Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

Age of Wonders (seria)

Polecane posty

Nareszcie udało mi się znaleźć jakieś forum, na którym można pogadać o AoW. Krótko mówiąc jestem starym wyjadaczem i gram już ponad 2 lata (z przerwami oczywiście). Długo szukałem kogoś, z kim mógłbym zagrać przez sieć (wcześniej z kumplem grałem co-op i oczywiście w singlu) i nareszcie trafiłem tutaj. Z tego co widzę przez ostatnie kilka miesięcy nikt nie pisał, ale mam nadzieję, że się to zmieni, bo chciałem się umówić na grę przez sieć (najlepiej z więcej niż jedną osobą + mój kumpel ze mną w hot-seat).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... może wreszcie temat się lekko ożywi, bo chociaż gra dobra, to mało znana...

2 lata? Nieźle... Jesteś w takim razie największym znawcą teraz :P.

Co do grania... to wszelkie propozycję zgłaszaj nie tutaj, ale w "Gramy w sieci". Ja się piszę.... jeśli gra dotyczy AoW1. AoWTC i MC sobie odpuszczam na pewien czas...

Mimo wszystko- AoW1 to oldschool.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he 8) A już się martwiłem, że wszyscy zapomnieli o AoW. Jeśli będziecie szukać chętnego do rozgrywki w Magię Cienia, to zgłaszam się do zabawy.

Mimo wszystko- AoW1 to oldschool.
Grałem, ale nie przypasowało mi. Wolę Magię Cienia. Lepsza grafika i o wiele ciekawsze rozwiązania w wielu elementach gry.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zacząłeś od AoWMC, a ja od AoW1. I się zdążyłem przyzwyczaić do "tych" rozwiązań. Ale nie wiem, co może ci się tam nie podobać. Może mniej opcji... trochę gdzieniegdzie trudniejsza, ale daje radę. Szczególnie rozwiązanie odnośnie murów i ich przepuszczalności.

A o AoW ja nie zapomnę ^^. Never.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo zacząłeś od AoWMC, a ja od AoW1. I się zdążyłem przyzwyczaić do "tych" rozwiązań. Ale nie wiem, co może ci się tam nie podobać. Może mniej opcji... trochę gdzieniegdzie trudniejsza, ale daje radę. Szczególnie rozwiązanie odnośnie murów i ich przepuszczalności.

A o AoW ja nie zapomnę ^^. Never.

Zgadzam się w całej rozciągłości :) Ja swoją przygodę z AoW zacząłem właśnie od części pierwszej i jest tam wiele rozwiązań które w Tronie Czarnoksiężnika zniknęły. Np. zdobywanie miast. W pierwszej części miasta, a zwłaszcza rozbudowane stolice były duże. Czasami zajmowały nawet trzy plansze. A w AoW 2 całe miasto, niezależnie od jego poziomu, przy obleganiu jest takie samo. Ale w drugiej części jest też sporo ciekawych rozwiązań, jak choćby pomysł z portalami, które sprawiają, że potrzebna jest niekiedy całkiem nowa strategia... Ogólnie jednak obie cześci są świetne. Szkoda tylko że tak bardzo nie docenione. Dla mnie AoW jest o niebo lepsza od wszystkich Herosów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że takowego nie było założyłem forum o AoW:

www.ageofwonders.fora.pl

Proponuję przenieść się tam, ale nie teraz! Forum jest niedokończone (i amatorsko zrobione, bo pierwszy raz czymś takim się zajmuję). Na razie możecie się zarejestrować (o ile czegoś nie schrzaniłem i się nie da), ale nic poza tym! Dział z modami zrobiłem dla kogoś z kim usilnie próbuję się skontaktować:

http://jaggedalliance.pl/forum/topics26/mo...enia-vt1839.htm

EDIT: I jeszcze bym prosił o skontaktowanie się ze mną (9524501) kogoś, kto zna się na tworzeniu i edycji forum, bo nie wiem czy sam sobie poradzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym- w AoW1 miasto mogła zdobyć armia, która miała odpowiednie zdolności. Dzięki temu gra była bardziej "realistyczna", a jednocześnie- trudniejsza. A w pozostałych odsłonach każda jednostka może zniszczyć bramę. Przez to sporo złota idzie także na obrońców, a w AoW1- wystarczyła(dla "mniej ważnych" miast) budowa murów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli czytałeś o modzie tworzonym przez ladybird (drugi link), to pewnie wiesz, że on planuje oblężenia uczynić bardziej realistycznymi (większe znaczenie murów, bram, machin oblężniczych, itp.).

