Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Doom (seria)

Polecane posty

Czy ma taka wspaniałą grywalnośc to bym sie kłócił :evil: w polowie gry robi sie nudno :( taka jest niestety prawda a co do grafikii to bump-mapping robi swoje skóra, potworki, światła wszystko wygląda bosko tylko te kanciate łby :x DOOM mogłby byc troszke bardzoej zroznicowny tak jak HL2 czylie raz biegasz z rebeliantami raz jedzisz buggym, raz jestes w miescia raz na plazy a w doomie tego brakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grywalność nie jest "wspaniała", a na bardzo wysokim poziomie, a to jest różnica. Co do zróżnicowania się zgadzam, ale ja się nie nudziłem. Ale to zapewne moje subiektywne zdanie. :(

PS. Kanciaste łby mi nie przeszkadzały w rozgrywce - sam taki mam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem że doom nie sprostał oczekiwaniom ale jakby nie patrzeć to jedna z najlepszych gier zeszłego roku.Gdyby nie to że przeskok poziomu trudności między 2 i 3 poziomem od końca jest za duży i interakcja jest praktycznie zerowa to dla dooma postawiłbym u was 9+.Poza tym ma dobrze skalujący się silnik bo na moim Duronie 1200 256 ram i GF5500 gra chodziła bez problemów na medium.Z drugiej strony to nie to o czym mówił Carmack a jeśli chodzi o 2004 rok to do FarCry'a i Medal of Honor:Pacific Assault startu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Beny Kuleczka

Fajna szczelanka, mocne dzwieki, kilka razy pół planczy przeszedłem z duszą na ramieniu niepotrzebnie, bo potwór był na końcu plansz. Przez tą gre będe zawałowcem :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z TeBeGiem. Nie pojmuję ludzi,którzy tak narzekają na Dooma. Co im się tak w nim nie podoba? No,zgadzam się - jeśli gra się tylko w to 8 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu to rzeczywiśćie robi się nudna,ale,np.HL2 już po 1/4 robi się jeszcze nudniejszy! Nie wspominając o tym,że wcale nie jest jakoś szczególnie mniej liniowy od Dooma. Mówcie co chcecie - ID zrealizowało obietnice i stworzyło super gierę z [beeep]istą grywalnością,genialną grafiką(silnik Dooma jest obecnie jednym najbardziej zaawansowanych graficznie,zwłaszcza T&L,cienie...)i niezłym klimacikiem. Przechodzę go już 4 raz i nadal go uwielbiam. Co wy na to?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Motaba
Zgadzam się z TeBeGiem. Nie pojmuję ludzi,którzy tak narzekają na Dooma. Co im się tak w nim nie podoba? No,zgadzam się - jeśli gra się tylko w to 8 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu to rzeczywiśćie robi się nudna,ale,np.HL2 już po 1/4 robi się jeszcze nudniejszy! Nie wspominając o tym,że wcale nie jest jakoś szczególnie mniej liniowy od Dooma. Mówcie co chcecie - ID zrealizowało obietnice i stworzyło super gierę z [beeep]istą grywalnością,genialną grafiką(silnik Dooma jest obecnie jednym najbardziej zaawansowanych graficznie,zwłaszcza T&L,cienie...)i niezłym klimacikiem. Przechodzę go już 4 raz i nadal go uwielbiam. Co wy na to?

Z grafą się zgadzam ale do reszty nie.W miarę oczekiwańgiera wypada nie zaciekawo....Gra jest nudna i monotonna,nic się nie dzieje...Mnie nie przypadła do gustu...Czysta rozwałą i nic pozatym :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi, z którymi rozmawiałem na temat DOOMa 3 narzekało, że ich zawiódł, że oczekiwali więcej etc. Kurka wodna, CZEGO oni oczekiwali? :?: Mnie DOOM 3 zachwycił - grafika jest zdumiewająca (a te potwory - LoL :D ), dźwięk także (widział ktoś grę, w której pociski kilkukrotnie odbijały się rikoszetem?), grywalność na bardzo wysokim poziomie... Co prawda fabuła nie jest zbyt ciekawa, ale chyba nie o świetną fabę w FPS-ach chodzi, nie?

