Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zorbi

Exclusivy

Polecane posty

Ale God of War na komórkę raczej nie jest tym samym God of War co na PS3, prawda? :P

A Mass Effect na PC jest taki sam jak na Iksie. Tak samo Left for Dead.

No, ale Gears Of War to już rzeczywiście rodzynek, którego (a ściślej - drugiej i trzeciej części, jeżeli trzecia wyjdzie) Xboksowcom zazdroszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właściwie God of War wyszedł i na PSP i na komórki więc też nie jest EXem, takie rozumowanie.
Wersję na komórkę pominę milczeniem. A wersja na PSP, mimo że różni się od najnowszej części na PS3 (która w akcji miażdży wszystko) to i tak zdobyła bardzo dobrą średnią ocen :-) I jeszcze jedna adnotacja - PSP też jest wytworem marki Sony ;) Poza przygodami Kratosa wspomnę jeszcze o świeżym choć nieidealnym Heavy Rain, starym, ale jarym MotorStormem oraz KillZonem 2... Heavelny Sword oraz a może przede wszystkim Uncharted 2 :D Czy jest lepiej? Tego nie stwierdzam, bo mnie zaraz ktoś o fanatyzm posądzi (choć żadnej konsoli na własność nie posiadam), ale PS3 też może poszczycić się kilkoma "exclusivami" z wyższej półki ;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na PS3 w to nie zagrasz, właściwie God of War wyszedł i na PSP i na komórki więc też nie jest EXem, takie rozumowanie.

to sobie pogram na piecyku :laugh: a jak już ktoś powyżej wspomniał,God of War na PSP to się rożni od wersji PS3 :smile: (tylko przypominam,bo można przeoczyć :wink: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L4D2, Mass Effect 2, Halo: R, SC, Alan Wake, Gears of War 3 (może...) PS3 wymięka :/

Sylvan, podlecz ten swój fanatyzm ;) xboksowcy mają nowe Halo, Alana Wake a być może Gearsy 3. Wcale nie wymiękają.

To żaden fanatyzm. Mam też x0 jakby nie było.

Oceniam obiektywnie i tak - nowe Halo, nie jest takie nowe, a na nowe sobie poczekamy. AW jeszcze nie ma, a GoW3 z pewnością będą mocna kartą .... o ile ukażą się.

L4D2 i ME2 żadnymi exami nie są, bowiem ukazały się na innej platformie (PC). Uncharted 2 jest tylko na PS3. To jest tytuł na wyłączność. S.T.A.L.K.E.R. ukazał się tylko na PC, to tytuł na wyłączność.

SC też nie podawajcie, bowiem raz, jeszcze go nie ma, dwa nie wiadomo co z tego wyjdzie. Tu podobnie jak z AW jest. Może być średniakiem, może nie. Ale najpierw musi wyjść.

Inaczej .... GT5, Kz3, Resistance3, Motor Storm3, LBP2. Cztery pewniaki. Versus AW i SC plus Halo. Które nie wiadomo jak skończą.

Ilość + jakość po stronie PS3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po ograniu KZ2, na KZ3 w ogóle nie czekam, Resistance 1 i 2 mi się nie podoba więc w 3 nie zagram, od GT5 wolę F1, która wyjdzie we wrześniu. Motorstorm też mnie jakoś nie kręci, z takich gier to tylko DIRT. LBP2 nie podchodzi mi do gustu, ot taka popierdółka. Jedynkę skończyłem w połowie, bo dalej mi się nie chciało grać, natomiast na XO Splinter Cell albo AW to gry na które czekam bardzo mocno, bo SC będzie miał m.on. świetnego(oby) co-opa, a Alan Wake klimat, fabułę i całą resztę. ;) IMO na PS3 warte uwagi są tylko 2 części Uncharted, 3 GoWy, InFamous i Ratchety. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy dla kogo. Forza 4 to moja najbardziej oczekiwana gra roku. Na myśl o Gears of War 3 również serducho bije mocno. Exclusivów może mało, ale za to jakie! Już w ten poniedziałek wywiązała się spora dyskusja na ten temat przy obrazowym porównaniu exclusivów ze wszystkich platform i nie chcę tego dalej ciągnąć.

PS3 miał niesamowity rok 2010 (poszerzę go o końcówkę 2009): Uncharted 2, God of War 3, Heavy Rain i Gran Turismo 5 - nadal obiekty moich westchnień - ahh konsolo przybywaj wreszcie!

