z season passem. 

Edytowano przez Sosna564
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam słabość do te go gatunku.

Oto moje gry z tej serii:

-SF IV

-SF:AE

-SF X T (Moja ulubiona gra)

Lubię nawalać w bohaterów.

Zazdroszczę tym osobą , którzy posiadają SF V.

Gama bohaterów, każdy jest inny.

Nie mam ulubionego bohatera wszyscy mi się podobają.

Jedynie czego nie mogę robić to zagrać z kimś przez internet z zamknięciem serwisu GWL.

Szkoda, bo dobry jestem w multi w SF:AE

Polecam.

"HADOKEN"

P.S

Czy ktoś wie kiedy ma być Tekken X Street Fighter na PC?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam,że po raz pierwszy zagrałem w SF byłem małym chłopcem i to była SF II.

Moimi ulubionymi są:

-Zangief

-Vega

- Ryu

- Ken

- Barlog

- Guile

- Blanka

- E.Honda

- El Fuerte

- Dan Hibiki (przy nim można się ubawić)

- Dee Jay

- Sagat

- Dhalsim

To nara zie tyle.

 

Ciekawostka.

Twórcy Capcom wzorowali się na Tysonie,żeby zrobić Barloga.

http://thrashsports.com/wp-content/uploads/miketyson-6745.png

 

http://media.eventhubs.com/artwork/balrog/hdr_04.jpg

 

Uderzające podobieństwo nie uważacie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Czas odświeżyć. Nawet się z warnem pogodzę. Ale!
 

Jak wam się podoba granie w sezonie 2? Osobiście za bardzo ich nie odczuwam, ale łatwiej mi się teraz gra na Ryu (jako Rashid), z którym miałem duże problemy. I z takich innych sukcesów: w końcu udało mi się dotrzeć do Ultra Silvera. I próbuję z Akumy zrobić mój drugi wybór do grania. Na razie średnio mi nim idzie, ale nie jest też najgorzej. A jak wam się podoba Akuma i zmiany w waszych bohaterach w sezonie 2? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środy w zestawie bohaterów mamy Kolin. Postać całkiem fajna. Command Parry całkiem fajna. Choć ja nie potrafię wykorzystać tego w 100%.
I przy okazji taka chamska reklama mojego kanału. ;) Zapraszam was serdecznie! :D Na razie mam tam tylko Street Fightera V, ale pojawią się tam też inne tytuły.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała informacja dla co poniektórych (ktoś poza mną z tego forum jeszcze w SFV gra? :D )

Po wczorajszym update w końcu można mapować sterowanie na klawiaturze. :D Możecie ustawić sobie klawisze jak chcecie. :D

https://i.redditmedia.com/W4iGbonI5PplRByoxNwa2bskOocEAKo_pi3Cd4aGTeY.jpg?w=1024&s=203d877aa0cee69b82d2492b5d8fff18

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w SFV, bo mam za słabego kompa,ale i tak zadroszczę tych co piątkę posiadają.

Uwielbią tą nawalankę,zacząłem grać jako mały chłopiec i do dziś gram w tą serię.

Jeszcze raz zapytam, kiedy jest premiera tekken x street fighter?

Byłbym wdzięczny za jakiegoś linka.

Pozdrawiam wszystkich fanów serii Street Fighter.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...