To fakt, że grafa jest niezla itd. ale co z tego skoro wieje NUDĄ ! Ciągle to samo - te same lokacje, przeciwnicy długo ci sami no i mega CIEMNO. Ja wiem, że to tworzy klimat itd. ( bo klimat faktycznie jest niesamowity) ale bez przesady. Rezultat taki, że doszedłem może do połowy gry i dałem sobie spokój. Pewnie jeszcze wróce do tej gry, ale ogólnie przereklamowana

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dodatku w tej grze rozwala mnie niemozłiwosc podpiecia latarki do broni w podstawce(wiem juz jest mod), ale na początku musialem wybierac czy walczyc bronia czy sobie swiecic ta zakichana latarka. Ależ to wkurzające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,zgadzam się - jeśli gra się tylko w to 8 godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu to rzeczywiśćie robi się nudna

Lekko przesadziłeś z tymi godzinami. Przecież nie chodzi o to jak długo się gra dziennie. Gra generalnie jest [beeep]ista i to nie podlega dyskusji. Mówimy tu o konfrontacji oczekiwań z tym co faktycznie przedstawili nam panowie z ID.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TeBeG
Lekko przesadziłeś z tymi godzinami. Przecież nie chodzi o to jak długo się gra dziennie. Gra generalnie jest zaj***sta i to nie podlega dyskusji. Mówimy tu o konfrontacji oczekiwań z tym co faktycznie przedstawili nam panowie z ID.

No, wiesz te godziny to raczej mają znaczenie. To niby czemu niektóre gry są fajne jako przerywniki? Bo jak się gra w nie niedługo, to nie nudzą i jest przyjemnie. A jak długo, to... większość graczy wie.

Wracając do DOOM-a 3 - te oczekiwania mnie za bardzo nie dotyczyły (prawda, czekałem na tę grę baaaardzo, ale oczekiwałem świetnego shootera starej szkoły, a nie nowej jakości i przełomu w gierkowym świecie). Wg mnie te wszystkie reklamy, i ogólny szum wokół DOOM-a jest jego zaletą, nie wadą. Widział ktoś kiedyś grę, która wywołała taki szum wokół siebie? Bo ja NIE.

A w dodatku w tej grze rozwala mnie niemozłiwosc podpiecia latarki do broni w podstawce(wiem juz jest mod)
O ile się nie mylę, mod ten okazał się zaraz po premierze gry...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

Cytuję Elda " Gdyby panowie z Id zrobili taką grę jaką obiecywali gralibyśmy dzisiaj w imho Fpp-ka wszechczasów !". Zgadadzam się z nim. Faktycznie na początku rajcowałem się DOOM-em ale to względu na niesamowity wręcz klimat ( jak się zabiło Cyber Deamona to już to gdzieś klimat zgubiło :( ). Gra miała byc boska, a dostaliśmy JEDYNIE bardzo dobrego Fpp-ka. Far Cry jest stokroć lepszy ( fizyka, AI, no i grafika).

P.S Mówiłem już że Doom jest liniowy i uskryptowany ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma taka wspaniałą grywalnośc to bym sie kłócił :evil: w polowie gry robi sie nudno :( taka jest niestety prawda a co do grafikii to bump-mapping robi swoje skóra, potworki, światła wszystko wygląda bosko tylko te kanciate łby :x DOOM mogłby byc troszke bardzoej zroznicowny tak jak HL2 czylie raz biegasz z rebeliantami raz jedzisz buggym, raz jestes w miescia raz na plazy a w doomie tego brakuje

Mi sie wydaje ze grywalnosc w D3 jest bardzo dobra. Kazda misja z checia przechodzilem. A powiec mi gdzie byc chcial jezdzic tym bugiem w d3 po marsie ? :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doom 3 mial byc z zalozenia FPS'em , w ktorym jest ciemno, klaustrofobicznie i atakuja nas potwory. sami tworcy to powtarzali, wiec nie ma sensu porownywac przestrzeni FC i D3 bo to niby gry z tego samego gatunku jednak roznia sie od siebie sceneria. doom jest o wiele gorszy pod kazdym wzgledem od fc - to nie ulega watpliwosci , ale trudno jest wpakowac w gre ktora toczy siew bazie na marsie zroznicowane misje i pojazdy ;) takie jakie sa wlasnie w FarCry... dla mnie i tak najwiekszym bolem byla fizyka dooma i jego wymagania sprzetowe w poronwaniu do grafiki jaka oferowal... :|