Rok 2010 mimo wszystko nie zapowiada się aż tak wyjątkowo. LBP 2 - gra fajna, ale to przede wszystkim edytor i casual. Killzone 3 może i będzie dobre, ale ja jestem sceptykiem wszelakiej maści konsolowych shooterów - ten gatunek preferuję wyłącznie na PC. U3 to nadal dla mnie wielka zagadka - obecnie gra wygląda jak U2.5 i nic więcej. Nie ma tego skoku jakościowego. Być może jak doświadczę rozgrywki z U1 i U2 nabiorę smaku na 3. Mimo tego utwierdzam się w przekonaniu: 2011 to rok gorszy dla PS3 o co najmniej ligę jakościową. X360 liczbowo wygląda marnie, ale to rok wyjątkowo mocny dla tej konsoli patrząc na 2010 i jedynie sensownego Alana Wake i Halo: Reach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: 2010 to 2010, czyli Uncharted 2 nie liczymy. Był Heavy Rain kontra Alan Wake, Halo: Reach w opozycji do God of War 3, do tego z dużych premier PS3 ma jeszcze GT5, za to jeden z najmocniejszych kandydatów do gry roku wychodzi nań z rocznym opóźnieniem (Mass Effect 2), jak zwykle pojawia się garść gier PC&X360 only (Splinter Cell, Gray Matter, Fable III). Są jeszcze jakieś exy niższej klasy jak Crackdown 2 czy ModNation Racers, ale nie bądźmy drobiazgowi. Jak dla mnie w 2010 był remis.

Natomiast 2011 zapowiada się zdecydowanie mocniej dla Sony, jakieś 6 mocnych exów wyjdzie w tym roku w opozycji do dwóch na X360 (trzech, jeśli pogłoski o nowym Halo/remake'u jedynki od 313 są prawdziwe). Mówię to jako Xboksowiec, ale bez zazdrości, bo... poza Uncharted i ew. inFamous raczej i tak bym w nic z line-upu SCE nie zagrał, nie moje klimaty.

No chyba że się okaże, że w część gier hybrydowych pod Kinecta można grać samym padem i będą tego warte, to by mogło trochę namieszać... Project Draco, Steel Batallion Heavy Armor czy Haunt wyglądają wcale interesująco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od gustów. Dla jednego premiera trzecich Gearsów może znaczyć więcej niż jakieś śmieszne przygody pseudo Indiany Jonesa czy strzelanie do gości w hełmach z czerwonymi lampkami. Ja się nie przychylam do opinii, że narazie lineup Sony bije na głowę MS. Jest bardziej zróżnicowany, to fakt nie do podważenia, ale czy lepszy? MS ma Kinecta, który jest prawdziwym combo-breakerem, a gry na niego dają więcej radości niż produkcje z wielkimi budżetami. Sam się zastanawiam czy nie wywalić PS3 przez okno i kupić X+Kinect, bo gra w kilka osób przed tym cackiem (Dance Central <3) sprawia, że się czuję jak dwulatek w piaskownicy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste odważne tezy... Uncharted - "śmieszne przygody pseudo Indiany", no, no :P

Ja się przychylam do opinii, że 2011 należeć będzie do Sony, jeżeli chodzi o exclusive'y. Przy czym nie chodzi mi o jakość, ale o ilość. Reszta to kwestia gustu, choć oczywiście "hiciorów", które można jakościowo porównać do Gearsów też na PS3 będzie więcej.

Kinect... O rany. Porównywanie wrażeń z Killzone'a 3 i jakiegoś Dance Central to jednak dziwne jest :P Naprawdę uważasz, że liczba i jakość "exów" na Kinecta pobije te wszystkie megatytuły na PS3? Liczymy też takie pierdoły jak spływ na pontonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było. Gdy ktoś (o sobie nie mówię) jedzie po Uncharted czy Killzone to jestem w stanie porzucić wszelkie zasady i zamienić się w najgorszego fanatyka pod słońcem. Sony pewnym swojej wygranej być nie może, bo i tak za wygraną konsolę będzie się uważać tą, która lepiej swoje usługi zamieni na zielone papierki z podobiznami prezydentów. Przez to np. IGN za konsolę roku 2010 uznał X360 głównie za porażające wyniki sprzedaży Reach i Kinecta. Sony może nas obrzucać dziesiątkami tytułów, ale jeśli Gearsy rozejdą się w 10 milionach egzemplarzy (imo możliwe), a Kinecta kupi kolejne 8 milionów ludzi to z SCE nadal będą się śmiać w branży, że nie potrafią przewagi skapitalizować.

A Dance Central vs. Killzone. To są dwa różne doświadczenia, ale dalej stoję przy swoim. 2h przy tym pierwszym dało mi więcej radości niż kilkadziesiąt godzin przy drugim Killzone. Nie wiem jak to wyrazić, ale tytuły na Kinecta grane w grupie niosą ze sobą niespotykany zastrzyk pozytywnych wrażeń.

Naprawdę uważasz, że liczba i jakość "exów" na Kinecta pobije te wszystkie megatytuły na PS3?