Druga sprawa, że ostatnie wiadomości o tym modzie są z kwietnia, a ja mimo prób nie mogę się skontaktować z ladybird (rejestracja na forum nie działa?). A muszę się z nim skontaktować, bo na moim forum będzie miejsce specjalnie dla niego. Może wam się uda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AoW to seria gier doskonałych - pod pewnymi względami jest ona lepsza w porównaniu z innymi grami turówek fantasy.

Pewnie, że każdy może się przyczepić do modeli niektórych jednostek (które w mniemaniu niektórych są bez charakteru) - generalnie Heroes i Disciples są lepiej dopracowane pod tym względem ale ludzie! Popatrzcie na inne rzeczy, które w istocie tworzą znakomitą grywalność. Swoboda - zaprzepaszczona w heroes została w AoW dopracowana do perfekcji. Po prostu logika. To co ma lecieć to w istocie leci. Niektóre jednostki potrafią przejść przez morze. A jeszcze inne przez las. Tylko te wymienione rzeczy sprawiają, że gra potrafi odkryć coś nowego, czego nie ma u konkurencji.

A w przyszłości dobrze by było jakby powstało jakieś konkretne forum, które by rozpatrywało wszelkie motywy tej gry. Powyżej widzę, że już coś powoli się szykuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, że się szykuje. Tylko, jak już pisałem mam pewne problemy. Jak chcecie się przyczynić do powstania forum, to nie ma problemu - piszcie do mnie na GG.

Na razie potrzebny mi ktoś, kto bardziej zna się na tym i/lub prowadzi już jakieś forum.

Oprócz tego potrzebuję jakiś porządny obrazek z AoW, który jest 2x szerszy niż wyższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wprost przeciwnie... czasu bardzo mało T.T...

Mody? Jakoś nie mam do nich zaufania...

Poza tym... AoW1 jest... szybsze. Mimo wszystko. Także, jak się gra turowo. A o to mi chodzi- nie śpieszyć się :).

BTW: Jakiś błąd wystąpił na stronie O.O...(tzn. na twoim forum)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak nas jest tak mało, to powinniśmy zacząć coś pisać, o czymś dyskutować. Ja na razie zbytnio wiele czasu nie mam, bo mam dwa komputery (jeden mój i drugi reszty rodziny), a internet jest tylko na tym drugim. Poza tym gram w Wiedźmina... Ale jeśli ktoś zacząłby pisać, to i ja bym dołączył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po ponad 2 miesiącach od ostatniego postu chciałem przedstawić statystyki forum, które są delikatnie mówiąc kiepskie...

- 6 zarejestrowanych użytkowników... z czego 3 brało udział w dyskusji. Co z resztą??? Nie wiem...

- 30 napisanych postów... wiele robiliśmy, żeby przekonać nieprzekonanych o tym, że rozmawiamy o wszystkich tajnikach gry... niestety w tej materii polegliśmy...

- Forum istnieje... ok 3 miesiące ale od 21 listopada nastała cisza... z przyczyny banalnie prostej... nie ma z kim dyskutować...

Po prostu ciężko coś rzec. Być może Age of Wonders faktycznie nie jest grą na tyle popularną w Polsce żeby o niej rozmawiać? Niestety pierwsze (prawdopodobnie :) forum o serii gier Age of Wonders przepadło. Szkoda bo plany były obiecujące...

Teraz czekamy tylko na cud :) Na prawdziwych fanatyków tej gry - jeśli tacy jeszcze istnieją...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zagrywałem się w demo 2 potem kupiłem antologię i delektowałem się częścia 1,2 oraz dodatkiem do najnowszej.Lecz do czego by ją porównać??Mi to to wygląda na hybrydę(i to udaną)Heroes i Civilization.Gra może dziś juz stara(szczególnie część pierwsza) lecz jara i zabierająca mi całe dnie i noce(dostałem ją w moje obśligłe łapska we wakacje).Oderwać się nie szło.Cholibcia i wzięła mnie chęć na AoW hmmmmmmmmmmmmmmm...Dziekować czy skrzczeć??^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...