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że skoro gracze są podzieleni to znaczy, że gra nie jest taka świetna. Ja wiem, że to zależy od oczekiwań poszczególnych ludzi, ale to nie zmienia faktu, że Doom 3 to faktycznie gra bardzo dobra... ale nic poza tym - niestety. Wszyscy widzą świetną grafikę itd. a mimo to wiele osób nie jest do końca zadowolonych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej smieszą mie Ci którzy twierdzą że DOOM 3 ma słaby engine. Porównując do HL2 w którym ściany i inne powierzchnie są totalnie płaskia a światłocień jest stateczny D3 wypada imponująco. Natomiast jeśli chodzi o przestrzenie, widzieliście screeny z Call of Duty 2?? Ta gra jest właśnie na engine DOOM 3. I niech ktoś teraz powie że ten Engine nie nadaje się do otwartych przestrzeni. Co do samej gry jest Bardzo Dobra na moje za sam klimat i akcje ocena 9/10 Zawiodła jedynie fizyka i interakcja, ale jak wyjdzie Ressurection of Evil pobije i FC i tymbardziej słabego HL2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cod2 to jeszcze wczesny projekt i nie sugerujmy sie paroma screenami.

owszem gra bedzie na silniczku d3 i beda w niej duze przestrzenia [brzmi nieprawdopodobnie, nie ? ;] , ale wymagania pewnie tez beda duze - chyba , ze programisci naprawde sie wezma za ten niedopracowany silnik, w przeciwnym razie wymagania beda kosmiczne [chociaz kto wie - moze do czasu premiery cod2 bedzie juz szerokodostepny :) sprzecior].

swoja droga fajnie byloby zobaczyc ladowanie w normandii z dynamicznym oswietleniem, setka zolniezy i bump mappingiem ... ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik d3 wydaje mi sie, ze byl bardzo dobrze skonfigurowany. Na poczatku myslalem, ze na mooim sprzecie gra nie ruszy, a tu booom. Mila nie spodzianka. Gra chodzila na max detalach na sprzecie 1300 duron radeon 9200 128 i 640 ramu twinmos 400. :shock: I kto tu uwaza, ze silnik zle skonfigurowano?!?! Co do fizyki... nom nie jest taka zla.

Na nowym trailerze D3Expancion Pak :) widac jak koles chyta rozne przedmioty "doomowym gravity gunem" odrzuca pociski tip. Niezle sie zapowiada. A na deser dwulufka :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o_O bzdura ! Doom 3 potrzebuje znaczie [nawet bardzo] lepszego sprzetu zeby dzialala plynnie na MAX detalach. Na moim sprzecie [troche lepszym od Twojego] P4 1,7 GHz ,GF FX 5600 256DDR , 768 DDR - gra dzialala plynnie [ok 30 fps'ow] w 800x600, AA 2x , detale medium i high [ale o ile dobrze pamietam tam jest cos wiecej niz high - chyba ultra :P ]
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malenbolgia a.k.a Heros

No wlaśnie... a poza tym wywalić tego śmieciarza ;P ( Bio Orca). A poza tym Gravity Gun wg mnie to IMHO popłuczyna zpomysłu stworzonego przez twórców Half live. No powiedzcie zresztą sami ;P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doom3 wcale nie ma takich strasznych wymagań. U mnie na P4 2.4 Ghz 512 DDR i 5900XT 128mb chodzi na high w 1024x768 ze wszystkimi efektami włączonymi i prawieże nie przycina (sporadycznie). Ale najlepsze jest to jak silnik dooma dostosowuje się do sprzetu. Kumpel odpalił go na duronie 800mhz 256ram i GeF 4 mx 64mb :!: co prawda strasznie cięło ale gra odpaliła!!!

A poza tym Gravity Gun wg mnie to IMHO popłuczyna zpomysłu stworzonego przez twórców Half live.

Nie przecze, nawet się zgodzę. Lecz nie "Half Live, a Half-Life 2 :P . Ale co w tym złego to bardzo dobry sposób na zaprezentowanie fizyki w grze, a jeśli w Rezurection of evil ją poprawią to pozostaje się tylko cieszyć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...