Tak jak napisałem. Sony ma zróżnicowaną ofertę i to może okazać się jej siłą. MS ma Kinecta i większą społeczność, więc nawet brak wielkich tytułów nie przekreśla ich szans. Jedyna rzecz, która w 100% może przechylić szalę zwycięstwa na stronę Sony jest zwiększenie atrakcyjności Move. Są na dobrej drodze, bo w tym roku pojawi się kilka tytułów, które mnie np. zachęcą w końcu do kupna. Najważniejszy to chyba wiosenny Sorcery, który potencjał ma spory.

Poza tym. W tej bitwie obu potentatów, którzy przebijają się wielkimi tytułami i tak wygrają gracze. ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h przy tym pierwszym dało mi więcej radości niż kilkadziesiąt godzin przy drugim Killzone. Nie wiem jak to wyrazić, ale tytuły na Kinecta grane w grupie niosą ze sobą niespotykany zastrzyk pozytywnych wrażeń.

Zgadzam się z tym, ale IMO jednyną sensowną grą na kinecta jest Dance Central, reszta to praktycznie same crapy, no może jeszcze Kinectimals. Nie sądzę, żeby w 2011 roku wyszły naprawdę sensowne gry na Kinecta pokroju Dance Central, także Girsy i FM4 to mało jak na 2011. A sądzę, że jak w tym roku wyjdą zapowiadane wszystkie exy, które zapowiedziało Sony to sprzedaż PS3 może prześcignąć Xboksa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedaż PS3 prześcignie xbox'a to moim zdaniem będzie to spowodowane tym, że w końcu na PS3 da się piracić, a nie line-up'em. Jeśli chodzi o Kinecta to w tym roku ma na niego ukazać się ponad 20 dedykowanych gier, więc zawsze można trochę ex'ów doliczyć Microsoftowi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tym, ale IMO jednyną sensowną grą na kinecta jest Dance Central, reszta to praktycznie same crapy

True, true.

Jeśli sprzedaż PS3 prześcignie xbox'a to moim zdaniem będzie to spowodowane tym, że w końcu na PS3 da się piracić, a nie line-up'em.

True, true. x2

Jeśli chodzi o Kinecta to w tym roku ma na niego ukazać się ponad 20 dedykowanych gier, więc zawsze można trochę ex'ów doliczyć Microsoftowi :)

Oczywiście. Ja np. do eferty konsol liczę wszystkie tytuły (kinect u MS/Move i japońszczyzna u Sony), w tym produkcje, które oprócz jednej z konsol wyjdą też na PC (Breach, XCOM, Hybrid(?) u MS/DC Universe u Sony). :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sprzedaż PS3 prześcignie xbox'a to moim zdaniem będzie to spowodowane tym, że w końcu na PS3 da się piracić, a nie line-up'em.

Nie wiem co masz dokładnie na myśli przez sprzedaż. Jeśli ilość sprzedanych sztuk konsol/czas jaki konsola jest na rynku to PS3 już prześcignęło. Natomiast jeśli całkowita sprzedaż konsoli ( pomijając to że PS3 wyszła rok później ) to patrząc na wyniki z tamtego roku(28% więcej sprzedanych PS3 na świecie w 2009/2010 ), i przyszły line up sądzę, że Sony tutaj również przegoni MS.

Sony może nas obrzucać dziesiątkami tytułów, ale jeśli Gearsy rozejdą się w 10 milionach egzemplarzy (imo możliwe), a Kinecta kupi kolejne 8 milionów ludzi to z SCE nadal będą się śmiać w branży, że nie potrafią przewagi skapitalizować.

Sorry, ale co mnie obchodzi ile Sony albo MS zarobi ? Jako gracza interesuje mnie właśnie zasypywanie dziesiątkami tytułów. O dochody firmy będę martwił się jeśli będzie na skraju bankructwa na co się nie zanosi w przypadku MS jak i Sony.

Piszecie o sprzedaży Kinect'a i o tym ile kasy MS zarobił. Jednak nie uwzględniacie takich rzeczy jak reklama. Sony dało reklamy w TV,czasopismach etc. MS natomiast wypalił z grubej rury i Kinect pojawił się w Oprah Winfery Show etc. Myślicie że Oprah zrobiła to charytatywnie :) ?

Póki co żaden z kontrolerów nie pokazał nic co by mnie zainteresowało, w przyszłym roku nadchodzą teoretycznie ciekawe tytuły od MS jednak problem w tym że większości z nich nie widzieliśmy w akcji.

Jeśli chodzi o Kinecta to w tym roku ma na niego ukazać się ponad 20 dedykowanych gier

Do tej pory słyszałem o okołu 7. Mógłbyś podać listę tych 20+ ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...